Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Spušten želudac?
PostPoslato: Sre Jan 02, 2008 11:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 26, 2007 6:48 pm
Postovi: 4
Imam 23 godine i već par godina unazad imam problema za stolicom( zatvor), varenjem, nadutosti, napetosti i osećaja 'kuckanja' (kao da mi je srce smešteno ispod pupka) u stomaku Zanima me kako se 'podiže' stušten želudac i kakva ishrtana je preporučljiva?
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 12:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Kazu da je dobro nabaciti nekoliko kilograma...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 7:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 12:14 am
Postovi: 10
Za spusten zeludac u narodu se kaze STRUNA tj.zeludac nije na svom mjestu,pomjerio se.Tu ti tablete ne pomazu,obavezno moras naci osobu koja se bavi sa tzv.pravljenje strune,to je metod rucnim odnosno masaznim putem vracanja zeludca na svoje mjesto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 7:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 12:14 am
Postovi: 10
U mom gradu imaju dvije-tri osobe koje se stim bave,ato ti sve govorim zato sto je isti problem moja mama imala,to je proces koji zahtjeva poslije pravljenja strune strogo mirovanje iz razloga zeludac koji se pomjerio napravio je novo leziste,al kada se vrati na staro odnosno na pupak treba mirovat da ponovo napravi leziste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 7:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
:o :roll: :o :roll: :o :roll: :o :roll:

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 12:14 am
Postovi: 10
Pa standardna terapija kod svakog doktora pa vidim i kod Vas kada je ovaj problem u pitanju je da proba nabacit koje kilo i svakom doktoru je tesko priznat da se ovaj problem ne rjesava pomocu antibiotika,vec tzv.masaznim putem zeludac se vraca na svoje mjesto,a pogotovo nemogu da se pomire sa cinjenicom da to rade osobe koje nemaju medicinsko obrazovanje.P.S.Uistinu nemam provokativne namjene,vec razmjena misljenja i davanja savjeta,naprotiv imate moje POSTOVANJE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 10:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Evo, ja Vam se zahvaljujem na postovanju, a ako imate bilo koga ko to moze da uradi, ja cu prvi sa zadovoljstvom da pozovem deset ili vise svojih pacijenata sa gastroptozom, pa cemo da se slikamo (klasicni RTG gastroduodenuma) pre i posle "tretmana", da vidimo sta je i kako je "namesteno". Isto vazi i za one sto ispravljaju zavaljenu matericu, da radimo UZ pre i posle "tretmana". Uslov: "namestanje" mora da bude besplatno za pacijente, a ja placam slikanje. I pacijente biram ja, na osnovu starih snimaka. Kontrolne snimke radimo najmanje tri dana posle "namestanja".

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 1:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 12:14 am
Postovi: 10
Dobar vece,dozvolite da vam objasnim koji je bio proce kada je moja mama imala ovakav problem:zena koja se bavi iskljucivo sa ovakvom vrstom problema to vam govorim jer sam prisustvovao ustanovljavanju(vrlo jednostavnim) dali se radi o pomjerenom zeludcu a to je da zena koja to radi napipa zlijezdu kod pacijenta koja se nalazi izmedju palca i kaziprsta(Vi znate o kojoj je zlijezdi rjec),kada je to uradila mama je imala takav bol da je jauknula(da se ovako izrazim)koliko je imala snage i odma je rekla da je zeludac spusten i da moze da nastavi sa daljnim procesom,posto sam i ja tu prisustvovao uradila je meni isto kao i mami al bola nije bilo.Tacan proces dalje tacno neznam al znam da je nosila povez preko stomaka (malo jace stegnut) desetak dana sa strogim mirovanjem u clju da zeludac ponovo napravi leziste na kojem je bio.Osobe koje imaju ovakav problem jedan duzi period dolazi do gubitka apetita i gube na kilazi,e takvim osobama se preporucuje da nabace koje kilo al samo poslije vracanja zeludca na svoje pravo mjesto.P.S.Imam prijatelja kojeg ovo muce preko 5g.al ni on nevjeruje ovakvim metodama,ja sam ga licno vodio kod iste zene proces je bio isti,al problem je u tome sto poslije pravljenja nikad nije htio da miruje,vec nastavi da igra nogomet.Ako mi vjerujete kako sad izgleda to je hodajuci mrtvac,nema 50kg maximalno iscrpljen,a sve do tad obisao je sve moguce doktore i vadio nalaze bezbroj puta.Nalazi pokazuju da je sve ok.samo sto je spusten zeludac.Ja se izvinjavam sto cu Vam oduzet vremena,al stvarno pisem onako kako je bilo.Svako dobro i laku noc


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 10:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 12:14 am
Postovi: 10
Svarno bih volio da jos neko od posjetioca koji posjecuju ovu temu(a vidim da ima) da napisu svoje misljenje.Neki se nece slozit sa mojom pricom al ja samo pisem o licnom iskustvu,tusmo da se razmjene misljenja i iskustva.Moje misljenje je a i sasvim logicno ako se pomjerio ima neko rjesenje kako ga vratit.Ja sam rekao svoje misljenje odnosno iskustvo.P.S.PA NIJE SPAO U PETE :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 04, 2008 12:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 04, 2008 12:35 am
Postovi: 1
meni je stomak izgleda podignut, hiatus hernia

problemi poceli oko 26og juna 2007, nisam imao ideju sta mi je posto me je peklo iza grudne kosti i imao sam problem sa disanjem (josh uvek imam) dole desno u plucima

kasnije su mi nashli hiatus herniu i rekli da je pecenje od stomacne kiseline

vishe me ne pece ali osecam neku knedlu i imam problem da udahnem punim plucima

znam dvoje prijatelja koji su sredili ovaj problem narodnim putem ali kod jednog ta zena je umrla a drugi vishe ne moze da nadje telefon coveka koji mu je pomogao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Spušten želudac?
PostPoslato: Sub Apr 14, 2012 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 14, 2012 10:56 pm
Postovi: 1
Dobro vece.
Po simptomima koje imam, predpostavljam da imam spusten zeludac. To znam, jer sam vec imala tih problema .Da li neko zna ima li na crnogorskom primorju neko ko se bavi zavijanjem strune?
Hvala unaprijed !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Spušten želudac?
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 8:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 10:59 am
Postovi: 13
I ja sam imao sličnih problema sa stomakom. Pravili mi stomak par puta i ništa(mada nisam mirovao dugo), nije tu bilo neke specijalne masaže ili ispravljanja želuca nego malo trljne po stomaku par puta kao tera želudac na mesto plus što nešto mrmljaju u bradu tj baje. 99% tretmana je bajanje,kao to je stara tehnika koja se predaje s koljena na koljeno i to samo odabranim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: