Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Progenija..............
PostPoslato: Sre Mar 11, 2009 3:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 11, 2009 2:20 pm
Postovi: 2
I ja bih koji savet od vas =)
Imam 13 godina i donja vilica mi je veca od gornje.
Nosila sam 2 proteze i neko vreme podbradnu kapu (jaka vajda od toga)
Vise ne nosim protezu jer sam malo lenja pa nisam redovno nosila,tako da to ne pomaze ;)
Sta mi predlazete?Da li je fiksna proteza resenje ili neka operacija (koliko koshta,da li boli,posledice....? )
Takodje desni su mi zapaljene,i donje i gornje,i to se ne resava ni sa gelovima....
Ako treba da napomenem,imala sam zub na gornjem nepcu,koji mi je zubar izvadio,ali to nema veze.
P.S.Progenija se primecuje.....pogotovo u skoli :( ali navikla sam ;)
P.P.S.Ako mozete da mi date vise podataka o Progeniji,hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 15, 2009 11:54 am
Postovi: 2
Lokacija: beograd
e ovako... dacu ti savet pa ti vidi dal ces me polusati :wink:
i ja sam imala progeniju ali sam je se resila operacijom pre tri god...
Ne znam odakle si, ali preporucila bih ti da odes na kontrolu na Stomatoloski fakultet u Beogradu na Kliniku za ortopediju vilica...
Nosila sam fiksu protezu pre operacije ali jako je bitno da znas da operaciju ne mogu da ti rade dok ne prestanes sa rastom. Koliko znam progenija je nasledna i uglavnom se resava operacijom! Ako te zanima vise javi mi se i objasnicu ti sve sta su mi radili i preporucu ti kod koga da ides...

a sto se tice desni to podhitno leci... trazi specijaliste da ne bi ne daj boze izazvala paradentozu... desni su ti verovatno upaljene zbog proteza ili ne adekvatnog ciscenja zuba... OBAVEZNO potrazi savet specijaliste nemoj da cekas, jer ume pole da bude jako bolno (govorim iz iskustva)
Veliki pozzz i javi se ako te iteresuje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 3:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2009 3:00 am
Postovi: 70
wickey nadam se da si jos uvek aktivna na ovom forumu, jako mi je potrebno necije iskustvo oko operacije progenije. Ja bih je operisala, zanima me kakve su pripreme, bolovi,cena,i da li postoji mogucnost da na kraju istrpim sve to i ne ispadne kako treba. Jako mi je bitno da mi kazes sve sve. Ja imam 28n godina ali evo ni dan dan nisam uspela da se ''pomirim''sa svojom vilicom. Nosila sam fiksni aparat dve godine, istrpela sve sto pubertet nosi i podsmevanje i sve i plasim se bolova ali evo sad hocu i znacilo bi mi da cujem necije iskustvo. Ja sam mislila da idem na VMA posto mi je tamo i dijagnostifikovano sve to, ali da cujem i kako je na stomatoloskom. Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 11:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Ortopedija vilica moze korigovati progeniju samo do odredjene mere,a preko toga korekcija se radi operativno na maksilofacijalnoj hirurgiji. Mozete je raditi na Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Stomatoloskog fakultet u Beogradu, ali i u ostalim klinikama u zemlji. Sto se tice cene, morate pitati u ustanovi u kojoj planirate operaciju,a obzirom na vas uzrast operacija ce sacekati jos nekoliko godina. Sto se tice procedure, na kliniku dolazite dan ranije pre operacije i tamo provodite noc. Sutradan se vrsi operacija u opstoj nazotrahealnoj anesteziji, pri cemu se vrsi osteotomija gde se skracuje kost i koriguje ugao. Posle operacije na klinici ostajete jos nekoliko dana, a zatim odlazite kuci. Operacija se smatra rutinskom, a komplikacija gotovo da nema. Pozdrav, Dr M.I.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 11:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Kada sam mislio da se mora sacekati, mislio sam na pacijentkinju od 13 godina, a vi od 28 je mozete uraditi. Za bolove ne brinite, oni ce se kontrolisati analgeticima.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 1:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2009 3:00 am
Postovi: 70
hvala dr,
znam da se ne moze sve srediti fiksnom protezom, meni je samo normalizovan zagrizaj sa njom. Recite mi samo kako otprilike izgleda postoperativni period, koliko dugo sam ''neupotrebljiva'' :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 1:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
Postoperativno se obicno postavlja cvrsta intermaksilarna imobilizacija najmanje 30 dana i posle toga elasticna 20 dana. Imobilizacija podrazumeva spoj gornje i donje vilice u okluziji pomocu zice pri cemu necete moci da otvarate usta. Uz sve to ordiniraju se i antibiotici po tipu profilakse. Najbolje i najdetaljnije ce vam objasniti vas hirurg, koji ima uvid u vas problem. Ja vam samo mogu reci da se operacijom postizu izvanredni rezultati, a oziljaka nema jer je operativni pristup intraoralni, dakle kroz usta.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sre Okt 28, 2009 6:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2009 3:00 am
Postovi: 70
hvala jos jednom, ovo ''izvanredni rezultati'' mi je posebno vazno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 3:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2009 3:00 am
Postovi: 70
dajte jel moguce da nema nikoga ko je operisao progeniju?? :evil: eno tamo kod operacije nosa svi nahvalise nekog Bjelica, ajde ovde neko neka nahvali nekog maksilofacijalnig hirurga!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Sub Maj 05, 2012 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2012 6:42 pm
Postovi: 15
Cao, trazio sam nesto o ovoj progeniji i dovelo me je ovde... Mene je zanimalo kako se operise sto je ovde lepo objasnjeno, ali mi zapravo nije jasan pojam "opsta nazotrahealna anestezija" xD.. Nemam ideju sta to znaci, pokusao sam da pronadjem ali ne ide :) Da li to znaci da sam uspavan tokom operacije ili ne? I jos bi me zanimalo, da li je ta zastita posle operacije dovoljno jaka i dobro odradjena da nemoze da se desi npr ako se spotaknem i padnem, da polomim vilicu tamo gde je "zakacena" operacijom i da umrem od bola xD Ovo je inace prevashodno pitanje za Milanceta, ali ako jos neko zna odgovor, zahvaljujem na istom :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Ned Maj 06, 2012 6:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 5:55 pm
Postovi: 471
shonemoc je napisao:
Cao, trazio sam nesto o ovoj progeniji i dovelo me je ovde... Mene je zanimalo kako se operise sto je ovde lepo objasnjeno, ali mi zapravo nije jasan pojam "opsta nazotrahealna anestezija" xD.. Nemam ideju sta to znaci, pokusao sam da pronadjem ali ne ide :) Da li to znaci da sam uspavan tokom operacije ili ne? I jos bi me zanimalo, da li je ta zastita posle operacije dovoljno jaka i dobro odradjena da nemoze da se desi npr ako se spotaknem i padnem, da polomim vilicu tamo gde je "zakacena" operacijom i da umrem od bola xD Ovo je inace prevashodno pitanje za Milanceta, ali ako jos neko zna odgovor, zahvaljujem na istom :)



To znaci da ste uspavani i tokom operacije imate tubus koji ide do pluca (u ovom slucaju najcesce kroz nos) i uz pomoc koga dobijate kiseonik tokom operacije. Tubus se postavlja kada vec zaspete, tako da necete ni znati da je koriscen. Drugo pitanje je zanimljivo, ali se ja na vasem mestu ne bih zamarao tim. Naravno da treba da pazite da ne povredite vilicu.

_________________
Dr Milan Ivanovic
specijalista maksilofacijalne hirurgije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Ned Maj 06, 2012 6:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2012 6:42 pm
Postovi: 15
E, pa ok, hvala na brzom odgovoru...Ova informacija mi jako puno znaci :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Ned Maj 13, 2012 4:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2012 6:42 pm
Postovi: 15
Da li takodje imate informaciju koliko je otprilike cena operacije odnosno cena tih fiksnih proteza koje se nose pre operacije na Maksilovacijalnoj klinici ( na stomatoloskom fakultetetu), a koliko na VMA? Posto ako je slicna cena, onda mi se cini da je bolje na VMA jer su oni ipak bolje opremljeni. Hvala unapred! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Pon Maj 14, 2012 2:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Ako imaš progeniju a imaš zdravstveno osiguranje, ne plaćaš ništa, ni fiksnu ni operaciju, svejedno ti je gde ćeš raditi operaciju, i wma i stomatološki imaju vrhunske specijaliste. Eto ako ti nešto znači ja sam se odlučio za stomatološki. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija..............
PostPoslato: Pon Maj 14, 2012 5:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2012 6:42 pm
Postovi: 15
Odlicno :D hvala na informaciji :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: