Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Presavijena zucna kesa! Molim Vas za misljenje!
PostPoslato: Pet Okt 02, 2009 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 11:03 am
Postovi: 17
Odjednom je poceo da me boli stomak iz dana u dan, i to jako neprijatan bol!!!!
Ispod rebara sa desne strane, i povremeno me taj isti bol budio nocu!!!! Otisla sam u urgentni centar, gde mi je hirurg pritiskom opipaoi stomak i bolni deo, i nakon toga poslao na EHO abdomena!
Na ultrazvuku je prikazana presavijena zucna kesa, i on kaze da je to uzrok mog bola!
Molim Vas za misljenje, zaista me brine!!!!!

Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Presavijena zucna kesa! Molim Vas za misljenje!
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 2:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 11:03 am
Postovi: 17
Da li je moguce da niko nema ni priblizno slican problem, da li niko nece da mi ista napise, mene to zaista brine..... Molim Vas odgovorite!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Presavijena zucna kesa! Molim Vas za misljenje!
PostPoslato: Sub Okt 03, 2009 2:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 11, 2008 9:05 pm
Postovi: 673
Nista neuobicajeno. Posledice mogu biti i kolike, u vidu bolova. To nije patoloska vec anatomska "pojava". Mada moze biti inflamirana. Znaci, dijeta, Mg, cajevi za zucnu kesu (apoteka Josif Pancic), lekovi za zuc uz obilnije obroke...nista opasno ali neprijatno...obratite se dobrom internisti (VMS, KCS)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Presavijena zucna kesa! Molim Vas za misljenje!
PostPoslato: Pet Okt 23, 2009 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 12:05 pm
Postovi: 20
Obavezno kontrolisi i krv.Tacnije holesterol(dobar i los),jer moze uticati na nesrazmeran odnos izmedju njih kao i transaminaze i bilirubin.To treba kontrolisati na 3 meseca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Presavijena zucna kesa! Molim Vas za misljenje!
PostPoslato: Sub Nov 21, 2009 8:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 6:39 pm
Postovi: 34
Takav problem imam i ja, vec godinama i nikakavih problema nemam, bar za sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Presavijena zucna kesa! Molim Vas za misljenje!
PostPoslato: Čet Feb 17, 2011 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 17, 2011 1:47 pm
Postovi: 2
ja sam pre po sata saznala da imam isti problem,ali od rodjenja.. :( zucna kesica mi je presavijena na dva mesta .. pre otprilike pet dana je pocelo da me uzasno boli u tom delu i bolovi su bili nepodnosljivi i dobila sam uput da radim ultrazvuk,to sam danas obavila i rekli su mi da to ne moze da se desi tokom zivot da to samo od rodjenja moze i da je jedini lek za bolove baralgin inace nemoogu nikako da mi pomognu jedino da ne jedem masnu hranu,jaja,cokoladu .. itd.(ono sto najvise volim) :( ] msm mogu jesti ali jako retko i u jako malim kolicinama jer zuc to ne moze da svari jer je presavijena i sto ja vise toga jedem to se zuc vise grci i zato imam bolove. i rekli su mi da cu najverovatnije kad tad morati da operisem... tek onda sto cu morati da pazim jer ce onda samo jetra obavljati ceo proces.. i da da bi ti pomoglo oko bolova da sto pre prodju nesmes sedeti i ono "odmarati" lezati i to,najbolje je stojati. pri svakom tezem naporu boli... alio prodje otrilike za ned.dana mozda jace,zavisi... eto nisi jedina :)[


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Presavijena zucna kesa! Molim Vas za misljenje!
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 10:59 am
Postovi: 13
I ja imam isti problem-presavijena i izdužena žučna kesa. Početkom prošle godine sam primetio da mi je, u predelu želuca, neka težin(kao da kamen imam tu),ajd velim proćiće. Pomalo me počelo ispod rebara žigati(pošto imam čir na dvanestercu rekoh to je). Prošlo mesec i više bolovi ne nestaju. Počeo sam jesti sveže povrće i voće a ostalu hranu minimalno i poboljšalo mi se stanje al vrlo malo. Imam pesak u bubrezima i to sam mislio da je uzrok. Pa me počne i glava boleti,a i bubrezi žigati. Tad(kraj oktobra) odem na UZ stomaka i kažu mi imaš presavijenu žučnu kesu kao znak pitanja ali pošto si mlad neće te mučiti u skorije vreme. Bubrezi puni peska,kontrola za mesec. Bolovi su i dalje prisutni. Na kontroli(krajem novembra) kaže doktorica jao pa tebije žučna kesa presavijena plus izdužena moraš kod hirurga da je ukloniš. Tad sam se razočarao :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Presavijena zucna kesa! Molim Vas za misljenje!
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 10:59 am
Postovi: 13
Pita me doktorka jel ti smetaju jaja kad ih jedeš i stvarno smetaju, čokolada takodje, prženi krompir, masno.. I kaže žučna kesa je problem. Dala mi neki lek koji mi nije mnogo pomagao a i nisam ga redovno pio. Odlučim da popravim stanje tako što sam izbacio sve što mi smeta, kupim čaj za reg.žuči, a krenuo i božićni post.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Presavijena zucna kesa! Molim Vas za misljenje!
PostPoslato: Uto Jan 10, 2012 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 10, 2011 10:59 am
Postovi: 13
.. tako da sam jeo laganiju hranu:pirinač,krompir, pasulj na vodi. Oko polovine decembra saznam za sledeću dijetu: 3 dana jesti samo, po 2dl kuvane pšenice i to tri puta na dan(ja sam jeo oko 10h, 14h i 18h) a uveče(posle 22h) popiti po supenu kašiku maslinovog ulja i soka limuna(da neutrališe neugodnost ulja) zajedno blago zagrijanog. Prvo veče kad sam popio ulje u snu sam osetio bolove u predelu žučne kese(grčenje žuči i izbacivanje kamenčića iz žučovoda). Drugi treći dan nisam ništa osetio. Nastavio sam post to Božića 7. januara. U čaj sam ubacivao kapi propolisa,pio limunadu s medom i ništa od sokova i pića(alkoholna). Prvi dan prelaska na sve vrste hrane pojeo sam jednu sarmu(sa mnogo mesa) i malo svinjskog pečenja i čekao sam da počnu bolovi ali ništa. Kasnije sam pojeo komad suvog mesa i opet ništa, pa pitu s jajima i punomasnim jogurtom i ništa, pa čokoladu i torte i kolače i opet ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Presavijena zucna kesa! Molim Vas za misljenje!
PostPoslato: Sre Feb 15, 2012 3:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 15, 2012 3:02 am
Postovi: 1
trutko je napisao:
.. tako da sam jeo laganiju hranu:pirinač,krompir, pasulj na vodi. Oko polovine decembra saznam za sledeću dijetu: 3 dana jesti samo, po 2dl kuvane pšenice i to tri puta na dan(ja sam jeo oko 10h, 14h i 18h) a uveče(posle 22h) popiti po supenu kašiku maslinovog ulja i soka limuna(da neutrališe neugodnost ulja) zajedno blago zagrijanog. Prvo veče kad sam popio ulje u snu sam osetio bolove u predelu žučne kese(grčenje žuči i izbacivanje kamenčića iz žučovoda). Drugi treći dan nisam ništa osetio. Nastavio sam post to Božića 7. januara. U čaj sam ubacivao kapi propolisa,pio limunadu s medom i ništa od sokova i pića(alkoholna). Prvi dan prelaska na sve vrste hrane pojeo sam jednu sarmu(sa mnogo mesa) i malo svinjskog pečenja i čekao sam da počnu bolovi ali ništa. Kasnije sam pojeo komad suvog mesa i opet ništa, pa pitu s jajima i punomasnim jogurtom i ništa, pa čokoladu i torte i kolače i opet ništa.


To mi reci majstore! Već 6-7 godina se svakodnevno se gušim od želudačne kiseline zbog presavijene žuči i prvi put čujem da je neko trajno rešio taj problem! Gde si saznao za tu dijetu? Jel treba da znam još neke detalje u vezi nje ili samo da uradim ovako kako si tu napisao?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: