Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tudja nega i pomoc
PostPoslato: Uto Feb 07, 2012 1:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 27, 2012 4:33 pm
Postovi: 1
Moja majka ima 86 godina. Boluje od glaukoma, 99 posto joj je vid ostecen. Zivi sama u selu Roge. Nije sposobna da se stara o sebi. Podnosila sam za tudju negu i pomoc i odbijena je. DA LI OSTVARUJE PRAVO NA TUDJU NEGU I POMOC I GDE DA SE OBRATIM?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tudja nega i pomoc
PostPoslato: Sre Feb 15, 2012 8:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2011 6:26 pm
Postovi: 5
Pravo na tuđu negu i pomoć može ostvariti lični penzioner, porodični i invalidski penzioner, ako je potpuno nesposoban da se stara o sebi ili ima oštećenje čula vida. Zahtev za priznavanje prava za "pomoć i negu drugog lica" podnosi se filijali u mestu prebivališta. Pre odlučivanja o ovom pravu građanin se upućuje na invalidsku komisiju radi utvrđivanja stepena nesposobnosti. Na osnovu nalaza i mišljenja prvostepene lekarske komisije odlučuje se o priznavanju prava na tuđu pomoć i negu.

U filijali osiguranici mogu dobiti uverenja o visini penzije i drugim podacima koji se vode po službenoj dužnosti. Zahtevi za izdavanje uverenja oslobođeni su plaćanja administrativne takse.
Potrebna dokumentacija :
pisani zahtev
fotokopija lične karte
fotokopija izvoda iz matične knjige rodjenih ili venčanih
fotokopija čeka od penzije
fotokopija zdravstvene knjižice
predlog za veštačenje
uverenje o nezaposlenosti
potvrda fonda PIO da nije ostvarena penzija
fotokopija medicinske dokumentacije
ukoliko je osoba rođena van teritorije Srbije - uverenje o državljanstvu.

http://www.zdravstvo.rs/srp/opste-infor ... c.137.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tudja nega i pomoc
PostPoslato: Sre Feb 15, 2012 8:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 22, 2011 6:26 pm
Postovi: 5
prenosim post jedne osobe sa drugog foruma koja ima dementnog oca,koju su takodje odbili (inace oni sve redom odbijaju,makar i na nosilima da donesu nekog)

E,ovako.Advokat u Sudu,za besplatnu pravnu pomoc,mi je rekla da nakon moje zalbe na odluku prvostepene komisije,drugostepena donese isto negativnu odluku,da je ta odluka izvrsna i da tu vise nce biti pravnog leka!Jedino privatna tuzba.Mislim,kadija te tuzi,kadija ti sudi,to mu dodje tako.Ali sobzirom da sam poprilicno tvrdoglava,ne zelim tek tako odustati.To sto je drzava u krizi,nije moj problem,niti bilo kog gradjanina,jer narod i kad je bez novaca za porez drzavi ga mora naci!Kada ja moram izvrsavati svoje obaveze prema drzavi,zasto drzava ne mora prema meni?Dakle,ima nas ovde dosta kojima je zahtev odbijen,pa ako ste zainteresovani da mi se pridruzite da napravimo zajednicku tuzbu.Jaci smo u grupi ngo pojedinacno.Nek se i drzava pridrzava zakona koje je sama donela!
Molim vas,Sud oduzme poslovnu sposobnost coveku,a neka leva komisija smatra da nije dovoljno bolestan!Pobogu!Zar Sud nije najjaci izvrsni organ ili tamo neka komisija sastavljena po partijskim normativima!?Uglavnom,ko zeli nek mi se javi.Ja sam podnela zalbu,ali ne verujem u pozitivan ishod uopste!


u slucaju da nekoga ovo zanima,neka mi posalje pp pa cu vam dati link gde je osoba koja ovo pise


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: