Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Jedno pitanjce
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 1:06 pm
Postovi: 5
Pre par godina mi je kardiolog zbog tahikardije i aritmije koje su psihicki prouzrokovane prepisao sotalex od 80mg i bromazepam od 3mg po polovinu ujutro i uvece. Sada je stanje mnogo bolje i vec duze vreme ne pijem bromazepam, ali aritmija jos ima (znatno manje :D ). Da li bi ste mogli da mi kazete da li 1/4 sotalexa dnevno (od 80mg) ukoliko se uzima u nekom duzem vremenskom periodu (od 2 do 3 god.) moze ostaviti posledice, posto su aritmije samo psihicki izazvane?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 05, 2005 12:31 am
Postovi: 599
Lokacija: Kragujevac
Valjda imate uputstvo za upotrebu. Tu su detaljno dati svi mogući neželjeni efekti.

_________________
Internet ne sme da bude zamena za posetu lekaru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Jos samo jedno pitanje za Filipa
PostPoslato: Pet Jun 02, 2006 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 29, 2006 1:06 pm
Postovi: 5
Filipe, hvala sto ste se javili, ali ja nemam uputstvo za upotrebu jer se sotalex prodaje samo na table a i ta uputstva koja postoje u apotekama su na grckom jeziku jer izgleda da nemamo ni jednog uvoznika za njih :( Mene interesuje ako mozete da mi date nekakav savet sta da radim jer su te aritmije uzasno dosadne i uznemirujuce deluju na mene. One se u 80% slucajeva javljaju kada se unervozim ali se u ostalih dvadesetak % javljaju se same od sebe, recimo, dok sedim i nista ne radim. Radila sam skoro sve kontrole: ekg, UZ, nosila holter 24 casa i nista mi nisu nasli, osim nekog suma, za koji kazu da nije opasan. Interesuje me da li treba da nastavim samo sa sotalexom ili da izbacim njega jer mozda moze da bude opasan u mom slucaju ako se duze vreme pije, a da uzimam nesto (naravno, u konsultaciji sa nekim specijalistom) sto ce mi smanjiti nervozu koja je ocigledno negde na podsvenom nivou pa ne mogu nikako da je iskontrolisem???
Mozda mozete samo da mi kazete gde bih mogla da pronadjem uputstvo na srpskom, da me uputite na neki sight ili apoteku? Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: