Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Srah od injekcija
PostPoslato: Čet Avg 02, 2012 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 2:04 pm
Postovi: 11
Imam 16 godima i trenutno imam upalu grla, visoku temperaturu i primam penicilin. Izbegavala sam odlazak kod doktora, ali kad vise nisam mogla ni vodu da progutam nisam mogla da vrdam. Doktor mi je odmah prepisao injekcije bez obzira sto sam ga molila da mi da lekove. Nisam ih primala od vrtica (tad me jos mama vodila) i skroz sam zaboravila kako to izgleda. Juce sam primila prvi i toliko sam se uplasila da sam odmah pocela da placem, ukocila se i sve zvezde videla. Kad sam dosla kuci mama i sestra su me ubedile da me je toliko bolelo zato sto se nisam opustila i ja sam jutros resila da ih poslusam i olaksam sebi. Medjutim opet je strasno bolelo, jedva sam dosla kuci. Vec me je sad strah kako cu sutra :oops:

Kako se vi opustite, tj da li je neizbezno da injekcije bole???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Čet Avg 02, 2012 3:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
Neizbezno je da bole :) sta je tu je moraces da istrpis,shvati da je to za tvoje dobro,uvek jedi pre injekcije i nakon sto je primis sedi jos nekih pet minuta u cekaonici pa tek oda idi kuci. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Čet Avg 02, 2012 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 2:04 pm
Postovi: 11
*kristal * je napisao:
Neizbezno je da bole :) sta je tu je moraces da istrpis,shvati da je to za tvoje dobro,uvek jedi pre injekcije i nakon sto je primis sedi jos nekih pet minuta u cekaonici pa tek oda idi kuci. :wink:


Juce sam morala da odem do pekare da jedem pre nego sto me bocnu, a danas sam jela kuci. Ostala sam i u cekaonici posle i masirala guzu, ali i pored svega uzasno boli. Bile su danas jos dve devojke, jedna prima isto penicilin a za ovu drugu ne znam i one nista, zavrsise za minut, skroz opustene. Jel me onda lazu mama i sestra kad kazu da ne boli kad se opustis??? Koji je majbolji polozaj za dobijanje injekcija? Lezala sam ali danas ustadoh na stranu gde sam je dobila i bas je bolelo. Ove devojke mi kazu da stoje, ali ja mislim da bi se onesvestila :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Čet Avg 02, 2012 5:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
najbolje da legnes,jeste tacno da treba da se opustis ali isto tako je vazno i kakvu 'ruku' ima sestra koja te sprica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Čet Avg 02, 2012 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 2:04 pm
Postovi: 11
Uzas, bas sam nervozna, a i ova temperatura mi ne spada. Uzasno me bole obe strane, ne znam gde cu je sutra primiti. Dve sestre su mi davale, li ne mogu da ocenim kakvu ruku imaju jer su me obe bolele, tj pekle, jedva sam ustala sa onog kreveta. Drugarica moje sestre je med. sestra, jel bi mogla ona da mi daje kod kuce, da li bi dozvolili u DZ, ko se tu pita? Pred njom me bar ne bi bilo sramota sita da se isplacem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Čet Avg 02, 2012 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
Injekcije,a pogotovo jugocilin se daju iskljucivo u zdravstvenim ustanovama zbog mogucnosti nastanka alergijske reakcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Čet Avg 02, 2012 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 2:04 pm
Postovi: 11
Toga sam se i plasila :cry: Sutra idem na kontrolu pa mi sad sestra rece da moze doktor da mi da zamenu za injekcije ako mi je bolje... Da li postoji mogucnost da se nadam???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Čet Avg 02, 2012 11:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
posle primanja cistog penicilina moras da sedis u ambulanti jedno izvesno vreme(kristal je dr medicine, a u svakoj ambulanti ne dozvoljavaju da se ode ako nije proslo pola sata, jel' se to promenilo ili...) za svaki slucaj...bilo bi dobro da neko ode sa tobom kada ides na injekcije, da ti se nadje, nije to nista lose, ti primis a neko te doceka ispred, sedne sa tobom, uvek tako bude lakse...i gledaj da se ne uplasis pa da stisnes misic kada ti daje inekciju, samo se opusti, nemoj da mislis na iglu nego na nesto lepo i brze ce proci... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Pet Avg 03, 2012 11:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 2:04 pm
Postovi: 11
Ovo je uzas, bila sam na kontroli pre injekcije i posto jos imam temperaturu, a i grlo mi je prilicno zatvoreno, doktor nije zeleo da mi ih ukine, imam jos pet :evil:

Stvarno sam sve ucinila da se opustim jer sam svesna da cu kako olaksati sebi i prilicno sam bila smirena dok mi sestra nije prisla, tad vise nisam mogla da se kontrolisem i budem opustena, uzasno je bolelo, najvise do sad :oops:

Isla sam sa sestrom, kolima, ali i pored toga jedva idem, imam veliku modricu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Pet Avg 03, 2012 3:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
I dalje vazi isto pravilo da se mora odsedeti neko vreme nakon injekcije,no vecina to ne postuje a i sestre ne stizu da vode racuna o tome,izdrzi jos malo to je za tvoje dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Pet Avg 03, 2012 5:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 2:04 pm
Postovi: 11
Ove sto mene bockaju su mi svaki put rekle da sacekam ispred. Sedela sam po 15-ak minuta sto zbog reakcije sto zbog toga sto mi je noga utrnula :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Pet Avg 03, 2012 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2012 5:18 pm
Postovi: 2
Svi smo mi razliciti pa su nam strahovi i prag bola bola razliciti. Ja sam malo starija od tebe i bockanje mi nikad nije bilo strasno, sta vise pre sam za injekcije nego za jake lekove koji unistavaju zeludac. Moras da se opustis, to je stvarno najbitnije. Legnes i ne mislis na to, disi i sve je gotovo brzo...Potpuno te razumem jer ja imam sestru koja svaku injekciju preplace, uvek trazi da idem sa njom i uvek pravi scene sto je meni malo i smesno jer ne mogu da verujem da zena od skoro 30 godina drami za jednu bocku :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Pet Avg 03, 2012 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2012 2:04 pm
Postovi: 11
Joj blago tebi, meni je tako glupo...Uzasno se osecam u ambulanti, sramota me i kuci jer ni moji ne veruju kakvu dramu pravim, glupo mi je i sto sve to pisem, ali mi je nekako lakse a i nadam se da ce mi neko otkriti neku tajnu kako bi mi bilo lakse...Jel ima veze od sastava leka koji primas koliko boli? Danas mi sestra kaze sta places za penicilin, sta bi radila da primas nesto drugo :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Pet Avg 03, 2012 10:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 03, 2012 5:18 pm
Postovi: 2
Nisam zdravstveni radnik pa se ne razumem, mozda bi neki doktor to mogao da ti objasni, ja ti samo iz svog iskustva mogu reci za novalgetol da me je bas boleo, ostalo tren kad se daje i posle nista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Srah od injekcija
PostPoslato: Sub Avg 04, 2012 7:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Ja ne znam zasto svi misle da te injekcije bole , ja se uopste ne plasim , kad se mora , mora se


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 23 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 101 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: