Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Kila kod novorodjene bebe (Preponska Hernija)
PostPoslato: Pet Mar 30, 2012 11:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 30, 2012 8:02 am
Postovi: 1
Bebice su rodjene kao blizanci i devojcica je rodjena sa 2kg, te joj je na prvoj kontroli dijagnostikovana kila u kojoj je jajnik. Sada imaju skoro dva meseca i ona ima oko 3.5Kg. Isli smo na decju hirurgiju i hirurg je rekao da on to moze i hoce da operise, ali da anesteziolog nece da joj da anesteziju dok ne nepuni 6 meseci. Situacija je ista i u Boru i u Zajecaru. Kazu nam da ce nas poslati za Nis ili Beograd ako hocemo da se to operise. Kilica se vraca unutra kada je doktor pomeri, ali se posle par sati vrati nazad. Rekli su nam da je i mi guramo rukom kad se pojavi, ali to zaista tesko ide nama koji smo neiskusni i ne znam da li je to uopste ispravno raditi, jer beba place kad je diramo tu, ali ne povraca, osim sto bljucka posle hranjenja.

Moje pitanje je da li cekati 6 meseci ili otici za Beograd da se uradi ovaj po svemu sudeci jednostavan zahvat. Iskreno plasim se da ovo odlaganje ne ostavi posledice i da kasnije taj jajnik ne bude u funkciji. Nekako mi intuicija govori da ovo treba da se uradi sto pre, ali dalek je put do Beograda i jos sa dve bebe, poprilicno je komplikovano.

Ako ima nekog da mi pomogne savetom sta da radim, bicu zahvalan na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: