Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Oziljci-Fleke -Salicylic Acid 2% ili nesto drugo?
PostPoslato: Sub Nov 20, 2004 5:18 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
Pre desetak godina imao sam velikih problema sa Aknama, puno para sam potrosio u kozmetickim salonima i na uvozne preparate, Na svu srecu bilo je dobrih rezultata...
Sada u svojoj 30-toj godini imam kombinovanu kozu , u predelu brade suva a u gornjim delovima obraza masna , trudim se da odrzavam lice uvek cistim i koristim dove sapun i jedan Americki preparat koji se zove Apricot Scrub koji sadrzi Salicylic Acid 2% od Firme St.Ives...Neznam koliko je to dobro resenje za moju kozu...ALi izgleda pomaze bar sto se mascenja koze tice , Glavni je problem sto bih sada zeleo da nabavim neki preparat koji ce delovati na resavanje problema oziljaka od bubuljica , sitnih mitisera u gornjim partijama lica i Fleka ...Sta koristiti za takvu problematiku na kozi...Iamte li neku ideju...
Ranije mi je kozmeticar savetovao i ja sam koristio Aloe Vera 98% gel visokokoncentrovani gel , neznam dali on deluje na regeneraciju koze i uklanjanju oziljaka ...i moze li se negde sada pronaci ,
I sta je ono sto se konkretno moze uraditi u Kucnim uslovima i u Kozmetickom salonu ,po pitanju fleka i oziljaka...i mitisera ,masne koze...napominjem da nemam inflamacije na kozi i klasicne bubuljice , oziljci su vidljivi pri jacem sobnom osvetljenju iz neposredne blizine a fleke cini mi se da su izrazenije u zimskim mesecima uglavnom na suvljim delovima koze lica , i neposredno posle brijanja...

Primetio sam da na forumu ima dosta ljudi sa slicnim problemima ali i strucnjaka iz ove oblasti pa bih zamolio za kratak komentar njih ali i sve druge koji su uspeli da rese problem fleka i oziljaka posle bubuljica
Intresuje me oni preparati i tehnike koje su dale najboje rezultate a koje su do sada poznati i koji se koriste kod nas i u svetu ...

Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 20, 2004 4:06 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Dok se ne pojavi lekar koji bi dao najbolji odgovor samo cu reci svoje utiske.

Po mojim ranijim postovima se vidi da sam se lecila roaccutanom,i to je donelo mnogo uspeha,sada brigu brinem o flekicama i ja trazim resenje,ali moram sacekati jedan period oko 6 meseci da bi bilo sta radila jer mi je koza sada dosta suva.
Da li si probao neki hemijski piling sa blazom koncentracijom,raspitaj se o tome kod dobrih doktora,nikako kod obicnih kozmeticara!!!!!!

Gde si nabavio ST.ives Apricot scrub,cula sam da je dobar ,mozda bi ga i ja nabavila?Koliko dugo ga koristis?

Ja sam uvek imala cisto lice,ali sam podlegla uticaju reklama raznih preparata recimo kao sto je L'oreal i ostali hvaljeni proizvodi za negu lica,pa mi je koza od njih poludela,dehidrirala i tako su mi se stvorile akne,mnogi ne znaju da previse proizvoda kao sto je tonik i gelovi za umivanje mogu stetiti kozu,tako sam ja i zaradila problem..a vidim po sajtu da ljudi i dalje bubuljice resavaju agresivnim sredstvima...problem je iznutra i treba lagano negovati kozu i umivati je samo 2 puta dnevno dove sapunom,bez ciscenja raznim tonicima.
Za Aloa veru gel sam i ja cula da je dobar jer ne ostecuje sluzokozu vec je prirodna i leci.

Molim te odgovori mi za Apricot scrub gde ga nabavljas,posto ga ljudi mnogo hvale zelela bih da ga probam,pogotovo sto je prirodan i nezan za osetljivu kozu.!

_________________
(hvala svima koji ucestvuju u razgovoru)
SARAH


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 20, 2004 8:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
ST.ives Apricot scrub sam dobio pre jedno godinu dana od prijatelja iz Amerike na njegovu preporuku, posto sam mu se zalio u vezui ovog problema , nisam imao pojma sta je to...,probao sam 2-3 puta i posle ga nisam uopste koristio, sada sam ponovo poceo da koristim , koristim ga jedno mesec dana ali ne svakog dana , posto je malo neprijatan za koriscenje, to je i piling sredstvo u isto vreme pa me mrzi da svakog dana grebem kozu lica sa njim , ali posle primeme imam osecaj stvarno ciste koze lica...
Nije neki problem nabaviti ga ...ima ga u mnogim on-line priodavnica kozmetike na internetu....Ako imas VISA karticu bice lakse da dodjes do njega , ali ne samo do ovog preparata mozes tako naruciti bilo sta od deficitarnih lekova koje nemozes kupiti kod nas pa do kozmetike,Malo je veci problem naci na internetu prodavnicu koja salje proizvode kod nas...Ali ako se potrudis moze se naci takva prodavnica ..
Ja sada koristim Apricot scrub medicated ali ova firma je izbacila i novije proizvode za osetljivu i masnu kozu tipa Ultra Gentle Apricot Scrub ,neznam kakav je taj novi preparat nisam ga probao
Evo linka pa pogledaj , mislim da ova prodavnica salje kozmetiku za Srbiju,
http://www.westons.com
ili
http://www.expresschemist.co.uk
trenutno nemaju Apricot scrub medicated ali mozes ih kontaktirati mailom i pitati dali ce biti uskoro i dogovoriti se sa njima i ostalo...
Problem je samo sto ce ti postarina kostati vise od samog preparata jer njegova cena ni u jednoj radnji ne prelazi 5 dolara..
Ako ti nije problem za nekih 15 dolara mozes dobiti ovaj preparat...
Ali ne samo to moze se naruciti i i bilo koji drugi preparat razmisljao sam o Differin gelu ili Retin-A trazio sam i nasao sam neke online apoteke i kozmeticke radnje koje salju robu u Srbiju Ali neznam sta od svih tih silnih preparata da kupim i sta bi bilo najsigurnije za moju kozu da koristim...
Stvarno neznam dali postoji u nasim radnjama...
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 21, 2004 12:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Najverovatnije cu nabaviti apricot scrub,jer ga na Americkim forumima ljudi hvale koji ga koriste.
Hvala ti na sajtovima.

Inace, ja ti ne bi savetovala ni Differin ni Retin-A,jer to su preparati za "navodno "lecenje akni,a ti si rekao da si se izlecio,ovo bi moglo samo da ti iziritira kozu i nastanu nove bubuljice.Tamo sam stavila navodnike na rec navodno,jer sam ja koristila te proizvode za lecenje pa su mi napravili veci haos nego sto je to vec bilo...tako sam stvar uspela konacno da sredim samo sa roaccutanom.

Za fleke i oziljke ti trebaju pilinzi,a o tome razgovaraj sa strucnjakom.
Ja se nadam da ce ti neko ovde i dati pravi odgovor

Pozdrav

_________________
(hvala svima koji ucestvuju u razgovoru)
SARAH


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 21, 2004 6:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Kako sam i ja sada na Roaccutanu,a probao sam ekstremno veliki broj proizvoda,evo par saveta:
-90% raznih preparata,krema,losiona koje sam lično koristio što za akne,
što za ožiljke u najboljem slučaju je davalo minimalne efekte,a vrlo često pogoršavalo stanje,bez obzira na marku proizvoda,cenu i dr. priča je uvek
bila slična
-10ak godina inače pokušavam da izađem na kraj sa aknama i probao sam faktički sve medicinske kreme i losione(Differin gel,Airol,Benzoyl Peroxide itd.),uz to i kozmetički tretmani,pilinzi,pa laser,pa sva moguća
sredstva koja navodno leče akne,dosta sam i istraživao o problemu,
formirao i biljne kombinacije,supstance koje bi rešile problem i sada sam na Roaccutanu-postoji dosta primera o trajnom izlečenju akni i mitisera ovim lekom
-nakon završetka terapije Roaccutanom za svoje ožiljke probaću neku od metoda za koje sam do sada pronašao da su najbolje i najefektnije:
1.)više tretmana AHA kiselinama
2.)mikrodermoabrazija(nikako dermoabrazija jer sam istu radio i ostavlja dodatne ožiljke a zarastanje rana traje i po 6 meseci)
Pored ovih postoje i druge tehnike o kojima manje znam a takođe se pominju poput LPG tretmana i drugih.
Nikakve kozmetičke salone iz ličnog iskustva ne bih preporučio za ove tretmane već isključivo to morati profesionalac,lekar.
Inače Scrub preparati su korisni kod dubinkog čišćenja kože-mitiseri ali neće dovesti do njihovog trajnog uklanjanja-nažalost mitiseri su čini se nerešiva enigma jer se konstantno vraćaju po uklanjanju.

Nadam se da sam bar malo pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 21, 2004 10:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
Ok Hvala , sad bar znam u kom pravcu da razmisljam sto se tice daljeg lecenja oziljaka i fleka...
Intresuje me zna li neko okvirno reda velicine koliko ovi tretmani kostaju kod nas i koliko bi se trebalo uraditi takvih tretmana da bi se videlo vidno poboljsanje?
Hvala jos jednom,
Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 22, 2004 7:25 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
za oziljke i fleke posle akni pored hemijskih pilinga preparatima kao sto su 20, 40 i 70 % AHA napr MURAD-ove neutralisane kiseline, prilicno je pogodna i th IPL laseru slicnan aparat sa sondom za rejuvenaciju koze. Potrebno je 3-5 tretmana u razmaku od 3-4-6 nedelja. Cena tretmana je od 100-160 eura svaki. Nema nezeljenih reakcija ili su blage, a rezultati su dobri.

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 23, 2004 2:47 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
Hvala Goranai, upravo sam pronasao jedan Murad-ov preparat po ceni od 25 eura za tubu od 200ml a sadrzi Salicylic, lactic i glycolic acid .Nemogu da vidim koje su koncentracije u pitanju ali predpostavljan da su nize koncentracije jer je preparat za kucnu upotrebu...Pa kad potrosim ovaj Apricot scrub onda krecem sa Murad-ovim AHA/BHA cleanser-om...
Raspitacu se za ovu IPL terapiju, ko ,gde radi u mom gradu , u svakom slucaju (sobzirom na cenu terapije)po svoj prilici moje putovanje u Egipat bice odlozeno do neke naredne prilike ....Sta da se radi sve za lepotu :D
Puno pozdrava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 23, 2004 8:14 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
idi u Egipat, lepo ces se provesti i napuniti pozitivnom energijom. Ja sam bila cetiri puta ove godine, naravno zato sto mi u Kairu zivi jedna veoma, veoma draga osoba- moj decko i jos 4 drage osobe- dva deteta i dve kuce. Kad se napunis pozitivnom energijom tvoja unutrasnja lepota izbrisace sve imperfections. Trust me I know what I am saying!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 23, 2004 8:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Nov 20, 2004 2:24 am
Postovi: 51
Pa kad mi tako nesto kaze strucnjak iz oblasti kozmetike ...Trebalo bi da poslusam , Znaci Egipat resava sve probleme koze... :) Ok vazi ...Hvala na savetima..
Puno pozdrava, vidimo se u Egiptu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 23, 2005 4:24 pm
Postovi: 1
Akne i miteseri?

Mozda vise nije aktuelno, ali cu ipak poslati ovu poruku - mozda nekome pomogne. Licno, mislim da postoje dve marke kozmetickih proizvoda za problem akni i mitesera; to su:
1. Proactiv: http://www.proactiv.com/index2.php
2. Neutrogena: http://www.neutrogena.com/AdvancedSolutions/home.asp

Americki ProactivSolutions bi zaista mogao biti dobro resenje za akne i mitesere. Narucije se iskljucivo on-line, tako da je potrebna Visa ili neka druga kartica. Dosta je skupo, posto osnovni set za ciscenje lica kosta oko $40, a jos se placaju i troskovi slanja, a kolicina je dovoljna samo za period od oko 6 nedelja - te je ovo za nase ljude dosta skupo resenje ako se gleda na duge staze.
Osnovni set ima 3 proizvoda, tj. tretman ide u tri koraka: prvo se nanosi blagi piling za ciscenje koze, zatim tonik i na kraju losion koji sprecava razvoj bakterija. Primenjuje se dva puta dnevno, ujutro i uvece. Posto dosta isusuje kozu, potrebno je naneti neku kremu nakon toga.
Na zalost, efekti postoje samo tokom primene; naime, Proactiv tvrdi da problematicna koza zahteva konstantnu, drugim recima - dozivotnu negu.
[i][/i][url]

Sa druge strane, i Neutrogena ima dosta dobre proizvode, nedavno su izbacili na trziste seriju AdvancedSolutions, koja se cini daje dobre rezultate. Moze se nabaviti u kozmetickim radnjama sirom Evrope a cene variraju, otprilike je oko 10 eura po proizvodu.
Inace, Neutrogena cak nudi i mini set za kucnu mikrodermoabraziju, s tim sto treba voditi racuna da sve dokle tretman traje - kao i barem mesec dana nakon tretmana, kozu ne treba izlagati suncu; stoga se primenjuje u jesenjim ili zimskim mesecima - a cak i tada treba naneti kremu sa UV kada se izlazi napolje.

Toliko od mene.

[/b][b][url][/url][/b][i][b][/b][/i] :wink: [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: masna koza mitiseri oziljci
PostPoslato: Sub Sep 24, 2005 10:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
:x Pratim forum vec duze vremena pa zato bih da prokomentarisem.
Pre 12 godina sam bila na roacutanu! rezultat je bio famozan! onda sam imala 40 godina, pre toga sam se borila i borila sa mojim problemom ali naravno bez uspeha u toku terapije roacutanom primetivsi påoboljsanje vec posle 15 dana nisam mogla da verujem konacno resenje protiv moje nocne more.Danas imam 52 godine problemi su se ponovo pojavili, ocajna ponovo u "napad" kreme losioni kozmeticari lekari "lacto kiselinski piling koji me je kostao skoro 1000 eura i 20 dana zivih rana po licu stanje malo promenjeno ali nikako onako kako su mi obecavali. Dve godine sam koristila dercom activ aha 10% prva godina fenomenalan rezultat misleci da sam pronasla konacno resenje avaj! koza pocinje jos vise da mi se masti potkozni beli mitiseri koji kad se istisnu smrde na kiselo!uzas! Pre desetak dana sam cula od jedne prijateljice za kozmeticarku koja radi sa preparatima "ELSA HJERONYMUS" bila sam na tretmanu pre dva dana-nesmem unapred nista da kazem......... :oops: Ovo je bio samo delic moje price o mojoj 30 godisnjoj borbi protiv masne i problematicne koze.
Hvala svima koji ce procitati ovo moje pismo. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 25, 2005 8:31 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
PROBAJTE IPAK DA MI POSALJETE FOTOGRAFIJU SADASNJIH PROMENA NA MAIL

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: acne
PostPoslato: Ned Sep 25, 2005 1:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 26, 2005 6:31 pm
Postovi: 282
goranai je napisao:
PROBAJTE IPAK DA MI POSALJETE FOTOGRAFIJU SADASNJIH PROMENA NA MAIL
:( Jako sam nestrucna za takve stvari.Ako mozete da sacekate do kraja nedelje cu pokusati da vam posaljem fotografiju :wink: Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: molim pojasnjenje...
PostPoslato: Čet Okt 13, 2005 5:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 13, 2005 5:08 am
Postovi: 5
goranai je napisao:
za oziljke i fleke posle akni pored hemijskih pilinga preparatima kao sto su 20, 40 i 70 % AHA napr MURAD-ove neutralisane kiseline, prilicno je pogodna i th IPL laseru slicnan aparat sa sondom za rejuvenaciju koze. Potrebno je 3-5 tretmana u razmaku od 3-4-6 nedelja. Cena tretmana je od 100-160 eura svaki. Nema nezeljenih reakcija ili su blage, a rezultati su dobri.

PAzljivo iscitavam sve sto mogu pronaci na netu o otklanjanju fleka i oziljaka od akni, posebno forume, licna iskustva su ipak najbolja!
Uglavnom sam svuda naisho na negativna iskustva sa dermoabrazijom, i josh nekim metodama... medjutim ovi hemijski -blagi- pilinzi ulivaju nadu :lol:
Mozete li mi objasniti shta znaci AHA -skracenica za neshto? i Shta je MURAD, firma ili...??
Ima li to veze sa vocnim kiselinama, cuo sam da su jako dobre ali...neznam shta, dje, kako...
Gdje se rade pomenuti tretmani?
Gdje mogu pronaci tu MURAD kremu -25 EU ,ako sam dobro razumio , za kucnu upotrebu?
hvala!pozz :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: