Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Okt 23, 2011 2:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
ja sam ga koristio i nisam ni prvu kutijicu ispraznio i primetio sam da nista mi ne pomaze...

sada koristim onaj Mosusni melem,..tj Mosusnu HemorM mast i pomaze...

e da ti dam savet, mozda dobar bas....


meni su krenuli od pojacane kandide u stolici...dao sam stolicu na analizu i imalo je kandide..sada kad sam je izlecio, sve je bolje...

ako ti krenulo odjednom bez povoda, moze biti da je kandida...ili si promenila floru raznim kremicama ili sa antibioticima

daj stolicu na analizu

pzoz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Okt 24, 2011 7:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
hvala ti mnogo na odgovoru,obavila sam vec to :) nadjena mi je kandida u malom broju,gastro je rekla da taj nalaz ne igra ulogu :( danas sam dobila (jos jednu u nizu,hahhaha) kremu od neke babe,kazu pomaze,joj ljudi razumete me,sad bi' i go.no pojela,samo da mi bude bar malo lakse :) ako ima zena na ovoj diskusiji,molila bi' da mi napisu da lu primetile da se hem.cesto upale u pms-u.ja jesam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Okt 25, 2011 9:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
nema na cemu..

ja cu ti reci iako nisam devojka :D da u PMS-u od hormona cesto polude.

znas sta je meni pomoglo posle svih krema, da 2 godine nisam imao nikakvih muka i jeo sam skoro sve. I ne bi imao muke da od antibiotika nisam dobio kandidu u velikom broju u crevima...

Hepalpan...ne hepatrombin vec hepalpan.

ai po preporuci savase, nekoliko postova iznad, ici cu na to podvezivanje da probam, jer ne planiram bas ceo zivot da odazem putovanja i obaveze zbog ovih guposti..definitivno sam se oducio da stavim tacku na to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Nov 21, 2011 10:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
zmiki je napisao:
Ne znam da li neko zna sta je ovo ili imao slican problem, naime, vec mesec dana mi je stolica u kuglicama i otezano izlazi (pretpostavljam od enormnog stresa i sedenja?!). Prvih 2-3 nedelje sam mislio da ce proci ali nista. Otisao sam na pregled kod interniste on je pogledao i kaze da su unutrasnji hemoroidi i dao mi je faktu cepice i mast da koristim, objasnio mi neke detalje za higijenu, itd. Cepice sam stavljao evo vec 9 dana po jednu, ali stolica je i dalje ista, prvo izadje dosta kuglica, a tek kasnije stolica bude "normalnija". Misljenja?

Hvala!


Imam jedno pitanje, vec samo gore pisao o ovome, u medjuvremenu sam radio razlicite analize, kompletno krv (3x), test na Helicobacter, urin, markeri (CEA, CA), adler-weber 2x, stolica na bakterije, parazite, kandidu, itd. (2x), uzv (2x), kod spec. klin. uzv. i gastroenterologa, sve O.K. Kolonoskopiju radio poslednji put pre 6 godina, gastroskopiju pre 3, a imam 31. godinu. Inace, tokom leta sam radio i MR donjeg dela kicme zbog nekih problema sa ledjima, sada je to uglavnom u redu. Lekar kaze IBS (to mi govori vec godinama), mada nisam siguran u to. Stolica se menja povremeno, uglavnom je tvrda, svetla, mada nije vise u kuglicama kao ranije, medjutim gotovo uvek prvo izadje nekoliko bas sitnih kuglica a onda ide stolica. Imam i dosta gasova, od kojih osecam pritisak u stomaku levo i desno povremeno. Misljenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Nov 22, 2011 5:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
a jel mozes ti nama da kazes kako se hranis. Mozes li meni napisati kako ti izgleda ishrana uobicajena tokom jednog dana, nemoj nista da preskaces, pocni opis od momenta kad ujutru otvoris oci. \\ cekam odgovor.Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Nov 22, 2011 9:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
Hm...pa to je gotovo slicno, dorucak ili pita od sira sa jogurtom ili integralni sendvic sa piletinom, rucak, pa ono klasika, corbice, supice ako je nesto peceno na meniju (uglavnom bez prasetine), ponekad riba, a vecera kako kad (spagete sa ribom, ponekad pasteta ili neki drugi namaz sa cajem, a ako je jaci rucak nista). Vikendom za dorucak jedem obicno kornflex sa jogurtom ili jaja. Pojedem i 1-2 vocke dnevno, banana, mandarina, ili sl. Eto to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Nov 23, 2011 1:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
obrati sad paznju...nisi mi naveo koji hleb koristis za te namaze i uopste uz hranu...ako zelis, poslusaj me, zelim da ti pomognem jer sam imao iste probleme..bukvalno imao sam osecaj da prvo izbacim nekoliko klikera, pampura za flasu za vino i onda kao da je neko odpusio kanalizaciju, krene normalna stolica...evo kako sam ja to resio...prosto, samo jaka volja i disciplina treba..

- ujutru cim se probudim odmah popijem minimum casu mlake vode (na sobnoj temp) do puno lonce za kafu vode.

- dorucak OBAVEZNO TECAN, mnoogo gresis sa sendvicima ili piletinom itd..meni je dorucak;
kacamak sa kefirom ili
sameljem semenke od suncokreta, lana, susama i bundeve (po kasika od svakog), pomesam sa mlakom vodom da napravim kasu gustine kao mlevena plazma ili griz i to pojedem, POSLE TOGA, mogu da pojedem malo suvlji dorucak i ja nekad pojedem kuvano ili przeno jaje na plotni uz INTEGRALNI HLEB koji sam spremam od 4 vrste integralnog brasna

- rucak normalan za mene a to je bez crvenog mesa jer ga inace ne jedem, ali to je musaka, punjena paprika, corba neka, povrce dosta sirovo itd...uz INTEGRALNI HLEB koji sam naveo.

- vecera\; ziva izrendana bundeva, pita od bundeve sa integralnim ili heljdinim korama, kacamak, pasteta uz INTEGRALNI HLEB koji sam naveo, riba itd.

Postupak i disciplina koja se zahteva je;

- ujutru prvo voda, da ispere zeludac jer VODA se ne vari odmah ide dalje
- dorucak TECAN ne suv NIKAD, posle semenki samlevenih, mozes nesto suvlje
- posle obroka vodu ne pijes tek POSLE 2 SATA od zavrsetka obroka
- posle 2 sata popij pola litre vode, 1 sat posle ispijanja vode, mozes da pojedes voce, UVEK PRE OBROKA zato sto se voce brze vari, oko 1 do 2 sata od obroka i ona brzo prodje kroz zeludac i tada mozes da ga punis drugom hranom, Ako pojedes recimo rucak pa voce posle toga, ono se brze svari i umesto da izadje, ono ne moze i kilavi sa hranom koja se sporo vari i truli u crevima, stvara gasove i cepove. dakle voce uvek 2 SATA PRE OBROKA.

- nakon pojedenog voca posle 1 sat (ako si pojeo bananu, 2 sata sacekaj) mozes da imas rucak normalan, ali neka unosis hranu vise kasikom nego viljuskom.
ako imas povrce neko kao salatu, PRVO jedi salatu pa onda glavni obrok, dakle ne mesaj. talozi hranu u slojevima u zeludac, dozvoli mu da spremi odgovarajuce enzime za varenje odredjene hrane, pa onda da predje na drugu vrstu hrane.

- nakon rucka, opet, tek posle 2 sata voda, posle 3 sata od rucka vocka (jabuka npr), posle 4 do 5 sati od rucka, ide vecera, posle 2 sata od vecere voda i spavanje...tj nema vise obroka.

Jutro pocinjes sa ispiranjem zeluca vodom, tecni obrok, vocka, rucak, voda, vocka, vecera, voda, spavanje.

Veruj mi na rec, to je toliko lako odraditi da neces moci da zamislis da je tako lako navici organizam. Mozda ce ti u pocetku biti tesko da mislis na taj redosled, ali on je tako dobar i jednostavan da organizam ne mucis, videces kako mu odgovara.

Ja sam zbog kandide, izbacio 2 meseca secere, i nisam okusio nista slatko, ukljucujuci i voce i sada mesim taj hleb sa sodom bikarbonom od 4 vrste int brasna i NE PADA MI NA PAMET da okusim ijedan drugi, zato sto ovog hleba mogu da se najedem ko covek, ne lepi se za creva, nemas zatvor, mozes da poneti sa sobom, traje 5 dana svez, kome god sam dao recept, ne pada mu na pamet da okusi stari..jednostavno brale to je tako ukusno da ga ja cesto jedem uz kefir koji isto sam pravim, kao veceru.

Nista nije tesko. hleb je gotov za 1 sat, traje mi 2-3 dana, kefir, nalijem mleko u teglu ujutru, sutra ujutru ima 1 litar kefira koga pijem kao lud, litar dnevno. Komsija ima ulcerozni kolitis 20cm creva mu ne valja. Pricao mu ja za kefir, on kaze ne znam sta je to. ja mu spremio i odneo flasu, odusevio se i sad kaze da mu toliko godi crevima i da mu je bolje da ne moze jedan dan da izdrzi bez njega. A inace je kefir fobar za creva i crevnu floru...

eto kod mene od tada nema vise tih problema. E jos nesto..ja sam se SKROZ ali SKROZ odvikao od slatkisa, dakle torte, slagove, kremove itd...ne mogu vise..jednostavno mi ne godi. kako se to desilo ne znam, ali 2 i po meseca sam bio bez njih i sada pojedem jedva jednu palacinku ili parce torte...odgovara mi slanija hrana, voce mogu.

E sad, neko ce reci da sam extreman slucaj po pitanju ishrane ali nije tako. Jednostavno mom organizmu to odgovara i ono najbolje zna sta mu treba, ja njega slusam, ono sa mnom vlada a ne ja njime.

lakse i zdravije mi da odnesem kod komsije 50 kila jabuka i da mi iscedi CISTOG 30l soka, koga ne kuvam u cilju pasterizacije, sipam u flase, zaledim, kad hocu da pijem, odledim i popijem za 3 dana

od dzemova, ne jedem kuvane, vec ispecem sljive i sameljem i drzim smrznuto, bez secera i konzervansa, kad hocu da jedem, samo odledim

vodu pijem po pola litra ono izmedju obroka, to je 1,5l dnevno, dovolljno za sada, pisam ko lud al tako treba

ne prejedam se nikako,

piletina, ne jedem je..ajd ovako, primetices, kad uzmes parce piletine, belo meso dakle, zvaces, ono nekako dehidrira, ukus i sokove izvuces i u ustima ti ostane suva masa..ja sam to ispljunuo i reko zaebi piletinu, bacio i pojedo filet soma, lososa, u Trnava promet prodavnicam aje 250 dinara kilo...

eto tako se hranim, od tada sam smrsao oko 20 kila BEZ GLADOVANJA, uz maksimalno ocuvanje misiscne muskulature, Samo su poiskakale zile i misici koje nisam dugo imao. Sada mi je pada na pamet da se vracam na staru kilazu, mozda zelim da zadrzim muskulaturu iz povecanje misicne mase, a za to treba da jedem cesce ovo sto sad jedem ali trenutno ne mogu da se forsiram. Za sada mi izuzetno godi ovo sto radim.

Inace, nema to veze sa ovim tvojim problemom, cisto preventivno i za jacanje imunog sistema, pijem ulje divljeg origana koje je tata mata za kandidu i bakterije u crevima, za imunitet, prehlade itd..jako je bas, samo 2 kapi idu na casu tecnosti...i zdravlje da cuknem u drvo nikad bolje. pun energije, neumora, budim se u 7 sati bez teskoce, kondicije super. samo bi da setam i idem negde...i SIGURAN sam da je sve od ishrane...ja sam ti dao savet kao bratu, na tebi je da odlucis i pokusas, jednostavo je, samo treba da zelis to..srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Nov 24, 2011 4:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 4:32 am
Postovi: 80
Lokacija: Zemun
Uh,oci me zabolese od ovih 16 stranica,ima mnogo toga korisnog receno,ali bih ja pitao za dalje misljenje..
naime,pre 2 dana,sam imao tvrdu stolicu,posle koje sam osetio kao mali spoljasnji plih(ubedjen sam hemoroid)koji je tokom dana postao veci,i donekle bolan(pri sedenju i pomeranju). Sutradan kad sam ustao,bio je veci,a dans jos malo,negde velicine zrna pasulja mi se cini.
Imao sam u zadnjih par godina 2-3 slucaja da mi se slicno pojavilo,ali se povuklo nakon nekoliko sati,a ne kao sad da je postalo vece.
Pitanje,za ljude koji su vec imali iskustva,ili vise znaju,sta raditi u tom slucaju,to jest kako da zalecim to?
Po pitanju ishrane sam ovde dovoljno procitao,i resio preci na isti rezim ishrane ovde preporucen,ali me sad ovo trenutno muci,i kako sanirati doticni problem?
Hvala.

Inace,postavio sam temu
pitanja-odgovori/lecenje-lekovitim-biljem-knjiga-t41672.html
za knjigu lecenje lekovitim biljem,pa koga zanima moze da pogleda.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Nov 30, 2011 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 25, 2011 1:11 am
Postovi: 3
Jedno pitanje u vezi teme.....da li se to moze skroz izleciti...tj da nestanu i da se posle mozes normalno jesti i piti sve, ili te to prati ceo zivot???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Dec 01, 2011 9:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 1:50 pm
Postovi: 63
ja znam mog druga koji se izlecio i vise nema probleme, sa nekim kremama i cajevima.sad jede sve...

znam i jednu osobu koja se operisala pre 13 godina i sada nema probleme..a ovo ti je moja teorija

ako ti je uzrok nastajanja problema losa hrana ili sedenje,,tj sta god da je...posle recimo operacije..oni ne mogu da se povrate jer su odseceni ALI ako nastavis sa starim zovotom, npr..losa hrana. dugo sedenje..naravno da mogu da nastanu NOVI..i tu narod gresi..misli..vracaju se posle operacije. Ne, ne vracaju se, dobili su nove..jer opet se vratili starom zivotu.

Ljudi nikako da prihvate da nas organizam nije za meso stvoren, vec za biljnu hranu...jedina smo ziva bica koja od ovoga obolevaju...ja uopste se ne slazes sa misljenjem lekara da je to posledica uspravnog hoda..da da..covek evoluirao pre nekoliko miliona godina samo taj splet se nije lepo razvio...nije istna. istina je da jedemo suvu i cvru hranu koja slabo se krece u crevima,pravi vrsi pritisak na te krvne sudove i tako sami sebi pravimo problem..

jednostavo...ako neko oboli od raka pluca jer je pusac, odstrane mu plucno krilo i kazu da batali cigarete a on nastavi po starom, misleci..sad su mi izvadili plucno krilo, nema vise frke..pa naravno da drugo moze da oboli...i eto...

dakle odgovor na tvoje pitanje je..moze da se izleci *kako..zavisi od stadiju,a* a nece da se vrati ukoliko promenis zivotni stil i izbacis ono do cega je dovelo...ili hrana - menjaj ili fizicka aktivnost..ako sedis dugo - ako ti je do zdravlja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Dec 01, 2011 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 05, 2009 10:27 pm
Postovi: 12
dominiq je napisao:
Jedno pitanje u vezi teme.....da li se to moze skroz izleciti...tj da nestanu i da se posle mozes normalno jesti i piti sve, ili te to prati ceo zivot???

Može. Da kucnem u drvo više ih nemam, kao što sam već napisao u ranijim postovima. Jedino što se i dalje pridržavam ishrane i svega ostalog kao ranije da ih ne bih opet zapatio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Dec 01, 2011 7:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
ZA: DEVOJKUSASELA

Arvin je u pravu,Candida je uzrok tvojim problemima sa hemoroidima.Sve dok imas Candidu,imaces probleme.I to sto su ti napisali da je u malom broju,to odmah racunaj da je u velikom.

Ja sam sa 12 proliva zavrsila u Hitnoj,pa su mi u jednoj privatnoj laboratoriji nasli da imam Candidu species u malom broju.Pa,sta bi trebalo da mi se desi,da bi oni napisali u velikom broju?Da imam 30 proliva?Candida utice na ceo organizam.I na PMS,i na akne koje mozda nisi pre imala,i na opadanje kose,gubitak kilaze,pamcenja,raznorazne alergije,grceve u crevima,bolove u misicima,urinarne i ginekoloske infekcije,oslabljen imunitet.

Moras odmah krenuti sa dijetom,probioticima i pij sto vise vode i caj od divljeg origana zajedno sa Candida clear biljnim kapsulama.Meni je to pomoglo da se resim hemoroida i analnog pecenja.Medjutim cim se vratim staroj ishrani,sve tegobe se ponovo vrate.UZAS!

Procitaj moju temu na forumu o CANDIDI.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Dec 13, 2011 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 01, 2010 8:11 pm
Postovi: 48
Pozdrav i ovde. Imao sam dosta problema sa kandidom, sad kad sam se manje vise toga resio primetio sam da imam najverovatnije spoljne hemoroide, odnosno samo jedan koji nije tako velik ali ipak je primetan golim okom i malo me boli. Procitao sam da kada se radi o prvom stepenu da krema u najvecem broju slucajeva to brzo resi, trazim savet koju kremu da uzmem i koliko se leci ?
Takodje da vas pitam da li je potrebno da idem kod lekara ili mogu zapoceti lecenje kremom na svoju ruku ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Dec 14, 2011 3:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 14, 2011 3:23 am
Postovi: 1
hteo sam da pitam nesto.

Ja sam iz Novog Sada , imam vec godinu dve dnaa problem sa jakim bolovima u anusu, sumnjam da su unutrasnji hemoroidi.
POsle prvih nesnosnih bolova koje sam imao , odlucio sam da mi se to vise ne ponovi usled prejedanja suve hrane koja je bila nenormalno ljuta. od pre godinu i po dana nista ljuto ljutkasto ili pikantno nisam ni okusio , a ponovo imam bolove. Moja ishrana se sastoji od zitarica mada uglavnom preovladjuje meso riba i povrce , kao i voce. zanimaju me sledece stvari.

da li je moguce da u prelaznim vremenskim periodima, tj sa jeseni na zimu i proleca na leto mogu da imam ove probleme?

da li neko ima , i kakva su iskustva u Novom Sadu sto se tice operacija?

koliki je rok oporavka i koja je najbolja i najbezbolnija intervencija, ukoliko je MOlim te Boze da jeste , to moguce?

Hvala vam svima unapred na savetima i odgovorima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Dec 14, 2011 2:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 13, 2011 10:10 pm
Postovi: 3
Pozdrav
Citam i ne mogu da verujem da su ti hemoroidi tako nezgodni.
Ja nisam siguran da ih imam, naime uvek sam imao redovnu stolicu svaki dan mozda i 2x na dan, nema niko u poridici sa tim hemoroidima, imam 23 godine, nisam gojazan i relativno zdravo se hranim.
Jednom dok sam obavljao nuzdu ( doduse nisam imao potrebu ali trebao sam da podjem na put pa reko ajde bolje sad ) sam po zavrsetku dobio jak bol okko anusa. Posto ne koristim toalet papir vec se perem istog trenutka sam napipao nesto bas na analnom otvoru.
Proslo je 7 8 dana to i dalje stoji tu i boli. Nuzdu sam imao i u toku nuzde boli skoro isto kao kad nista ne radim, stolica je bila normalna.
Pitam, da li je moguce da sam tek tako odjednom dobio hemoroide?
I sta da radim?
hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: