Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: fleke od sunca
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2007 4:30 pm
Postovi: 17
Da li neko zna neki domaci lijek ili masku za skidanje fleka od sunca po licu. Inace koristim kremu AVEN sa zastitnim faktorom 50 ali mi se i dalje pojave tamne fleke po licu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fleke od sunca
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 12:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 5:34 pm
Postovi: 58
didamiki je napisao:
Da li neko zna neki domaci lijek ili masku za skidanje fleka od sunca po licu. Inace koristim kremu AVEN sa zastitnim faktorom 50 ali mi se i dalje pojave tamne fleke po licu.

Narodni lek:Čuo sam da ljudi trljaju fleke korenom od celera.Inače, dobar je rastvor hidrohinona (kupuje se u apoteci) za izbeljivanje fleka na koži kao i hemijski pilinzi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fleke od sunca
PostPoslato: Čet Jun 09, 2011 11:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Mozda da probate umesto avene,la roshe antihelios krem spf50+.Krema bi inace trebalo da se namaze pola sata pre nego sto se koza izlozi suncu,a da se ponovo nanosi na dva sata,pa cak i cesce ukoliko ste u prilici.
Ne znam da li mozda koristite kontraceptivne tablete,posto one znaju da uzrokuju flekice pri sunacnju koze?
Sto se tice preparata oni nisu toliko efikasni kao odredjene procedure koje se rade,ali mozete pokusati sa nekim preparatom sa kojic kiselinom(mislim da neostrata ima neki preparat sa ovom aktivnom materijom) ili skinoren koji se inace koristi u terapiji akni prevashodno,ali ima i efekat na fleke.Delovanje ovih preparata jeste ograniceno,ali ce biti bolje nego da nista nista koristili.
Na jesen ili tokom zime mozete raditi nesto od procedura koje te fleke mogu u potpunosti da eliminisu,a u pitanju su abrazivne metode:TCA piling ili abrazija radiotalasima.U obzir dolazi i fraxel laser,mada on i nije metoda izbora kada se uzme u obzir da je cena i do 5 puta veca,za efekat koji je u najboljem slucaju isti kao kod prethodnih metoda ili cak manji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fleke od sunca
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2007 4:30 pm
Postovi: 17
Avene mi je dermatolog preporucio. Inace, ne pijem i nikad nisam ni pila kontrac. pilule. Ove fleke nisu stalno prisutne vec se pojave otprilike od maja mjeseca pa do kraja ljeta. A za te zahvate se nekako bas i ne bih odlucila (bar ne jos) jer kako sam vec rekla nije mi to stalno na licu. Probacu sa tom drugom kremom koju ste mi preporucili.
Hvala na odgovorima.
A i sa celerom cu pokusati, jer inace vjerujem u te prirodne lijekove i lijecenja. Ko zna, mozda uspije. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fleke od sunca
PostPoslato: Ned Jun 10, 2012 4:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 10, 2012 3:44 pm
Postovi: 1
heej...jesi li koristila korjen rotkvice za fleke, i da li djeluje? Ja isto koristim avene sa zastitnim 50 ali bilo sta da koristim ne pomaze...fleke se pojave od sunca...koristila sam dosta krema za izbjeljivanje (Uriage, Eucerin, ranije mi je pomagala Fade Out ali zadnje 2-3 god nista...) i DzABA SVE... :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fleke od sunca
PostPoslato: Sub Jun 30, 2012 12:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 2:57 pm
Postovi: 80
Lokacija: novi sad
imam isti problem,isto samo preko leta posle se jedva vidi,probala sam sa limunom i acidi borici ali nista ne pomaze sad mi se pojavilo i oko usana i jako je ruzno,ako nesto saznas napisi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: fleke od sunca
PostPoslato: Ned Jul 01, 2012 12:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 12, 2012 1:57 am
Postovi: 171
Dr Colic krema za uklanjanje pega i fleka.

_________________
w ww. aloeverasrbija . com - proizvodi od aloe vere za imunitet, prirodna kozmetika itd


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: