Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Visoke jutarnje glikemije
PostPoslato: Čet Mar 08, 2012 12:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 9:54 pm
Postovi: 93
Lokacija: Nis
Trenutno sam u osmom mesecu trudnoce. Imam dijabetes tip 1 i primam Novorapid i Lantus. Do sada sam uspevala da regulisem secer, ali zadnjih mesec dana nikako ne mogu iako sam dosta povecala doze. Najveci problem su mi jutarnji seceri koji su uglavnom preko 10. Sve sam pokusala, i da smanjim i da povecam Lantus i da uzinam i da ne uzinam i uvek je isto, nema nikakve promene. Svake noci se budim da izmerim secer oko 3 i nemam hipoglikemije, uglavnom mi je tad secer oko 8, a onda do ujutru skoci preko 10. Bila sam kod endokrinologa koji mi je rekao da povecavam lantus sve dok mi secer ujutru ne bude dobar, ali kako ga povecavam meni je secer ujutru sve visi. Stvarno neznam vise sta da radim , a s obzirom da sam trudna i znam da secer mora da mi bude sto bolji, jos gore se osecam. Ako neko ima bilo kakav savet sta bi jos mogla da pokusam, neka napise. Lantus svako vece povecavam za po jednu jedinicu ,krenula sam od 11, sad dajem 22 i opet isto. Jedino sto mi pada na pamet da mogu da uradim je da uvedem jos jednu dozu Novorapida u toku noci kako mi do ujutru ne bi skocio, ali ne znam da li smem to da radim.
Unapred hvala na odgovorima... :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: