Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Uto Apr 10, 2012 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
Imam psorijazu oko 10 meseci. Za to vreme dosta je napredovala, promenila sam 2 doktora ali nista. Dobijala sam masti sa ribljim uljem, ureom i sl. Cak sam dobila i kortizonske, koje su mi u startu pomogle, a onda je bilo jos gore. Na licu sam uspela da zaustavim i kontrolisem ali na drugim delovima tele je to malo teze. Da ne pisem o tome koliko mi vremena treba ujutru i uvece, koliko sam garderobe i posteljina umastila i koliko mi je mucno da se pogledam.Doktori ili nemaju vremena ili nisu bas zainteresovani .Dobila sam i terapiju , tipa, morate da promenite pogled na zivot i td.
Onda sam resila da sama sebi pomognem . Nocima sam visila na netu, i izvukla neke zakljucke.
Mozda ce vam ovo biti strasno, ali nemojte to primati k srcu.
Koliko sam ja shvatila, doslo je do poremecaja imuniteta, koji je postao ocevidan tek nakon stresa ili povrede. Pazite, ne pad imuniteta, nego poremecaj.
To dalje znaci, da su odredjeni geni krenuli da proizvode visak spoljnog omotaca nase koze.Tako se ponasaju i kod pojave kancera.
Razlika izmedju kancera i psorijaze je , sto se od psorijaze ne umire.
Postoji lek za imunoloski sistem, zove se ciklosporin. Ima dosta negativnih nus pojava, ali psorijazu leci. Naravno kad budem uspela da pronadjem, lekara koji ce mi obrazloziti koliko je negativan ovaj lek i sta unistava, onda cu odluciti, da li cu ga koristiti.
U medjuvremenu pronasla sam Efudix cream, koji je citostatik, za njega nisam pronasla da ce bilo kako uticati na zdravu kozu, pa sam ga stoga i porucila. Sutra cu ga dobiti i krenuti da ga koristim. Napisacu vam , kako reaguje na moju psorijaz, i da li ima nekih nus pojava.
Htela bih samo da napomenem da ovo nije pitanje. Jednostavno, zelim da podelim sa drugima svoje iskustvo i ako mogu- pomognem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Uto Apr 10, 2012 9:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
PS Izvinjavam se zbog slovnih gresaka. Nadam se da to nije najbitnije na ovom forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Uto Apr 10, 2012 9:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 9:30 pm
Postovi: 1
A da probaš one ribice koje grickaju psorijazu? Nije trajno rešenje, ali si bar neko vreme mirna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Uto Apr 10, 2012 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
Pa ribice ne lece crvene pecate . Ja sam odlucila da hocu svoju normalnu kozu nazad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Čet Apr 12, 2012 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
Danas je drugi dan, kako koristim EFUDIX 5. Nema trenutno nezeljenog dejstva. Jedino sto sam osetila je svrab, koji je trenutan i prilicno jak. neki pecati su vizuelno manji i bez belih plocica( mislim na perutanje), neki su sad tek puni plocica i perutanja. Toliko za sada. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Sub Apr 14, 2012 12:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
Danas se sem, svraba pojavila i bol. U uputstvu za upotrebu pise da je moguce. Postoji jos jedan problem, ne smem se setati po suncu, dok koristim kremu. To naravno, nije moguce, ali zato je koristim uvece. Lezije na laktovima su puno bolje. Sada se plocice skidaju mnogo lakse. Mislim da su vece, ali ih je zato manje. Imam jos samo 25 dana koriscenja. Ah, da zaboravila sam, Ameri su vrsili istrazivanje i dosli do zakljucka da upotreba ove kreme podmladjuje koza tj. nestaju bore. Ipak, ne usudjujem se da lecim psorijazu ovom kremom i na licu. Za sada je i dalje drzim pod kontrolom kremom za lice{ ima je na tri mesta, ali je nevidljiva, samo se oseca pod prstima}


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Sub Apr 14, 2012 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2012 1:57 am
Postovi: 26
Да ли си чула о лечењу псориазе хипнозом одн.аутогеним тренингом?

Неки немачки психијитар лечио наводно са 80% успехом.Име заборавих.
Пази да не налетиш на неког "хипнотизера" који све лечи 100%!Узме лову и после тражи изговоре типа-"ниси учетвовала активно у хипнози"!!!!
Препоручујем само лекаре ил психологе са знањем хипнозе.

Такође ,лечењем сунцем?
Имао сам странку која је имала изразиту псориазу зими-лети сунчањем подпуно уклонила.

Наведено ,нема нуспојаве које имају лекови а и сунчање не кошта ништа.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Ned Apr 15, 2012 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
Lecenje suncem otpada. To nije bila psorijaza kod vaseg poznanika. Sunce samo malo ublazi psorijazu. Vi je ocigledno nemate ,pa zato ne mozete da osetite taj bedak. Ako se nemazeta uraom i td. onda se to peruta i puca vam koza. Jedna nestane , a pojave se dve nove .
Hipnoza je interesantna , ali kako doci do strucne osobe, a ne nekog prevaranta, to je skoro nemoguce u ovoj zemlji, ali raspitacu se. U svakom slucaju hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Ned Apr 15, 2012 11:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
EFUDIX- REAKCIJE
5. je dan kako koristim kremu.
Na laktovima je osetno svetlije ,sa jako malo perutanja, i dosta svraba. Napominjem, ovi pecati su u stvari bili pocetak moje psorijaze, negde krajem 2009 god. samo, ja to dugo nisam znala.Posle upotrebe kortizonske kreme su nestali, a onda se za 15 dana tako zestoko vratili i uvecali.

Ovo nije nacin , da se izleci psorijaza, vec samo da nestanu oni pecati koji su se umnozili i dovode me do besa verovatno, vremenom ce se pojaviti novi, ali ne na istom mestu. .Po mojoj proceni, na osnovu svega sto sam procitala, moracu prvo da ustanovim koja je vrsta psorijaze, pa tek onda da krenem sa koriscenjem lekova koji ce je izleciti,

Bicu odsutna nekoliko dana, pa me nece biti na forumu. Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Sub Apr 28, 2012 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
EFUDIX- 17. dan

Neki pecati pocinju da blede.Neki su napravili tanke, braon linije, kao da zatvaraju krug. Ljuspice vise ne postoje. Ponegde se vidi mala, bela skrama, slicna krasti. Svuda ima reakcije, mada je ,najslabije vidljiva na unutrasnjem clanku leve noge, ali i tu postoje promene. I dalje ,povremeno osecam bol, povremeno svrab. Izbegavam sunce, jer se osecam lose posle 5 min. Mada, to ne mora da znaci nista, verovatno se svi osecaju lose na suncu.Obzirom, da ova krema susi kozu, ujutru mazem neutralnim mlekom za telo. Sutra cu krenuti , neke pecate da mazem 2 puta dnevno ,posto je dozvoljeno. Nadam se , da cu u toku sledece nedelje doci do nekog lekara koji ce pristati da me usmerava. Inace otkrila sam da je moja psorijaza izazvana i polydiscartrozom, koju imam. Na zapadu , pacijente lece bioloskim citostaticima, koji su skupi ali idu na recept. Valjda ce to jednom moci i kod nas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Sre Maj 02, 2012 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
EFUDIX- 21 dan
Napravicu kratak rezime.
Ukupno pecata 37
novih 7
mnogo bolje 11
malo bolje 13
---------------------------
ostalo 6
Ovo je situacija od sinoc.Danas skoro svi izbledaju mnogo bolje. Cak i kod ovih 6 je neka promena,iako su u krastama, izgledaju kao rane koje ce zarasti uskoro. Svrab koji osecam, je nepodnosljiv i traje vec nekih 5-6 sati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Ned Maj 13, 2012 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
EFUDIX 33.dan
7. maja ,prestala sam sa koriscenjem efudixa.. Bila sam kod doktora, svog prvog. Nije reagovala burno. Rekla je: Pa, zasto niste dosli kod mene po savet, ja to preporucjem pacijentima, kada psorijaza eskalira. isto tako , je rekla da se psorijaza ne leci kremama. Kada sam pomenula HUMIRU tj. sandimune, slozila se sa tim. Na zalost u Srbiji je to eksperimentalno, i otprilike, dobija 5 pacijenata godisnje, ali zbog artroze.
Pecati ,vise nisu pecati,to su rane koje su u zarastanju . Koza je osusena i boli. Napravljene su i kraste. Izgleda kao klasicna povreda. Za 30 do 60 dana , trebalo bi nestati. Pojavljuju se novi pecati, ali ne na vidnim mestima. Nadam se da sam malo pomogla. Pozzz....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Ned Maj 13, 2012 3:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 13, 2007 7:36 pm
Postovi: 46
Uh, ja sad nisam sigurna da li je taj Efudix dobar ili ne. Meni nikada nisu bile važne nuspojave, nego da psorijaze više nema. Ja sam se 16 godina mazala svim i svačim ( uglavnom kortikosteroidnim kremama) pa sam onda otišla i kupila Daivonex mast i sa tim sam NAPOKON suzbila svu psorijazu. Nešto mi je još ostalo ispod kose, jer ne vidim gde treba da namažem, ali to je ništa u poređenju sa onim što sam imala.
Preporučujem Daivonex mast ili kremu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Sre Jun 20, 2012 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 10, 2012 3:22 pm
Postovi: 15
Izvinjavam se ,sto tek sad odgovaram. stari pecati nestaju, ali pojavljuju se novi, pokusacu sa vasom kremom. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako izleciti psorijazu
PostPoslato: Pon Jul 23, 2012 4:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 23, 2012 3:42 pm
Postovi: 1
helena probaj ovu mast,[DERMOVATE kenocz]cena je oko 500 din.Moras da trazis po privatnim apotekama ili da narucis zato sto je to Madjarska mast.To mi je preporucila jedna farmaceutkinja koja ima privatnu apoteku,tako da mi ju i nabavlja,ja sam imao isto problema.Mast cini cuda.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 112 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: