Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bolovi u lumbalnom delu kičme i šakama
PostPoslato: Sre Nov 23, 2011 12:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 23, 2011 12:06 pm
Postovi: 1
Zdravo svima!

Imam 32godine i bolove u lumbalnom delu kičme i jutarnju ukočenost šaka.
Pre tačno 6 meseci su iznenada počeli bolovi u šakama i lumbalnom delu kičme, otišla sam kod doktorke opšte prakse koja mi je dala da izvadim krv i uradim ASTO,RF i CPR, rezultati su bili dobri, ASTO,RF i CPR nereaktivni.
Za terapiju dobila sam pola tetrazepama uveče i meloksikam ujutru. Tu terapiju sam primenjivala 2 nedelje i nije bilo bolje.
Zatim sam dobila da radim RTG obe šake, ne bi li videli da li možda ima nekih degenarativnih promena na šakama usled mogućeg početka artritisa. Na nalazu nije bilo nikakvih patoloških promena. Nakon toga sam dobila terapiju Arthromed-om. Taj lek sam pila mesec i po dana i naravno išla redovno kod doktorke opšte prakse koja mi je savetovala da pijem taj lek i dalje i da će proći. Bolovi u šakama su se pogoršali, toliko su me boleli prsti da nisam mogla flašu da otvorim :cry:
Nakon dva meseca, dobila sam uput da idem kod reumatologa i ortopeda.
U međuvremenu sam posetila jednog kiropraktičara koji mi je pomogao da bol u šakama prestane u roku od 10min. Ali bolovi u kičmi su još uvek bili tu.
Ortoped je dao dijagnozu na osnovu snimljenog lumbalnog dela kičme: Syndroma lumb., hyperkyphosis vert. throcalis, discarthrosis vert. lumbalis
Inače na radiološkom nalazu lumb. dela piše: Laka skolioza lumbalnog dela kičme sa lakim suženjem i.v. prostora L5-S1
Dobila sam terapiju Movalis, Mydocalm i Bevipelx
Zatim fizijatar, dijagnoza: Sy lumbale, Discarthrosis L5/S1
Terapija ostaje ista + fizikalna terapija
Išla sam 2 nedelje na vežbe u bazenu, 2 nedelje na hidro masaže, 2 nedelje na vežbe u sali i sad od 28og počinjem sa magnetoterapijom opet 2 nedelje. Bol u kičmi ne prestaje :-? Bol u šakama se smanjio na jutarnju ukočenost.
Više nisam pametna šta mi je činiti. Izvinjavam se na možda predugoj temi, nadam se da će neko moći da mi da neki savet, šta dalje?
Zaboravila sam da napomenem da sam išla na magnetnu rezonancu vrata, jer su sumnjali da bolovi u šakama potiču od vrata i na sreću sve je ok sa vratom.
Unaprad zahvalna na savetima
Vanja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: