Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Maj 28, 2012 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 14, 2010 2:59 pm
Postovi: 31
Lokacija: Bg
Kako da rasvučem tj povećam elastičnost tog ostatka kožice, nakon obrezanja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Maj 28, 2012 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 09, 2011 12:14 pm
Postovi: 9
Evo da ne bude samo tvoj blog...:)
Obrezan sam 1.3. prosle godine iz istog razloga kao i ti.
Rana mi je dugo zarastala i na jednom mestu se otvorila(2 kopce se razvezale) ali na kraju je i to zaraslo.
Operacija mi je radjena u drzavnoj ustanovi na knjizicu i mislim da sam tu pogresio.
Doktori te tu nista ne pitaju nego seku kako oni hoce a u mom slucaju je odsekao dosta vise nego sto je bilo potrebno sto je verovatno i bio razlog otvaranja rane i dugog zarastanja.
Kada je sve proslo ukapirao sam da mi sada u erekciji "fali" dosta koze,kada mi je cvrst koza mi povuce testise skoro do pola organa,aj sto smesno izgleda nema veze ali kondom ne mogu vise uopste da koristim jer odmah spada a i dlake koje su mi nekad rasle u samom korenu penisa sada mi rastu tik ispod glavica pa sam prinudjen da ih depiliram ili uklanjam rucno pincetom.
Sada je proslo vise od godinu dana i sto se svega ostalog tice sve je ok,sto se higijene tice mnogo bolje nego pre ali da je moglo da bude bolje moglo je.
Savetovao bih svakom ko ima problem sa fimozom i razmislja da se obreze da ode kod privatnog doktora i prvo se o svemu informise i vidi kakve su mogucnosti.

Sto se tegljenja kozice tice mislim da tu ne mozes mnogo da utices,razvlaci se to samo od sebe prilikom erekcije ali treba sigurno dosta vremena.

Toliko od mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Jun 14, 2012 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 14, 2012 10:55 am
Postovi: 1
Pozdrav. Imam ja pitanje kada smo vec kod ovog oporavka. Ranu chistim kamilicom i posle stavljam bivacin ili enbecin (antibiotik). Sada je pocelo da me peche kada cistim kamilicom, pre toga nije....da li neko zna zasto? Inache danas je 7.dan kako sam operisan, jos imam sve konce i rana pomalo krvari, ponekad...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jun 17, 2012 9:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
treba pogledati da li je sve u redu sa ranom, ne bi trebalo vise da krvari, jedino eventualno ako se gaza zalepi pa kad je odlepis, ali to je minimalno...nadam se da ispiras mlakom kamilicom, nikako toplom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Jun 18, 2012 12:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 18, 2012 12:18 pm
Postovi: 2
Filipet, ja ti ne bih preporucio da stavljas bivacin. Ja sam obrezan 2. februara ove godine i moj oporavak je protekao sasvim dobro. Na ranu sam stavljao Hloramfenikol (mast za oci), ispirao sam kamilicom i hidrogenom tako da nisam imao infekcije vec samo otok koji je kasnije nestao. Inace, oporavak ce ti trajati oko mesec i po dana, bar je meni toliko trajao :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jun 20, 2012 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 2:51 am
Postovi: 2
Cao svima, obrezan sam pre tacno 14dana (totalno obrezivanje). Bol i normalno krvarenje su trajali 3-4dana nakon cega je sve nestalo,otok je trajao nekih 7dana. jedini problem sto sada imam jeste da na desnoj strani penisa kada kozicu lagano povucem vidim malo veci razmak (nekih 5-10mm) izmedju glansa i kozice (ravno i kao zivo meso) a kada malo vise povucem u opustenom stanju malo me pecka na tom mjestu,cini mi se da je tu kozica spojena sa penisom,mislim da tu nije bas kako treba zaraslo a i konce vise tu ne vidim...Pa me sad zanima hoce li to sve biti uredu i otprilike koliko bi zarastanje u tom slucaju moglo da traje? Zanima me jos koliko ste vi dugo obmotavali penis u zavoje posto ja jos nisam prestao,konstantno mi se ljepi donji dio glansa za gazu pa moram da je kvasim prilikom skidanja...Nadam se brzom odgovoru,koga god zanima nesto u detalje moze mi se obratiti...pozdrav drustvo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jun 22, 2012 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 18, 2012 12:18 pm
Postovi: 2
Arm je napisao:
Cao svima, obrezan sam pre tacno 14dana (totalno obrezivanje). Bol i normalno krvarenje su trajali 3-4dana nakon cega je sve nestalo,otok je trajao nekih 7dana. jedini problem sto sada imam jeste da na desnoj strani penisa kada kozicu lagano povucem vidim malo veci razmak (nekih 5-10mm) izmedju glansa i kozice (ravno i kao zivo meso) a kada malo vise povucem u opustenom stanju malo me pecka na tom mjestu,cini mi se da je tu kozica spojena sa penisom,mislim da tu nije bas kako treba zaraslo a i konce vise tu ne vidim...Pa me sad zanima hoce li to sve biti uredu i otprilike koliko bi zarastanje u tom slucaju moglo da traje? Zanima me jos koliko ste vi dugo obmotavali penis u zavoje posto ja jos nisam prestao,konstantno mi se ljepi donji dio glansa za gazu pa moram da je kvasim prilikom skidanja...Nadam se brzom odgovoru,koga god zanima nesto u detalje moze mi se obratiti...pozdrav drustvo


Pazi ovako, 14 dana je premalo vremena za oporavak iako vecina njih prica da je za 20 dana kao nov, to su po meni zablude. Sve ce to doci na svoje...bitno je samo da te pri erekciji ne zateze previse. Ako ti se ne vide konci, ili su ispali a ako ih vidis a nisu bas van, onda poseti urologa, on ce ti najbolje reci. I jos nesto, meni je par urologa reklo da potpuni oporavak traje godinu dana, tj tek posle godinu dana si kao nov :) Pozz i zelim ti brz oporavak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jul 25, 2012 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2012 5:02 pm
Postovi: 7
Imam delimicnu fimozu, kad je u opustenom mogu da zavrsnem kozicu ali zato kad je puna erekcija mogu ali do pola samo nekako, nego jel zavisi velicina od fimoza i kad se ona ukloni jel onda moze da se dobije jos koji cm, imam 15 ali ne bi skodio bar jos 1 ili 2 :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Avg 12, 2012 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 12, 2012 5:02 pm
Postovi: 7
Nego, koliko traje ta operacija, i jel se posle nje ostaje u bolnici ili moze odmah na kucno lecenje?? I sto je najvaznije jel se dobija na velicini kad se operise fimoza (debljina, duzina) ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Jan 04, 2013 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 14, 2010 2:59 pm
Postovi: 31
Lokacija: Bg
Sve je odavno u najboljem redu, ali da pitam za nešto:

Vizuelno još nije to to, ostalo je tamo gde su bili šavovi tragovi i neravnine. Otprilike kao na ovog slici, samo izraženije, i veća je razlika u boji izmedju dva dela. U erekciji se to manje primećuje, ali me interesuje jedno:
da li ima svrhe mazati contractubex po tim neravninama i liniji ili to nije za to, već samo za gotov ožiljak (npr na mestu ex frenuluma - da li je TO bezbedno?).
U suštini mi ne predstavlja problem, ali rekoh da ubrzam, kad već imam contratubex.
Ako neće pomoći mnogo, da ne mažem bezveze.

Što se tiče mojih ranijih poruka - sve to dođe na svoje mesto. Elastičnost se vratila, samo treba dati vremena. Pretpostavljam i za ovo, ali kad već imam kremu, da pitam. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jan 05, 2013 2:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
sto se tice razlike u boji koze to vec zavisi od prirodne boje onog dela koze prema glavicu i onog dela prema korenu, a to se razlikuje od coveka do coveka...sto se tice izgleda oziljka zavisi i kako je doktor to sekao i usio, ali zavisi dosta i od sklonosti organizma za stvaranje oziljaka, u cemu se ljudi takodje dosta razlikuju...
sto se tice contractubexa najefikasniji je po zavrsenom zarastanju rane, kod tebe je proslo vec dosta vremena, mozes probati a da li ce biti nekog znacajnog rezultata ne znam da ti kazem...najbitnije je da u erekciji to izgleda dobro i da nemas nikakvih funkcionalnih smetnji, tako da ti savetujem da ne obracas paznju na te male detalje, dvojke nece to primecivati kao sto ti sam to vidis, sigurno... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Jan 14, 2013 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2013 1:38 pm
Postovi: 6
MOLIM ZA POMOC !!!
Operisao sam fimozu pre skoro mesec i po dana, konce sam skinuo mesec dana posle operacije, i i dalje imam male otoke, malo su kao stvrdnuti, a juce sam primetio da mi iz mesta gde su bili konci curi belicasta tecnost, moze i da se iscedi kao bubuljica, plasim se da nije gnoj !!!
Inace, ni crvenila ni bola nisam imao, tako da ne znam da li je upala.
Dajte neki savet, cime da tretiram i kako i kako da postupam na dalje !!!!
Poceo sam da stavljam hloramfenikol mast za oci, samo to za sad.
POMOC ! :/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Uto Jan 15, 2013 7:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
kod nekog se otok moze zadrzati nekoliko nedelja, to nije problem...moguce je da se koza upalila na mestu gde su bili konci posto su bas dugo stajali, trebalo bi to samo da se "ocisti", uz dobru higijenu...ako se to ne sredjuje ili se cak pogorsava (sto ne verujem) javi se onda na kontrolu, ipak se mora videti kako izgleda da bi se znalo da li je sve u redu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2013 1:38 pm
Postovi: 6
da, razumem to ali zar ne bi trebalo da postoji neko crvenilo, ili bar svrab na tim mestima, mozda i peckanje ???! Ja nemam te simptome, pa me interesuje da li mogu slobodno da nastavim sa Hloramfenikolom, 2 puta dnevno npr ????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Maj 15, 2013 9:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 11:02 am
Postovi: 6
Imao sam vrlo složenu cirkumciziju zbog kondiloma tokom koje je pored obrezivanja u istom gestu izvršena i elektrokauterizacija kondiloma. Zbog specifične građe penisa morali su da mi zategnu zavoj, pričvrste ga koncem jer se uvlačio u stomak, i glans mi je sada plavičast, dosta je natekao i naravno, jako je osetljiv.

Imam tegobe pri mokrenju već dva dana, pijem Diklofen Duo za bol a glans mi je u stanju neprekidne iritacije i otoka. U vešu imam sukrvicu premda zavoj ne deluje previše krvavo. Sutra idem na previjanje ali me zanima da li je ovo standardno stanje ili imam neki problem oko kog bi trebalo da se još pre previjanja obratim lekaru?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: