Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pa gde to ima
PostPoslato: Sre Sep 01, 2010 11:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 22, 2009 10:28 pm
Postovi: 618
Covek je otisao kod lekara kada je osetio prve bolove u stomaku(bilo u martu),i onda je cekao da ode na UZ i ostale preglede(sto se naravno kod nas zakazuje na mesece i mesece),njemu je bilo zakazano za decembar i januar.....
Da pre neki dan covek zaglavi u hitnoj i konstatuju mu da ima rak debelog creva i on ispao na kraju kriv sto nije ''na vreme''' otisao na pregled.
sada nmgu da ga operisu jer ima astmu i ne smeju da mu daju anesteziju...
eto gde to ima
to je bilo prvo

a drugi da nazovem biser je bio pre neki dan u porodilistu kada je doktorka jedna konstatovala(posto nije imala sta drugo)da beba tek rodjena ima mali polni organ(decak je u pitanju),i kada je hirurg dosao rekao je da ta zena nema mozga :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mislim dobro kaze moj deda,danas svako moze da bude doktor,al ko je tu pravi tesko je znati.........

P>S>omasila sma kategoriju prosli put,pa neka obrise admin kad dodje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pa gde to ima
PostPoslato: Sre Nov 02, 2011 7:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2011 1:35 pm
Postovi: 7
Trazeci neke informacije, dodjoh dovde.. Tema je mozda stara i ne posecenja skoro ali moram da podelim ovo sa vama.Vec trecu nedelju imam jake (povremene) bolove na desnoj strani stomaka. Inace zadnjih 6. meseci su se slicni bolovi pojavljivali ali su prolazili, ali protekle 3. sedmice su katastrofa. Setali su me od dr do dr i samo su glupo cutali, kao nije to nista..ma gde nije nista kad ovoliko boli?! Pre 10-ak dana zavrsim u Ns (sasvim slucajno dr sa urgentnog mi da uput za pogresnog dr- abdominalni hirurg,ali koji samo prima pacijente koje je on operisao) koji me je jedva primio, ali je konstatovao hronicnu upalu slepog creva. Samo prilikom dodira. Ali ok bar neki pomak. Moram da napomenem da mi je krvna slika sasvim u redu. Zakaze mi prijem za tacno 7. dana ako pukne u medjuvremenu da dodjem na urg. Ja posle 3 dana dobijem opet jake bolove,dodjem na urgentni, oni mi kazu da ne mogu da me operisu jer nije puklo!Znaci bukvalno sam vapila za pomoc! Da mi neko pomogne, JER IMA DETE OD 7. GODINA ZA KOJE SE PLASIM DA NE OSTANE SAMO. Ali vapi ti Milkice koliko hoces to je licno tvoja stvar. Tuzno majke mi. Nastavak.. Posle 7.dana (juce) lepo odem sa sve ''torbicom za prijem'' a dr primarijus mi kaze da ce me staviti na listu cekanja! Kad se nisam srusila! Inace bolovi su i dalje povremeni ali jaki. "Pa doktore kada je to?" -" Javicemo vam se otprilike za 10-ak dana. Ako u medjuvremenu..znate vec.." Ja moju torbu preko ruke i polako kuci, sama, autobusom 40-ak km..U zagrljaj svom detetu koje me je ispratilo placuci. E Srbijo moja... Dzabe meni i moja lepota i sve..Ostaje mi samo ovaj optimizam..zbog mog deteta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pa gde to ima
PostPoslato: Sre Nov 02, 2011 9:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
strasno, strasno, strasno...pa gde to ima da lekar ceka da ti pukne slepo crevo pa da te operise? da li je taj doktor normalan?
ako vec postoji jaka upala i konstantni bolovi zar ne bi bilo bolje da se to sto pre operise i da se pacijentu olaksa? brata je tao boleo stomak, otisao kod doktorice, poslala ga na urgentno, doktor video da ima upalu slepog creva i odmah operacija, bez puno cekanja i okolisanja...
da nemate neku vezu mozda jer jedino to moze da pogura stvar? jel' ste stavljeni na "listu"? kad biste dosli na red?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pa gde to ima
PostPoslato: Sre Nov 02, 2011 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 02, 2011 1:35 pm
Postovi: 7
Toliko sam postala umorna i tuzna zbog svega da nemam vise snage..ni da trazim vezu ni da se trudim. Ako narednih dana bude isto nazvacu dr (dao mi je br "u slucaju da nesto ne bude kako treba" pa cu biti dovoljno bezobrazna da pitam koliko kosta opercija). Pa cu na kraju platiti kad kod nas u drzavi moze kako ko hoce. Uh.. Nikad nisam bila ovakva!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pa gde to ima
PostPoslato: Čet Nov 03, 2011 11:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
indirektno vam je dao do znanja sta on hoce a sta vi trebate da uradite, to vam je jasno...
lepo vi vidite za to koliko bude trazio pa preduzmite sve sto treba da se taj lekar sankcionise zbog toga, strasno...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 4 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: