Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Jan 31, 2012 6:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 13, 2006 2:38 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima! Moja situacija je sledeca: Vec vise od godinu dana ponekad primetim tragove krvi na papiru posle velike nuzde, a ponekad i blagi bol.Pretpostavljao hemoroidi, pa nisam pridavao neki znacaj. Pre 15 dana dva dana imao retku stolicu i primetio krv nakon nuzde. Sveza, crvena krv koja kaplje. Javio se lekaru, uradio KKS, anoskopiju, sve u redu. Ponovo uradio KKS i rektoskopiju, sve u redu. Sada mi predlazu irigografiju, kolnoskopiju. Nemam bolove, osecam se odlicno, ali i dalje ima krvi koja kaplje posle velike nuzde, stolica je normalna. Savet....hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Feb 01, 2012 1:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Ikar.....nije valjda 10 godina ,,a ja se brinem sto pijem godinu dana,,nisi me bas utesio al lakse cu podneti ako budem i ja morao duze da pijem-a zasto folnu kiselinu? Jel ti to gastroenterolog savetovao i da li si to od pocetka uzimao?
Moj Kolagen-kolitis je ipak izgleda drugaciji --nemam retku stolicu vec cvrstu i u proseku svaki 3 dan mada zna biti i neredovna-3 dana svaki dan pa 4 nijednom a imam i helikobakter-pilori na koju moj gastroenterolog ne obraca paznju--mada i ja osecam poboljsanje u zadnje vreme al mi nije jasno da on nista ne kaze za heliko...
Ikar...jel nakon 10 godina ipak izleceno ili zaleceno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Feb 04, 2012 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 04, 2012 2:51 pm
Postovi: 1
Pre tri meseca uspostavljena mi je dijagnoza ulceroznog kolitisa, imam 25 god. mesec dana sam provela u bolnici, smrsala deset kilograma ali sam za mesec dana uspela da povratim 7 kg. Od lekova pijem 5asa, pronison (sada sam smanjila na 5mg dnevno), imuran, ferum i jos dosta vitamina. Do sada je sve bilo u redu, jedna stolica dnevno,formirana ali poslednjih sedam dana imam opet retke stolice (kasaste) po 3-4 dnevno. Strogo se pridrzavam dijete koju su mi dali, doktorka mi je ukljucila bulardi kao probiotik, pijem ga vec 7 dana ali nekih vecih promena nema. Bulardi sam pila mesec dana nakon sto sam izasla iz bolnice i posle toga mi je ukinut. Zanima me da li je neko imao slicnog iskustva, znam da retke stolice mogu da se pojave i da to nije toliko alarmantno ali me zanima koliko mogu da traju, meni je doktorka rekla da jos pijem bulardi pa ako bude nekih drugih promena da se javim. Sve mi je ovo jos novo i svaka promena me jako uplasi kad se samo setim sta sam prezivela tokom prvog napada :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Čet Mar 29, 2012 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 2:09 pm
Postovi: 3
E ovako.Ja imam 27 god,i sve je pocelo pre tacno 3 god...simptomi su bili ocigledni vec god dana pre pocetka showa,ali na zalost greskom doktora,ja umalo nisam izgubio zivot..Ovako..pre nekih 4 god ,uradio sam 1. irigografiju,i navodno sve je bilo ok,iako je to jedan od nacina da se ustanovi UC i svojoj 1. fazi...medjutim,doktorka je previdela to..i onda god dana nakon toga,ja dobijam od jednom bukvalno,posle dugog zatvora,jak proliv,koji je pracen jos jacim bolom u stomaku..to traje nekih 5 dana...bio sam i u hitnoj i gde sve ne,ali nista,kao procice..dok nisam zaglavio u bonici...tamo tek nastupa show....nisu me nipregledali a postavili mi dijagnozu...8 dana sam kljukan antibioticima,dok sam umirao od bolova i imao po 30 stolica dnevno..tj,izbacivao sam samo vodu i krv iz sebe...za tih 8 dana izgubio sam 16 kg...trazio sam da mi sto pre opet urade irigografiju da znam na cemu sam,je sam znao da me lece od pogresne bolesti....8 dana sam na silu ,poslednjim atomima snage otisao da mi to urade i otisao iz bolnice na potpis,posto sam znao da ako ostanem jos 1 da necu docekati sl dan..toliko je bilo lose...bio sam toliko anemican ,izgubio toliko krvi ,i bio toliko iscrpljen od bolova da je to horor...uz sve to,taj doktor koji me je lecio ,nije mi dozvoljavao da izimam nista protiv bolova :S..kada sam konacno uradio tu irigografiju i pobegao iz bolnice,pukom srecom,brat mi je radio na VMA..tamo su me primili kao hitan slucaj i svi su mislili da imam kancer i da sam gotov...ja sam sportista,uvek bio spreman,i kada me covek vidi sa 185 cm i 59kg,sta da pomisli...+ bez boje,ne mogu da hodam i sl..odmah su me pod naznakom hitno primili i uradili kolonoskopiju...postavljena je rpava dijagnoza,i svi su se cudili,kako niko nije provalio da imam UC,jer je irigigrafija od pre 1 god,jasno pokazivala to..:S...e posle te kolonoskopije je krenuo pakao,mozda i najgori deo....dobio sam terapiju koja nije odmah krenula da deluje....narednih mes dana sam jos gubio na tezini,gubio mnogo krvi...vrhunac je bio kada sam od anemije poceo da padam unesves..onda su usledile transfuzije...i sl..i posle nekih mes dana ,sve je krenulo na bolje...i tako sam krenuo da se oporavljam...uz salazopirin i kortikosteroide...na kraju je sve bilo ok...3 god vec pije salazopitin 3x2 i probiotik ...imam problema sa krvnom slikom,tacnije gvozdje i feritin..pa onda izimam tothema ampule i folni kiselinu,pa se to sredi,do sl kontrole,pa onda sve u krug...imam kontrole na 3-4 mes na VMa....ali......posle 3 god,u posl 2 mes,imam opet obina krvarenja..ali OBILNA..stolica je neredovna skroz..itd...sada su mi konrtole na 1 mes...pre koji dan sam bio na kontroli,a pre toga pre mes dana,i doktoru izlozio prob sa kvrarenjem..medjutim,i posle mes dana krvarenja,meni je po 1. put krvna slika(mislim na komplet analizu krvi,ali bukvalno svee,gvozdje,feritin ,tibc uibc itd)doktor je to video i dao mi je istu terapiju kao i do sada samo malo pojacanu ..salazopirin 4x2,probiotik i flobian...nije mi sada bas nista jasno i jako se bojim da se sve ne iskomplikuje opasno....krvarenje je i dalje prisutno,gasovi,i neredovne sluzave stolice,bez proliva za sada...videcemo sta ce biti,mada meni ne sluti na dobro,iako sam ja borac i uvek kazem sebi,da ne postoji to sto me moze pobediti :)..samo pozitivno :)....btw,za protekle 3 god,ja sam se vratio starom nacinu zivota...sport,i izlasci i sve sto sam ranije radio,bez ustezanja...i bilo je sve ok..ali bukvalno...i u proteklih mozda 7 mes,imao sam dosta stresova,koji su 100% bili okidac....sada mi drzite paceve da se ovo sredi nekako...jer ja ne zelim da prolazim kroz isto ili gore jos jednom.....nadam se da vas nisam udavio,ali zeleo sam ovo da podelim sa vama....P.S. samo hrabro,jer nista nije jace od nas..dok god mislimo pozitivno,pobedjujemo 100%


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pet Mar 30, 2012 1:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
E bas ti drzim palceve--ne povratilo seeeee.
Kazi mi molim te s obzirom na tvoje iskustvo jel moguce da mi je slab apetit od salazopyrina---ja ga pijem vec vise od godinu dana-2x1-to i nije neka doza velika-imam kolageni kolitis (to je neki specifican-valjad se skuplja kolagen na jednom delu creva).
Najveci problem su mi gasovi--nemam nekih vecih bolova i vise imam cvrstu stolicu i svaki 3-dan u proseku.
Pijem i sedative i antidepresive--pa mi gastroenterolog kaze da je zbog njih los apetit a neuropsihijatar tvrdi da nije.
Uskoro treba da idem na kontrolnu kolonoskopiju-al sve nesto odlazem mada znam da moram to uraditi-d bi doktor video kakve su promene.
I DALJE TI DRUZIM PALCEVE.....srecno Dr_Jeremy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Mar 31, 2012 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2011 8:04 pm
Postovi: 2
Ja imam UC od Novembra 2011. Pila sam samo salazopirin(sulfasalazin) 3*2 i koristila cepice 5asa,a pored toga folnu kiselinu,probiotik itd. Onda mi se desilo malo pogorsanje u februaru,a okidac je verovatno bila povecana nervoza i prehlada.Doktorka mi je povecala salazopirin na 3*3, onda antibiotik na 2 nedelje i naravno sve ostalo isto.Kasnije je na moju inicijativu uvela klizme SALOFALK ,koje su mi zaista izuzetno pomogle.Jesu skupe, 1 je 500din,ali mgu da se stavljaju po pola uvece,PA TAKO PAR DANA. Meni zu izuzetno pomogle,tako da bih preporucila i ostalima uz konsultaciju sa doktorom naravno. Takodje bih preporucila za jacanje imunog sistema ECHINACEA kapsule. Ni malo ne stete crevima,sta vise odgovataju,a dobre su za imuni sistem.I to od Natural Wealth proizvodjac 400mg. To mi je inace imunolog preporucio,a mozete da vidite i sa gastro.,ako su culi za to. Takodje probiotici su jako bitni i po meni ih ne treba uopste prekidati piti,jer su oni dodatak ishrani. Tesko je naci dobar probiotik,ali ja za sad uzimam probiotik forte od Ivancic i sinovi.
Na zalost trenutno me uhvatila upala pluca,kao posledica viroze. Nas obolele lako moze sve napasti,posto nam je imuni sistem vecito slab i zato moramo nekako da ga jacamo i da se cuvamo svega. Mislim da je najteze pitanje kako kontolisati stres,jer je on najgori okidac i koliko sam citala,posstoji citava jedna grana koja se zove neurogastroenterologija.
http://www.livestrong.com/article/29344 ... e-colitis/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Apr 04, 2012 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 2:09 pm
Postovi: 3
Druze,ne verujem da ti je apetit slab od salazopyrina..ja sada pije 4x2..narednih 10 dana,a obicno pijem 3x2...i jedem ko lud :)....To sto ti je apetit slab,moze da bude i zbog ove promene vremena...odradi tu kolonoskopiju,pa ces i sam biti siguran sta je i kako je...iskreno ,moj savet je da to uradis sa anestezijom,jer ja drugacije ne bih mogao,iskreno....sto se tice stolice,trebao bi bar 1 dnemvno da se praznis,ti bi se mnogo bolje osecao,a i ne bi ti telo bilo puno toksina...mozda i to utice na sve ostalo...u sustini,mora biti bez stresa,sto ja nikako da elliminisem..kada si ti miran,oporavaj je 100 puta brzi...samo hrabro i bice sve ok..i zapamti,ne postoji to sto te moze pobediti,a ne neka klupa bolest ;)..btw,hvala na lepom zeljama ;)..ako nesto zatreba,tu sam ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Apr 04, 2012 5:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Radio sam ja vec kolonoskopiju bez anestezije tako da znam sta me ceka--i izdrzacu ja i sad.
Hvala na podrsci i slazem se da je stres najveci neprijatelj..
Opet ti se divim da tolike godine lecis i ne predajes se--mene zna da uhvati depresija i nervoza pa mi onda nije ni do jela ni do posla al guram--stecom da nemam nekih bolova a i retku stolicu nikad nisam imao-mislim da je to nezgodnija stvar nego kod mene-tvrda i neredovna..
Svako dobro zelim svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Apr 16, 2012 1:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 4:54 pm
Postovi: 17
pozdrav ljudi.dugo me nije bilo na forumu(mada sam s vremena na vreme pratio šta se radi)pa reko da vam se javim.kod mene kao dobro.stolica ok(jedna dnevno)krvi ima jedino malo kad počnu hemeroidi da me zezaju.jedino onaj bol na levoj strani(nije bio nekih dva meseca.tako i prošle godine u ovo vreme me počelo zezati pa se nadam da će i da prestane :)
terapija skoro ista
pentasa 3x2
folnak 2x1
i ubačen od novembra pronison 1xdnevno 20min pre doručka
čekam leto pa da se namužim za kolonoskopiju i da vidimo šta je i kako je
pozzz iz niša


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 29, 2012 2:09 pm
Postovi: 3
Druze,ako je prob kolonoskopija,koju ja nikada ne bih mogao da radim na zivo sto se kaze,na wma u bgu,msm da je ok 23000,sa totalnom anestezijom,a radi je ,po meni,najbolji strucnjak u srbiji..tako da ako mozes da priustis taj novac ,nemoj mnogo da razmisljas ;)

poz iz Pozarevca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Apr 24, 2012 11:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 20, 2012 5:33 pm
Postovi: 10
Postovanje svima,
Bilo bi lepo kada bi ljudi koji su se resili u.kolitisa javili i ovde podelili svoje iskustvo. Na zalost, izgleda da nam je u prirodi da kada smo zdravi, zaboravimo na bivse "sapatnike", verovatno zbog zelje da zaboravimo i tegobe kroz koje smo prosli. Znam za ljude koji su se IZLECILI prirodnim sredstvima a prethodno su prosli sve "lepote" klasicne terapije koje se moze sazeti u jednu rec - mrcvarenje ili dve - mrcvarenje i muka.

Ne pricam o "Baba Staninom" melemu ili "Carobnoj formuli X" nego o naucnim studijama potvrdjenim fitoterapijama. Jos 1963. potvrdjeno je da se zeludacni cir moze izleciti alojom. Ulcerozni kolitis 2004. godine.(Title: Randomized, Double-Blind, Placebo-Controleld Trial of Oral Aloe vera Gel for Active Ulcerative Colitis ,Author(s): L. Langmead, R.M. Feakins, S. Goldthorpe, H. Holt, E. Tsironi, A. de Silva, D.P. Jewell and D.S. Rampton. Cela studija je objavljena u medicinskom žurnalu “Alimentary Pharmacology and Therapeutics 2004 Apr;19(7):739-47”.
Sto je najbitnije : Nema nezeljenih reakcija

Smem da se kladim sa nekim od vas da moze da se izleci u roku od par meseci a da u prvih mesec dana (i krace) oseti znatno poboljsanje primenjujuci prirodna sredstva.
Inace je opsti trend u svetu da se klasicna i prirodna (ona druga) medicina polako integrisu
Pozdrav svima i verujte i prirodi
Marta


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Apr 25, 2012 1:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Da marta7,
u pravu si da bi lepo bilo da se pojave koji su izlecili (ili,bojim se da je malo tih) pa se ne pojavljuju al verujem da ima dosta njih kojima je bolje i ne znajuod cega konkretno, i sam uzimam vise stvari u isto vreme i kad mi bude bolje ne znam od cega je. Ma neka se osecaju dobro pa makar i da ne svracaju na ovaj sajt--ja im od srca zelim.
Sto se tice ALOJE moje iskustvo i nije dobro--no ni sad ne mogu da tvrdim da je aloja uzrok.
Imao sam KOLAGEN-KOLITIS i HELIKOBAKTER-PILORI (mozda ne pisem tacno al nadam se da je razumljivo) i posle druge terapije antibioticima za helikobakter uzimao sam aloju-i popio skoro celu flasu al na zalost tad su poceli jos veci problemi-malaksalost i nervoza iz stomaka-toliko da sam mislio da cu se onesvestiti-takodje sam smrsao 5 kg (na mojih 60kg prilicno primetno) i osecao se nemocno,pocela je i nesanica i strah tako da sam sve ispitivao i na kraju dosao do neuropsihijatra kod koga se i sad lecim evo skoro 2 godine.
Helikobakter nisam vise ni testirao i moj gastroenterolog ne obraca paznju na nju a salazopyrin pijem za kolitis.
Prilicno se bolje osecam sa antidepresivima i sedativima,skoro normalno spavam,malo imam problema sa zelucem al vodim racuna i o ishrani.
Nedavno sam poceo da pijem napitak od kombuhe-malo mi iritira zeludac ta kiselost al ja razblazim vodom i tako pijem-nadam se da ne pravim gresku.
Jedino nikako da popravim apetit i stolicu-po 5 dana nekad nemam stolicu i bude dosta tvrda-neke tegobe zbog toga nemam. Sedative i antidepresive pijem vec skoro 2 godine i ne uspevam da smanjim-nazalost-bude mi lose.

Voleo bih da neko kaze nesto o kombuhi ko je koristio-
HVALA SVIMA I SVIMA PUNO ZDRAVLJA ZELIM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Maj 05, 2012 10:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Neki od onih što su se izlečili su svo svoje znanje ostavili u ovoj temi. I zato nema potrebe više da se javljaju. Samo je potrebno početi čitati temu od početka, a ne od kraja :).

Saska, ehinacea pojačava imunitet i nije preporučljiva ko obolelih o Ulceroznog Kolitisa. Inače, salazopirin koji piješ, pored antiupalnog dejstva deluje i imunosupresivno, to jest smanjuje imunitet

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Maj 05, 2012 10:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 19, 2008 1:00 pm
Postovi: 175
Vaso, sulfasalazin ometa apsorpciju folne kiseline iz hrane, zato se mora uzimati kao dopuna. Inače ja sam prethodnih 12 godina, naravno ne računajući periode akutnog kolitisa, radio, trčao, vozio biciklu, dizao tegove, izlazio, zabavljao sa više od 10 devojaka, plesao, plivao, oženio se, postao otac...
Pročitajte moje prethodne postove, možda nađete nešto pametno, a neka vam Mrkijev post sa 20. strane bude SVETO PISMO. Da ga naučite napamet!!!
JEL JASNO???

_________________
- Volja i akcija, to je jedini život -
Jovan Dučić


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Maj 07, 2012 1:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 20, 2012 5:33 pm
Postovi: 10
Svakako postoji vise nacina (metoda, terapija) da se pobedi bilo koja boljka. Ako ti Vaso, aloja nije prijala, ok, trazis ono sto ti vise odgovara samo sto mi se cini da si samo "probao" jer njihove "kure" (pretpostavljam da je FLP aloja bila) traju po vise sedmica a i meseci da bi se doslo do znacajnog rezultata i tako je sa svim fitoterapijama. Zurba nije u "prirodi prirode".

Dobro je sto si shvatio da problem nije u crevima vec u glavi i da je u.k. samo "prateca pojava' . Lose je to sto si svoj problem "predao' drugom na resavanje. Kakvi antidepresivi i zezanja - menjaj ceo zivotni stil, sve sto te je dovelo do toga da budes tu gde jesi. Usreci sebe pa ces videti
Pozdrav svima
Marta


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: