Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Pet Jan 14, 2011 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 14, 2011 10:54 pm
Postovi: 2
Samo bih hteo nesto da pitam.

Tata mi je u maju operisao glioblastoma multiforme, koji je uklonjen maksimalno, imao je zracnu terapiju i jednu turu hemioterapije, koju je prekinuo i poceo je uzimati Temodal. Sada je popio i 5 turu temodala i nakon toga su usledili problemi. Vec danima primecujem kako je konfuzan kad prica i veceras je poceo malo da gubi ravnotezu, ali kaze da ga nista ne boli. MR je zakazana tek za sledeci petak, a ja sam stvarno uplasen i ne znam sta da radim.

Da li to moze da bude od Temodal-a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Sub Jan 15, 2011 1:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Nisam siguran za dati lek, ali na osnovu klinickih studija, Segidrin se pokazao odlicnim u slucajevima tumora na mozgu, narocito kod tipa tumora kakvog ima Vas otac.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Pon Jan 17, 2011 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2005 11:58 am
Postovi: 42
Da li je normlno da se oseca mucnina pa cak i povraca nakon zracenja mozga (prvo zracenje)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Ned Feb 06, 2011 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 2:51 am
Postovi: 5
Jel moze na osnovu laboratorijskih nalaza iz krvi da se pronadje tumor na mozgu(iz sedimentacije recimo...o.O)??
I da li je svaki tumor na mozgu pracen glavoboljama? Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Ned Feb 06, 2011 10:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
mislim da samo na osnovu jednog parametra ne moze,nego se uzima u obzir celokupna klinicka slika,snimanja itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 29, 2011 2:51 am
Postovi: 5
Slavko_slavko je napisao:
mislim da samo na osnovu jednog parametra ne moze,nego se uzima u obzir celokupna klinicka slika,snimanja itd...


Pa da,tako sam i mislio.....ali jel je svaki tumor izaziva glavobolje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Uto Feb 08, 2011 8:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
to ne bih znao reci...mislim da je logicno da ako ima nesto ispod lobanje i da ako raste pritiska mozak i stvara glavobolje,pritisak ili da se desava da neke od funkcija slabe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Ned Apr 17, 2011 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 3:14 pm
Postovi: 42
Evo da se i ja pridruzim ovde. I mi se ,na zalost, kao i mnogi ovde borimo sa malignim tumorom na mozgu. Radi se o mom muzu,45 godina. HP je pokazao da je difuzni astrocitrom gradus II. Uspesno je operisan,maksimalna redukcija. Operisao ga je dr Joksimovic,kapa do poda! Rekao mu je da je sve ukolnio,ocistio. Odredjena mu je terapija zracenja 25 dana i doza 50 G. Mene sada interesuju prognoze, ako moze neko da mi kaze bila bih veoma zahvalna.

_________________
bolest dolazi na kilograme, a odlazi na grame...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Pon Apr 18, 2011 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 3:14 pm
Postovi: 42
Molim tartufu posto vidim da je onkolog da mi odgovori sta bi rekla porodici ciji je clan oboleo od difuznog astrocitroma gradus II. Kakve su sanse,prognoze?

_________________
bolest dolazi na kilograme, a odlazi na grame...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Čet Apr 21, 2011 2:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 3:14 pm
Postovi: 42
Ne mogu da verujem da mi niko ne odgovara u vezi difuznog astrocitroma gradus II!

_________________
bolest dolazi na kilograme, a odlazi na grame...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Čet Apr 21, 2011 2:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 5:17 pm
Postovi: 64
nisam doktor nazlaost i ne mogu vam pomoci u vezi muza...ALI samo hocu da vam kazem ,da se ne oslanjate PREVISE na prognoze ni lekara ni clanova foruma,a najmanje statistike IZ razloga sto je sve to individualno... ako je i 2 od 10oro zabelezeno kao prezivelo, ko kaze da vi to ne mozete biti ???? znaci nikoga i nista ne slusajte i samo se borite svim silama...

SVA NAJLEPSE VAMA I VASOJ PORODICI,mnogo snage i pozitivne energije Vam zelim...

veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Čet Apr 21, 2011 3:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
tartufa vec duze vreme ne dolazi na forum...ne znam ni ja sta da vam kazem jer nisam lekar a nisam ni imao ikakvih dodirnih tacaka sa tumorima na mozgu...sta vama kazu lekari?kako se vi osecate,kakvi su nalazi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Sub Jun 18, 2011 10:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
fabregas je napisao:
Slavko_slavko je napisao:
mislim da samo na osnovu jednog parametra ne moze,nego se uzima u obzir celokupna klinicka slika,snimanja itd...


Pa da,tako sam i mislio.....ali jel je svaki tumor izaziva glavobolje?



Ne izaziva svaki tumor mozga glavobolje, cak sta vise.
sam mozak kao organ ne moze da boli jer nema receptore za bol.

ako i postoji glavobolja, ona se verovatno javlja zbog pritiska veceg tumora na lobanju ili njenu ovojnicu. eventualno je to nesto vezano za krvne sudove u mozgu.
ne bih sad da previse pametujem oko toga.
ali je sigurno da sam mozak ne moze da boli.
u tome je na zalost i nesreca, sto se tumori mozga nekad kasno otkriju, kada su vec preveliki dugogodisnji.
zato se i desava da je tako puno starih ljudi sa tumorima mozga gradusa 4 - Glioblastomama i sl.


ja sam imala tumor mozga velicine 4.5x3x2cm u desnoj hemisferi ceono, i prosle godine ga operisala.
znaci prilicno veliki tumor, ali je po pH nalazu bio gradusa 2.
nikakve simptome nikada nisam imala, narocito ne glavobolje. jer, to je i logicno, tumor se tu nije pojavio preko noci vec tokom duzeg vremenskog perioda. po strucnom misljenju radiologa koji mi je radio magnetnu rezonancu, tumor je bio star-nastao pre oko 3 godine.
jedini simptom tumora mozga koji sam ja imala, bio je prvi epilepticni napad u zivotu (grand mal - veliki) prosle godine kada mi je nakon toga i utvrdjeno da imam tumor.

bilo bi dobro da se ovde malo vise pise i o nacinu ishrane koji je veoma bitan, a koji je preporucljiv za one koji su operisali tumor mozga (a narocito za one koji su uz operaciju prosli ili prolaze hemoterapiju i zracenje), i cega sve trebaju da se pridrzavaju - ne koriste mobilne telefone bez slusalica, spavaju redovno i na vreme, redovno setaju ili da se cak bave hata jogom ili pilatesom, u zavisnosti od fizickih mogucnosti.
nasi lekari nam ipak ne govore detaljno sve, pa se moramo snalaziti i dobijati informacije sa raznih strana.

------------------------------------------------------------------------------------------
steta sto tartufa ne dolazi vise ovde, videla sam po njenim postovima da ima dobro znanje o ovoj tematici.
-----------------------

p.s. za npul: procitala sam vase emailove, ali cu vam odgovoriti sutra. :wink:

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Sub Jul 09, 2011 9:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
ASPARTAM izaziva tumore mozga:

ASPARTAM - SLATKI OTROV:
http://* REKLAMA */doyouknow2/rs/14

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor na mozgu
PostPoslato: Pon Avg 01, 2011 11:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 01, 2011 11:27 pm
Postovi: 2
Htjela sam da postavim jedno pitanje...moj deda ima karcinom u grudnom kosu. Na pocetku nisu znali da li se radi o tumoru ili je u pitanju neka naraslina dobrocudna. Medjutim, zbog pada i strasno loseg stanja, uradili su mu snimanje glave. Mi smo mislili da je imao mozdani udar. Na snimanju su mu otkrili metastazu na mozgu. On je strasno lose, ima otezano disanje, gusenja, primao je terapiju, manitol i dezaxol. Prekinuli su mu je posle 7 dana. Moze li neko da mi kaze je li imao ovakvog iskustva? Sta da se radi? Ne moze da uzme vazduh, ne znamo kako da mu pomognemo. Koliko moze sa ovim jos da zivi? On nema mira, na momente se gubi a i prostata mu je sad problem.
Molim vas podijelite iskustvo sa mnom, pomognite ako znate nacin...bespomocna sam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 154 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: