Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sub Mar 12, 2011 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2011 9:15 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima....Imam 28 godina,danas sam bio na kontrolnom pregledu srca jer su mi prije 2 godine otkrili da imam priraslice i doktor mi je rekao da imam nekakvo preskakanje u radu srca i regurgitaciju pa molim da mi neko napise nesto o tome i da mi kaze koji su simpotmi kada preskace jer ja ne osjetim nista posebno osim da me po nekada zigne u predjelu srca a u zadnja dva dana ucestalije...to je simptom i kod priraslica....HVALA :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Ned Mar 13, 2011 1:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 1:46 pm
Postovi: 4
scherminator je napisao:
Pozdrav svima....Imam 28 godina,danas sam bio na kontrolnom pregledu srca jer su mi prije 2 godine otkrili da imam priraslice i doktor mi je rekao da imam nekakvo preskakanje u radu srca i regurgitaciju pa molim da mi neko napise nesto o tome i da mi kaze koji su simpotmi kada preskace jer ja ne osjetim nista posebno osim da me po nekada zigne u predjelu srca a u zadnja dva dana ucestalije...to je simptom i kod priraslica....HVALA :-?


Ja svoje preskoke bas osjetim,kao izbijanje daha na sekund, zakasljem se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Pon Mar 14, 2011 4:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2011 9:15 pm
Postovi: 6
Pozdrav svima....meni su takodje prije 2 dana otkrili da mi ,,srce preskace,, i da imam mitralnu regurgitaciju...to preskakanje i ne osjetim,tako da ako neko moze da mi kaze koji su simptomi...i koliko je ozbiljna regurgitacija posto mi je kardiolog rekao da je kod mene zanemarljiva i nije mi dao nikakve lijekove...od tegoba osjecam probadanje u predjelu srca i grudne kosti a imam i priraslice pa je vrlo moguce da je i od njih....hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 4:34 pm
Postovi: 7
ja imama velika preskakanja a i imam hipotirozu pa me zanima da li moze biti uzrok preskakanja srca moja dijagnoza hipotiroza


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Uto Apr 19, 2011 12:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Meni danima vec preskace srce. Danas sam bila kod dr. Uradili EKG, merili secer i CO2 (neki aparat na prst stavili, prvi put vidim). Doktorica je rekla da je sve u redu. Saslusala pluca. Ispisala mi Bromazepan , dala uput da vadim krv i posetim internistu. Kod interniste mogu tek 24. maja. Savetovala mi je da odmaram i pijem puno tecnosti. I ja patim od Hipotireoze, vec 2,5 godine sam na 75mg Letroxa, uz to mi je povisen holesterol i trigliceridi , tako da pijem i Fenolip 160 i Pravacor 20mg. Uz sve te rezultate , kaze da nije nista zabrinjavajuce. Eto, a kako da ne brinem, kad me gusi nesto, preskace srce. Jel to na nervnoj bazi????!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 9:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Nov 07, 2006 11:18 pm
Postovi: 204
mamasaki i zoka,imam i ja hipotireozu za sada sam na 50 letroxa,a također povremene preskoke,rečeno mi je da itekako može biti na nervnoj bazi,a i sam sam se uvjerio kada sam duže vrijeme pod stresom i posebno neispavan da su mi preskoci učestaliji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sre Apr 20, 2011 10:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 09, 2011 1:46 pm
Postovi: 4
mamasaki je napisao:
Meni danima vec preskace srce. Danas sam bila kod dr. Uradili EKG, merili secer i CO2 (neki aparat na prst stavili, prvi put vidim). Doktorica je rekla da je sve u redu. Saslusala pluca. Ispisala mi Bromazepan , dala uput da vadim krv i posetim internistu. Kod interniste mogu tek 24. maja. Savetovala mi je da odmaram i pijem puno tecnosti. I ja patim od Hipotireoze, vec 2,5 godine sam na 75mg Letroxa, uz to mi je povisen holesterol i trigliceridi , tako da pijem i Fenolip 160 i Pravacor 20mg. Uz sve te rezultate , kaze da nije nista zabrinjavajuce. Eto, a kako da ne brinem, kad me gusi nesto, preskace srce. Jel to na nervnoj bazi????!!!!

Jeste na nervnoj bazi, ali ne znaci da je bezopasno, tako pocne da se ostecuje srce pod stalnim stresom, ali ako se ne sprijeci uzrok na vrijeme, posljedice mogu biti mnogo gore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sub Maj 21, 2011 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 21, 2011 9:54 am
Postovi: 16
Kako mi je to poznato :) stvarno neugodan osjecaj, u 90 % slucajeva je na nervnoj bazi, međutim moj internista ne zeli to da cuje dok se bas sve ne ispita :D a problem je sto imam jak strah od doktora i cim dodjem kod doktora tahikardija xD preko 100 otkucaja, samo me zanima hoce li biti kakvih problema zbog mog lupanja srca prilikom pregleda ultrazvuka srca??

_________________
"Mržnja škodi zdravlju."
"Plakala sam što nisam imala cipele, dok nisam videla čoveka koji nije imao nogu."
Helen Keler


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 7:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 01, 2011 7:39 pm
Postovi: 1
Ja cu vam ispricati moju pricu. Imam 20 godina, student sam u Novom Sadu. Preskakanje srca sam prvi put osjetio jos kad sam imao 16 godina, mada tome nikad nisam pridavao paznju, jer su se javljali 1 ili 2 puta u mjesec dana. Jedan dan kada sam, vec imao 18 godina, osjetio sam cudan osjecaj u grudima, mada nisam nista radio, samo sam sjedio i gledao TV. Taj cudan osjecaj se peo iz predjela zeludca, dok se nije popeo do srca. Kada je dosao do srca, ono je pocelo ubrzano da radi, ne mogu vam opisati koliko brzo. Imao sam osjecaj da je to to, infarkt, gotovo. Nakon nekih 3 - 4 sekunde aritmija je prestala, a stric me je odvezao u hitnu. Odmah su mi uradili EKG, i doktor je rekao da je EKG sasvim normalan. Izmjerio mi je pritisak i bio je veoma visok, oko 150/100, vjerovatno jer sam se toliko uplasio. Dao mi je neke tablete za aritmiju, i rekao da sutra dodjem na pregled. Sutradan, kada sam mu sve fino objasnio kakav je to osjecaj i sta mi se tacno desavalo, rjesio je da da mi uradi gastroskopiju, da vidi da li sve to moze dolaziti od zeluca. Gastroskopijom mi je konstantovana hijatus hernija, ne velika, 2 - 3 cm. Odmah sam ga pitao kakve veze ima zeludac sa aritmijama, i on mi je rekao da hernija stvara pritisak na dijafragmu koja se podize i pritiska srce koje potom pocinje ubrzano da lupa. Zatim sam ga pitao za preskakanja srca, rekao je da kila moze da dodirne srce i natjera ga da "preskoci", jer mu prekine uobicajeni ritam. Uradio sam ipak razne testove srca, svi su pokazali da mi je sa srcem sve u redu.
Ono sto zelim da kazem, jeste da ne moraju svi problemi sa preskakanjem poticati, od srcane bolesti, ili srcane mane. Danas ta preskakanja jednako osjecam kao i prije. Narocito kad se naglo sagnem. Pravilnom ishranom i trcanjem, pokusavam da se rijesim ove kile koja je vjerovatno i uzrok preskakanjima srca.

Znam da sam napisao referat, al' eto, mozda se neko pronadje... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Uto Jan 24, 2012 3:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 11, 2011 9:03 am
Postovi: 12
Jesmo,prepoznali smo se. I meni se aritmija desava zbog toga sto valjda zeludac pritiska srce.
Meni se to desilo na samom pregledu. Neprijatan je osecaj ali dobro je da nam se to ne desava satima vec samo par sekundi. Kaze dr da se to desava i da nije opasno. Ostalo je sve u redu,ma savsreno pa nema razloga za brigu. Samo, ne smemo alkohol, cigare, gazirana pica...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2012 11:47 pm
Postovi: 6
Evo i ja moju priču da ispričam, nadam se da će neko odgovoriti :)

Imam 20 godina, i bavio sam se poluprofesionalno fudbalom do pre godinu dana, imao stipendijski ugovor i trenirao bez ikakvih problema skoro 10 godina. Inače, veliki sam hipohonder a tome je doprinelo i što mi je otac umro od infarkta na fudbalskoj utakmici. Ipak igrao sam posle toga, pa čak nekada i mamuran, ma ničega se nisam plašio. Dok posle male pauze nisam došao da igram turnir u malom fudbalu. Tu sam prvi put osetio aritmiju, nisam znao kako da opišem, kao preskakanje, i imao sam napat panike od sat vremena u svlačionici. Srce je htelo da ispadne iz grudi. Tu počinju moji strahovi koji traju, evo godinu i 2 meseca. Počele su ekstrasistole i kod kardiologa na BelMedici u Beogradu imao sam 94 za 24 sata. Uradio sam holter EKG, pritiska, ultrazvuk srca i sve potrebno i rečeno mi je da imam malo veći pritisak, to je od straha, a sve ostalo je ok, i ekstrasistole su zanemarljive, i da se slobodno bavim fudbalom. Medjutim, strah je jaci od mene, i iako sam od tada pa do sada odigrao nekoliko utakmica i jedno vreme trenirao, dobio sam tikove, tipa pipanje za vrat (merenje pulsa) i uvek mi je na umu da ce da me udari infarkt. I onda se plasim samog kucanja srca kad ga cujem pri trcanju, ili kad stanem da se odmorim. Ma sve iz glave. Ali, primetio sam skoro da sve izgleda potiče iz želudca. Kada ustanem, dok ne jedem, mogu da trčim skačem divljam, ma šta god. Kako pojedem bilo šta, ako skočim dva puta nekada osetim kao da mi se nešto podigne i počinje divljački rad srca. Desilo mi se na jednoj utakmici da sam pojeo čokoladicu, malo štapića i koka kole pre nje. Počeo da igram i šutnuo loptu. U tom trenutku, počinje srce da radi, a strah da raste, i morao sam da čučnem, mislio sam infarkt. Ali ne, smiri se i to je to. Pritisak mi je u medjuvremenu u redu, a ekstrasistola maltene da nemam. Imam uvece kad legnem neki cudan osecaj, kao da mi preskoci srce, ali nije to prava ekstrasistola vec kao da mi zeludac pritiska srce pa mu odlozi otkucaj na kratko. Počeli su mi treninzi i treba da počnem da treniram. Oboavam fudbal i sve bih dao da ga igram opet bez problema. Jako se plašim i znam da najmanji čudan otkucaj dovešće me do bežanja sa treninga. Pritom sam ponavljam neverovatan hipohondar i u poslednje vreme napravim sebi da ne mogu da dišem i uhvati me napad anksioznosti i onda ne mogu da dišem. Plašim se da mi se to ne desi na treningu i ne znam šta da radim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Da li neko od vas ima preskakanja nekoliko puta zaredom? Dakle srce ni ne uspostavi normalan ritam vec ide preskok za preskokom...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2012 11:47 pm
Postovi: 6
Ja sam imao, ali retko. Mislim da to moze a i ne mora biti problem, najbolje proveri.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 6:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Feb 21, 2012 10:39 am
Postovi: 164
elbogdanello
Pošto si uradio sve pretrage,plus holter,i sve je bilo čisto,mislim da stvarno nemaš razloga da brineš.Međutim,ukoliko budeš nastavio sebe da opterećuješ ovim problemom,garantujem ti da ćeš sebi zakomplikovati život.Stres može biti okidač za mnoge bolesti,a može izazvati i aritmije.Dakle,opušteno,spusti loptu(da se izrazim fudbalskim žargonom :D ).
Ovo za želudac što si napisao jeste moguće(recimo hijatus hernija),ali odgovor na tu dilemu može da ti da sam gastroenterolog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: PRESKAKANJE SRCA
PostPoslato: Sub Mar 10, 2012 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 10, 2012 12:49 pm
Postovi: 7
jedno pitanje.. imam problem sa tahikardijom i aritmijom . prepisan mi je propranolol koji pijem od decembra .dva puta dnevno po četvrtinu a zadnje dve nedelje po jednu četvrtinu dnevno . brzo se zamaram i steže me u grudima pa sam juče preskočila propranolol i primetila da mene u grudima ne steže i da mi je bolje bez njega ali doktor mi je rekao da nesmem naglo da ostavim lek .šta da radim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 112 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: