Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 292 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jun 05, 2012 8:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
koslidija je napisao:
Pozdrav svima i svaka cast na vasoj borbi, svakodnevnoj sa ovim velikim problemima koje svi dijelimo! Pisala sam da mi je majka bolesna, vec 4 mjeseca. Karcinom pluca koji se smanjio usljed hemioterapije i ovih dana dogovaramo operaciju sto bi trebalo da bude ohrabrenje da se nesto bolje desava... Majka je promijenila rezim ishrane, povrce i voce, sirovo, cijedjeno i jos 300 cuda, pisala sam o tome... Nego, htjela sam da mi kazete kako nabavljate taj petrolej? Ja zivim u Banjaluci i ne mogu nigdje da dodjem do toga... I kad sam se raspitivala odgovor je bio da to i nije bas najbolje rjesenje, kao nije to za eksperimentisanje a ja sam na vise strana cula da to daje rezultate...

Niko ti neće reći da je to pametno da se pije, već će reći da je to otrov, a kako da piješ otrov itd.. Mišljenja ima raznih, ali čvrsto verujem da ne može da odmogne.. Iskreno, još nisam čula da je neko umro od petroleja.
A ne znam gde bi mogla da ga nabaviš.. Probaj da se raspitaš još malo, kod starijih ljudi, oni uglavnom znaju. Sigurno negde u tvojoj blizini ima nekog ko je čuo za petrolej, i ko zna nekog ko ga je koristio. Ja dok sam čitala o tome i raspitivala se, moja sestra od tetke je bila brža, pa je mom ocu poslala jednu flašu tog kao prečišćenog petroleja, koji sprema neka žena u Varvarinu. Bio je mlečno bele boje, a sam petrolej je ako se ne varam bezbojan... Probaj da se raspitaš još, što kažu pusti reč na sve strane, pa će se već naći neko ko može bolje da te uputi..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jun 05, 2012 5:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 05, 2012 3:43 pm
Postovi: 7
Da li neko moze da preporuci nekog doktora iz Instituta u Kamenici? Ja sam iz Banjaluke pa bih odvela majku i tamo ne pregled da cujem jos misljenja pa me zanima da li mozete nekoga da preporucite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jun 05, 2012 6:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
lyky

Svaka ti cast sto mi odrzavas temu rekla si da ti se ne zahvaljujem ali moram jer si veliki humanista.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Uto Jun 05, 2012 6:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
koslidija

Savetujem vam da otvorite novu temu u nadi da ce vam neko dati odgovor jer ja to ne mogu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jun 06, 2012 8:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
zokac24 je napisao:
lyky

Svaka ti cast sto mi odrzavas temu rekla si da ti se ne zahvaljujem ali moram jer si veliki humanista.

Moja najeveća želja je da svi odavde pređu na neki drugi forum gde se priča o nekim vedrijim stvarima, i da baš više niko ne bude žrtva ove bolesti.
Veruj mi da mi mnogo znači ako eto bar svojim iskustvom mogu nekom da pomognem da se lakše snađe u ovoj muci. Znam kako je meni bilo dok sam lutala i tražila informacije za svog oca, i kako mi je bilo teško dok se nisam malo bolje snašla. I znam koliko je meni značilo kad bi mi neko pomogao.
Hvala ti... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jun 06, 2012 8:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
koslidija je napisao:
Da li neko moze da preporuci nekog doktora iz Instituta u Kamenici? Ja sam iz Banjaluke pa bih odvela majku i tamo ne pregled da cujem jos misljenja pa me zanima da li mozete nekoga da preporucite?

Sremska kamenica važi za jaču ustanovu u Srbiji, ali stvarno ne znam koga bi konkretno mogla da potražiš od lekara. Dok čekaš da ti neko iskusniji odgovori, idi prvo na njihov sajt, vidi koji sve lekari rade, pa onda guglaj malo za svakog ponaosob. To će ti dati bar neku smernicu.
I naravno, obavezno kontaktiraj kliniku da vidiš šta je sve od papira potrebno da bi vas primili na pregled i konsultacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jun 06, 2012 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 05, 2012 3:43 pm
Postovi: 7
Lyki, hvala na odgovoru! Institut sam zvala i kazu da se moze doci svakodnevno bez prethodne najave ali cemo se najvjerovatnije odluciti za operaciju u Banjaluci da se ne izlazemo naporima zbog majke.
Kad pricamo o iskustvima... znam da nam je svima jako tesko. I da svako od nas zna koja je to borba ali ono sto mene utjesi kao kcerku cija je majka bolesna je to da je njoj ipak najteze... i onda mi bude zao nje sto prolazi kroz sve preglede i muke. E, onda treba stisnuti zube i ne zaplakati pred njom a to nisam nikad kao ni ona preda mnom. Mislim da je to tesko, bar meni. Pa onda kad dodjem kuci, zaplacem sama sa sobom da me niko ne vidi.
Zato, dragi moji koji smo ovdje, imamo isti problem a citajuci sve postove shvatam da nam je u ovoj borbi zajednicka ljubav, vjera i lijepa rijec.
Ono sto mogu izdvojiti kao neki savjet iz maminog primjera je da nista ne odbija kada je u pitanju alternativna medicina. Drzimo se medicine i koristimo sve i svasta za jacanje imuniteta i dosad nije imala problema ali da kazemo sta nam je pomoglo ne bismo znali jer trosimo 300 cuda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jun 06, 2012 9:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 20, 2011 9:25 am
Postovi: 153
Svaki trenutak koji provedemo sa svojim najmilijima znači i njima i nama. Njima, jer znaju da nisu sami u svojoj borbi, a nama da budemo od koristi i pomognemo koliko možemo.
Nikada se ne treba predavati. Koristite sve za šta čujete, jer možda baš to nešto pomogne. Pričajte otvoreno sa svojim najmilijima o bolesti i pokažite im da ste uz njih. Naučite da osluškujete njihove potrebe i osećanja i biće vam zahvalni na tome. Koristite svaki trenutak da provedete zajedno, da sutra ne bi žalili za tim. Omogućite im da ostvare i najmanje želje i snove jer će im to dati snagu da istraju još. Ne sputavajte ih ni u čemu...
To sam ja naučila pored svog oca...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Čet Jun 07, 2012 9:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 7:31 pm
Postovi: 27
hvala lyki


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jun 13, 2012 1:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
LJUBAV VERA NADA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jun 13, 2012 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 05, 2012 3:43 pm
Postovi: 7
Bas tako, ljubav, vjera, nada...
Majka mi je operisana ali nazalost ljekari nisu mogli mnogo toga da urade. Kazu da je gad zahvatio i srce i da mu je bilo nemoguce prici i da se na snimku to nije vidjelo. nisam ljekar pa vjerujem da je to tako. Operisao je doktor sa VMA u kojeg smo imali puno povjerenje. Nama kao blizoj porodici je rekao njeno stanje ali nas je pitao da li treba i majci da kazemo sve. Rekli smo da bi bolje bilo po nju da ne kazemo sve jer bi je to pogodilo i dotuklo. E, tu sad dolazimo do LJUBAVI, VJERE I NADE koja zadnja umire bez obzira na sve!!! Borba do kraja jer se ne zna kad ce taj kraj doci i zivjeti svaki dan kao da je posljednji! Kao sto su vec pisali, svaki dan voljenima pokazati nasu ljubav jer kad odu, bice kasno! Jako mi je tesko dok ovo pisem jer smo mnogo nade imali u tu operaciju i koja nista nije donijela i saznanje da od majke moram kriti tako velike stvari...
Ljudi moji, glavu gore i ne posustajmo!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sre Jun 13, 2012 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 05, 2012 3:43 pm
Postovi: 7
Bas tako, ljubav, vjera, nada...
Majka mi je operisana ali nazalost ljekari nisu mogli mnogo toga da urade. Kazu da je gad zahvatio i srce i da mu je bilo nemoguce prici i da se na snimku to nije vidjelo. nisam ljekar pa vjerujem da je to tako. Operisao je doktor sa VMA u kojeg smo imali puno povjerenje. Nama kao blizoj porodici je rekao njeno stanje ali nas je pitao da li treba i majci da kazemo sve. Rekli smo da bi bolje bilo po nju da ne kazemo sve jer bi je to pogodilo i dotuklo. E, tu sad dolazimo do LJUBAVI, VJERE I NADE koja zadnja umire bez obzira na sve!!! Borba do kraja jer se ne zna kad ce taj kraj doci i zivjeti svaki dan kao da je posljednji! Kao sto su vec pisali, svaki dan voljenima pokazati nasu ljubav jer kad odu, bice kasno! Jako mi je tesko dok ovo pisem jer smo mnogo nade imali u tu operaciju i koja nista nije donijela i saznanje da od majke moram kriti tako velike stvari...
Ljudi moji, glavu gore i ne posustajmo!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Čet Jun 14, 2012 8:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 09, 2011 7:31 pm
Postovi: 27
koslidija ostavljam ti zagrljaj podrske od suborke koja takoder prolazi slicno sa svojom mamom ( a do takoreci jucer sam mislila da su moji roditelji besmrtni)
jos 9 dana dok je ja i djecica zagrlimo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Pet Jun 15, 2012 9:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 26, 2012 6:28 pm
Postovi: 58
Treba mi vasa pomoc..vidim da ste imali iskustva..ja sam na samom pocetku ove borbe i vec imam osecaj da su mi i ruke i noge zavezane. Naime, moj otac ima sarkom. Za par dana ce otici na VMA i tamo ce odluciti sta dalje, izgleda da je operacija u ovom slucaju najbolje resenje. Ali problem je u tome sto je komplikovana jer je lose mesto u pitanju. Ja ne znam sta da radim. Gvozdje mu je mnogo nisko jer ne moze da jede, dajem mu kapi od koprive 3x dnevno, ponekad pojede dzigericu, kuvali smo mu caj od ruja, pije neke Iron tablete od Callivite, daljem mu svezu cveklu da gricka, sargarepu, ali cini mi se da je sve ovo malo. A sa druge strane njemu je puno. Jos plus svakako ne moze da jede a i sve sto smo culi to smo se potrudili da uzme, pio je i Noni..malo sam se pogubila vise sta da uzima kad i sve. Uzasno se plasim. Pomozite mi. Procitala sam ovde da se spominje petrolej, ljudi su mi pominjali neke sokove od cvekle, med i neven ma svasta.. Poslednje stas am cule jeste neka kombinacija od aloje, vina, alkohola i neke posebne vrste kafe.. Dajte mi neke instrukcije.. Hvala vam unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: KAKO SE BORITI SA KARCINOMOM SAVETI I ISKUSTVA
PostPoslato: Sub Jun 16, 2012 1:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 11:07 am
Postovi: 223
Ja bih najvise voleo kad bih mogao da puknem prstima i dam vam pravo resenje ali nazalost nisam svemoguc to je samo GOSPOD! Molite se i SMIRITE SE i imajte VERE! VIDECETE STA CE VAM RECI NA VMA OPERACIJA JE VEROVATNO DOBAR IZBOR PA TEK ONDA PREPARATI I SUPLEMENTI I ALTERNATIVA KAD JE REC O SARKOMU.MOJE MISLJENJE.Ali ja nisam lekar i dovoljno kompententan da bih vam mogao pomoci osim sledeceg:
SARKOM-postoji vise vrsta sarkoma i ne znam mnogo o tome jedino da nije bezazlena stvar i morate brzo da reagujete!

APELUJEM NA SVE KOJI SU IMALI ISKUSTVA,DOKTORE DOBROG SRCA , SA OVOM BOLESCU DA VAS POSAVETUJU MOZE I OVDE NA MOJOJ TEMI.

BOKILY,BILO KO? POMOZITE amelil


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 292 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: