Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol u dojci i peckanje????
PostPoslato: Čet Okt 06, 2011 11:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Moram postaviti pitanje posto sam se dosta uplasila pa dok ne dodjem na red sa zakazanim terminom kod svoje dr da mi neko makar kaze sta bi to moglo biti.Pre tri dana pri obavljanju svakodnevne aktivnosti nalegla sam na desnu dojku svojom tezinom i pri tom sam osetila toliko snazan bol da su mi zasuzile oci bol je presao u uzasno peckanje slicno kao kada vam pukne zulj.Bol se od tada svaki put vraca kada slucajno i minimalno pritisnem to mesto .Tacno mogu da ga lokalizujem oko dva cm iznad oreole.Redovno se pregledavam na cvorice i nikad nista nisam napipala pa cak ni sad nista ne osecam u tom delu sem uzasnog bola.Imam 31 god redovne cikluse redovne kontrole kod dr.Sta bi to moglo biti p.s ne zelim sama donositi zakljucke ali u mojoj porodici je u zadnje tri generacije bio zastupljen problem sa cistama sto na jajnicima, sto na grudima, majka je imala samo na jajnicima , baka i tetka i na grudima, a ja sam do porodjaja pre tri godine imala policisticne jajnike?????Da li ginekolog treba da obavi pregled ili gde se inace treba javiti sa ovakvim problemom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u dojci i peckanje????
PostPoslato: Čet Okt 06, 2011 8:27 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Zar niko :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u dojci i peckanje????
PostPoslato: Pet Okt 07, 2011 9:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Provela sam celo popodne u čekaonici kod ginekologa jer mi je medicinska sestra sa šaltera to savetovala saslušavši moj problem pošto se u ovoj ambulanti ne praktikuje primanje pacijenata bez zakazivanja jedino u slučajevima krvarenja itd a ona je takođe smatrala da lekar treba da me pregleda.Na svo moje insistiranje da me lekar primi lična medicinska sestra mog ginekologa nije baš bila susretljiva tako da sam se na kraju rasplakala kao kišna godina i krenula kući sa bolovima.Sestra sa šaltera mi je ponudila i zakazala mi termin kod jednog od lekara kod koga nikad nikog nema za ponedeljak .I tako sedim kući sa bolovima i čekam da mi možda neko napiše koju reč o mogućem ishodu.Čitala sam dosta u toku dana i utešilo me to da preoblemi praćeni bolovima u dojkama uglavnom nisu zloćudni tumori i sl.Al opet nemogu da se ne brinem , dete je u nekoliko navrata danas pokušalo da me zagrli a ja sam pucala od bola :( mrzim kad ne zanm da pomognem sebi!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u dojci i peckanje????
PostPoslato: Sub Okt 08, 2011 6:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Eto danas sam uspela da nađem privatnu kliniku u kojoj su me primili na ultrazvuk, pregledom je dr našao cistu i pored ciste fibroadenom oko koga se vidi hematom pa otud i ti bolovi jer sam ga izgleda prignječila al ako ništa drugo da nije bilo bola nikada ne bih saznala da imam čvor koji nikada na samopregledu nisam napipala a treba ga pratiti:( pa redimo da je ovo biila sreća u nesreći.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u dojci i peckanje????
PostPoslato: Sre Dec 07, 2011 10:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 25, 2011 10:13 pm
Postovi: 66
Melita, kako si... dugo nisam bila na forumu, kako ti je sada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u dojci i peckanje????
PostPoslato: Sub Dec 10, 2011 1:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Pa trenuto ne boli ta upala je prosla al ono sto me zabrinjava je to sto kada god stisnem tj nalegnem itd zaboli i imam osecaj pritiska , cini mi se da je izgleda u blizini zivca ili na nekom nezgodnom mestu.Bas sam jucer uspela da zakazem onkologa i izdejstvujem uput od ginekologa i to bez preglada jer navodno nema vremena pa su samo trazili knjizicu i nalaze da lekar ima na uvid.Nadam se da ce onkolog reci sve dobro kao i da to netreba operisati, barem se tome adam jer nekako nista dobro o operacijama fibroadenoma nisam cula uglavnom se vracaju nakon operacija i dupliraju sto u velicini sto po brojnosti tako da cemu onda a operacija.Nisam ni znala da mi ih jedna poznanica ima imala je dva kom pr deset godina koji su odstranjeni i sada je bila na snimanj samnom i odjednom ima 5 kom + nekoliko cista uzas njoj su zakazali i biopsiju al tek za 6 meseci a dotle treba da se pita:(Sve u svemu videcu idem 19-tog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bol u dojci i peckanje????
PostPoslato: Pon Dec 19, 2011 12:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Eto odradila sam i onkologa, odradila zato sto je to tako i izgledalo samo odradjeno po duznosti bez i jedne reci tj ajde ne bukvalno bez i jedne rekao je dobar dan , skinite se, dignite ruke, spustite ruke, da li vam je neko bolovao u uzoj porodici od tumora.Ja tu nista ne osecam izgleda da je jako duboko, dovidjenja?? Postavila sam koje pitanje odgovor je bio sleganje ramena i to tako mora ,vidimo se za godinu dana.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: