Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Knedla u grlu!
PostPoslato: Sre Maj 17, 2006 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 17, 2006 12:56 am
Postovi: 1
Pre odprilike mesec dana osetio sam bol u predelu vrata sa obe strane odmah ispod usiju i vilice,bolelo je samo na blagi pritisak prstima i na gutanje,par dana nakon toga taj bol je prestao i javio se neprijatni osecaj grebuckanja i knedle u grlu, prva pomisao bila je da je nesto od hrane ostalo,posle 2 nedelje jednog jutra izvadio sam iz nosa dve male kosti za koje predpostavljam da su u snu kroz nos izasle iz grla,grebuckanje u grlu je tada prestalo,medjutim,osecaj knedle u grlu je i dalje ostao,a vracanje sadrzaja iz zeluca u vidu ostatka hrane pri podrigivanju i gorusice je poceo da se javlja,ovo zadnje je sve ucestalije i odprilike se javlja sad vec pri svakom drugom obroku.
Molio bi vas za savet i ohrabrenje pred odlazak kod lekara cijih se gastro metoda pregleda uzasno plasim.
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 14, 2006 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 10:16 pm
Postovi: 27
Ja imam slicnis problema ali ne izbacujem nikakve kosti :lol: ! odakle ti te kosti :D Dakle, knedlu u grlu mozes da u osetis u slucaju pojacanog gastitisa ili pak hronicnog gastritisa, sto je kod mene slucaj. Najbolje bi ti bilo da od svog doktora trazis uput za rendgen zeluca, i onda u stvari otkrijes pravi problem, a to je bezbolno :wink: . Ja pijem CONTROLOC tablete koje su odlicne, obnavljaju sluzokozu zeluca, nisu stetne (cim smeju i trudnice da piju),i sto je najbitnije jedes sta hoces bez problema. Mada su prilicno skupe, oko 1050 din. (bile) jedna tabla od 14 tableta. Ne bi ti bilo lose da probas ove gastroherbal tablete, totalno na biljnoj bazi samo imaju neki smek. :-? ,ili rupurut, gelusil-lac i sl. to su tablete koje se sisaju, ali su kratkotrajnog efekta. Naravno moras malo i korigovati ishranu, smanji masno, slatko i sve ono sto ti smeta. Obicno doktori kod vracanja hrane iz zeluca daju omeprol ali sam cula da moze da bude opasan ukoliko zaboravis pa uzmes u toku terapije alkohol. U svakom slucaju ako je tvoj problem gastritis, nemoj cekati, poseti lekara, mozda imas bakteriju ili upalu zeluca i dvanaestopalacnog creva (sto je kod mene bio slucaj), a tako se najlakse dobija cir, a onda... zaboravi na svu lepu hranu ovog sveta, i pripremi se za uzasne bolove u stomaku.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: