Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: dijagnostikovan rak grlica materice
PostPoslato: Pet Feb 03, 2012 1:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 03, 2012 1:05 am
Postovi: 1
Veliki pozdrav svima prvi put se ukljucujem u rad na netu pa Vas molim da mi oprostite ako bude nekuh gresaka

MR karlice-u projekciji cerviksa lobulirana Tu formacija oko 40*33*40mm koja zahvata celu cirkumferenciju cerviksa.Sa leve strane se ne odrzava kontinuitet fibrozne strome sa znacima sirenja u parametrija.Tumor infiltrise i prednji zid vagine u gornjoj trecini.Ingvinalno obostrano uocavaju se pojedinacni najverovatnije reaktivni lgl do 9mm.
Sprovedena je radikalna zracna terapija pelvicne regije transkutano sa TD 45 Gy u 25 seanse uz 3 ciklusa HT potencijacije sa CDDP i u kombinaciji sa endokavitarnim zracenjem u 5 MSTR aplikacija sa TD 35 GY(5*700 cGy sonda+ovoidi,3 sonda+cilindar)

I kontrola
povisene vrednosti transaminaza,alkalne fosfataze,bilirubina i lipida
vagina prolazna za 2pp glatkih zidova(pod spekulomom sa leve strane na oko 1,5cm od introitusa vidi se deepitelizovano polje sluznice,grlic u ravni forniksa u blizini grlica na zadnjem zidu fibrinske naslage,skidati naslage hidrogenom i omazivati sa Fibrolan ung.

II kontrola
Uterus u ASVF,korpus 62*46mm,cerviks post irrad izmenjen 19*19mm bez rec TU masa
levi nadbubreg zadebljalih karkova i skleroza L4 i L5 prsljena

Molim Vas da ako se neko razume u ovo da mi objasni narodnim jezikom sve mi je jasno do prve kontrole a posle gubim nit a lekari samo cute i pricaju nesto zavijeno
HVALA


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: