Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sledeća

Da li pijete flasiranu vodu? Koju pretezno?
Glasanje se završava Čet Jul 27, 2006 2:19 am
Ne pijem flasiranu vodu 23%  23%  [ 17 ]
Duboka 0%  0%  [ 0 ]
Rosa 15%  15%  [ 11 ]
Aqua Viva 12%  12%  [ 9 ]
Voda Voda 12%  12%  [ 9 ]
Gorska 4%  4%  [ 3 ]
Vujic voda 1%  1%  [ 1 ]
Minakva 8%  8%  [ 6 ]
Prolom 21%  21%  [ 15 ]
Voda Vrnjci 3%  3%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 73
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 31, 2006 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 31, 2006 9:44 pm
Postovi: 1
GORSKA je zakon, sve ostalo su sitnice! :)
Pijem stalno flasiranu vodu i to skoro uvek Gorsku jer ima najbolji hemijski sastav!!!
Voda voda je OCAJNA jer ima previse Na, a pored toga puna je kamenca...
Nisu lose Rosa i Aqua viva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 02, 2006 12:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 1:12 pm
Postovi: 164
Lokacija: Beograd
Cesmovacu!!!
Jedno vreme sam pila "Rosu"-al' moj budzet ZAISTA ne trpi redovnu kupovinu vode....
Pa dok jos uvek ne postoji STROGA zabrana cesmovace-ja je koristim -meni je odlicna !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 20, 2006 10:35 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Apr 09, 2006 2:03 pm
Postovi: 55
Lokacija: sremska mitrovica
ja sam potpuno zbunjena sto se tice vode, malo malo pa kazu za neku da ne valja, onda tu su i oni sto prodaju filtere za vodu, po njima ni jedna od flasiranih ne valja. ja bih se odlucila za prolom....ali najvise pijem iz vodovoda, " kazu " da je ok....pa sad... :roll:

_________________
ne lomite mi bagrenje, pod njima sam je ljubio...bosonogu i odbeglu od svih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 02, 2006 12:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 02, 2006 12:11 am
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Kazu da treba piti vodu u kojoj ima najmanje natrijuma.
Ja pijem i chesmovachu i bilo koju ali najvaznije je da se ne pije jedna te ista voda non-stop.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 2:08 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Ha, Prolom. Samo, ne znam da li sam to utripovao ali, kad god počnem, posle česmovače, da pijem tu vodu, dobijem bolove koji su od prilike indikacija kretanja peska iz bubrega (kojeg imam i to u levom) :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 12:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 18, 2006 7:53 pm
Postovi: 21
Pijem i česmovaču i flaširanu (ništa određeno-uzmem šta ima), a malo sam i nepoverljiv prema ovoj u plastici. Čini mi se da je pre par godina bila neka afera oko flaširane vode koju su punili na česmi i štampali etikete jedne od navedenih u anketi. Ah, ti novci..... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 20, 2006 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 3:30 am
Postovi: 14
Pijem Prolom vodu, a ponekad Rosu. Navedene vode imaju najprijatniji ukus, sto se ne moze reci za npr. Voda Voda,...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 28, 2006 10:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 18, 2005 1:55 am
Postovi: 8
Trazim odgovor na pitanje:

koje vode imaju pakovanje od ~5l??

( znam za: Eko voda, Vrnjci, Minaqua, Aqua Viva, Gorska)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 28, 2006 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 18, 2005 1:55 am
Postovi: 8
I jos nesto:

Citiraj:
Politika
NEISPRAVNE VODE U PRODAVNICAMA

Bakterije u flašama

Četrdeset odsto uzoraka mineralne vode neispravno. – Agresivne reklame, umesto kvaliteta, opredeljuju kupca

Tek što se slegla prašina oko poražavajućih rezultata kvaliteta mleka, potrošače će verovatno zaprepastiti i najnovija istraživanja o bakteriološkoj ispravnosti flaširanih voda. Naime, inspekcija Ministarstva poljoprivrede juče je i zvanično objavila da je čak 41 odsto uzoraka mineralne vode na našem tržištu neispravno. Za pohvalu je što smo opet dobili konkretne podatke, pa će „prozvani” proizvođači posle ovoga verovatno morati poprilično da animiraju kupce i ubede ih u tako agresivno reklamiran kvalitet.

U pet uzoraka, navedeno je u izveštaju, pronađena je aerobna mezofilna bakterija. Po pravilniku o kvalitetu prirodne mineralne vode dozvoljeno je 100 ovih bakterija u jednom mililitru. Međutim u nekoliko najprodavanijih voda bilo ih je višestruko od dozvoljene granice.

Kako je inspekcija potvrdila i objavila reč je o „akva vivi”, „vrnjačkom vrelu”, „vlasinskoj rosi”, „rakovačkoj bi vodi” i „minakvi”. Za ove proizvode doneta su rešenja o zabrani prometa u radnjama iz kojih su uzeti uzorci, a proizvođači izgleda neće imati priliku za superanalize (koje se inače u ovakvim slučajevima obavljaju), zbog toga što je količina bakterija bila ogromna. Vode ostalih proizvođača su pale na testu zbog nepravilnog deklarisanja, zatim što su ispitivane u neakreditovanim laboratorijama, kao i zbog isteklog roka analiza izvorišta.

Inspekcija će uporedo ispitivati vodu ovih proizvođača i u drugim radnjama, a ukoliko loši rezultati budu potvrđeni iz prodaje će morati da budu povučene čitave serije. Iako su stručnjaci potvrdili da ove vrste bakterija ne mogu ugroziti zdravlje, nego su dobra podloga za razvoj patogenih bakterija, nameće se pitanje da li veliki proizvođači ovakve propuste (bez obzira na to da li je pitanju loše čuvanje vode u radnjama) smeju da dozvole. Jer, ulazimo u sezonu kada su flaširane vode najtraženije. Kako potrošači dalje da se opredeljuju i koliko, baš kao i na tržištu prehrambenih namirnica, mogu da budu sigurni u ono što kupuju?

Kako je „Politika” prethodnih dana istraživala ovo tržište, ne iznenađuju zvanični podaci s kojima je istupilo Ministarstvo poljoprivrede. Poznavaoci kažu da kod nas nema mehanizama koji će obezbediti rezultate kvaliteta voda koji „osiguravaju” kupca. Mora se, naime, insistirati na međunarodnoj sertifikaciji ovih proizvoda. A istina je da nijedan od domaćih proizvođača voda nema ovaj dokument, ali i da na ovih prostorima ne postoji telo ili ustanova koja ga može izdati.

– Naše tržište funkcioniše na granicama prihvatljivosti. Ono što je kod nas važno nije vezano za kvalitet, nego za zdravstvenu ispravnost proizvoda. Sertifikat je potvrda kvaliteta – dokaz da je ono što kupac pazari zaista to. Na primer, dokaz da prirodna mineralna voda zadovoljava hemiju kao parametar kvaliteta i mikrobiologiju kao parametar zdravstvene ispravnosti – kaže Žarko Đokić, konsultant za sertifikaciju proizvoda.

Potrošači, po njegovom mišljenju, pojma nemaju šta kupuju i šta treba da kupuju. Najčešće ih opredeljuju lepota (agresivnost) reklame, ambalaža, cena. Izvesno da kod nas ne postoji svest kupaca o vodi. Čak i ako prepoznaje neki strani brend naš potrošač najčešće ne ume da objasni zašto je dobar. A dobro je ono što ima međunarodni sertifikat o kvalitetu.

Voda je hrana i ona se u svetu proizvodi po najstrožim kriterijumima, po takozvanoj „bejbi formuli”. Koliko je ovaj deo prehrambene industrije važan pokazuje podatak da su proizvođači voda pod kontrolom Svetske zdravstvene organizacije i Organizacije za ishranu pri Evropskoj uniji. Kakva je naša stvarnost i da li su naši renomirani proizvođači sertifikovani po HASAP-u i, još važnije, da li rade po standardima Kodeks Alimentarijusa? Da li se iz ovih razloga domaća mineralna voda ozbiljnije ne izvozi u svet? Da napomenemo da naših proizvođača nema ni na svetskim sajmovima voda.

– Prema podacima NSF-a, glavnog sertifikacionog tela, na ovim prostorima samo hrvatska voda „jamnica” ima potreban sertifikat. To znači da, uz odgovarajuću licencu, ova voda može biti izvezena bilo gde, pa i u Ameriku. A poznato je da ako to uspete, onda ste kralj – kaže naš sagovornik i dodaje da je poražavajući podatak da naše zemlje nema na spisku NSF-a, niti uopšte prepoznaju potrebu za nekim proizvodom iz naše zemlje.

Treba napomenuti i to da „Knjaz Miloš” izvozi vodu u neke od prekookeanskih zemalja, ali samo u trgovine koje su uglavnom u vlasništvu naše ljudi. Ovde je nostalgija presudna, jer, kako saznajemo, oni vole i kupuju vodu „knjaz miloš". O tome koliko staje otvaranje fabrike po svetskim standardima i šta je potrebno za dobijanje sertifikata kao dokaza kvaliteta biće reči u narednim brojevima „Politike”. Biće takođe reči i o „trećem svetskom ratu” koju vode najveći svetski „igrači” oko preostalih prirodnih bogatstava Srbije, preciznije tek otkrivenih podzemnih jezera.

Jelica Antelj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 28, 2006 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 18, 2005 1:55 am
Postovi: 8
Posto ne postoji EDIT opcija a zaboravih da boldujem sledece:

Citiraj:
Kako je inspekcija potvrdila i objavila reč je o „akva vivi”, „vrnjačkom vrelu”, „vlasinskoj rosi”, „rakovačkoj bi vodi” i „minakvi”


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 29, 2006 7:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 02, 2006 1:32 am
Postovi: 32
Ja bih veoma rado pio slovenacki Donat Mg (zbog probave), ali ga nigde nisam video u Beogradu, cak ni u Mercatoru :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: .
PostPoslato: Sub Jul 01, 2006 5:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 20, 2006 3:30 am
Postovi: 14
Imas i Karadjordje, Aqua Viva,...od 5 litara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 12, 2006 1:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 07, 2006 8:29 am
Postovi: 4
Prolom je najbolja i pijem je vec godinama, ali sam probala i sve od navedenih od kojih mi je Voda Vrnjci najlosija, a definitivno najgore su Zala i Olimpia, ali nisu ponudjene ovdje. Inace ne mogu da glasam, zasto?!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 11, 2006 4:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Avg 07, 2006 7:14 pm
Postovi: 98
Lokacija: Zrenjanin
Zrenjaninska cesmusa sa Arsenom.To uglavnom pijem vec 20 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 25, 2006 1:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 12:49 pm
Postovi: 31
Koliko sam ja cula prolom je najbolja woda. mada rado pijem i "woda woda".

_________________
Voli sebe ali i ulazi u sebe !!!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 248 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 32 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: