Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Uto Avg 02, 2011 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 12:05 pm
Postovi: 33
a mozda mi se i imunitet vratio na stepen kakav je bio pre ove bolesti sto me razbila pocetkom jula pa se sam izborio sa doticnom izraslinom..... :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Uto Avg 02, 2011 9:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Svejedno!

Izgleda da smo dzaba sve pisali i savetovali!

Linija slabijeg optora je pobedila!

Ipak je odlazak kod lekara JAKo opasna stvar, moze da se desi da vam mozda pomogne i resi problem! Ali naravno nema potrebe za tim!

(naravno ironicna sam)

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Sre Avg 03, 2011 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 12:05 pm
Postovi: 33
ocajnik je napisao:
nije mesec i po dana, vec manje od 3 nedelje, drugo, obratio sam se istom coveku koji mi je to 1991g skinuo sa onom crnom masti, ali je na godisnjem do ovog petka, i u ponedeljak (8.8.2011.g.) bi trebao da idem. nego sam iznenadjen sto je ovo samo otpalo?????


pa valjda sam napisao da sam se obratio lekaru, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Ned Avg 28, 2011 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 12:05 pm
Postovi: 33
e da, zaboravih da kazem, ipak sam otisao na pregled kad se doca vratio sa odmora.... i za svaki slucaj, dao mi je recept za mast koja se pravi u apoteci, "podofilin" 5% jacine.... igrom slucaja, kolega sa posla je isto zapatio negde kondilomcice, i dao sam mu tu mast koju su mi napavili u apoteci, i kaze kolega da mu je posle 2 mazanja sve otpalo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Sre Avg 31, 2011 9:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 8:29 am
Postovi: 2
Pozdrav svima,
novi sam ovde i na žalost i mene je slična problematika naterala da istaržim malo više o ovoj temi.

promene na koži su mi se pojavile početkom ove godine, u početku mi je izgledalo kao da je urasla dlaka u predelu donjeg stomaka, što mi se događa pa nisam obraćao pažnju, kako se situacija niej menjala potražio sam pomoć doktora. Otišao sma na kožno odelenje na VMA, gde mi je data dijagnoza na bradavice suspektnih na kondilome. Bradavice su se pojavile 5-6 cm iznad korena penisa, pa mi je doktor rekao da je najverovatnije do prenosa došlo direktnim kontaktnom a ne polnim odnosom, a i moja devojka je bila na pregledu i sve je bilo ok.

Prepisana mi je krio terapija tečnim azotom i pregled za 4 nedelje. Međutim, posle terapije neke nestanu ali se pojavljuju nove. I evo posle već 6-7 terapija i dalje problem nije otklonjen. Bradavice su se raširile i do korena penisa. Doktor mi je preporučio i herpigen sprej koji se navodno koristi da očisti kožu od virusa ali se po njegovim rečima nije pokazao 100% uspešan. Takodje mi je preporučio i kremu Bariaderm koja pravi površinski zaštitini sloj po koži kako se dodirom ne bi dalje prenosilo. Znam da i imunitet ima dosta veze sa tim, a ja sam bio baš premoren na poslu koji je stresan, na godišnjem pregledu su mi svi nalazi krvi bili ok, osim malo nižeg nivoa leukocita i mislio sam da će posle odmora i mora se stvari vratiti u normalu, ali ništa od toga. Doktor mi je na prethodnom pregledu i terapiji rekao da dam krv na anlizu i da mi provere na HBsAG, antiHCV i antiHIV pored nivoa leukocita, triglicerida i bilirubina, što mi baš nije bilo sve jedno kada sma saznao na šta se ove skraćenice odnose, ali redovni sam dobrovoljni davalac krvi već godinama, računam da bi me oni prvi oabvestili da ima takvih naznaka.

Nije da ne verujem doktoru sa VMA, ali mi se nekako ne čini da su njima tamo na raspolaganju sve metode. Čuo sam za metodu radiotalasima i raznih krema koje su ljudi koristili i pomoglo im je, pa razmišljam o varijanti još negde otići i probati sa drugačijom terapijom.
Ovo već predugo traje i stavrno me izluđuje.

Izvinajvam se na malo dužem postu ali sam hteo sve da objasnim.

Unapred sam zahvalan na savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Sre Avg 31, 2011 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 12:05 pm
Postovi: 33
druze, pre tebe napisah koja mast ih eliminise posle 2 mazanja.... ja sam ih imao daleke 1991g , i taj isti doktor mi je tada istom tom masti - Podofilin namazao, i otpale su posle par sati ( i nisam ih nikad vise imao do pocetka jula ove godine kad sam se prvi put posle 29 godina razboleo , pa mi je verovatno imunitet otisao u out....)..... sad sam je dao kolegi sa posla, i njemu su otpale posle 2 mazanja.... nista te ne kosta da probas..... jedino na sta se mora obrastiti paznja prilikom koriscenja iste je, da je izuzetno agresivna, i moze da osteti zdrave delove koze na penisu koje je pozeljno premazati nekom neutralnom kremom radi zastite, a posle delovanja podofilinom, oprati sve cajem od kamilice nekoliko puta.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 12, 2012 5:55 pm
Postovi: 1
Mene interesuje mogu li kondilomi da se povuku bez tih laserskih i hirurskih intervencija jer me uhvatila velika panika oko ove bolesti... otkriveno mi je da imam kondilome u unutrasnjosti vagine i prepisane su mi vaginalne tablete i mast za pocetak da bi se pojacao imuni sistem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 13, 2012 10:19 pm
Postovi: 2
moze li mi neko potvrditi da li su ovo kondilomi? hvala.

http://www.dodaj.rs/?f/bw/zrYHVgX/2012-01-13-202901.jpg
http://www.dodaj.rs/?d/aW/U07j0Z7/2012-01-13-202939.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Sre Jan 18, 2012 11:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Slike su nejasne ali ovo ne lici na kondilome u svakom sluchaju!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Čet Jan 19, 2012 2:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 13, 2012 10:19 pm
Postovi: 2
Jesu malo nejasne, losa mi je kamera na telefonu. Na koznom odeljenju su mi potvrdili da se radi o kondilomima i krenuo sam na terapiju tecnim azotom. Hvala u svakom slucaju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Čet Feb 16, 2012 7:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 16, 2012 6:50 pm
Postovi: 3
Zdravo,
Imao sam kondilome na penisu kao i u korenu penisa. Bio sam na laserskom skidanju i ostavio skoro 200 evra i naravno ništas nije pomoglo sve se ponovo vratilo..
poradio sam na imunitetu i išao u džorža vašingtona na azot i mogu vam reći tek posle oba ova uspeo sam da se rešim kondiloma.
Prošlo je više od 6 meseci od kada ih nemam. Najdraže mi je što sam bio baš bolestan oko nove godine, pio sam antibiotike i bilo mi je stvarno loše - ali kondilomi se nisu vratili :)

Ali mislim da imam na anusu jedan kondilom.. nisam gay, ali nekapiram kako je to tamo završilo.. doduše nisam ni siguran da li je to to - jer ipak nemogu da vidim, ali jedino što uspevam da napipam tokom tuširanja.
Ja treniram bukvalno svaki dan i trenirao sam dok sam imao kondilome na penisu - da li je moglo putem znoja da se prenese na anus?

Iskreno veliki mi je blam da odem ponovo u džordža vašingtona i da im kažeš - znate šta imam nešto na anusu da li biste mogli da pogledate :)
Da li neko ima neki predlog šta bih mogao da uradim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Sub Apr 07, 2012 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2012 12:33 pm
Postovi: 3
prvo,nadam se da je tema jos uvek otvorena i da ce mi neko odgovoriti.
drugo(moje pitanje),da li je moguce da je stres uzrok nastanka kondiloma,posto mi je devojka rekla da ih je dobila zahvaljujuci stresu???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Ned Apr 08, 2012 6:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Stres moze biti samo okidach da se kondilomi ispolje ali virus ne vec bio u organizmu!

Ne moze virus da se stvori tek tako vec se prenosi seksualnim putem a ispolji se pojavom kondiloma tj bradavica tek kada imuni sistem nije vishe u stanju da se bori sa virusom a to zna da se desi usled stresa, loshe ishrane, nedovoljno sna itd!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Pon Apr 09, 2012 2:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 07, 2012 12:33 pm
Postovi: 3
hvala mnogo tamaraft...mnoge dileme si mi resila...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Uto Maj 15, 2012 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 09, 2009 11:33 am
Postovi: 7
Postovani,
trudicu se da budem sto kraca
Zaista mi treba savet i pomoc..procitah cini mi se sve na netu vezano za hpv i potpuno se izgubih u moru informacija iako imam i neko medicinsko obrazovanje.

Elem,
imam 45 godina i u braku sam 25 godina, dvoje odrasle dece
U decembru prosle godine uradjen je PAPA koji je bio IIIb grupa sa prisustvom koilocitoze.Na samom nalazu je preporucena biosija.
Odem ja i uradim biopsiju privatno- stigne nalaz ok - Cervicitis chr. , koilocitoza opet.
Bilo mi je jasno da sam bila u kontaktu sa hpv. OK. Kontrola za PAPA za 4 meseca .
Odem ja na taj kontrolni PAPA, ali dr u medjuvremenu ode u penziju, dodje drugi, koji NECE da radi kontrolni PAPA test, vec uradi kolposkopiju i kaze to je los nalaz i svasta nesto, moram na HPV tipizaciju i da biopsija koja je radjen- nije dobro uradjena. :-?
Dobro. Uradim HPV tipizaciju i nalaz je pozitivan na visokorizicni HPV 58
Sada sam upucena opet na biosiju i na endocervikalnu kiretazu.
Vise nisam u stanju nista da mislim, a jedino pitanje koje me trenutno strasno opterecuje je samo prisustvo HPV-a? Kako? Nisam promiskuitetna, u nazad par godina uopste nemam seksualne odnose zbog bolesti supruga. Takodje mislim da ni suprug zaista nije imao veze van braka, gotovo sam sigurna u to. Dakle, treba li da se uopste opterecujem poreklom ovog virusa kod mene..Mozda sam trebala pitanje uputiti psihologu :oops:
Drugi deo tj opasnost koji sa sobom nosi hpv me ne opterecuje, jer kapiram da se to resava konizacijom.
U napred hvala ako se neko pozabavi ovim mojim tekstom i problemom :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: