Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operisana Hiatus Hernia
PostPoslato: Sre Dec 09, 2009 5:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Pozdrav,

pre 10-ak dana sam operisao HH u I hiruskoj, refluks je povremen (gotovo zanemarljiv), po recima hirurga, to je normalno, gutam samo piree, nista cvrsto, mogu da gutam supu, vodu, NE SPAVAM NA UZDIGNIUTOM OZGLAVLJU VISE i nema refluksa, imam povremeni bol na mestima gde sam i ranije imao u predeli grudi (i to je normalno po hirurgu, posto se nervi ponasaju po rainijim navikama, a sada je jednjak doveden u pravilan polozaj i taj bol je reflektujuci), sve u svemu, ako mi bude kao sto mi je receno da ce mi biti (hirurg mi rece posle poslednjeg pregleda i razgovora da mogu ocekivati 95% sansi da cu za najduze 2 meseca ziveti kao i svi normalni ljudi bez HH). Pa ostaje da cekam i nadan se. Inace, pre operacije mi je radjeno ispitivanje i na manometriji jednjaka nadjen mi je inefektivan jednjak (imao sam kontrapritisak u jednjku, sfinkter je zjapio pri pregledu), ph metrija je bila losa.

Po mom misljenu, ne moze se tek tako otici i reci "evo ja dosao da se operisem, ne mogu vise", vec nakon pregleda i ispunjavanja njihovih kriterijuma se dolazi do operacije, koja nije tako naivna kao sto je opisuju, oporavak i gutanje i pocetne teskoce sa disanjem nisu bas zanemarljive.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operisana Hiatus Hernia
PostPoslato: Sre Apr 21, 2010 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2008 7:44 pm
Postovi: 14
Reci mi molim te jel ta I hiruska u Zemunu? Imam minimalnu hijatus herniju ali mi pravi uzasne probleme, ne smem da prejedem, ne smem da se presavijem, ne smem nista, a uz to imam kiselinu koju jedva kontrolisem Nexium-om i nista bolje. Razmisljam takodje o operaciji, pa sam htela da te pitam da li postoje neke posledice i koje? Neko mi je rekao da ako imas nadimanja da mogu da ti popucaju svi savovi a onda da ti se ceo zeludac preseli u grudnu duplju e onda dolazi do smrtnog ishoda. Koliko je to tacno ne znam. Jel mozes sada da jedes cvrstu hranu, hleb i ostalo?
Pozdrav!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operisana Hiatus Hernia
PostPoslato: Čet Apr 22, 2010 5:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Pa jos uvek nije sve super, ali je jedno 70% bolje. Mislim, sasvim normalno funkcionisem, imam problemcice u odnosu na rainje probleme. Operisao sam se na I hirurskoj u KCS-u, operacija je radjena laparoskopski. Vrlo je bitno, jer je oporavak mnogo brzi i laksi. Mislim da problem pucanja savova nije opsan, obzirom da je sam jednjak tj. njegov distalni deo znatno jaci nakon operacije. Ukoliko je tako kao sto si napisala, stvarno nije prijatno. Medjutim, za to je potrebno da se napravi povreda dijafragme, jer zeludac moze uci u grudnu duplju kada popusti dijafragma, mislim da to ne moze da se desi zbog samo slabog sfinktera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operisana Hiatus Hernia
PostPoslato: Pet Jun 25, 2010 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 22, 2010 1:16 pm
Postovi: 7
kakve si imao simptome prije operacije sa HH jer i ja imam veliku HH i gerb pa me zanima dali sam i ja potencijalni kandidat za operaciju , hvala i pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operisana Hiatus Hernia
PostPoslato: Čet Jun 07, 2012 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 07, 2012 11:25 am
Postovi: 2
Hajde malo da osvezim temu, jer pretpostavljam da bi mnoge to interesovalo.
Ja sam operisao hiatus herniu pre 15 dana na I hiruskoj u Beogradu. Sama operacija je malo teza nego sto sam ocekivao. Posto se radi laparoskopski mislio sam da je slicno operaciji zucne kese gde maltene nemate bolova posle operacije i vec sutra idete kuci. Ova operacija je znatno komplikovanija, ustvari je najkomplikovanija operacija koja se radi laparoskopski. Bolovi su prisuti 2-3 dana nakon opracije, mada ja i dalje imam problema u kretanju zbog "zatezanja" na mestima rana i jednjaka. Sve ovo nije toliko bitno jer je prolazno (par dana ili par nedelja nije bitno) ukoliko je operacija uspela. Jos uvek ne mogu da jedem normalnu hranu, mora da bude mekano ili tecno. Prvih nedelju dana sam jeo samo miksano (prakticno tecno - kao za bebe) a sad jedem i nesto mekse npr. dobro raskuvano pilece belo meso, pirinac, kuvani krompir, uz naravno dugotrajno zvakanje. Prisutan je i osecaj "rane sitosti", tj. ne mogu puno odjednom da pojedem. Po recima hirurga to je sve normalno i trebalo bi da nestane za par nedelja.
Bilo bi dobro da i drugi ucesnici koji su se vec javljali na ovom forumu opisu kako im je sada posle malo duzeg vremenskog intervala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operisana Hiatus Hernia
PostPoslato: Sre Jun 13, 2012 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 6:16 pm
Postovi: 8
mlax je napisao:
Hajde malo da osvezim temu, jer pretpostavljam da bi mnoge to interesovalo.
Ja sam operisao hiatus herniu pre 15 dana na I hiruskoj u Beogradu. Sama operacija je malo teza nego sto sam ocekivao. Posto se radi laparoskopski mislio sam da je slicno operaciji zucne kese gde maltene nemate bolova posle operacije i vec sutra idete kuci. Ova operacija je znatno komplikovanija, ustvari je najkomplikovanija operacija koja se radi laparoskopski. Bolovi su prisuti 2-3 dana nakon opracije, mada ja i dalje imam problema u kretanju zbog "zatezanja" na mestima rana i jednjaka. Sve ovo nije toliko bitno jer je prolazno (par dana ili par nedelja nije bitno) ukoliko je operacija uspela. Jos uvek ne mogu da jedem normalnu hranu, mora da bude mekano ili tecno. Prvih nedelju dana sam jeo samo miksano (prakticno tecno - kao za bebe) a sad jedem i nesto mekse npr. dobro raskuvano pilece belo meso, pirinac, kuvani krompir, uz naravno dugotrajno zvakanje. Prisutan je i osecaj "rane sitosti", tj. ne mogu puno odjednom da pojedem. Po recima hirurga to je sve normalno i trebalo bi da nestane za par nedelja.
Bilo bi dobro da i drugi ucesnici koji su se vec javljali na ovom forumu opisu kako im je sada posle malo duzeg vremenskog intervala.

ma sve ovo prođe.ova operacija,nije bezazlena a ni strasna.i ja sam operisao hijatus herniju(koja je bija ogromna) pre 1,5 g. i sve sam prosao kao mlax.i ti ces sve brzo zaboraviti. ali meni se opet povratila hijatus hernija i sada je presla pored jednjaka u grudni kos,i to povelika,tako da moram na ponovnu operaciju.
da li je neko imao ovakav slucaj,da se dva puta operise od hijatus hernije?dali je ova operacuja sada komplikovanija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operisana Hiatus Hernia
PostPoslato: Ned Jun 17, 2012 3:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 07, 2012 11:25 am
Postovi: 2
Nisam nikad cuo za takav slucaj. Kako to mislis pored jednjaka? Je li ti zeludac ponovo otisao iznad dijafragme? Da li si ponovo imao kiselinu u jednjaku? Gde si se operisao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operisana Hiatus Hernia
PostPoslato: Ned Jun 17, 2012 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 6:16 pm
Postovi: 8
mlax je napisao:
Nisam nikad cuo za takav slucaj. Kako to mislis pored jednjaka? Je li ti zeludac ponovo otisao iznad dijafragme? Da li si ponovo imao kiselinu u jednjaku? Gde si se operisao?

operisao sam se na prvoj hirurskoj klinici u beogradu.sada nemam kiselinu u jednjaku,a zeludac je ponovo otisao iznad dijafragme,prosao pored jednjaka,sada je to drugi tip hijatus hernije tzv,Paraesophageal Hiatal Hernia,a pre je zeludac bio u jednjaku,pa zato i pitam da li je neko imao slican slucaj.a tebe bih posavetovao da se cuvas fizickog rada,mozda je ovo uzrok ponovnog nasatanka...neznam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operisana Hiatus Hernia
PostPoslato: Uto Jul 17, 2018 10:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 1:48 pm
Postovi: 51
Поздрав,
Видим да се нико није дуго овде јављао, ал ајде да ја мало освежим тему. Такође се патим од "микса": хијатус хернија (милим да је параезофегална)/Герб/хронични гастритис. Био сам код доста гастроент., а задњи пут код др.Радоје Додер-ВМА. Радио ми је гастроскопију и рекао да и није баш тако мало хернија и дао терапију:
Controloc 40mg X 2, Gastroperidon 10mg X 3.
Пре тога сам користио Emaneru, Dexilant...
Сад имам мање симптоме што се тиче желудца, и киселине. Али зато имам проблема са осећајем иритације у доњем делу грла и недостатка ваздуха, симптоми као да имам астму. Чак сам од пулмолога добио и пумпицу Alesco и једно време Ventolin али слабо помажу. Радио ми је алерг. тестове и имам алергију на гриње највише, па онда амброзија, траве, корен...
Али ми је проф.Додер рекао да су симптоми астме 80% од герба/хијатус херније али да не би још то оперисао (ваљда хоће да види хоће ли деловати терапија...).
Интересује ме да ли је неко оперисао герб и хијатус хернију на ВМА и код ког хирурга, и који су симптоми били.
Унапред хвала
Никола


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: