Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 26, 2009 12:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Inace sto se tice kontracepcije meni je dr. preporucila pilulu (ima ovde posebnih koje mogu da piju i zene koje doje). No, kako iz drugog razloga ne smem da uzimam hormone, prvih par meseci smo se pazili a kada sam dobila menstruaciju vratila sam se na spravicu Personu (pisala sam o tome). Sad vec super funkcionise, mada i pored toga dosta pazimo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 8:53 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Ovako, porodila sam se carskim rezom, nisam dojila. Ne mogu tačno da kažem posle kog vremena sam dobila prvu menstruaciju. Prva dva-tri meseca posle porođaja imala sam krvarenje (dr kaže da je to normalno): krene, pa par dana ništa pa ponovo: Još u porodilištu, prva 3 dana je pošteno lilo, da bi prestalo, pa ponovo počelo 5-tog dana (isti slučaj je bio i sa cimerkom).
Uglavnom, nije bilo prekida. Kod mene su menstruacije iste kao pre, možda čak nešto oskudnije, ciklus je iste dužine trajanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 28, 2009 12:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 8:41 pm
Postovi: 87
Lokacija: tu i tamo
Meni se juče isto kao i pre 18 dana pojavilo malo krvi, više končaste kroz sekret i posle ništa. Danas mi je već 37. dan ciklusa. Sve se više plašim da nisam ostala u drugom stanju. Da nije bio carski rez verovatno bi mi bilo sve jedno. Ali sad neznam da li bi smela trudnoća 5 meseci posle carskog reza. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 09, 2009 10:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 8:41 pm
Postovi: 87
Lokacija: tu i tamo
Trudnoća nije ali neki poremećaj hormona verovatno jeste. 5 dana sam krvarila vrlo malo, uglavnom braonkast iscedak, da bi 6. dana ujutru na ulošku našla malo veći ugrušak. I taj dan sam krvarila do popodne i prestalo je. Zatim 2 dana baš ništa, pa 3. dan krenulo krvarenje i trajalo 1 dan. Sada opet samo braon iscedak.

Kakva su vaša iskustva? Jesu li vam ciklusi po prestanku dojenja baš bili redovni ili se nekom dešavalo ovo što i meni? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 5:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 07, 2007 9:07 pm
Postovi: 162
Lokacija: Podgorica
E ovako, porodila sam se prije 5 ipo mjeseci, carskim rezom, dojim svoju bebu, i nisam jos dobila, znam da vremenski raspon moze biti od 4 mjeseca do godinu i po, ali mene zanima da li bi ja trebalo da osjetim neke promjene prije nego sto dobijem, nesto kao pms? Jer me povremeno boli stomak, tako me ranije bolio prije nego sto cu da dobijem, moram reci da taj bol traje sigurno dva mjeseca ako ne i vise, isla sam kod dr, sve je ok, nisam trudna opet, moze li neko da mi kaze zasto osjecam taj bol?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 7:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
ja sam dobila 5 meseci nakon porodjaja carskim rezom. Ne dojim od nove godine, imala sam 25.01 i to jako obilno, trajalo je 8 dana. Jos uvek nisam dobila, danas sam radila test (mada nema razloga da brinem jer koristimo zastitu) i bio je negativan naravno... Hvala Bogu. Ali ja imam bolove vec jedno dve nedelje kao da cu dobiti, i nista... Koliko jos treba da prodje da ne dobijem pa da odem kod ginekologa na pregled??? I ja mislim da su hormoni u pitanju, ali ne znam koliko da cekam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: re menstruacija
PostPoslato: Uto Mar 17, 2009 5:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Ja sam dobila 'posle 40 dana posle porodjaja, ne znam da li je tio normalno.Nisam dojila.Bial sam na redovnoj kontroli, sve je u redu.Nisam samo sigurna, da li je to sasvim normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 18, 2009 3:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2008 9:35 pm
Postovi: 25
Ne brini Dolce- vita, sve je ok. :wink:
Ja sam prvu menstruaciju dobila 9 meseci posle porodjaja (dojila sam 29 meseci). Mislim da su i bolovi individualni... Pre porodjaja imala sam strasne bolove tri dana, a prva menstruacija posle porodjaja je dosla bez neke posebne najave. Bila je obilna, i "vuklo" je na braonkastu boju (ginekolog rekao da je sve ok). Druga menstruacija mi je kasnila dve nedelje (dobila sam je na 6 nedelja od prve), i posle toga se sve regulisalo- ciklus mi je 28 dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Menstruacija posle porodjaja
PostPoslato: Čet Dec 03, 2009 3:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 19, 2008 11:29 pm
Postovi: 48
Ja sam dobila 15meseci posle porodjaja,dojila sam dete i posle toga!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Menstruacija posle porodjaja
PostPoslato: Uto Nov 01, 2011 1:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 01, 2011 11:46 am
Postovi: 1
Bila sam jako zabrinuta ali sada mi je mnogo bolje kada vidim da nisam jedina koja dugo ceka na prvu menstruaciju posle porodjaja. Hvala vam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Menstruacija posle porodjaja
PostPoslato: Uto Nov 01, 2011 3:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2005 2:29 am
Postovi: 150
Ja sam dobila poesle prvog porodjaja cr posle 6 meseci, a sad posle 7. Deset dana pred dobijanje osetila sam boluckanje, to je bila ovulacija, a menstruacija je krenula bez ikakvih bolova. Trajala je krace nego ranije i manje obilno.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 73 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: