Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lordoza
PostPoslato: Sub Apr 07, 2012 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2012 9:57 pm
Postovi: 3
Prema saznanjima sa interneta tek sada u svojoj 27 godini sam otkrio da imam lordozu lumbalnog dela kicme. Zbog posla nemam vremena ali sada krajem aprila uzimam odmor i idem kod lekara da mi potvrdi ovaj deformitet i verovatno preporuci neke korektivne mere. E sada mene interesuje ako neko od vas to ima ,ili iskustveno zna koje mere mogu da se primene osim korektivnih vezbi i istezanja za korekciju ovog deformiteta.
Iz saznanja sa interneta shvatio sam da se radi o misicnom debalansu,znaci potrebno je istezati lumbalni deo ledja kao i nadkolenicu i psoas (deo ispod abdomena a iznad nadkolenice) koji su preforsirani i skraceni,i istovremeno ojacavati abdominalne misice i gluteus misice koji su oslabljeni i izduzeni,medjutim pored toga da li postoji nacin da se npr. ovi prenategnuti i skraceni misici opuste nekim drugim tretmanom,inekcijom,laserom,jer sto se tice ojacavanja ovih to nije problem u teretani se to moze resiti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lordoza
PostPoslato: Sub Apr 21, 2012 7:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Lordozu ima svaki zdrav i normalan covek,sta vi imate kao problem,bol,napetost,trnjenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lordoza
PostPoslato: Pon Maj 07, 2012 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2012 9:57 pm
Postovi: 3
imam bol u donjim ledjima nakon duze setnje ili stajanja,odnosno kada stavim ruku na lumbalnom delu ledja osecam da su pretegnuti misici dok hodam i da pogresno sam se izrazio, mislim da se kaze hiperloroza,jer je lordoza normalan pojam.Mislim da je karlica povucena malo vise napred i na dole,sto stvara mnogo ruznu sliku,pogotovo za muskarca.Nemam plocice na stomaku ali mislim da nemam mnogo procenta masti ali je stomak zbog loseg drzanja vise izbacen i to me mnogo nervira.Nakon dugih istezanja smanjio sam to na minimum ali sam primetio da zahteva stalna istezanja,jer mislim da je kod taj los polozaj karlice urodjen.Neodgovoran sam jos uvek nisam otisao kod lekara da budem siguran u svoje tvrdnje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: