Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 86  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 23, 2006 8:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
nista dok ne vidimo :wink:

salim se...

pretpostavljam da si Chymoral vec pio??
Postoje neki melemi i kreme za ubrzavanje zarastanja rana kao sto je Shaljicev melem ili Contractubex.Mozes sa tim da probas.

Ne bih zelela da te obeshrabrim ali nekad jednostavno ostane estetski ne bas najbolje :cry: to zavisi od pazljivosti hirurga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 23, 2006 11:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 9:33 pm
Postovi: 46
Da,Chymoral sam pio...
Sto se tice estetike...necu na izlozbu ;)
Znaci bitno mi je da spadne otok(nije narocito veliki,ali ima ga) i da nestane ove otvrdline sa donje strane,ostalo je manje vise nebitno,posto je rana potpuno zarasla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 24, 2006 3:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Moderator
Pridružio se: Ned Jan 29, 2006 9:59 pm
Postovi: 1910
Iskreno,nakon operacije dolazili su po jednom na kontrolu tako da nisam nikad videla oziljke nakon tako dugo vremena.
hehehe...znaci da sam ih strava uradila :lol:
Stvarno je potrebno da se to pazljivo prisije da ne bi ostajali ti ruzni oziljci.
hajd...srecno :-D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 6:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 08, 2006 6:26 pm
Postovi: 4
uplink je napisao:
Imao sam jedan problem u medjuvremenu-posto je,kao sto sam i napisao gore,osjecena koza,i jedan dio koze koji je bio spojen sa glansom,stvorio se koagulum,koji je u 3. nedelji otpao,i iz glansa je pocela da tece krv,iako je rana bila velicine uboda igle.krvarenje se zaustavljalo ali je pocinjalo cim hodam neko vrijeme,pa sam odlucio da odem ponovo kod doktora. on mi je,uz anesteziju sprejem,uklonio sve koagulume spolja ,i uklonio konce,a zatim zasio i tu ranicu na glansu(sto takodje nije ni malo prijatno iskustvo).


trebao bi i ja pomoc oko ovoga .
naime , bio sam na operaciji fimoze i eto proslo je vec 9-10 dana od nje . u medjuvremenu mi je stvorila velika krasta na onome prelasku gdje se spajaju glavic i kozica , tamo mi je i sivano sa 2 konca da se drzi . e sad , danas ujutro mi je ta krasta otpala skupa sa tim koncima i koza odozdola koja je bila spojena sa koncima na sredini (na tom vec spomenutom prelazu ) se pomaknula i zarascuje mi sastrane a dio koje bio pokrit snjom je otvorena rana koja mi ne krvari bas (ne kaplje ) samo je mokro ali je malo krvarilo na pocetku kad je otpala krasta .

sta stim uradit ? nemam u svom gradu urologa pa mi je tlaka velika odlazit u drugi jel sam bio vec 2 puta . dali postoje posljedice ? ako mi ta koza ne zaraste na tom dijelu na kojem je bila zasivena . ne brine me toliko estetika nego me brine dali je to sad dovoljno cvrsto da kod erekcije taj dio ne pukne (sta spaja galvic i kozicu) . cinimise dosta debelo to i tesko da ce puknut al isto tako da kozica je bila dodatno ojacanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 08, 2006 6:26 pm
Postovi: 4
nisam nisam siguran da li imam isti problem ko kolega uplink al nesto tako slicno. velika mi je tlaka opet prozivljavat sivanje ako to nije toliko potrebno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 08, 2006 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 9:33 pm
Postovi: 46
@dada121:vjeruj mi...ako imas problema sa tim,otidji da ti to zasiju,osjecaces se ne samo fizicki nego i psihicki bolje,jer neces stalno brinuti i postavljati pitanje "sta ako ponovo pocne da krvari?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 08, 2006 6:26 pm
Postovi: 4
ma znam to al tlaka mi je to sivanje strasna

a i vec mi je taj dio koze i zarastao u stranu tako da pitanje jel sta moze da se napravi . sumnjam da se nesto moze desit , a i doma mi tako pricaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 09, 2006 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 08, 2006 6:26 pm
Postovi: 4
malo zaraste u stranu al nije mi do neke estetike
znam dok sam porezao prst , izgledalo je isto i zarazlo je u stranu i ne izgleda nista strasno , samo oziljak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 28, 2006 1:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 1:00 pm
Postovi: 2
Pozdrav!

Uradjena mi je cirkumcizija pre 4 dana i povrh svega korisnog shto sam mogao da procitam ovde,imam josh par pitanja koja bih hteo da postavim!

Doktor mi je prepisao da pijem Palitrex(2x2 ) do 8 dana nakon operacije i Chymoral(3x2) a zatim da,nakon 5 dana,predjem na 3x1! E sad,ne znam koliko dugo da troshim Chymoral,pa bih molio da mi neko kaze!
Sem ta dva leka,prepisao mi je da ispiram sa kamilicom penis 3-4 puta dnevno! Pa me interesuje koliko dana bih trebao to da praktikujem(ispiranje)?
Poshto sam jako osetljiv na dodir nakon operacije,posle koliko vremana bih mogao da se kupam ili da idem na bazen?
Da li je potrebno da primenjujem neki poseban rezim dnevnih aktivnosti tj.smem li nesmetano da obavljam neke fizicke poslove i da li steti po pravilno zarastanje rane,setnja,posto tad osecam najvishe neprijatnosti!!!


I,interesuje me,ako bi neko mogao iz licnog iskustva da mi kaze,koliko vremenski,otprilike,treba da prodje da makar ne osecam tu neprijatnost prilikom setanja,ustanja i dizanja iz kreveta...?


Unapred hvala...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 29, 2006 8:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Pa dok ti se ne javi neko sa iskustvom
1. da se kupaš kod kuće možeš već sad
2.možeš da se šetaš, da radiš, samo gledaj sa ti mrdanje penisa u gaćama bude što manje - koristi recimo slip gaćice gde će lepo da bude ufiksiran ili tako nešto, moraš da se snađeš
3. Himoral možeš da koristiš dok ti ne spadne postoperativni otok, u principu 10-tak dana, dve nedelje, nije to antibiotik tako da nema neka neželjena dejstva tog tipa
4. U bazenu se kupaj tek kada ti potpuno ispadnu konci (ili ih skinu - zavisi koje su upotrebili, pošto ne spominješ kontrolu verovatno su ovi što sami ispadaju) pa posle 3-4 dana.
5.Knjige kažu da se neprijatan osećaj potpuno gubi posle oko 6 nedelja, ali je to sve individualno, može pre, ali može i kasnije. Pročitao sam negde ovde da je podnošljivo posle oko dve nedelje.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 30, 2006 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 1:00 pm
Postovi: 2
Hvala Filipe na odgovorima! Znaci,sve mogu da radim normalno,samo je bitno da se penis ne mrda previse...

A,posto mi je od pre 2 dana,rana pocela da zarasta u stranu tj.kozica mi se spustila nisko i nikako ne mogu da je vratim u prvobitno stanje u kojem je bila nakom operacije,interesuje me da li imam razloga za brigu?

Inace,kontrolu sam imao 2 dana nakon intervencije gde su mi samo skinuti zavoji i prepisani lekovi koje treba da konzumiram i jedino sto mi je doktor rekao da svaki dan 3-4 puta kamilicom ispiram penis,i to je to...


Hvala i pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 30, 2006 10:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Ne razumem.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 04, 2006 4:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Znaci totalno sam se bio opustio sto se tice operacije fimoze ovim laserom, kada sam procitao prvi put ovde da to postoji mislio sam to je najbezbolnije resenje i najbrzi oporavak posle operacije ali koliko ja vidim uplink se javio posle 87 dana i jos nije penis potpuno oporavljen, nisam znao da je najkomplikovaniji deo presecanje frenuluma i da taj malecni deo toliko dugo zarasta a tek one 6 igle u glavic.... smrzo sam se na samu pomisao, a kamoli pa da pristanem na tako nesto. Nego nema veze zanima me u kom gradu je obavio operaciju i koliko kosta takva operacija laserom to nigde ne pise i da li uvek pri operaciji fimoze presecaju frenulum jer koliko sam shvatio on ne sluzi nicemu samo moze da smeta a i moze da se povredi u nekoj "situaciji" pa ga presecaju preventivno.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 04, 2006 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 30, 2006 9:33 pm
Postovi: 46
operacija je radjena u Uzicu,50eur je kostala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 08, 2006 12:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Nesto mi je cudno u svemu tome. Svi pricaju da je ovo rutinska operacija 5 minuta i cao to je ok, ali sta sa postoperativnim periodom on bas dugo traje kapiram da je to osetljivo mesto ali zar koza nije koza valjda zarasta jednako ili makar priblizno brzo na svim mestima a pogotovo na ovom koje se bas neguje. Pitam jer je moj drugar skoro operisao kilu i posle dve nedelje smo zajedno izasli u grad sve normalno a kada mi je pokazao koliki je to bio rez pa valjda je to teza operacija nego ova za koju pricamo jer se radi u totalnoj anesteziji uplasio sam se a ovo kod fimoze je toliko mali rez da mi je prosto neverovatno da je oporavak skoro potpun tek posle nekih 87 dana prema uplink-u i to je secen laserom sto bi valjda trebalo da znaci da je oporavak brzi, bas nelogicno.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 1276 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 86  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: