Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Nov 09, 2010 7:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:38 am
Postovi: 71
I evo jos malo o prenosu hlamidije:

CHLAMYDIA INFORMATION

TRANSMISSION

The bacteria causing the infection is transmitted by direct person-to-person contact through:

Blood

Passing it to a baby during birth

Semen from the penis

Touching eyes when infected

Vaginal fluid

Risk Groups
Babies (from infected mothers)

Sexually active people, regardless of their sexual preference

Sexually active teenagers (about 45%)

Google je cudo! ;) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Nov 13, 2010 10:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 04, 2010 9:59 am
Postovi: 27
Hteo sam da pitam koliko prosecno kosta pcr metoda kontrole hlamidije?

Prvu sam radio dif metodom i bio negativan.... Jel pcr metoda sigurnija? Posto bih siguran da budem

Koju laboratoriju u NS-u preporucujete ?

Gledao sam cene u medlabu na sajtu, ali 5.000,00 mi malo skupo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 4:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Za NS ne znam, na VMA su ti oko 1000 din po bakteriji, s tim se Mikoplazma i Ureaplazma rade zajedno i placa se za obe oko 1000 din.
Znaci, 5 puta jevtinije.

_________________
Molim,postavljajte vasa pitanja na forumu jer slanjem meni na pp imate manje sansi da vam bude odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Nov 16, 2010 11:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Eurolab, između 2000-3000 samo za hlamidiju. Ako si iz NS, svrati i pitaj za tačnu cenu, u cara Dušana se nalazi. Uštedećeš makar 2000, možda i više :roll:
PCR metoda bi trebala da bude najpreciznija metoda.
Pozdrav svima :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Jan 11, 2011 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 2:13 pm
Postovi: 25
Nedavno sam obavio test na hlamdiju na VMA, zbog povremene disurije, dakle - serologija IgA, Igg i Igm (oko 3230 sve sa vadjenjem krvi).
Finalni rezultati su da je su Igg i Igm negativni, a IgA pozitivan.
Sta to zapravo znaci?
Koliko sam uspeo da pronadjem akutna i hronicna infekcija su negativne, ali me ovo IgA interesuje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pet Jan 21, 2011 6:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 04, 2010 9:59 am
Postovi: 27
Cao svima, imam jedno pitanje ..........

Imao sam hlamidiju, pio lekove 23 dana, zatim radio 3 kontrolna brisa na mesec dana i nalaz je na sva 3 bio negativan.
Medjutim mesec dana posle lekova primetio sam iscedak sluzi iz penisa.... Par dana je bilo dosta, a zatim prestalo i povremeno bude par kapi koje primetim na donjem rublju.

Radio sam spermokulturu negativna je i spermogram , primeceno je povecano prisustvo sluzi...
Urin sam isto radio i proteini su bili 1, a relativna gustina 1,3. (flags: ID;CHEMOCONFIRM;HIGH CONCENTRATION)

Doktorica mi je rekla samo da pijem caj od koprive, a urolog kao maticni (pcelinji) mlec da jedem....

Jel imao neko slicnih problema?
jel' potrebno jos neko ispitivanje uraditi?


Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Sub Apr 16, 2011 9:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 14, 2011 7:12 pm
Postovi: 1
Stvarno mi nije jasno da mozete da pisete da se ne smeju jesti mlecni proivodi dok se pije terapija dovicinom...Upravo na uputstvu za dovicin pise da hrana i mleko nemaju nikakvog uticaja na dejstvo leka !!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 3:35 pm
Postovi: 2
Zanima me kako izgleda muski pregled na hlamidiju, gde se ide?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 4:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 27, 2011 3:35 pm
Postovi: 2
Jos nesto! Ako se prenese i analnim putem, da li je terapija ista-antibioticima? Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Ned Avg 07, 2011 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2011 1:53 pm
Postovi: 1
Pozdrav, situacija je ovakva. Bolovi su poceli pre 2 ipo meseca prvo u predelu krsta, zatim donjem abdomenu, besici, i na levi testis. Bio sam kod 3 urologa, gde je ustanovljena upala prostate, 10.jula dijagnostikovano (bolna, velicine zelenog oraha). Posle terapije rifamorom 3 nedelje i prostamol uno isto 3 nedelje, na kontroli pre 7 dana prostata normalne velicine bezbolna.
I dalje mi se javi ponekad neka tupa blago iritirajuca bol u tom levom testisu (inace urolozi, penis i testise svaki put dijagnostifikovali bez oboljenja). Ultrazvuk testisa kao i bubrega, besike.. sve u redu. Urin i urinokultura u redu, kao i spermokultura. Radio sam bris uretre na hlamidiju i mikro i ureaplazmu, cekam rezultate, pa me zanima da li je moguce da imam hlamidiju, imam dugu vezu skoro 4 godine, sex sa kondomom (jedina devojka sa kojom sam bio ikad inace). Ako neko ima neko misljenje , savet, hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Avg 15, 2011 9:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
treba sacekati te nalaze svakako, jedino tad ce se znati da li je moguce, pa ako nalaz bude pozitivan sprovesti odgovarajucu terapiju...kad postoje STD lece se oba partnera...
inace nakon upale prostate moze da zaostane bol koji se povremeno javlja i duze vreme, pa je moguce da tegobe poticu i odatle...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Avg 15, 2011 10:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Hlamidija se ne prenosi samo polnim pute pa to što si sa svojom prvom i jedinom već 4 godine i što koristiš kondom neznači da je nisi pokupio negde drugde.Moje iskustvo je sledeće kolko god neki zaostali "lekari" tvrde da hlamidija jeste samo polno prenosiva bolest to nije tačno i većina lekara koji se bave ovom tematiko i sa kojima sam bila u kontaktu za vreme svog jednogodišnjeg lečenja su tvrdili sasvim suprotno.Ja sam lično hlamidiju dobila u kupatilu ...nekako ni sma ne znam kako jer sam jako gadljiva i nikada ne sedam na tuđu vc šolju ali sam neka uspela :(.Kako znam tako tačno e pa par kod koga smo bili u poseti je bi zaražen hlamidijom koja im je odkrivena kada su želeli da ostanu u drugom stanju a nije išlo i baš smo se upoznali s anjima deleći isti problem i zbližili, ja i moj mm smo bili negativni na hlamidiju pr nego smo počeli da se družimo.I to sam se prvo ja zarazila jer je mm i dalje bi negativan kada sam ja postala pozitivna i nakon neka 3-4 meseca mog lečenja na jednom kontrolnom brisu je i mm postao pozitivan.Inače ono lekar pod znacima navoda je bilo posvećeno doktorici koja je po čitanju rezultata izjavila ovo:teško ćete vi ostati trudni ako nepazite na to šta vaš muž radi???J u šoku štaaa a ona meni ladno pa verovatno je negde pokupio i preneo vam a ja njoj kažem da se moj muž već testirao a ona meni na to pa onda šta se čudite valda znate gde ste zgrešili a sad pazite da nezarazite muža??? Užas ta žena i dan danas radi kao lekar, plakala sam ceo dan jer mi nije išlo u glavu kako neko može a biti tako surova i zatupljena ličnost i da se bavi profesijom koja bi trebala da bude humana:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Pon Dec 19, 2011 6:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 9:58 pm
Postovi: 45
Lokacija: Novi Sad
Bokily je napisao:
Eurolab, između 2000-3000 samo za hlamidiju. Ako si iz NS, svrati i pitaj za tačnu cenu, u cara Dušana se nalazi. Uštedećeš makar 2000, možda i više :roll:
PCR metoda bi trebala da bude najpreciznija metoda.
Pozdrav svima :wink:


Pretpostavljam da se u Eurolab-u vrši testiranje brisom. Mene interesuje da li neko zna gde se u Novom Sadu može izvršiti testiranje na hlamidiju iz URINA PCR metodom. Pre 2-3 godine je ovo moglo da se obavi u više labaratorija (biotest, medlab itd), medjutim danas sam saznao da niko od njih više ne radi ove testove putem urina, već isključivo kroz bris. Interesantno je da sam se lično testirao u Biotestu pre par godina PCR metodom iz urina, a sada odjednom to više ne rade.

Pošto bih želeo ponovo da se prekontrolišem, a nemam želju da radim putem brisa, interesuje me da li neko zna gde bi se to moglo obaviti? I važnije od ovoga, ZAŠTO su ove institucije prestale da nude ovu uslugu? Jako sumnjivo :|


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Čet Feb 02, 2012 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2011 2:13 pm
Postovi: 25
Hlamidija se ne moze izolovati iz urina. Imas klasicnu metodu brisa koji nije preterano pouzdana(urolog mi je objasnjavao da se bakterije u trenutku brisa mogo nalaziti i malo dublje od dohvata stapica, pa se lako moze dobiti lazno negativan rezultat), zatim iz krvi(seroloska, Bg-VMA) koja je skupa ali sa 96% preciznosti, a u poslednje vreme sam video da ima i testova po kojima moze da se izoluje iz sperme (Bg-Konzilijum). Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Za sve one koji bi znaju nešto više o hlamidijama
PostPoslato: Uto Maj 15, 2012 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 15, 2012 10:13 pm
Postovi: 1
Dobila sam od dr.da uradim sve briseve. Kao iznenadjenje test na hlamidiju je bio pozitivan. Odmah ujutru sam otisla u privatnu laboratoriju (ovaj pozitivan je iz higijenskog) i evo dobila negativan nalaz. Ipak ne mogu mirno da spavam...

Trebalo je da imam i treci rezultat. uzet je uzorak od strane ginekologa u bolnici ali mi je sestra na bakteriologiji rekla da uzorak nije dobar jer ima sluzi i da sa takvim materijalom njihovi doktori nece da rade. Sta reci?

Citala sam prethodne strane ali sam totalno sludjena i mislim da ce tako ostati sve dok ne dobijem treci rezultat. Mislim da cu raditi neku najpouzdaniju varijantu, nema mi drugog resenja. Sta je objasnjenje za ovo pozitivan-negativan?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 413 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 80 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: