Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Candida
PostPoslato: Uto Maj 23, 2006 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 10:30 pm
Postovi: 24
Lokacija: Zvezdara, beograd
Dragi iskusni roditelji,

Moj sincic od 1.5god ima u brisu grla znatan broj gljivice Candida.
Pio je antibiotik pre mesec i po BEZ brisa :evil:
i od tada mu je prepisan jos dva puta bez brisa :evil: stvarno sam ljuta na pedijatra u Domu zdravlja!
a on jadnicko, taman krenuo u jaslice i sve se super zdruzio sa decom
i stalno neke infekcije, temperaturu sad vec sedam dana 38-39, pa se spusti... :cry:
a tek kad smo privatno uradili bris zakljucili da mu je Candida poremetila imuni sistem, eto!

Je l se ona smiri, ili postoji sklonost, pa se ponovo javlja? i koliko traje izlecenje- terapija Nistatin kapi sada...

Da li se jos neko susreo sa ovim i kakvi su utisci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 10:30 pm
Postovi: 24
Lokacija: Zvezdara, beograd
pa dobro

OCIGLEDNO NIKO NIJE IMAO NIKAD OVE GLJIVICE?!?

ili je to sramota?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Imam ja iskustva s njima, tačnije moja ćerka. Ali kod nje nisu bile u grlu već u organima za varenje, tačnije crevima, tamo se najčešće nasele jer najlakše dođu do hrane. Međutim, nisam sigurna da je ovo pravo mesto za pisanje na tu temu jer je ovo medicinski forum a nama nije pomogla zvanična medicina :( Dijagnoza zvanične medicine je bila atopički dermatitis uz reči "ona će to da preraste" što je elegantno rešenje za lekare kada pojma nemaju šta se događa :( Moju sumnju je potvrdila jedna alternativna metoda uz pomoć koje smo i rešili problem. Ćerka je danas zdrava, bez gljivica i bez ekcema, a nismo koristili nikakve antimikotike.

U pravu si, gljivice su mu potpuno poremetile imunski sistem. Uz te kapljice ćete ih se možda rešiti. Ja vam držim palčeve da bude tako. Kada završite sa terapijom obavezno tražite pregled stolice na Candidu. Pretraži internet na tu temu i naći ćeš dijetu koja je obavezna kada se bori protiv gljivica (pretpostavljam da vam o tome lekari nisu ništa rekli :roll: ), a posle terapije su mu obavezno potrebne probiotičke bakterije da bi mu se oporavila crevna flora.

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 02, 2006 8:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 10:30 pm
Postovi: 24
Lokacija: Zvezdara, beograd
HVALA NA ODGOVORU.

Bas me interesuje koja je to alternativna med?
Imam jako pozitivno iskustvo sa homeopatijom
-za mene zbog asme

krenuli i za Vukija -razno
ali uvek smo paralelno i kod klasicnih doktora
sedim na dve stolice :(
nekako mi je frka za dete da skroz preskocim pedijatre, vakcine i ostalo

pozdrav veliki
j


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Roditeljska solidarnost
PostPoslato: Pet Jun 02, 2006 8:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 9:37 pm
Postovi: 4
Lokacija: Subotica
Mi imamo dve devojcice, pa znam da kada je zdravlje deteta u pitanju, svaka pomoc je dobrodosla.
Mi na srecu nismo imali nevolje sa gljvicama, medjutim, nasu decu su od malena mucile alergije. Mi smo cini mi se konacno nasli resenje, pa me to inspirise da Vam se javim i zamolim da me kontaktirate putem pp, jer mislim da znam nacin kako da pomognete svome detetu.

_________________
sreca je u porodici


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 03, 2006 8:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Nema na čemu :) U pitanju je biorezonanca, energetska metoda kao i homeopatija, samo detaljnija, kompletnija. Malo o njoj piše na Herbateci http://www.herbateka.com/node/643 , a ovde je opisano kako radi aparat. Znam da ima nekoliko ordinacija u Beogradu, ali ne mogu nijednu da ti savetujem jer nemam iskustva s njima.

jell je napisao:
krenuli i za Vukija -razno
ali uvek smo paralelno i kod klasicnih doktora
sedim na dve stolice :(
nekako mi je frka za dete da skroz preskocim pedijatre, vakcine i ostalo


Znam kako su teške odluke koje donosimo u imenu naše dece i zato i ne mogu da ti savetujem konkretnije. Sasvim je u redu ako se osećaš sigurno kada pedijatri brinu o zdravlju tvog deteta, kao što je i skroz ok ako slušaš svoj instinkt i na ponuđeni antibiotik prvo zatražiš da se uradi bris. Jednostavno ti moraš da budeš sigurna u svoje odluke i onda je sasvim svejedno da li je to zvanična medicina ili alternativa.

Srećno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zdrava hrana, ali od kad?
PostPoslato: Čet Jun 08, 2006 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 10:30 pm
Postovi: 24
Lokacija: Zvezdara, beograd
Hvala na preporuci!

Pogledala sajt - super, hvala

Iskreno, razmisljam mozda da uvedem neke makrobioticke principe...

Mozda miso supicu sa algama? Da li to znaci ista, ako je kombinovano sa ostalom "obicnom" ishranom i tako povrsinski?
u fazonu - samo malo da poboljsamo imunitet, krvnu sliku...

Pisi ako imas iskustva sa zdravom hranom za malu decu... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 12, 2006 9:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Mogu da ti napišem šta znači zdrava hrana za moju porodicu. U kući nemamo šećera, pšeničnog brašna, niti crnog niti onog iz ekološke proizvodnje. Trudim se d ašto više kupujemo namirnice sa certifikatom ekološke proizvodnje (ne ostaje mi ništa drugo nego da im verujem). Mlečne proizvode kupujem veoma retko i to isključivo u prodavnicama zdrave hrane i još onda ih nosim na testiranja kod našeg terapeuta (na sreću do sada je bilo sve ok). Jedemo ogromne količine voća i povrća. Hleb pečem sama bez kvasca a sa puno raznih semena. Još uvek proučavam i upotpunjujem našu ishranu na način koji nama odgovara. Makrobiotika me i pored puno proučavanja nije privukla, ali ako tebe privlači, probaj i slušaj šta ti govori telo :wink:

Za imunitet je nama najviše pomoglo ukidanje šećera. Zvuči smešno, ali kada sam pročitala da varenje šećera zaustavlja delovanje imunskog sistema za nekoli sati (jer 70% našeg IS je u crevima) i da pri tom crpi ogromne količine minerala ne samo iz hrane koja je s njim u organima za varenje, već i iz zaliha koje je telo napravilo u kostima, zubima... sve mi je bilo jasno. Ništa lakše nego se odreći šećeru :D Za one retke kolače i rođendanske torte koristim melasu (bogata gvožđem :wink: ) ili agavin sirup.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 18, 2006 1:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 23, 2006 10:30 pm
Postovi: 24
Lokacija: Zvezdara, beograd
N

ovo sve sto si mi samo nabacila kao ideje zvuci fenomenalno.
Meni se isto cini da je najbolji put istraziti sta je najbolje za svoju porodicu!
Sad jedno glupo pitanje- kako to postizes?

toliko smo okupirani brzinom zivljenja, posao-vrtic-kuca-i milion obaveza...

Gde nabavljas, gde se informises i kako sve stignes?

I odakle da pocnem?
Je l komplikovan taj hleb sto mesis?

Veeeliki pozdrav
:D SVAKA CAST!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 30, 2006 10:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
jell je napisao:
kako to postizes?


Pa postižem, eto ovako, retko stignem do kompjutera :lol: Šalu na stranu, sve zavisi kako postaviš prioritete. Kod nas neke velike promene nisu ni bile potrebne. Čini mi se da su najveće nastale kada se rodila prva ćerka i kada sam se odlučila šta ona neće jesti i jednostavno to nisam kupovala. A s malim detetom postaneš stručnjak u brzom kuvanju :)

Kupujem sveže na pijaci, u prodavnicama zdrave hrane, pa čak i supermarketi imaju police sa hranom ekološkog porekla. Čitam etikete!!! Ni na polici zdrave hrane nije sve zdravo! Informišem se na internetu :wink: , imam prijatelje koji takođe daju puno na zdravu ishranu i uopšte zdrav način života.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: