Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Maj 09, 2012 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
sladjana2702 je napisao:
vlado zapamtila sam 20 stranu :P...hehe
inace secam se da si se vise provodio u banji nego vezbao,a posto sam pusac nadam se da se moze negde pusiti . kazi mi vlado koliko je proslo vremena od operacije do banje tvoje? i zar se u banji nisi bojao da se okliznes i padnes tamo kod bazena? jel uvek ima pratioc?

Sladjana ja sam bila u toj banji u Kanjizi, nema pratioca i ima lepo da se prosetas do bazena! dva razlicita objekta u jednom su spavaonice a u drugom je bazen i drugi deo terapije! oko 150 do 200metara je razlika izmedju dva objekta! u parku oko njega je dozvoljeno pusenje! ako te jos nesto zanima pitaj slobodno! pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Maj 10, 2012 11:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Od dolaska iz bolnice kući do polaska u banju prošlo je jedno 15-20 dana. Ali u bolnici sam bio 15 dana posle operacije.
U pravu je Annnnnn, pratioce imaju samo najteži slabopokretni ili nepokretni pacijenti. Tebi i ne treba. Kod bazena nije klizavo, ali normalno vodiš računa. Ako ima rukohvat, pridrži se i polako. Vežbe su cool. Jednostavne i delotvorne. Bio sam 2 dana, dobio upalu mišića i nisam više ni išao :oops: To tebi ne preporučujem. Jedino ako osetiš napor kaži fisku da ti je dosta. Posle bazena obavezno se odmori bar sat vremena. Šetaj koliko god možeš.
Ne reče da li sad ideš sa jednom ili dve štake?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Maj 10, 2012 11:36 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
ja sam bila u toj banji u Kanjizi


Gde se tačno nalazi? Kako je u toj banj? Cene?

Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Maj 10, 2012 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
ja nisam bikvalno mislila na pratioca,nego na fizioterapeuta,da li ti on pomaze kod ulaska u bazen? pa vlado samo mi nemoj reci da si ti sa jednom stakom isao.meni su jos boga mi potrebne dve,pogotovo kad setam zastanem zato sto onaj''zdravi'' kuk boli :x .to me ljuti bas,znaci sa stakama bi mogla i duze setati da me bas onaj koji ne treba ne zeza.i meni ce taman proci mesec dana do banje,kazi mi kad si ti presao na jednu staku? i obavezno mi reci kako si i kad naucio da se sam oblacis? a to sve pitam i annn.sa i to koliko je noga duza ostala? i kako se kretala zbog toga,meni je fizioterapeut rekla da nosim jednu papucu sa vecim djonom,to i radim,al u banju kao cu tako sa ne jednakim papucama ne znam,zato molim ann da mi kaze nesto u vezi toga .i ann da se klize pored bazena?wc dal ima produzetak?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Maj 10, 2012 12:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
i jos jedno vazno pitanje.posle skidanja konaca,doktor mi rekao jos tri dana pa da skinem gazu,i da ne mazem nicim,to mi je toliko cudno ,sta ste vi radili nakon skianja konaca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Maj 10, 2012 9:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Dobro nam došla Slađo nazad. Sada si i ti "kigborg".
Da pokušam da ti odgovorim:
-noga ti nije zaista duža koliko ti se čini. Jeste da uglavnom promaše za oko 1cm ali to se i ne primećuje. Kada stave kuk, taj deo karlice ostaje nešto malo niže a kasnije se hodanjem to izjednači; obično u roku od 6 meseci do godinu dana.
-zdrav kuk te boli jer trpi maksimalno opterećenje - pre je delio teret sa drugim kukom a sada je cela težina samo na njemu (eh, šta ti je nesvesno - štitiš drugi i treba proći vremena dok se ne raspodeli opterećenje)
-jedna, dve štake..., opterećenje, ... kada, kako... slušaj svog doktora i terapeuta.
-posle skidanja konaca savetovano je da se tri dana drži gaza i nema kupanja (tj kvašenja rane), četvrti dan već sme (pod uslovom da ne curi a to ćeš videti po SPOLJNOJ strani gaze koja treba da ostane suva - iznutra će svakako biti obojena od preparata). Ja sam mazala običnom pavlovićevom i koristila bebi sapun (tako me savetovali) nekih 2-3 meseca. (ovo isto važi i za bazen: nikako u vodu sa problematičnom ranom, niti je kvasiti)

Ducabuca: Ne daju se inekcije u veštački zglob zbog moguće infekcije. Kada su oba u pitanju: stomak, butni mišić (bliže kolenu, kada je kuk u pitanju), ima još raspoloživih mesta.

Uh, ja se danas namučih da nađem odgovarajući WC na BAS-u i pri tom namučila i jednog od radnika obezbeđenja: čovek se baš zauzeo da mi pomogne, a wc sa wc šoljom nađosmo tek u jednom restoranu. Bila u prolazu kroz BG, nedovoljno vremena da banem kod nekog od poznanika (svi su tamo na nekim brdima), a priteralo. Toliko ljudi i domaćih i stranih cirkuliše, a nisu mogli da obezbede ni sasvim običnu wc šolju a kamoili onu povišenu. Sramota!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 6:56 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
pa jeste sramota,dobro da se nasao neko bar ko hoce da pomogne.
a inace meni je bas dosta duza noga mne verujem da ce toliko da se smanji,ja kuci nosim vec razlicite papuce,a i to mi nije isto.no to nek mi bude najmanji problem.
ne znam dal sam rekla ruke me bole od staka,pogotovo kad odem u ulicu da se prosetamma moram ,jer me ubi sedenje kad god neko dodje,i setanje o malom prostoru.znas remi koliko mi puta padnes na pamet,svaka cast sve ovo prolaziti i to dva puta! sa malim detetom,moji su ipak malo veci,mada deca ko deca ne trude se previse,pa jos se stalno prepiru a to me izludjuje,muz mi radi do 5,pa sam vecinom sama sa njima.bar koliko toliko da mi vreme prodje skuvam nekako mada ova staka tako lako sklizne i padne dole,al sad vec se sagnem nekako da je dohvatim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 7:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
svlada je napisao:
Citiraj:
ja sam bila u toj banji u Kanjizi


Gde se tačno nalazi? Kako je u toj banj? Cene?

Poz.

Vlado ova banja se nalazi na jako lepom mestu, prekrasna okolin, grad se zove Kanjiža to je jedan mali grad u blizini Mađarske granice 45km od Subotice! Pacijenti koji su upuceni nemaju troskova sve im je besplatno. imaju jos i 2hotela za turiste! ima mogucnosti da se ode i privatno cene su orientalno kau u drugim hotelima! terapeuti vrlo strucni! ako želiš mogu da ti dam i tačne informacije samo mi reci koje terapije te zanimaju! imaju i vrlo dobar lekarski tim, i moguce su konsultacije sa njima i oni onda odrede koja terapija je potrebna! puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 7:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
sta ste vi radili nakon skianja konaca?


Kupali se bre! :) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 7:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
Toliko ljudi i domaćih i stranih cirkuliše, a nisu mogli da obezbede ni sasvim običnu wc šolju a kamoili onu povišenu


Izgleda da dolaze samo oni koji nemaju veštačke kukove :)
Pisao sam ovde, čini mi se, da sam promenio kafanu zbog WC šolje. Au, al me koštao ispraćaj iz stare kafane...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 7:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Citiraj:
ako želiš mogu da ti dam i tačne informacije


Hvala Annnn, samo informativno za sada, jer početkom Jula idem u Ribarsku banju. Tamo je cool.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 12:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
nema na cemu Vlado! pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 1:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
pa jeste sramota,dobro da se nasao neko bar ko hoce da pomogne.
a inace meni je bas dosta duza noga mne verujem da ce toliko da se smanji,ja kuci nosim vec razlicite papuce,a i to mi nije isto.no to nek mi bude najmanji problem.
ne znam dal sam rekla ruke me bole od staka,pogotovo kad odem u ulicu da se prosetamma moram ,jer me ubi sedenje kad god neko dodje,i setanje o malom prostoru.znas remi koliko mi puta padnes na pamet,svaka cast sve ovo prolaziti i to dva puta! sa malim detetom,moji su ipak malo veci,mada deca ko deca ne trude se previse,pa jos se stalno prepiru a to me izludjuje,muz mi radi do 5,pa sam vecinom sama sa njima.bar koliko toliko da mi vreme prodje skuvam nekako mada ova staka tako lako sklizne i padne dole,al sad vec se sagnem nekako da je dohvatim.


Ništa strašno, samo ćeš da ojačaš ruke i napraviš koji žulj :) . Lek protiv žuljeva: obmotaj zavoj oko rukohvata štake ili nabavi biciklističke rukavice (hehe, meni je ovo bilo lako jer ih imam odavno).

svlada je napisao:
Pisao sam ovde, čini mi se, da sam promenio kafanu zbog WC šolje. Au, al me koštao ispraćaj iz stare kafane...


To si preskočio, samo si pisao da je Kafana tvoja sudbina... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 12:00 pm
Postovi: 10
remi je napisao:
Dobro nam došla Slađo nazad. Sada si i ti "kigborg".
Da pokušam da ti odgovorim:
-noga ti nije zaista duža koliko ti se čini. Jeste da uglavnom promaše za oko 1cm ali to se i ne primećuje. Kada stave kuk, taj deo karlice ostaje nešto malo niže a kasnije se hodanjem to izjednači; obično u roku od 6 meseci do godinu dana.
-zdrav kuk te boli jer trpi maksimalno opterećenje - pre je delio teret sa drugim kukom a sada je cela težina samo na njemu (eh, šta ti je nesvesno - štitiš drugi i treba proći vremena dok se ne raspodeli opterećenje)
-jedna, dve štake..., opterećenje, ... kada, kako... slušaj svog doktora i terapeuta.
-posle skidanja konaca savetovano je da se tri dana drži gaza i nema kupanja (tj kvašenja rane), četvrti dan već sme (pod uslovom da ne curi a to ćeš videti po SPOLJNOJ strani gaze koja treba da ostane suva - iznutra će svakako biti obojena od preparata). Ja sam mazala običnom pavlovićevom i koristila bebi sapun (tako me savetovali) nekih 2-3 meseca. (ovo isto važi i za bazen: nikako u vodu sa problematičnom ranom, niti je kvasiti)

Ducabuca: Ne daju se inekcije u veštački zglob zbog moguće infekcije. Kada su oba u pitanju: stomak, butni mišić (bliže kolenu, kada je kuk u pitanju), ima još raspoloživih mesta.

Uh, ja se danas namučih da nađem odgovarajući WC na BAS-u i pri tom namučila i jednog od radnika obezbeđenja: čovek se baš zauzeo da mi pomogne, a wc sa wc šoljom nađosmo tek u jednom restoranu. Bila u prolazu kroz BG, nedovoljno vremena da banem kod nekog od poznanika (svi su tamo na nekim brdima), a priteralo. Toliko ljudi i domaćih i stranih cirkuliše, a nisu mogli da obezbede ni sasvim običnu wc šolju a kamoili onu povišenu. Sramota!

Remi, ti si u pravu, toaleti na BAS/u su siroki, ali nema rukohvata i to su cucavci. Preprosle godine sam gledala SAT plus, bas je bilo reci o wc na autoputu , i posto se tada jos nisam osecala invalidom nisam ni zapamtila gde ima pristupacnih i propisanih wc, ali znam sigurno da samo na jedno do dva mesta postoje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 12:00 pm
Postovi: 10
Remi, ti si u pravu, toaleti na BAS/u su siroki, ali nema rukohvata i to su cucavci. Preprosle godine sam gledala SAT plus, bas je bilo reci o wc na autoputu , i posto se tada jos nisam osecala invalidom nisam ni zapamtila gde ima pristupacnih i propisanih wc, ali znam sigurno da samo na jedno do dva mesta postoje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: