Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Sre Mar 31, 2010 9:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 31, 2010 9:29 pm
Postovi: 1
Da li ima nekog ko se operisao u klinickom centru kod doktora Ugrinovica?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 27, 2010 11:36 am
Postovi: 6
Da se javim... operisala sam se kod dr Gacevica i zaista sam odusevljena, pocev od prijema, nacina komunikacije, osoblja pa naravno i najvaznije do rezultata operacije! Svakom ko zeli da uradi rinoplastiku od srca ga preporucujem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Pet Jul 30, 2010 11:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 09, 2010 8:48 am
Postovi: 11
sue* je napisao:
Da se javim... operisala sam se kod dr Gacevica i zaista sam odusevljena, pocev od prijema, nacina komunikacije, osoblja pa naravno i najvaznije do rezultata operacije! Svakom ko zeli da uradi rinoplastiku od srca ga preporucujem!


Sue,
drago mi je da se sve tako dobro zavrsilo. Ja sam prvi put operisala nos kod Gacevica i skroz ga je iskosio, iako je prirodno bio simetrican. Mislim da je dobar covek, ali ipak kod mene nije uspela operacija.
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Čet Okt 14, 2010 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 14, 2010 10:19 pm
Postovi: 12
Koliko sada otprilike kosta operacija nosa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Pet Okt 22, 2010 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 22, 2010 6:38 pm
Postovi: 3
Nemam lično iskustvo, ali drugarica je operisala nos. Kod nje je karakteristično to što je zahvat bio relativno složen, ako mogu ovo kao laik da kažem. Nos je zaista zahtevao posao. Operisala se kod Prf Panfilova, ne zamerite, ako grešim-neobično je prezime. U NS-u je ordinacija. Što se nosa tiče niko ne bi rekao da je nešto na njenom licu rađeno. Nos je zaista urađen perfektno, ali i tako da odgovara njenom licu. Jednostavno je savršen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 3:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 13, 2012 3:19 am
Postovi: 1
Ovo je moje iskustvo sto se tice operacije nosa

Operisala sam nos pre nedelju dana kod Dr. Novakovica tj. funkciju nosa (posto nisam mogla godina da disem bez kapi za nos) mi je radio Dr. Bjelic a korekciju Dr. Novakovic. Sto se tice samih lekara, anesteziologa i sestara ja sam prezadovoljna. Veoma su ljubazni, prijatni i posveceni pacijentu. Sto se tice samog preoperativnog toka nisam nista posebno morala da se pripremam osim sto sam se cuvala prehlade. Anesteziju sam dobro podnela (sto je naravno individualno). Sto se tice bolova ja ih nisam imala uopste. Imala sam samo povremene glavobolje verovatno zbog pritiska u nosu zbog tampona i otoka. Otoci i modrice su najizrazeniji prvih 3-4 dana i posle se povlace. Vadjenje tampona iz nosa nije nimalo bolno, malo je neprijatno, ali to traje par sekundi. Znam da u nekim bolnicama stavljaju one dugacke gaze od po par metara, ali ja sam imala strajfne koje su bile dugacke oko 10 cm, natopljene predpostavljam glicerinom, tako da sam dobro podnela i skidanje tih tampona. Sutradan sam skinula masku i stvarno sam prezadovoljna, dobila sam nos kakav sam zelela. Naravno, nos je jos uvek otecen ali doktor mi je rekao da ce se otok postepeno povlaciti. Sad jos uvek stavljam hladne obloge na nos i oci povremeno (nikako led) i ispiram nos sa 0,9 Nacl-om tj. Fizioloskim rastvorom. Zaboravila sam da napomenem da je vrlo vazno odmah po intervenciji non-stop drzati hladne obloge (gaze natopljene hladnim fizioloskim rastvorom) na oci 3-4 dana. Sve u svemu, najteze sto mi je bilo za podneti je to sto sam nedelju dana morala da disem na usta i sto su mi se grlo i usna duplja jako susili tako da preporucujem da se uzmu neke septolete i da se pije dosta tecnosti (ne gaziranog), i nisam morala da jedem kasastu hranu i da pijem na slamcicu vec sam sutradan po zavrsenoj intervenciji jela sve normalno.
Eto, to je moje iskustvo :) I sve u svemu, koliko su me bili naplasili da je bolno i neprijatno uopste nije tako (bar meni) i ohrabrujem sve koji zele da se operisu! :)
I naravno sto se tice korekcije preporucujem Dr. Novakovica, prezadovoljna sam! Pozdrav svima! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Sub Mar 31, 2012 1:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 13, 2005 11:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: bg
ja vas molim ako imate neke slike pre i posle operacije da ubacite,
da vidimo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 12:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 26, 2009 5:26 pm
Postovi: 133
Cao ljudi!
Dajte neke slike da vidimo kakvi su rezultati. Ima nas ovde koji bismo ponovo mozda radili operaciju nosa, tj. korekciju neku sitnu pa da vidimo kako i drugi lekari rade. :D
Pozz!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Pet Maj 04, 2012 4:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Feb 13, 2005 11:13 pm
Postovi: 81
Lokacija: bg
jel moze neka slika pre i posle?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 8:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 01, 2012 6:41 am
Postovi: 1
Evo moje slike prije i poslije Slika prije operacije Slika profil Slika prvi dan poslije operacije Slika drugi dan poslije operacije Slika 4. dan posle Slika 5. dan kad sam stigao kuci Slika 6. dan da vas ne smaram vishe,8. dan sam skinuo masku i tampone i ovako je izgledalo tog istog dana kada su mi skinuli masku i tampone Slika i profil Slika a evo i slika od danas(trece jutro posle operacije) Slika i profil s obje strane Slika Slika

19.06.2012. godine sam primljen na VMA zbog stavljanja fixne proteze na gornju vilicu i septorinoplastike kod Dr.Bijelica,svezhe iskustvo,21.06. sam operisan,mogu vam reci da su mi 8 dana sa maskom i tamponima,kombinovani fixnom protezom bili nesnosno bolni al eto prezhivio sam i to,vadjenje tampona sam isto proshao ali sam kolabirao pri vadjenju tampona iz lijeve nozdrve(nisam pao pri vadjenju onog iz desne) ali je ovaj iz lijeve bio jako zalijepljen i taj zvuk koji sam u tom momentu chuo,bol i sva zajebancija su me doveli do toga da padnem u nesvijest,tek treba da pochnem da masiram ovo da mi splasnu otoci jer vidite da mi na ovim slikama nos izgleda predebeo,al nemam svejedno kompleks od nosa,radio sam i estetski dio jer sam pichio pod anesteziju a svejedno sam kao mali imao nesaniran prelom nosa pa sam imao onu veliku grbu a nikom ne smeta da nema grbu na nosu pa sam uradio i estetiku:) josh uvijek tezhe dishem,je li shto mi je nos pun svega i svachega ili ja ne znam,chistim nozdrve kantarionovim uljem,dok sam bio u bolnici pio sam chymoral forte i cefaleksin chymoral je za otoke a cefalex je za infekcije,nisu mi prackice mijenjali i zajebancije,reci cu svakom da se operacija ne radi charobnim shtapicem nego chekicem i skalperom i da se i tamponi ne vade istim vec da je sve to poprilichno bolno i onaj ko stvarno nema preveliku potrebu da operishe nos to ne treba da radi jer ja tvrdim da svako ko je rekao da ga nije boljelo da 100 procentno lazhe.Uzmimo u obzir da sam stavio i fixnu protezu pa da me je zbog toga malo vishe boljelo,ipak mislim da su postoperativni bolovi bolovi kakve u zhivotu nisam osjetio,toliko uchestale i sa tolikim intenzitetom,sad je sve bolje ali osjecam pritisak pri ustajanju i sjedanju kao da mi glava pulsira u predjelu chela,to mi je sada najveca muka,ali nishta shta ne mogu prezhivjeti.Za savjete mi se slobodno obratite,iskustvo je svezhe:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OPERACIJA NOSA MOLIM VASE MISLJENJE
PostPoslato: Sre Feb 12, 2014 9:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 9:16 pm
Postovi: 1
Brate ja imam problem tako kao tj, imam samo tu grbu (kosku) malo vise izrazeniju jel sam pao i polomio nos sa 9,10 god a doktori su rekli da nije nista... i sad se MENI ne svidja svoj nos pa bi zeleo da ga operisem.. ja sam iz Leskovaca pa bi iso do Nisa da vidim za operaciju, koja je cena ? i dal znas nekog doktora iz Nisa..Tj. bilo ko ako zna neka napise nesto preporuka.. imam 17god. radio bih operaciju posle 18. :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: