Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 09, 2009 10:18 am
Postovi: 2
Tek nedelju dana ima otkako mi je otkriveno da imam Hasimoto sindrom ali bih volela da se ovde ukljucim u forum i da mogu sa vama da razmenim iskustva.

Imam 39 godina,2 godine unazad na vratu sam osetila neku izbocinu ali nisam joj pridavala znacaja niti sam pomisljala da to moze biti stitna zlezda. Pre 2 meseca, pocela sam onako kao u fazonu da uradim nesto za svoje zdravlje, da kuvam miso supu sa nekim algama. Vremenom ja vidim da sam sve losije, a ocekivala sam suprotno. Mogu da spavam otvorenih ociju, ne bukvalno, ali non stop pospana, nikakva, mrzovoljna, premorena bez razloga, pomalo razdrazljiva, planem cas posla... I sve sam ja to pripisivala pms-u, a onda stavim prst na celo pa kazem ne moze pms svakog dana u mesecu da bude. Pre 3 nedelje javi mi se i neki osecaj stiskanja u grlu, kao da imam knedlu a ovo cudo na vratu pocelo da se uvecava. E tu je djavo odneo salu. Odem kod lekara, posalje me u laboratoriju i na ultrazvuk. Naravno sve sam privatno radila da ubrzam stvar i ne cekam mesecima. I eto, rezultat hasimoto sindrom. Ono za miso supu sam pisala, jer tek sad iz ove perspektive vidim da je to ubrzalo ovaj proces i bolest. Citala sam i ranije da soja i njeni proizvodi i jos neke zitarice, alge i sl. mogu jako nepovoljno da uticu na stitnu zlezdu ukoliko ona ima vec neki poremecaj. I eto, ziva istina.

Dobila sam terapiju euthyrox prva nedelja po 25mg, pa sledeca po 50, i tako da povecavam dok ne stignem do 100mg. To ce, kako dr kaze biti odgovarajuca doza za moju tezinu. Za 6 nedelja idem na kontrolu, treba da uradim nove analize pa cu videti sta dalje. Meni je vec za ova 3 dana po 25mg muka i bolucka me glava, imam mali strah kako cu podneti jacu dozu kad mi je od ove lose. Ali ne zelim da kukam, mislim pozitivno, ima stvarno mnogo gorih bolesti i terapija od ove nase. Ide lepo vreme, bicu vise napolju, uzivacu u nekim sitnim zadovoljstvima koja me cine srecnom, npr. cvece u mojoj bastici, moji psi, stize mi za koji mesec i unuce, bicu mlada bakuta, tako da nece mi tamo neki hasimoto upropastiti raspolozenje. Muz me sad od miloste zove hitachi, nikako da zapamti hasimoto, tako da se uvek slatko nasmejem kad me tako nazove. Bolje da se smejem nego da ocajavam, zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 9:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 16, 2008 5:04 pm
Postovi: 168
@sneksi
cisto sumnajm da ti je od eutiroxa muka i da te boli glava...mozda si se malo vise psihicki opteretila hasimotom...nista se ne brini, to je jedan od najcistijih substitucija, sve ces to srediti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:40 pm
Postovi: 2
nesto me zanima a nisam pitao doktorku,ko boluje od hipotireoditisa znaci da ima manjak joda u organizmu a ko je hiper znaci da ima visak...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 09, 2009 10:18 am
Postovi: 2
@blue_bear412

hvala na recima ohrabrenja, u pravu si, glavobolja je bila samo deo prehlade, evo sad me i usi bole i smrckam, tako da nije od leka sigurno. A to sto mi je muka je izgleda podsvest (koja je cudo) malo proradila. Koliko god da ja to potiskujem i trudim se da ne mislim na to, nije mi se jos sve to sleglo kako treba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 5:59 pm
Postovi: 27
pozdrav svima,
pre nekih mesec dana sam dobila dijagnozu hasimoto i terapiju thyrex 5o mikrograma na dan...
ono sto mene zanima je uticaj solarijuma i sunca na osobe sa bolestima stitne zlezde. savim sam slucajno naletela na teoriju da je gore pomenutima (odnosno nama)solarijum strogo zabranjen,ono sto nisam pronasla je objasjenje. ako je neko od vas upuceniju u ovu teoriju molila bih da odvoji vremena i objasni mi o cemu se ovde radi....hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 07, 2009 1:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 21, 2008 12:13 pm
Postovi: 12
Lokacija: Beograd
blackwood je napisao:
@ kalisto
Prvo,hvala na lepim rečima.Podrška nam svima treba.Da, zvučim malo deprimirajuće,ali to nije samo zbog hipotireoze,izgleda da mi se ponovo pojavila cista,koju sam inače operisala pre 4 godine,tako da sam malo u autu,da umalo da ne napišem,cista na jajniku.Pokušavam nekim alternativnim načinima sebi da pomognem,videćemo.Inače sam i ja bila kod dr.Trbojevića.Sve ono što mi je rekao već sam znala čitajući po stranim sajtovima.Želim samo da naglasim zbog raznih nedoumica da je kod Hašimota problem višak,a ne manjak joda.I još nešto,rešenje za svaki problem se nalazi u nama,a ne izvan nas.


Ne bih se slozila sa ovim da je kod Hasimota problem visak joda - tu nema nedoumica mozda je doktor mislio na to da nedostatak joda moze izazvati povecanje stitne zlezde a ne njen povecan rad pa si pogresno protumacila to sto ti je rekao ili sta znam mozda taj doktor (bez uvrede)nije dovoljno informisan. Ako kod ovakvih oboljenja kao prirodan lek preporucuju orahovacu ili med pomesan sa zelenim orasima nikako ne mozemo govoriti o nedostatku joda jer su upravo zeleni orasi koji su sastavni deo prepuni joda...Dakle nema logike mi koji imamo Hasimoto prema ovoj tvrdnji imamo visak joda - mislim da ovo nije tacna informacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 10:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 22, 2009 10:12 am
Postovi: 4
meni su pre 5 dana ustanovili da imam HYPOTHYREOSIS PRIMARIA (thyreoiditis chr lymphocytaria hashimoto) analize su mi TPO at 297.5(normalno do 6) TG at 344.2(normalno do 5) tsh 7.4(normalno do 4) dobila sam da pijem euthyrox 25mcg pa me zanima da li neko ima slican problem i da li neku odredjenu hranu trbam da jedem koja moze da mi pomogne da li trbam nesto da izbegavam a inace sam se ugojila 10kg koje stvarno tesko nosim pa me zanima i to da li cu smrsati od ovih tableta i da li cu se osecati bolje unapred svima hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 22, 2009 10:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 22, 2009 10:12 am
Postovi: 4
meni su pre 5 dana ustanovili da imam HYPOTHYREOSIS PRIMARIA (thyreoiditis chr lymphocytaria hashimoto) analize su mi TPO at 297.5(normalno do 6) TG at 344.2(normalno do 5) tsh 7.4(normalno do 4) dobila sam da pijem euthyrox 25mcg pa me zanima da li neko ima slican problem i da li neku odredjenu hranu trbam da jedem koja moze da mi pomogne da li trbam nesto da izbegavam a inace sam se ugojila 10kg koje stvarno tesko nosim pa me zanima i to da li cu smrsati od ovih tableta i da li cu se osecati bolje unapred svima hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: lek sa orasima i medom za hashimoto bolest!
PostPoslato: Pet Jul 03, 2009 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 28, 2009 9:36 pm
Postovi: 11
Cao svima,
ja vec godinu dana sam pod terapijom za Hashimoto bolest.
Citala sam ovde na forumu za ovaj narodni lek, napravila sam ga tj. zelene orahe stavila na med i ostavila da ostaju mesec dana.
Zanima me kako se uzme ovaj lek.Molim one koji su to probali da mi kazu kako se uzme lek i koliko dugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIPOTIREOZA
PostPoslato: Čet Dec 15, 2011 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2011 11:13 am
Postovi: 24
Pozdrav.
Uradio sam laboratorijski nalaz hormona štitaste žlezde i Anti - Tpo At
Molio bih da mi objasnite nalaze


fT3 4,7 Ref. 3,1-6,8
fT4 16,8 12-22
TSH 7,4 0,27-4,2
Anti -TPO At 9 <35


Inače, psihijatrijski sam bolesnik i pijem par godina lek Litijum karbonat 300mg, za koga sam pročitao da može uzrokovati hip.tir. E sad, nisam pametan da li on stvara problem, ali nalaz litijuma u krvi je uredan.
Hvala svima koji mi budu pomogli i odgonetnuli da li mi je štitasta otišla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIPOTIREOZA
PostPoslato: Uto Jan 17, 2012 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2011 11:13 am
Postovi: 24
počeo sam terapiju sa eutiroksom 25miligrama pa ćemo videti. nadam se samo da ću povratiti koncentriju i memoriju kao nekada. daj Bože!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIPOTIREOZA
PostPoslato: Sub Feb 25, 2012 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 25, 2012 2:31 pm
Postovi: 2
ja sam saznala juce da bolujem od hipotireoze.... imala sam sve simptome koji su se javljali podmuklo...za 6 meseci sam se ugojila 3 kg,koje nikako da skinem,zatvor,nervoza,suva koza... lekar sa wma mi je prepisao tivoral jednom dnevno...interesuje me da li cu se tokom terapije ugojiti jos kako pricaju 20-30 kg???? ili cu bez obzira na terapiju izgledati normalno kao i do sad...mlada sam 24 godine i imam sina od 4 godine i puno bi mi znacio odgovor :D hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIPOTIREOZA
PostPoslato: Pet Mar 09, 2012 12:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 18, 2011 11:13 am
Postovi: 24
MORE KOJI JE ĐAVO SA OVIM FORUMOM???!??!
KAKVI SU BOTOVI OVO????
MODEEEERATORI IMA LI VAS BREEEEEEEEE..:!:!::!:!???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIPOTIREOZA
PostPoslato: Sub Feb 23, 2013 11:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 28, 2012 5:11 pm
Postovi: 8
Zamlila bih nekog ako moze da mi kaze da li su ovakvi rezultati za uvodjenje terapije t3 1.4 (1.1-2.9), T4 121 (63-157). TSH 0.337 (0.40-5.00)? {r tri meseca mi je tsh isto bilo na donjoj granici pa dr nije hteo da uvodi nikakvu terapiju. Inace imam problem sa gojenjem,aritmijom,tahikardijom,preznojavanjem,nepodnosenjem vrucine i nervozom. Hvala.

Read more: endokrinologija/stitna-zlezda-hormoni-tsh-t28968-30.html#p318404#ixzz2LiLjQOTC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIPOTIREOZA
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 2:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 21, 2013 2:00 pm
Postovi: 2
danijela820 Ja sam poslednji nalaz u trudnoci radila pa je Tsh bio 0.350 (posle je bio missed) a pre trudnoce je bio 14.37

Obavezno idi kod endokrinologa,cak i neka ti urade ultrazvuk i uz sve to,T3,T4,TSH,insistiraj i na antitelima.

Ako si na nekim lekovima,lekar bi trebalo da ti je prepolovio dozu (ja pijem vec dve godine 25 mg Eutirox) da bi video da li ce poceti da raste.
Inace,ti simptomi koje si navela su knjiski simptomi hipo tireoze.

Mada se sve to sredi ako se pridrzavas terapije i redovno kontrolises i pazi,hipo (kako mi je jedan od vrsnih endokrinologa savetovao) vodi u sterilitet ako se ne drzi pod kontrolom,a kada se dovede u normalu... "Normalu" dodje i trudnoca.

Moj suprug ima hiper pa je izlecen dok ja sa hipo moram da se borim.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 207 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: