Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Uto Avg 30, 2011 1:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Zao mi je zbog vas...
Nisam se do sada petljao u pisanje na ovu temu, jer, je***a to je jednostavno takva bolest...
Cisto... Vama u cast, napisacu par stvari koje ljudi uglavnom ne znaju, a nikome od lekara uglavnom ne pada na pamet da im kaze.
Besplatan set saveta svima onima koji misle da su se lekari ogresili o njih - ne tuzite lekara, jer nemate sanse da vam to prodje na sudu - tuzite zdravstvenu ustanovu - jer po nasem zakonu ona je pravno lice koje snosi odgovornost za lecenje pacijenata - pacijenta leci citava sluzba, a ne ordinirajuci doktor - on se samo potpisuje kao predstavnik ustanove. Objasnjenje je komplikovano i za njega treba razumeti organizacionu strukturu nasih zdravstvenih ustanova i zakonodavstvo koje se time bavi - postoji odgovornost lekara, ali ju je zahvaljujuci organizaciji naseg zdravstva jako tesko dokazati...
Ne idite zastitniku prava pacijenata, jer - je to zaposlenik bolnice, i to obicno neko cija je sudbina cvrsto vezana za bolnicu ili od nje nesto ocekuje, a i njegova je duznost da provede - "internu istragu", u sklopu koje (potpuno u skladu sa zakonom) optuzenoj sluzbi javlja - da postoji problem, a oni ga onda gledaju pocistiti - idite direktno advokatu i gledajte da to nije neko u prijateljskim ili finansijskim vezama sa lokalnim politicarima ili lekarima.
Trazite uvid u svoju ili medicinsku dokumentaciju svojih bliznjih - odmah, pre no sto ih sluzba utegne, bolnica ce otezati, pokusati da vas zamajava, zastrasi... Ali to je vase pravo i to je kljuc vaseg uspeha - da je vidite pre sredjivanja i sa svedocima - lose vodjena dokumentacija (skoro sva u Srbiji) - osnov za krivicnu prijavu - i vi dalje sedite i cekate da se istraga sprovede po sluzbenoj duznosti - drugim recima imate osnov za sumnju u kvalitet lecenja - ako su vec lagali u jednoj stvari ko kaze da nisu u svemu ostalom :)
Privatna tuzba protiv ordinirajuceg lekara je pravno samoubistvo u Srbiji.

S postovanjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Sre Sep 21, 2011 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 21, 2011 10:34 pm
Postovi: 1
Hvala svima Vama koji su mom tati pruzali podrsku sve ovo vreme..Htela bih da Vas obavestim da se moj tata i dalje bori svom snagom..Pao je ispod 60 kilograma trenutno je na flasterima i ampulama morfijuma. Ceka na odluku profesora Bozine da ga ponovo operise,posto su mu pronasli cetiri metastaze na jetri i tumor od 10x4 cm koji je naslonjen na zeludac..na VMA su jednostavno odbili da imaju bilo sta sa tom operacijom,nece ni da pokusaju..ako se profesor odluci da pokusa..sve se stavlja na kocku..ako ne,znate vec sve..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 5:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
pozdravite tatu i recite mu da se drzi i da se bori...zao mi je sto je sve ovako ispalo, klasicna lekarska greska, ali-sta da se radi...nadam se da ce profesor pristati da ga operise i da ga i izleci...
sve je moguce...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Čet Sep 22, 2011 7:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Pozdrave prenesite i od mene i jako mi je drago da ste se javili.
Mislim da je vaš tata zaista poseban čovek i da će se čudo desiti i da će se on izvući a vama i vašoj porodici od srca to želim.Kako vam je nažalost znam jer sam i sama prolazila kroz iste muke a lekarskih grešaka je bilo zaista mnogo.Nevolim da se mešam i znam da ste se mnogo raspitali o toj bolesti i o svim mogućim lekovima al ću vam ipak ostaviti link od leka koji mnogima pomaže a možda je vama promakla baš ova tema.
Nadam se da ćete ovo shvatiti kao dobronameran savet,što u stvari i jeste :D .
Punooooo pozdrava za sve vas a posebno za Nenada :D .

Link:
onkologija/escozul-lek-protiv-raka-t34464.html

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Čet Feb 09, 2012 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 03, 2011 9:08 pm
Postovi: 10
09.februar, proslo je dugo otkada me nije bilo ovde na forumu. Bilo je to vreme velikih iskusenja i borbe kakvu verovatno samo romani ispisuju. Osetih se duzan da svima
onima koji su me podrzavali dam epilog ove price, ustvari vise nastavak nego epilog jer se moja borba nastavila i dalje traje. Elem, u avgustu mesecu doslo je do pogorsanja
moga zdravlja.Odjednom sam poceo imati problema sa uzimanjem hrane. apetit i nije bio tako los ali kad god bi bio iole krupniji zalogaj progutao dolazilo bi do spazma
jednjaka i tu ni voda nije pomagala u smislu da protera ono sto bih progutao. Pocelo je gladovanje. Moji obroci su se bazirali na sto isitnjeniju i kasastiju hranu a kako meso
nisam mogao da uzimam a da ne izazovem spazam poceo sam da slabim. Do decembra je poceo problem cak i sa uzimanjem tecnosti i morao sam da obezbedim
nadoknadu parenteralno. Platio sam sestru koja mi je plasirala braumilu a zatim primao bocu nacl,glukoze, hartmana, ringera i humanih albumina uz dodatak c vitamina. To me je
malo podiglo i ponavljao sam ove kure svaki 6 dana po 2-3 dana uzastopce. Ipak glad me iznurivala. Morao sam da molim ukucane da luftiraju prostorije jer mi je smetalo
sto sam osecao miris spremljene hrane i nesnosnu glad a jednjak nije dozvoljavao ulaz hrane. Bili su to dani pakla. Molio sam se Bogu da me uzme i da se ne mucim vise.A
onda mi je oko 20 decembra pozlilo. Izvadio sam krvnu sliku i bila je katastrofa hgb je bio 57, hct 17 a crvena krvna zrnca 21oooo. supruga i braca su me odvela hitno do
urgentnog centra. tri transfuzije, nebrojano puno plazme i infuzije, uglavnom ti divni ljudi su me povratili. Posebno podvlacim ime jednog velikog coveka, Prof.Zeljka
Lausevica, na neki nacin ovaj tekst nosi naziv Beli Mantili. Inace kada su krenula pogorsanja kontaktirao sam prof. Radevica ali on nije bio vise spreman da se bavi samnom,
nazalost kada je video pet scaner rekao je da sam suvise slab za operaciju i da je ne bih izdrzao. Tako su mi i ta vrata bila zatvorena. Pomalo razocaran ziveo sam sa svijim
komplikacijama opet cekajuci sudnji dan. Supruga, braca i cerke nisu mi dozvoljavali da klonem, bilo im je tesko a pakao koji su u svojim srcima prezivljavali nisu delili
samnom. Vesto su to krili a na licu im je bio samo osmeh i podrska. Usput sam i gledao po netu i listao istrazivanja oko svih korisnih saveta koje ste mi slali, ali bilo je tu
mnogo cega sto je ljudima nudilo pre svega materijalni kolaps i raznorazne mahinacije sa bolesnim ljudima. Naravno cenio sam Vasu dobru nameru, ipak utvrdio sam da mi
je pomagalo ulje b17, onda bljust u medu i preparat sigma koji je uspeo da napadne tumor koji se u medjuvremenu razvio na zelucu. Ali i to je bilo nedovoljno. Spazam je i
dalje bio prisutan a ja sam sve vise slabio. I tada mi je prisao prof Lausevic i pitao me dali imam nekoga ko bi me operisao. Odgovorio sam odrecno. Onda mi je rekao da
sacekam 16.01. jer do tada je on putu, kao i to da nikada nikoga nisu odbili pa nece ni mene. Odluku za to zasnovao je na mojim godinama, krvarenju koje je bilo
kontnuirano i stalnom spazmu. I tako se nova nada rodila. I kao sto je rekao, tako je i bilo.Primljen sam na intezivnu negu i ekpresno spremljen za operaciju. Bio je izricit i u tome da
su sanse za uspeh operacije 50%-50%. Za mene je i to bilo nesto.Operacija je krenula ujutru 18.01. i trajala je 4sata i 30 min. a taj divni covek, morao je da ukloni ceo
zeludac koji gotovo u celosti bio zahvacen tumorom, zatim je uklonio metastaze sa jetre. Sledecih 8 dana je bilo kriticno, naime, nije se moglo utvrditi dali ce anastomoza
izmedju jednjaka i tankog creva izdrzati jer se nije znalo koliko je kvalitetnog tkiva ostalo na jednjaku i dali su preseci napadnuti tumorom ili ne. 8 dana nakon operacije
uradjeno je i snimanje koje je pokazalo da anastomoza nije popustila i da vise nisam mrtav covek. Bio je to razlog za malo slavlje. A profesor Lausevic je svakodnevno
nalazio bar 10 minuta da prica samnom i ucinio sebe u mojim ocima vecim od mnogih najrodjenijih. Ipak kada smo skoro odahnuli desilo se jos jedno iskusenje.25.januara
ujutru u 6.30 upao sam u hipoglikemijsku komu, jednostavno iscrpljen organizam nije izdrzao. A tada me je Bog pogledao, bas tog trenutka kada sam upao u komu sestre su
mi menjale carsav i videvsi moj pogled u prazno i to da ne komuniciram sa njima, odmah su pozvale anestiziologa koji je preko centralnog venskog katetera krenuo davanje
10% glikoze i tako se ponovo vratih medju zive.Oporavak jos naravno traje, ali ono sto je najvaznije poceo sam da jedem i uzivam u hrani, po malo i vise puta dnevno ali
uspesno i kontinuirano. Otoci su splasli a ja se osecam opet kao nov. Sa novom nadom, i podstrekom za borbu protiv bolesti i velikom verom u Boga. Danas sam se obratio
sa ciljem da ja Vama svima dam podstrek u borbi protiv ovih teskih bolesti.Znam da nista nije zavrseno ali borite se ljudi, nedozvolite da padate i trazite svetlo koje sam ja
nasao u profesoru Lausevicu i Bogu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Čet Feb 09, 2012 11:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Od kad sam pročitala Vašu poruku Nenade razmišljam šta da napišem i ništa mi pametno ne pada na pamet osim da opet ponovim da sam presrećna što ste se javili...

Nenade Vi ste zaista pravi heroj i samo tako nastavite...

Pozdrav za celu porodicu :D

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Pet Feb 10, 2012 1:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
isto kao i bilja, ulazio sam par puta da napisem odgovor ali nisam znao sta... :)

nenade, jako mi je drago sto ste sada dobro, od srca vam zelim da se u potpunosti oporavite i da nastavite zivot koji ste vodili i ranije... :) karcinom je moguce pobediti a vi ste to dokazali, bravo... :) :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Pet Feb 10, 2012 3:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 05, 2012 2:05 pm
Postovi: 22
Čitam i ... šta reći??? Najhumanija profesija se pretvorila u čist javašluk i nemar prema nama, koji nismo tu zbog lekara već su oni tu zbog nas...Barem bi tako trebalo biti :roll: !!! Nenade,samo napred!!! Izmedju Vasih redova se oseća odvažnost,optimizam,nada i volja!!! Verujem da ste do sada imali uspone i padove...ali...GLAVU GORE!!! Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Uto Feb 14, 2012 9:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Nenade, baš ste me pijatno iznenadili! Vratili se! Čestitam i veselim se....drago mi je zbog Vas i Vaše poroduce....i zbog belih mantila...Srećno Nenade!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Pon Apr 09, 2012 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 09, 2012 12:08 am
Postovi: 2
Pozdrav svima,

da li neko od vas zna kako je Nenad, da li se malo oporavio? Nova sam na forumu i procitala sam njegovu pricu. Moj brat je takodje obole od karcinoma na glavi pankreasa, zaista jako podmukla bolest...ne znam koliko alternativna medicina moze da pomogne u ovakvim slucajevima. Procitala sam da ulje od konoplje moze da izleci rak 100%. Molim da ako neko nesto vise zna u vezi ovoga, da mi se javi.

pozdrav,
Vesna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Pon Apr 16, 2012 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 16, 2012 9:12 am
Postovi: 1
Postovani
Dana 14. aprila leta Gospodnjeg 2012, Gospodu je dusu predao rab boziji Nenad Milosavljevic. Neka mu je vecna slava i hvala za sve sto je uradio za zivota .
Simo Lalovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Pon Apr 16, 2012 10:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Hristosvoskrese je napisao:
Postovani
Dana 14. aprila leta Gospodnjeg 2012, Gospodu je dusu predao rab boziji Nenad Milosavljevic. Neka mu je vecna slava i hvala za sve sto je uradio za zivota .
Simo Lalovic



Nenadovoj porodici najiskrenije saučešće,a njemu nek je večna Slava. Zaista potresna priča sa tužnim završetkom :( .

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Pon Apr 16, 2012 3:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Saucesce porodici.
Pocivaj u miru.
Zbogom Nenade!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Pon Apr 16, 2012 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 09, 2012 12:08 am
Postovi: 2
Saucesce porodici...jako mi je zao!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Crni mantili
PostPoslato: Ned Maj 06, 2012 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 06, 2012 6:30 pm
Postovi: 1
Iskreno saucesce porodici.
Vise nego ocigledno je da je gospodin bio veliki borac...

Pre desetak dana je i mojoj majci dijagnostikovan tumor pankreasa, bila na operacionom stolu ali se odustalo od dalje operacije jer su zahvaceni veliki krvni sudovi.
Elem, smrsala je dosta, ne jede skoro nista jer jednostavno oseca da hrana ne moze da prodje jednjak, ima mucnine....

Kada stigne patoloski nalaz treba da se javi onkologu za dalje lecenje...
nezvanicno, ako je pacijent fizicki dobro, krece se sa hemoterapijom, ako nije... ne radi se nista.

Nesto sami moramo da ucinimo da joj bude bolje.
Gospodin je pominjao ulje b17, bljust u medu i preparat sigma...
moze li mi neko pomoci u nabavci istih - gde, sta, kako... (moze i na pp ako je suprotno pravilima to javno uciniti).
hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: