Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 09, 2008 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 4:30 pm
Postovi: 1
Otac mi boluje vec 8meseci.dijagnozu su uspostavili tek 15.09.2008 i konstatovali su Lymphoma non Hodgkin,periferni T celiski tipMikroskopski nalaz:tumor je septiran vezivnim trakama a prisutno je i zadebljanje zidova krv.suda
Metode obrade:CD15(-),CD30(-),CD45Ro(+++),CD3(+++)CD20(-),CD79alfa(-),EMA(-)
ALK-P(-),KI-67(50%)

MALO SAM INFORMISAN,PA BI MI SVAKI SAVET BIO OD KORISTI,INTERESUJE ME I PROGNOZA BOLESTI.
HVALA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom
PostPoslato: Uto Okt 25, 2011 11:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2011 11:39 pm
Postovi: 3
imam 22 godine,i upravo sam u bolnici,jer su mi otkrili hockinov limfon,ili kako vec...polako pocinjem da tonem,ne znam sta me ceka,ali znam da ce biti borbe...koliko posto se izleci? hocu li umreti,ja zelim da zivim,mlada sam! hocu decu i zivot i osmeh i radost!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom
PostPoslato: Sre Okt 26, 2011 5:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Naravno da ces ziveti!!
Znas kako kazu, ako vec moras da dobijes rak najbolje da to bude Limfom.On se najbolje leci...znaci nekih 90% potpuno izlecenje.Terapija je gadna, ali se to pregrmi, i za cas ce sve ovo biti samo jedan ruzan san za tebe.
Videces.Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom
PostPoslato: Pon Okt 31, 2011 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2011 11:39 pm
Postovi: 3
danas pocinjem sa hemioterapijom...molim Boga samo da ne ostanem sterilna,o tome sam mastala ceo zivot...Hvala Tajno,dace Bog da se javim potpuno zdrava!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom
PostPoslato: Pon Okt 31, 2011 2:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
mlada, nemoj se brinuti oko potomstva...ja sam primio 8 ciklusa terapija, odstranili mi jedan testis pa su doktori rekli da bih mogao sasvim normalno da imam potomstvo... :) imam drugih problema ali da, rekli su da nece biti problema...
ne razmisljaj o tome, razmisljaj samo pozitivno, bitno da je on uhvacen u startu... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom
PostPoslato: Pon Okt 31, 2011 3:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 11, 2011 1:42 pm
Postovi: 54
mlada je napisao:
imam 22 godine,i upravo sam u bolnici,jer su mi otkrili hockinov limfon,ili kako vec...polako pocinjem da tonem,ne znam sta me ceka,ali znam da ce biti borbe...koliko posto se izleci? hocu li umreti,ja zelim da zivim,mlada sam! hocu decu i zivot i osmeh i radost!


Moj brat se sa 19 godina razboleo od Hockinovog limfoma, pregurao hemoterapiju i zracenje. Hvala Bogu, danas, 9 godina kasnije, sve je u redu, zdrav je. Ide redovno na kontrole, zivi normalnim zivotom, radi. Znam da ti je tesko, ali moras da se boris i da pobedis, upravo zbog svojih godina. Od srca navijam za tebe!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom
PostPoslato: Pon Okt 31, 2011 5:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 26, 2011 3:00 pm
Postovi: 17
Mlada, nisam lekar ali znam da se mnooogo ljudi izlecilo od ove bolesti, kao i od ostalih kancerogenih obolenja.
Procitala sam puno o uspesnom lecenju na netu.
Ne gubi nadu, nikako.
Dodala bih da je jako vazno da, pored lecenja kombinujes i neke metode koje se navode na forumu, promenu ishrane (makrobiotika, voce, povrce, voda, cajevi) i naravno, moras biti psihicki jaka, ako si vernica jos bolje - molitve pomazu. Zelim ti sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom
PostPoslato: Čet Nov 03, 2011 7:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 25, 2011 11:39 pm
Postovi: 3
stigla sam kuci,sada sam potpuno nova,prosla je prva terapija,i ja se odlicno osecam,lakse je kada ste kod kuce sa vasima...pocinjem da ucim,jer mi je ostalo tri ispita da zavrsim fakultet...ne predajem se,a Vama ,dobrim ljudima,puno hvala..nabacim onaj iskren osmeh svaki put kada mi neko odgovori,i kaze da ce sve biti ok...zivot je tako lep,stezem zube,i verujem da cu ozdravitiiii


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom
PostPoslato: Čet Nov 03, 2011 9:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Bravo!! Tako i treba. Nastaviti ziveti kao da se nista ne dogadja...i prihvatiti sve ovo kao neki grip, malo jaci ..ali grip.
Nemas poima koliko mi je drago sto si lepo podnela terapiju!!!!!!! Skroz razumem kroz sta prolazis , jer sam prosla kroz isto...ne limfom, ali rak. Isto kao i ti, nastavila sam sa zivotom...+_ ta dva dana terapije...i ignorisala zbilju. To je bio moj nacin. To i smeh.
Puno te pozdravljam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: karcinom
PostPoslato: Čet Nov 03, 2011 10:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
slazem se sa tajnom... :)
drago mi je sto si dobro to pregurala, super ti je stav-cim verujes u ozdravljenje vec si se pola izlecila, pola je samo na terapijama...tajna rece-smeh, naravno, na svoj racun, klasicno zezanje, i sigurno neces ni primetiti da su terapije prosle... :)
samo odmaraj puno i izbegavaj drustvo, ko zna ko je kliconosa i sta sve nosi od virusa...
poZz... :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: