Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lasersko uklanjanje oziljaka od akni
PostPoslato: Pon Apr 09, 2012 11:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2011 6:22 pm
Postovi: 5
Pozdrav!

Interesuje me koliko je bezbjedna terapija ablativnim frakcijskim laserom za oziljke od akni.Vec sam bio kod nekih doktora i oni kazu da je ok,mada nailazim na neke negativne komentare po internetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko uklanjanje oziljaka od akni
PostPoslato: Sre Apr 11, 2012 9:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Pretpostavljam da mislis na popularni "fraxel" laser.
Sto se tice bezbednosti,ako se pravilno radi potpuno je bezbedno.
Medjutim problem je odnos cena-efikasnost.
Efekat koji se dobije fraxelom je jako mali za cenu koja se plati.
Potrebno je puno vise od 2-3 tretmana koliko oni obicno kazu.
Postoje neki drugi laseri,kao sto su ablativni CO2 laseri,koji imaju dramatican efekat na oziljke.
Medjutim oporavak posle takve procedure je duzi.Taj CO2 laser je jako slican hiruskoj dermoabraziji.Znaci on "skine" prva dva sloja koze.Efekat koji se dobije je stvarno dobar.
Aliternativa fraxelu(mnogo bolje procedura,a daleko jeftinija)jeste TCA.
U zavosnosti od oziljaka moze da se radi klasican TCA i TCA cross.
Kiselina se nanosi na oziljke(u razlicitim procentima30-70%,u inostranstvu cak i 100)
Potrebno je nekoliko ponavljanja,opet zavisi od oziljka,e krajnji efekat je jako dobar.
Hijaliron fileri su isto fenomanealni za ovalne,siroke oziljke i mogu se kombinovati sa TCA.
Ni jedna od ovih procedura ne moze da u potpunosti eliminise oziljke,izuzev mozda CO2 lasera.
Ali efekat moze biti vise nego dobar.
Fraxel toplo preporucujem da zaobidjes,ne zbog rizika,vec cena-efekat.
I jedna napomena za TCA da ga nasi dermatolozi uglavnom ne rade kako treba,ali postoji nekoliko dermatologa u Beogradu koji se jako uspesno bave TCA pilinzima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko uklanjanje oziljaka od akni
PostPoslato: Ned Apr 22, 2012 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:45 pm
Postovi: 49
Ima li neko iskustva sa hijaluronskim popunjavanjem oziljaka? Uradila sam 3 TCA pilinga i dosta su pomogli, planiram da uradim jos jedan, pa da li se nakon toga ono sto ostane moze popuniti na ovaj nacin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko uklanjanje oziljaka od akni
PostPoslato: Uto Apr 24, 2012 1:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:45 pm
Postovi: 49
Bicu malo preciznija, nadam se da neko ima odgovor: Da li je hijaluron dobar samo za siroke i duboke oziljke ili se moze koristiti i za plitke i male?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko uklanjanje oziljaka od akni
PostPoslato: Sub Apr 28, 2012 5:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Hijaluron najbolje efekte ima na siroke,ovalne i relativno plitke oziljke.
Za uske,takozvane "ice pick" oziljke se rade sitne hiruske intervencije ili tca cross.
Oni deluju plitko,ali su u stvari prilicno diboki,samo sto su uski i mali pa tako deluje.
Mislim da dr Slavica zna nekog ko radi te male inervecije,mozda cak se i kod nje u ordinaciji rade.
A TCA cross radi dr Lidija Sekulovic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko uklanjanje oziljaka od akni
PostPoslato: Sub Apr 28, 2012 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:45 pm
Postovi: 49
Hvala Shomy, moji jesu takvi, tj. rolling scars, nemam ice pick oziljke, nego sam imala nedoumice oko toga da li moze dobro delovati na prilicno plitke oziljke (smanjene TCA pilingom). I ako znas, koliko vremena treba da prodje od poslednjeg pilinga do ubrizgavanja hijalurona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko uklanjanje oziljaka od akni
PostPoslato: Pon Apr 30, 2012 7:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Cak se preporucuje da se prvo uradi nekoliko pilinga,pa onda hijaluron,rezulatat uvek bude bolji.
Vrlo brzo moze da se radi hijaluron,nema potrebe za nekim velikim razmakom,cak neki lekari rade i u istom tretmanu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko uklanjanje oziljaka od akni
PostPoslato: Uto Maj 01, 2012 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:45 pm
Postovi: 49
Odlicno, hvala ti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lasersko uklanjanje oziljaka od akni
PostPoslato: Sub Jan 16, 2016 11:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 16, 2016 10:32 pm
Postovi: 59
Ko dr Zorice Hajzler ne razumem ko uopšte ide, ni gore osobe ni gore doktorke. :evil: Moju je devojku umalo uništila, da devojku nisam odveo u NS kod drugog doktora na konsultacije sad ne znam šta bi bilo sa njom, verovatno bi izgubila mogućnost i da jednog dana ima dete. A sve je počelo kad je devojka dobila uput za lečenje na VMA kod nje, otišla je da zakaže i prvi termin je bio tek za 6 meseci, stojeći tako u redu i razmišljajući da li će moći doći tad zbog ispita, kaže joj jedan dečko kako ta doktorka ima privatni salon, ako joj je već hitno daće joj broj pa nek zakaže tamo. I tako ona ode kod nje. Kaže nigde naziva salona, ni na interfonu, u salonu odnosno kući tri prostorije, preprljave i zagušljive od dima, dr bez odela čim ju je videla rekla joj je kako joj je lice baš buknulo i da ona tu ne može ništa pomoći sem da joj prepiše Roacuttan, 6 meseci da ga pije bez prestanka, ukupno da popije nekih 8 000 mg, pa kad joj se sredi lice, a kao hoće sigurno i zauvek, da joj dođe na koji piling. Dobila je potom papir sa dijagnozom acne vulgaris i rečima "Ovaj pregled vas košta 4500 din." Zgrožen sam sad uopšte kad razmislim kroz šta je moja devojka prošla za dva meseca te terapije, ja nažalost tad nisam bio u Bg i nisam bio upućen u dešavanje, ali kad sam došao i video je usledio je šok za mene, lice prepuno cističnih akni, bukvalno jedna na drugu, koža na rukama i telu bela i suva, ispucala do krvi, ona malaksala, sa barem 8kg manje, i sa ciklusom koji je kasnio tri sedmice. Zgrožem sam i što i jedna takva poznata doktorka i dan danas drži u svojoj kući salon i kao leči pacijente sa paprenim cenama usluga. I ovom prilikom govorim svima devojkama, najiskrenije, da ni u ludilu ne idu kod ove doktorke i doktora kao što je ona. Ne idite, ne pristajte na ovakvo lečenje Roacuttanom jer je izuzetno opasno i može vam samo naškoditi, uništiti još više i kožu ali i organizam. I ne opterećujte se mnogo aknama i bubuljicama, kad se srede hormoni i one će prestati iskakati, u najgorem slučaju kad se verite kao moja devojka, tj. od jutros verenica. :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 31 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: