Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Eserihija koli
PostPoslato: Pet Feb 17, 2012 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 2:39 pm
Postovi: 4
Pronadjena mi je eserihija koli u mokraci, doktorica mi je prepisala cefaleksin (dve kutije) i najavila je da ce mi jos dve vrste antibiotika dati po antibiogramu koji mi je uradjen. Kada sam otisla kod ginekologa covek je odlepio sto mi je prepisala cefalksin, a ne nesto drugo, i narocito sto mi nije dala vaginalete uz to (kaze da sada garant imam i kandidu, kao za cefaleksin je poznato da je izaziva), a ja sam pitala doktoricu pre toga i rekla je ako sam sklona tome da uzimam probiotik,sto sam i uradila. Ginekolog mi je jos prepisao monural rastvor kada zavrsim sa cefaleksinom i albothyl vaginalete da koristim uz cefaleksin, i rekao da promenim doktoricu i da ne pijem antibiotike koje mi sledece prepise, i jos da ne treba da cefaleksin pijem na svakih 8 (kako su mi dali u apoteci) nego na 6 sati (500mg). Ne znam da li je bitno, takodje, imala sam 2-3 dana temperaturu, pretpostavljam od antibiotika, ne pijem ih skoro nikad, imala sam jednom prilikom proliv, to je odmah proslo, i sada sam prehladjena. Od vaginaleta mi je bolje cini mi se,nemam toliko svrab.. Koga da slusam?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eserihija koli
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 1:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Tamanja je napisao:
Pronadjena mi je eserihija koli u mokraci, doktorica mi je prepisala cefaleksin (dve kutije) i najavila je da ce mi jos dve vrste antibiotika dati po antibiogramu koji mi je uradjen. Kada sam otisla kod ginekologa covek je odlepio sto mi je prepisala cefalksin, a ne nesto drugo, i narocito sto mi nije dala vaginalete uz to (kaze da sada garant imam i kandidu, kao za cefaleksin je poznato da je izaziva), a ja sam pitala doktoricu pre toga i rekla je ako sam sklona tome da uzimam probiotik,sto sam i uradila. Ginekolog mi je jos prepisao monural rastvor kada zavrsim sa cefaleksinom i albothyl vaginalete da koristim uz cefaleksin, i rekao da promenim doktoricu i da ne pijem antibiotike koje mi sledece prepise, i jos da ne treba da cefaleksin pijem na svakih 8 (kako su mi dali u apoteci) nego na 6 sati (500mg). Ne znam da li je bitno, takodje, imala sam 2-3 dana temperaturu, pretpostavljam od antibiotika, ne pijem ih skoro nikad, imala sam jednom prilikom proliv, to je odmah proslo, i sada sam prehladjena. Od vaginaleta mi je bolje cini mi se,nemam toliko svrab.. Koga da slusam?

Mešano... Oboje su mi sumnjivi... :wink:
Cefaleksin može, i to 8 dana (2 kutije) i uzimajte ga na 6 h. Albotil vaginalete nisu dobre (ja ih nikom ne preporučujem). Dovoljno je uzeti neki vaginalni probiotik (recimo Gynophylus, Normogyn, ili tako neki... ne znam šta ima na tržištu u mestu vašeg boravka), mada može da prođu i Polyginax vaginalete. Temperatura je verovatno posledica urinarne infekcije. Monural nije loš preparat i možda bih vam i ja savetovao da ga uzmete na kraju terapije Cefaleksinom. Ne bih pio još antibiotika bez preke potrebe (jedino ako se ispostavi da se u nekom trenutku E.Coli javila ponovo, e tada ima smisla uzimati produženu antibiotsku terapiju.)
Elem uzimajte puno tečnosti (2.5 - 3 L) i pijte urološki čaj... i jedno nedelju do dve nakon završetka terapije ponovite urinokulturu...
To bi trebalo da bude dovoljno... Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eserihija koli
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 2:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 2:39 pm
Postovi: 4
Hvala na brzom odgovoru! Ne znam da li je je bilo bitno da napomenem da nije prvi put da su mi se desavali simptomi, jos 2 puta mi se desavalo u proteklih godinu ipo dana ali sam to resavala cajem od brusnice, i ovaj put su prestali posle 1l caja,ali sam resila da se ipak proverim i otkrila e.coli. Takodje, pronadjeno je vise od 100 000 bakterija. Znaci da batalim antibiotike za sad ili ipak ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eserihija koli
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 9:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Tamanja je napisao:
Hvala na brzom odgovoru! Ne znam da li je je bilo bitno da napomenem da nije prvi put da su mi se desavali simptomi, jos 2 puta mi se desavalo u proteklih godinu ipo dana ali sam to resavala cajem od brusnice, i ovaj put su prestali posle 1l caja,ali sam resila da se ipak proverim i otkrila e.coli. Takodje, pronadjeno je vise od 100 000 bakterija. Znaci da batalim antibiotike za sad ili ipak ne?

Zanima me od kada je taj nalaz, pre ili posle Cefaleksina? Količina od 100 hiljada CFU je bakterijurija koja treba da se leči tj potrebni su antibiotici...
P.S. I naravno treba mi antibiogram


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eserihija koli
PostPoslato: Sub Feb 18, 2012 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 2:39 pm
Postovi: 4
cefleksin, cefahlor, gentamicin, ciprofloksacin, nalidiksinska kiselina i pipemidinska kiselina su senzitivni, a ampicilin i trimetoprim+sulfametaksaz su rezistentni. Test je uradjen pre antibiotika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eserihija koli
PostPoslato: Ned Feb 19, 2012 1:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Tamanja je napisao:
cefleksin, cefahlor, gentamicin, ciprofloksacin, nalidiksinska kiselina i pipemidinska kiselina su senzitivni, a ampicilin i trimetoprim+sulfametaksaz su rezistentni. Test je uradjen pre antibiotika.

Onda Cefaleksin kapsule, na 6 sati, 8 dana (tj. dve kutije), i na kraju slobodno popijte taj Monural 3 g jednokratno pred spavanje... U međuvremeniu puno tečnosti (2.5 L - 3 L) i urološki čaj (3-4 šoljice)
Albotil vaginalete zaboravite da postoje, nisu preporučljiveu bilo kojoj situaciji... Ako se pojave gljivice koristite Lomexin vaginalete, jednokratno i nakon toga Gynophylus, vaginalni probiotik....
Pozzzz :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Eserihija koli
PostPoslato: Ned Feb 19, 2012 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 2:39 pm
Postovi: 4
Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: