Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: jutarnja nesanica....kako je izleciti?
PostPoslato: Pon Maj 16, 2011 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 4:31 pm
Postovi: 14
Pozdrav svima,

Vec oko mesec dana, skoro 2 imam problem sa nesanicom. Ali ne onom klasicnom gde ne mogu da se uspavam vec se budim rano ujutru maltene u isto vreme i ne uspevam da zaspim ponovo, zbog cega sam umoran i razdrazljiv tokom celog dana. Zaspim maltene cim spustim glavu na jastuk ili relativno brzo a opet se budim oko 5-6 sati i onda ne mogu da nastavim sa spavanjem. Jedno par dana je samo bilo bolje pa sam uspeo da izvucem da spavam i do 7 u cugu al u zadnje vreme zaspim normalno dakle a budim se rano. Spavam ili nesto manje od 6 sati ili oko 6 sati, znaci to jeste neki bioloski minimum ali ja sam stalno umoran. Evo i sad isto. Uopste ne znam sta je uzrok tome, jer kad sam bio pod stresom ali pravim stresom spavao sam ko klada a sada jednostavno kao da nesto u organizmu ne valja i uprkos PREMORU ne mogu da spavam duze i vise :(

S vremena na vreme osetim i blage vrtoglavice, da li je to mozda od umora? I takodje sam jednom primetio da kad sam legao oko 1 spavao sam opet 6 sati UZ budjenja al sam se probudio oko 7 i bio sam naspavan kao da sam spavao 10 sati, a evo jutros sam se probudio u 5 pa sam nekako zaspao i onda u 6 (zaspao oko ponoci prvi put kad i inace lezem) i bukvalno oci su mi kao krofne. Ja inace retko i spavam 8 sati, nekih 6-7 mi je optimum al sad i sa ovakvih 6 se osecam kao da sam spavao dva sata.

Uopste ne kapiram u cemu je fora, a strahujem i za zdravlje iskreno zbog ovoga pa mozda i to malo potpomaze svemu.

Sta da radim, pomagajte, ocajan sam vise i isfrustriran? Sve sta god probam me samo brze uspava al ne sprecava rano budjenje. Ne bih da probam sa tabletama jer to nece resiti problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jutarnja nesanica....kako je izleciti?
PostPoslato: Pon Maj 16, 2011 9:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 19, 2010 2:56 pm
Postovi: 47
Frustrirajuce je to. Ja kad me to uhvati popijem bensendin jedno parcence i komiram se od spavanja. Moj tata ima godinama problem sa istim tipom nesanice...tj. odspava dobro prvih par sati a onda je kao vampir budan od 3-4 sata do ujutru! Njemu je to od premora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jutarnja nesanica....kako je izleciti?
PostPoslato: Sre Maj 25, 2011 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2011 4:31 pm
Postovi: 14
Hm, ne znam da li je i kod mene isti slucaj. Moja keva se isto budi tako tokom noci veoma cesto i ne spava duboko ali funkcionise normalno i ne oseca se previse umorno.

Zadnjih dana je nesto bolje, tj. uspevam da se uspavam i kad se probudim i osecam se naspavano ujutru, ali me brine sto se stalno budim tako rano pred zoru bez obzira na sve. Pre mi se to nije desavalo ili bar nisam primecivao.

Da li je uopste normalno buditi se nocu, tako sam od sebe da se probudim? Poenta je sto i ja kad se probudim se probudim obicno tako pred zoru, dakle 5-6 sati i tako svaki dan, a nemam stvarno razloga za tako nesto, vec organizam sam od sebe to radi. Ponekad mi se desi da se probudim nakon snova oko 3-4 isto al tada uglavnom zaspim u roku od 5-10 minuta.

Neko mi je rekao da je mozda u pitanju takozvana idiopatska nesanica. Nisam bas skontao kakav je to oblik nesanice, ali skontao jesam da je to neki oblik koji je neizleciv odnosno traje celog zivota? Da li je to moguce? Mene ne muci nesanica od samog rodjenja (sto je jedan od uslova za klasifikaciju na ovu nesanicu), vec jedino od malena spavam manje od 8 sati, dakle uglavnom 6-7.

I da li je uopste nesanica nasledna, jer kazem, i keva mi se jako cesto budi tokom noci, pa nekad isto uopste ne moze posle da se uspava, a prethodno nema problema da zaspi prvi put?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jutarnja nesanica....kako je izleciti?
PostPoslato: Pet Maj 27, 2011 12:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
Odes lepo kod lekara i popricas sa njim i da ti neke lekice ili pak uput za polisomnografiju i istovenemo iskljucis neki organski poremcaj ako ne onda je psihijatrijske prirode. Prof.dr Nikola N. Ivankovic se bavi poremecajem spavanja malo guglaj i naci ces.
Ti imas tu tzv. terminalnu insomniju koja je prisutna u raznim patoloskim orhganskim stanjima a hoce recimo ako koristis ponekad ili cesce psihoaktivne supastance.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jutarnja nesanica....kako je izleciti?
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 11:14 pm
Postovi: 5
Ja cu ovde da pitam. Da li je neko koristio Sanval protiv nesanice? Ja sam ranije koristio Flormidal i Lendormin, i ponekad Bromazepam, sad su mi dali ovaj, to je kao noviji lek od ovih, ali se nesto dvoumim da ga probam zbog propratnih efekata koji su navedeni, i to prvenstveno zbog toga sto je zabelezeno da u nekim slucajevima na pocetku koriscenja moze da izazove mesecarenje. Dobro, verovatno je broj tih slucajeva u procentima zanemarljiv, ali sa druge strane ima par slucajeva kad se sumnja da su ljudi poginuli vozeci kola ili padajuci sa terasa dok su mesecarili pod uticajem ovog leka.

Pa mene sad zanima, ako se neko razume u mesecarenje, da li covek koji mesecari dok je u tom stanju obavlja automatske radnje ili kako to ide. Konkretno, ako ja pocnem da koristim ovaj lek, pa se zakljucam i ostavim kljuceve na neko mesto gde ih dok sam budan nikad ne bih ostavio, da li cu ja da ih nadjem ako krenem da mesecarim pa da izadjem, ili necu ni da ih nadjem zato sto cu da ih automatski trazim tamo gde ih svakog dana ostavljam X godina unazad?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jutarnja nesanica....kako je izleciti?
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2008 4:25 pm
Postovi: 35
ia imam isti vid nesanice. zaspem kao top odmah, ali se probudim oko 05:30 ili 06h, pa se vrtim i nema sanse vise da zaspim do 7h, kad treba da mi zvoni sat. ponekad se i budim nocu i idem u wc, iako nemam toliko potrebe za istim, a nekad i ne.
idem da spavam oko 24h, svaki dan. probala sam da legnem oko 22h, ali onda se probudim u 4h.
izbacila sam hranu kasno uvecer, bavim se sportskom aktivnoscu 3 puta sedmicno, kafu pijem jedino ujutro, setam predvece,izbacila popodnevnu dremku..itd.

ovo vec traje zadnja 3 meseca. mozda ce neko da kaze da je 5-6h ponekad isprekidanog sna dovoljno , ali znam da meni nije, zato sto kad se probudim osjecam se umorno, iznureno i treba jos da se "odmorim od spavanja" i to sve utice na moje radne sposobnosti i ljude oko mene, jer sam nenaspavana

da brinem, brinem...oko posla, decka i tako tih svakodnevnih zivotnih stvari...ali i radim posao koji ponekad zahteva nocne smene, tako da nekad samo mesecno radim jednu noc, a nekad se zaredja i po 5-6 noci meseceno, pa su to sve prepostavljam razlozi, puno briga i neredovan san.

znam da sve zvuci logicno , ali kako da prestanem da se budim ujutro????

p.s. uzela sam 2-3 puta bensedin u jednoj nevezanoj tragicnoj situaciji, i svaki put mi je sutradan bilo jako lose, osecala sam se jos umornija i bila sam mamurna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jutarnja nesanica....kako je izleciti?
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 11:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 9:26 pm
Postovi: 162
Jimmy23 je napisao:
Pozdrav svima,

Vec oko mesec dana, skoro 2 imam problem sa nesanicom. Ali ne onom klasicnom gde ne mogu da se uspavam vec se budim rano ujutru maltene u isto vreme i ne uspevam da zaspim ponovo, zbog cega sam umoran i razdrazljiv tokom celog dana. Zaspim maltene cim spustim glavu na jastuk ili relativno brzo a opet se budim oko 5-6 sati i onda ne mogu da nastavim sa spavanjem. Jedno par dana je samo bilo bolje pa sam uspeo da izvucem da spavam i do 7 u cugu al u zadnje vreme zaspim normalno dakle a budim se rano. Spavam ili nesto manje od 6 sati ili oko 6 sati, znaci to jeste neki bioloski minimum ali ja sam stalno umoran. Evo i sad isto. Uopste ne znam sta je uzrok tome, jer kad sam bio pod stresom ali pravim stresom spavao sam ko klada a sada jednostavno kao da nesto u organizmu ne valja i uprkos PREMORU ne mogu da spavam duze i vise :(

S vremena na vreme osetim i blage vrtoglavice, da li je to mozda od umora? I takodje sam jednom primetio da kad sam legao oko 1 spavao sam opet 6 sati UZ budjenja al sam se probudio oko 7 i bio sam naspavan kao da sam spavao 10 sati, a evo jutros sam se probudio u 5 pa sam nekako zaspao i onda u 6 (zaspao oko ponoci prvi put kad i inace lezem) i bukvalno oci su mi kao krofne. Ja inace retko i spavam 8 sati, nekih 6-7 mi je optimum al sad i sa ovakvih 6 se osecam kao da sam spavao dva sata.

Uopste ne kapiram u cemu je fora, a strahujem i za zdravlje iskreno zbog ovoga pa mozda i to malo potpomaze svemu.

Sta da radim, pomagajte, ocajan sam vise i isfrustriran? Sve sta god probam me samo brze uspava al ne sprecava rano budjenje. Ne bih da probam sa tabletama jer to nece resiti problem.



procitaj moje postove sa ove teme:

pitanja-odgovori/problem-spavanjem-t39785.html

_________________
"Treba otimati radost
danima sto beže
na svetu mreti je lako
živeti je teže."

Majakovski


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: jutarnja nesanica....kako je izleciti?
PostPoslato: Sre Avg 31, 2011 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 11:14 pm
Postovi: 5
Ja sam dve godine radjao mecku zbog tog budjenja i rano ujutro i u sred noci i bilo kad, i to se sve poklopilo sa trenutkom kad su mi dzukele maltene ispod prozora postavili neke kontejnere kojima ujutru lupaju kao ludi, i onda sam ja dve godine sa... hajde da kazem straho odlazio na spavanje, zato sto znam da ce ujutro ovi da lupaju i da me bude pre vremena kad se inace budim vec decenijama. Onda mi je mnogo pomogla standardna terapija sa anksioznost - ksanaks 0,5mg 3x dnevno + pomenuti sanval za spavanje. Naravno, to se ne pije non stop, nego se zna kako se pije, a ko ne zna, neka ide kod lekara da mu odredi. Posle sam i probleme sa kontejnerima resio izvesnim metodama, pa mi se sad bolje. Tako da ja mislim da oko tih nesanica treba da se nadje sta je u stvari to zbog cega je neko uznemiren i sta je to sto mu smeta da bude smiren duhom pa se tako budi, i ako je to nesto stvarno postojece, kao sto je u mom slucaju bila ta lupnjava kontejnerima u cik zore, onda taj problem da se resi, zvanicnim kanalima ako je to moguce, a ako nije, onda nezvanicnim, pa ce i situacija sa problemima sa spavanjem da se resi, a lekovi su tu samo privremeno i za urgentne situacije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: