Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Apr 18, 2011 8:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2011 8:48 pm
Postovi: 3
Zdravo svima...Imam 15 godina i planiram da radim operaciju.Koliko je to dobro u mojim godinama? Zelim da znam koja je cena operacije, koji doktor je najbolji, koliko traje oporavak itd. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Maj 06, 2011 1:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:46 pm
Postovi: 75
Lokacija: Nis, Srbija
Navodno je oporavak brzi i laksi pre 18. godine, tako sam cula. Doduse, nemoj to uzimati kao 100% sigurnu informaciju.
Ja sam imala operaciju sa 17 [pre 2 godine] i prezadovoljna sam.
Preporuka lekara mozda ce biti laksa ako nam kazes gde zivis. Beograd, pretpostavljam?
Je li operacija koju zelis samo estetske prirode ili imas i devijaciju nosne pregrade [ne mozes da dises, itd]?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Maj 07, 2011 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2011 8:48 pm
Postovi: 3
Samo iz estetskih razloga...Inace, zivim u blizini Arandjelovca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Maj 10, 2011 12:40 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 03, 2009 1:46 pm
Postovi: 75
Lokacija: Nis, Srbija
Aha, pa ti si onda bliza Beogradu.
Ja sam u Nisu operisana, kod dr Milana Stankovica, i prezadovoljna sam, stvarno, a i mislim da nije bilo preskupo [mozda oko 500tinak eura...?].
Nisam sasvim sigurna.
Svejedno, imas ovde gomilu nekih preporuka za Beograd i VMA, pa procesljaj malo po forumu za estetsku hirurgiju, sigurno ces nesto naci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Maj 11, 2011 9:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2011 8:48 pm
Postovi: 3
Ok.Hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 06, 2011 8:53 pm
Postovi: 2
Molim vas ako mi neko moze pomoci kako da dodjem do doktora Bobana Djordjevica na VMA..javljam se iz Bijeljine, na koji br. zakazujem, da li znate otprilike korekcija nosa, samo je u pitanju estetski izgled?
Da li je prethodno potrebno doci na pregled, molim vas kako to uopste funkcionise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Jun 06, 2011 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 06, 2011 8:53 pm
Postovi: 2
I da zaboravila sam da pitam...kolika je cijena otprilike ...za tu korekciju nosa??
Da li moze da ne uspje operacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Avg 26, 2011 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 8:25 pm
Postovi: 12
Na toliko sam foruma pisala, pa da napišem i ovdje. Opersiala sam nos na VMA 27.07.2011. kod dr Dušana Bijelića. Radili mi septoplastiku, čišćenje nazalnih školjki i elektrokoagulaciju, sve ukupno 285 evrića, jer nisam osiguranik, tj. živim u Republici Srpskoj tako da nam se naplaćuje kao stranim državljanima. Operisao me dr Dušan Bijelić koji radi i plastične operacije. E sad da ne smaram previše, ja sam likom ODUŠEVLJENA i preporučila bih ga svakome.... Ako nekoga interesuju detalji operacije neka se javi pa ću da pišem opširno.
P.S.
ležala sam sa curom kojoj je dr Bijelić radio estetsku operaciju na nosu tako da znam dosta i o tme.
pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Sep 17, 2011 11:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 11:30 pm
Postovi: 2
Caooo :D
Ja treba da operisem nos i htela bi operaciju da radim kod dg. Bjelica... cula am da je fenomenalan...
Mozes li mi reci kako si dosla do njega i jel znas kolika je cena operacije??? I jel mi mozes jos nesto reci o operacijiii... Bila bi ti jako zahvalna :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Sep 18, 2011 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 8:25 pm
Postovi: 12
[quote="Anci1155"]Caooo :D
Ja treba da operisem nos i htela bi operaciju da radim kod dg. Bjelica... cula am da je fenomenalan...
Mozes li mi reci kako si dosla do njega i jel znas kolika je cena operacije??? I jel mi mozes jos nesto reci o operacijiii... Bila bi ti jako zahvalna


Doca je legenda :D
ja sam prvo otišla na VMA, srijedom od 15 i 30 doktor radi preglede. Na VMA tražiš uputnicu za pregled kod dr Bijelića, košta 1600 Din. Onda sa tom uputnicom ideš na 3. sprat u kabinet ORL, raspitaj se malo gdje da nađeš doktorov kabinet jer je odjeljenje ogromno ja sam se izgubila :D kad dođeš do doce, on te pregleda i da dijagnozu, ako je za operaciju (ne znam da li radiš estetsku ili funkcionalnu ili obje operacije) možeš odma da zakažeš operaciju kod sestre Željke, ako je tu ili na br. tel. 011/360-88-50- sestra Željka. Kad se javi na telefon kažeš da želiš zakazati operaciju kod Dr Dušana Bijelića i ona ti da slobodan termin. Doktor će ti na pregledu dati uputnicu za operaciju koju moraš ponijeti kad budeš išla na prijem- dan prije operacije. Moraš da paziš na menstrualni ciklus, ako ne znaš kad treba da dobiješ, nemoj zakazivati operaciju jer te neće operisati dok ti ne prođe ciklus. Par dana prije operacije radiš nalaze i to komplet krvnu sliku, urin, EKG, nalaz i mišljenje pulmologa sa snimkom pluća, i najbitnije, nalaz i mišljenje kardiologa koji ujedno time odobrava opštu anesteziju, ako nema nekih kontraindikacija. Bilo bi dobro da nalaze ne radiš neposredno nakon menstrualnog ciklusa, jer ti u tom slučaj mogu biti malo lošiji nalazi- sedimentacija, urin itd. Sa svim tim nalazima ideš na prijem u bolnicu koji je dan prije operacije, tamo te pregleda u toku dana i naveče nekoliko doktora i pregledaju nalaze itd. Moj savjet ti je da se prije operacije pucaš vitaminima i mineralima ali izbjegavaj Ca jer može da utiče na nalaze, ako si sklona herpesu pazi dobro na imunitet prije operacije, jer se meni desilo da mi je na dan operacije izašao herpes i nisu me htjeli operisati nego me otpustili i rekli da dođem tek za mjesec dana jer mi je kao imunitet loš i anesteziolog neće da da opštu anesteziju! U bolnicu kad dođeš dobiješ pidžamicu i ogrtač, to mora biti bolničko, papuče i peškire možeš da poneseš od kuće. Pored svog pribora za ličnu higijenu, ponesi i toalet papir i vlažne maramice. Posle operacije dišeš na usta koja se non-stop suše pa ponesi i labelo, te neke pastile za sisanje po izboru jer se suši grlo pa te peče, a i od tubusa budu iziritirani krajnici pa ti bude baš tiritantno disati na usta. Ja sam ponijela još i Hymoral za skidanje otoka (obavezno, ako radiš estetsku op) i antibiotik i Pressing (protiv alergije) Sve ove lijekove koje sam ti nabrojala će ti dr vjerovatno propisati nakon operacije, pošto ja nisam iz BG nego Iz Republike Srpske, ponijela sam sa sobom jer mi ih nema ko donijeti u bolnicu,a znala sam da će mi ih propisati jer sam vidjela kad sam bila prvi put da je to propisao djevojci koja je ležala samnom.
e dalje ;)))) hehe ima jooooooooooš :DDD
Ponesi i nešto za razbijanje treme, ako si tremaroš :D možeš ponijeti i laptop da gledaš filmove, ako ćeš ostati duže u bolnici.
Ja sam izašla dan nakon operacije na vlastiti zahtjev jer imam idealne uslove kod kuće, u suštini doktor mi je rekao citiram- " Ta neću te gajit' k'o rasadu! Ajde kući! " ali pošto sam udaljena dobra 2,5 sata vožnje od BG, malo se nećkao ali sam ga uspjela nagovoriti. Tako sam otpuštena u četvrtak, a u ponedjeljak sam išla na vađenje tampona. Moj savjet- SLUŠAJ SVE, ALI APSLOUTNO SVE ŠTO TI DOKTOR KAŽE, MA KOLIKO TI NEBULOZNO DJELOVALO!!! Ovaj savjet sam dobila od djevojke koja je došla drugi put na operaciju nosa, jer nije slušala savjete doktora. Ja sam se svega pridržavala i mogu ti reći da mi je operacija bila mala maca. Sada kada bih birala da idem kod zubara ili na peraciju nosa- izabrala bih operaciju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Sep 18, 2011 4:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 8:25 pm
Postovi: 12
Pih, zaboravih napisati cijenu :D
Mene je operacija koštala 28521 RSD
Svaki pregled košta 1600 RSD
naravno ja nisam osiguranik pa sam sve plaćala, ti ako možeš da dobiješ uputnicu od svog ljekara, nećeš ništa plaćati. Moja "cimerka" u bolnici je radila estetsku operaciju i platila je oko 160 000 RSD!
Ako te interesuje konkretno kakav je osjećaj nakon operacije i kako se treba ponašati, pitaj. Neću da smaram ako te ne interesuje ionako sam napisala već 20 stranica :o :D
i daaaaaaa, nemoj da te tripuju da vađenje tampona boli! Malo neugodan i iritantan osjećaj, ali traje otprilike 20 sekundi i nije blan ako si se pridržavala svega što ti je rekao doca :DDDD
sretno i no sikiriki :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Sep 18, 2011 9:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 11:30 pm
Postovi: 2
Jaooo hvalaaaa ti punooo!!!! :D Ja treba da radim zdravstvenu operaciju,ali sam mislila ujedno da uradim i estetsku...
Joj znam kako je na wma,ja sam tamo isla na praksu dve godine,i bila sam bas na plasticnoj hirurgiji... i veruj mi svaki put sam se izgubila :D
Mene interesuje apsolutno sve.. Jel bolelo punoo??? Kako je posle operacije??? Koju si ti operaciju radila??? Cula sam da se puno povracapo budjenju iz anestezije,jel stvarno tako... posto sam ja operisala slepo crevo i bila pod opstom anestezijom i super sam prihvatila lako sam se probudilaa...
Puno ti hvala na svim ovim informacijama,mnogo mi znace.. stvarno ne znam kako da ti zahvalimmm !!! :* :* :*


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Sep 19, 2011 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 8:25 pm
Postovi: 12
Ja baš nemam sreće sa ovim postovima. Napišem dvije gigantske poruke, a one se ne pojavljuju nigdje, kao da ih nisam poslala :evil: e sad ako se pojave tri odjednom ne zamjerite.
Opet.
glavno- NE BOLI, tačnije boli malo onaj dan kada si tek operisana, tražiš nešto protiv bolova i sestre ti daju. Ne smiješ piti ni jesti ništa, čini mi se sat vremena od operacije, onda ti donesu litar čaja i moraš da popiješ što prije i što više čaja. Možeš kvasiti usta vodom, ali nemoj gutati vodu, već je pljuni. Kažu da se ništa ne jede i ne pije jer ti je osjetljiv želudac pa da ne povraćaš. Nesmiješ se kretati, iako se već par sati nakon operacije osjećaš dobro, jer možeš kolabirati i povrijediti tek operisano tkivo.
Joj jest me blam ako se pojave sve poruke odjednom :oops:
Krvariš malo, ali ti mijenjaju praćkicu ujutru i uveče, kada te puste kući, mijenjaš je sama, ali jednom dnevno. Što češće mijenjaš praćkicu više krvariš, pa se to skori, pa kad ti vade tampone boli k'o đavo. Ja sam slušala, mijenjala jednom dnevno, ujutru praćkicu i vađenje tampona me nije boljelo. Bilo je malo neugodno, ali traje dvadesetak sekundi tako da je to ništa.
Pošto radiš estetsku operaciju OBAVEZNO ponesi Hymoral tablete za skidanje otoka, jer ćeš biti pošteno natečena 8) Uglavnom ovi koje sam ja upoznala, a radili su estetsku operaciju, budu gori od nas koji radimo funkcionalnu, ali jbg tebi će da lome kost tako da je to normalno, većina povraća. Utješna vijest je ta, da taj najgori period je taj dan kada si operisana, već sutra je druga priča. Generalno, ja sam bila protiv estetske operacije nosa, jer mislim da većina ljudi operiše nos iz hira, a nemoguće je biti savršen pa mi je bilo nebulozno pokušavati liječiti komplekse na taj način. Međutim, meni je nos pravio pakao od života i to takav, da sam doktoru rekla da mi skine nos i ugradi dvije metalne cijevi, samo da dišem napokon!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Sep 19, 2011 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 8:25 pm
Postovi: 12
jejej otišla poruka
pa da nastavim
Onda sam u bolnici shvatila, da isto tako ljudi kojima se ne sviđa izgled njihovog nosa, proživljavaju pakao kao i ja! Zato podržavam i estetsku operaciju. Nije divno i bajno, boli, ide krv ide slina, ništa ne smiješ izduvati, jer su nozdrve pune konaca (ovo govorim iz ličnog iskustva, a pretpostavljam da i kod vas to tako ide jer ti konac drži nosnu pregradu dok se ispravi), ne možeš da dišeš na nos, boli te kad se umivaš, bilo ko ko ti dodirne nos,dobiješ ubilački nagon da povrijediš tu osobu :evil:
Međutim sve to je ništa. Bol je po mojoj skali od 0 do 5, negdje oko 3, ali samo taj dan kada sam bila operisana, kasnije boli samo ako se slučajno uvrijediš. Meni su stalno išle suze dok mi nisu izvađeni tamponi, jer su mi pritiskali suzne kanale, čim su izvađeni tamponi to je prestalo. Otok je spao nakon 15ak dana, ali sam ga ja primjećivala i mjesec dana nakon operacije.
Sline ti stalno cure, kao i sukrvica i krv, pa sam ja jedno sedam osam dana nakon vađenja tampona morala nositi praćkicu dok jedem ili ako imam goste, da se ljudi ne zgražavaju, ali to je normalno jer se moraju iščistiti sinusi jer ti se sve u njih sliva dok nosiš tampone. Prošlo je dva mjeseca od moje operacije, a ja dan danas izbacujem komade zgrušane krvi povremeno iz nosa, samo što sad mogu da duvam u maramicu koliko hoću jer su mi konci ispali prije desetak dana. Sad normalno dišem na nos, začepi se, ali čim izduvam sline- otčepi se 8)
Mnogo mi je iritantniji bol stomaka za vrijeme ciklusa nego što me nos bolio!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Sep 19, 2011 3:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 28, 2011 8:25 pm
Postovi: 12
i da... meni su radili septoplastiku- pregrada mi je bila u obliku slova S, ali unutra, tako da mi je obje nozdrve zatvarala, čistili su mi nazalne školjke- zbog pretjerane upotrebe kapi za nos, bila mi je zadebljala sluzokoža, što je dodatno začepljivalo nos, na sve to radili su još i elektrokoagulaciju.
Sve u svemu operacija nosa je mala maca :lol:
Doktor Bijelić- legenda
cimerka je kod njega radila estetsku operaciju i jako je zadovoljna. Ti ćeš nositi i masku od gipsa pa će ti nos biti još dodatno zaštićen. Doktor stalno nešto provaljuje, mene je i u operacionoj sali zasmijavao i posle operacije. Pustio me da idem kući dan posle operacije jer sam se osjećala dobro i nisam imala temperaturu. Rekao je strogo mirovanje. Otpuštena sam u četvrtak oko 12 h, pa sam mirovala po Bg i Ušću do 17h, pa tek onda krenula kuću- stigla u 19h i nastavila mirovati :D
Moj savjet- ipak ostani u bolnici do skidanja tampona- jest da ćeš osijediti od dosade ili ako već izađeš MIRUJ! Dešavalo se da ljudi kolabiraju i da se povrijede. Najgore od svega je što kad povrijediš tek operisan nos, osim bola nećeš ništa primijetiti, ali nakon dva tri mjeseca počne se kriviti!!! Ne smiješ nositi naočare, čini mi se tri mjeseca, meni su rekli da i najbezazlenija povreda može biti kobna po izgled nosa. Iako nisam radila estetsku op, nos mi izgleda malo drugačije, zato se pripremi da će ti lice biti srugačije, ma kakvu mizernu promjenu napravila! U svakom slučaju, slijepo slušaj šta ti doktor kaže, ma koliko ti nebulozno zvučalo!!! Nemj da se plašiš, sve neugodnosti traju jako kratko i nisu strašne. Vađenje tampona ne boli, samo je neugodno. Moja operacija je trajala 1,5 h, toliko je trajala i cimerkina estetska op. Kaže da joj se nos svidio čim je skinula masku, mada treba par mjeseci da sve prođe i da se dobije konačan izgled nosa.
Meni je Bijelić zakon, cimerki se isto svidio, međutim raspitaj se kod još ljudi za druge doktore, ili vidi ima li neko negativno iskustvo sa Bijelićem.
Držim ti fige, i javi kad sve završiš da vidim kako si prošla.
P.S. Ako sam šta zaboravila napisati ili ti je nejasno- pitaj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: