Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Jan 03, 2011 1:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 03, 2011 10:49 am
Postovi: 6
Pozdrav svima i Srecna Nova godina! Nov sam na forumu i zelim da uradim test na intoleranciju. Pretresao sam prethodnih 140+ strana i imam naravno dilemu. Gde uraditi test?! ANALIZA ili HOLITIMED??? Molim vas sve za savet. Zvao sam Analizu i radio bih onaj test za 3.000 rsd. Rekli su mi da je taj test sasvim dovoljan za one koji zele da smrsaju (sto mene i zanima) a da su oni skuplji od 11.000 i 27.000 sa nekakvim antitelima i koriste se za ljude koji imaju ozbiljnije zdravstvene probleme. Procitao sam i vase zamerke pa vas molim da mi pomognete da odlucim. Samo da napomenem da sajt HOLITIMED-a ne radi, tako da nista korisno o njima nisam uspeo da saznam. Hvala jos jednom svima u napred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Jan 03, 2011 2:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 31, 2010 12:31 pm
Postovi: 6
Ja sam radila u Holitimedu i zadovoljna sam. Test je isto kostao 3000 rsd kao i u Analizi, tako da...

_________________
Ko hoće nađe način, ko neće nađe izgovor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Jan 21, 2011 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 10:59 am
Postovi: 4
Eto , malo i ja da dodam svoje iskustvo. Test sam uradila pocetkom oktobra 2010, i drzala dijetu oko mesec dana, sa sitnim prekrsajima( 3-4 puta) i skinula 8 kg za to vreme. U pauzi do 10 januara ( znaci slave, nove godine itd) sam se ugojila 2 kg, koje sam sad za 10 dana vec skinula. Napominjem da sve vreme pijem kafu koja mi je zabranjena, 2 nes kafe ujutro. Razradila sam sistem spremanja hrane, pa evo nekih ideja:
Hleb - bez obzira sto mi je kvasac dozvoljen, testo ne narasta bez psenicnog brasna, pa je glupo dodavati ga. Ja pravim nesto slicno proji od ovsenog brasna, vrlo je ukusno i mekano nekoliko dana.Pomesam 6 kasika brasna, malo ulja i kiselu vodu, da bude malo gusce nego za palacinke i ispecem u teflonskom plehu.
Najveci problem u pocetku mi je bila hrana za dorucak, pa pravim pitu bez kora ( dozvoljena su mi jaja) Umutim 3 jaja, 1 dl vode, pola dl ulja , 6 kasika dozvoljenog brasna i u to dodam spanac ili zelje ili dinstani praziluk.Dodam i dozvoljene zacine, u spanac mirodjiju.
Za sendvic varijantu uvek imam biftek ili curetinu ispecenu u rerni, pa ohladjenu, tako da sa hlebom mogu uvek da ponesem sa sobom, da ne budem gladna.
Pravim i francusku salatu , majonez domaci od jaja i maslinovog ulja, jer su mi svi sastojci dozvoljeni. Doduse, to je sad malo tesko, ja sam ostavila kisele krastavcice bez secera, kupovni ne mogu da se koriste za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Jan 21, 2011 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 21, 2011 10:59 am
Postovi: 4
Sto se glavnog obroka tice, to je , pretpostavljam svima najmanji problem, dozvoljeno meso ili riba, dozvoljeno povrce ( ja jedem dosta integralnog pirinca kao prilog)salata i sve ok.
Sto se tice slatkisa, nedostajali su mi u pocetku, pa sam pravila vocni kolac sa dozvoljenim brasnom i uljem ( to valjda svi znaju kako se pravi) . 4 jaja, 1 dl ulja, 1 dl vode, 6-8 kasika brasna, dozvoljenog secera po ukusu ( ne ponasaju se sva brasna kao psenicno, pa treba proceniti gustinu, a i nisu svi seceri isto slatki, znaci, probajte ukus umucenog testa) i po tome pobacate dozvoljeno voce. Ja sam , da bi utisak bio pravi, cak samlela fruktozu da pospem prah secer odozgo :)
Jos jedan stos, uz kuvano meso napravite sos od dozvoljenog brasna ( ja ne smem paradajz, pa pravim sos od mirodjije i visnje).
Trenutno jedini nedostatak koji osecam je mleko i jogurt, jer nema kozjeg koje mi je dozvoljeno.Da, BTW, prekjuce sam pojela kiflicu sa sirom, koje sam pravila cerki, i odmah sam se nadula i pocela da kasljem i da tesko disem. Inace, cilj je jos 20 kg pa kad postignem, nije vazno. Inace, poznajem devojku koja je za 4 meseca skinula 40 kg- imala je 60 viska :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Ned Jan 23, 2011 10:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Radila sam pre dve nedelje ovaj test u Analizi. Motiv mi je bio vise da vidim dal bih mogla sebi da pomognem posto imam Kronovu bolest, naravno i koje kilce manje ne bi bilo lose. Medjutim od 350 namirnica smem da jedem 14 razlicite vrste ribe (pola nikad nisam probala), flasiranu vodu, integralni pirinac, blitvu i endiviju (koje zbog bolesti ne smem) list cvekle i radic (nikad u zivotu probala a i pitanje kako bi moj stomak na njih regovao) od voce guavu i zovu i od zacina kurkumu i TO JE TO!
Dakle, sem ako svaki dan ne jedem neku ribu i pirinac za dorucak rucak i veceru.....nema nista drugo! Lista neutralnih stvari je jos manja, a sve ostalo je za i izbegavanje. I tako gledam ja ovu listu, gleda ona mene i ja ne znam odakle da pocnem i da li da pocinjem, jer nesto cisto sumnjam da cu na ribi i pirindzu izdrzati vise od par dana. Neki savet, predlog?
Ako probam da jedem preporucenu hranu uz po koju koja to nije hoce li to uopste imati nekog efekta? Prosto nisam pametna sta da radim...
Inace vidim da su mi predlozili br. kalorija do kojih sam i sama dosla kada sam izracunavala koliko bi bilo potrebno da krene da se skida visak (oko 6 kg) pa rekoh da vas pitam jedete li vi preporucenu hranu u neogranicenim kolicinama (mislim ne bas neogranicenim, nego recimo koliko vam treba da ne budete gladni) ili se pridrzavate i vi tog br. kalorija koji je preporucen? (jel ako je tako onda bi mrsali bez obzira sta jedete...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 10:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 10:21 am
Postovi: 2
Prvo da vam pozelim svima puno uspjeha u onome sto pokusavate da postignete.

Sad evo malo brojki:
1.02.2010 na svojih 177cm imao sam 101kg.Treba jos navesti da na mome tjelu nije bilo misica usljed nedostatka bilo kakve fizicke aktivnosti.
Danas na svojih 177cm imam 84kg od cega je vecina fino rasporedjenja u vidu izradjenih misica i jadan veoma mali dio sala na stomaku koji je gotovo neprimjetan ispod majice kratkih rukava(licno samo meni smeta).

U pocetku sam sam pokusao da regulisem ishranu izbacivanjem hleba i slatkisa i uveo sam 4-6 treninga dnevno nekada sam trenirao i dva puta dnevno obicno jutro teretana vece trcanje.Prvih 4 mjeseca sam skinuo nekih 2 kg ali pred ogledalom sam izgledao kao da sam skinuo citavih 10kg.Moj procenat masnog tkiva sam smanjio sa 27% na 19% za taj period.Poslje ovih 4 mjeseca doslo je velikog zamora organizma i stalne iscrpljenosti a pomaka u kilazi nije bilo sto mi je bio signal da zatrazim strucnu pomoc jer ocigledno sam nesto radio pogresno.Radio sam test Netolerancija na hranu screen od 3200din u BioMedici.Poceo sam da se pridrzavam testa(izbaceno svo voce sem,breskve,limuna i tresnje,sve zitarice,svo kostunavo voce,sva plava riba,kafa, ali zato dozvoljeno svo meso,sve vrste mleka i njegovi proizvodi,sve vrste masti i ulja, da ne zaboravi krvna grupa mi je B+)i zgubio sam 7 kg za manje od mjesec dana.Za vrijeme ljeta i zezanja sam popravio kilazu za nekih 1kg jeo sam sve i nisam trenirao.Sada sam opet u treningu i hranim se manje vise na svoju ruku:
Trening prije dorucka(45min intezivnog rada sa tegovima a odmah poslje 35min intezivnog trcanja 5.5km)cim zavrsim trening pijem mjesavinu dekstroze(prost secer),Glutamina(amino kiselina)i izolat surutke(25g cistog proteina).nakon toga jedem 3 obroka na svakih odprilike 2 sata i oko 20h veceram.Obroci uglavnom sadrze meso i povrce(bez tjestenine,pirinca,hleba itd)Svake druge srijede(srijedom radim vjezebe za noge)krsim pravilo i jedem sto pozelim.Vratio sam se ponovo na 84kg i nastavljam da gubim kilazu i pored redovne terapije bromazepanom(jako stresna situacija u porodici ali nije prica za ovdje).Pored svega ovoga dodao bih i to da imam 31 god tako da nisam u dobi kad je lako odrzavati fizicku kondiciju i kilazu.
Moj savjet je svima da odrade test cisto da vide gdje grijese i da slusaju svoje tjelo jer ono se pobuni uvjek kad u njega ubacite nesto sto mu ne odgovara.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:34 pm
Postovi: 26
Krled je napisao:
Prvo da vam pozelim svima puno uspjeha u onome sto pokusavate da postignete.

Sad evo malo brojki:
1.02.2010 na svojih 177cm imao sam 101kg.Treba jos navesti da na mome tjelu nije bilo misica usljed nedostatka bilo kakve fizicke aktivnosti.
Danas na svojih 177cm imam 84kg od cega je vecina fino rasporedjenja u vidu izradjenih misica i jadan veoma mali dio sala na stomaku koji je gotovo neprimjetan ispod majice kratkih rukava(licno samo meni smeta).

U pocetku sam sam pokusao da regulisem ishranu izbacivanjem hleba i slatkisa i uveo sam 4-6 treninga dnevno nekada sam trenirao i dva puta dnevno obicno jutro teretana vece trcanje.Prvih 4 mjeseca sam skinuo nekih 2 kg ali pred ogledalom sam izgledao kao da sam skinuo citavih 10kg.Moj procenat masnog tkiva sam smanjio sa 27% na 19% za taj period.Poslje ovih 4 mjeseca doslo je velikog zamora organizma i stalne iscrpljenosti a pomaka u kilazi nije bilo sto mi je bio signal da zatrazim strucnu pomoc jer ocigledno sam nesto radio pogresno.Radio sam test Netolerancija na hranu screen od 3200din u BioMedici.Poceo sam da se pridrzavam testa(izbaceno svo voce sem,breskve,limuna i tresnje,sve zitarice,svo kostunavo voce,sva plava riba,kafa, ali zato dozvoljeno svo meso,sve vrste mleka i njegovi proizvodi,sve vrste masti i ulja, da ne zaboravi krvna grupa mi je B+)i zgubio sam 7 kg za manje od mjesec dana.Za vrijeme ljeta i zezanja sam popravio kilazu za nekih 1kg jeo sam sve i nisam trenirao.Sada sam opet u treningu i hranim se manje vise na svoju ruku:
Trening prije dorucka(45min intezivnog rada sa tegovima a odmah poslje 35min intezivnog trcanja 5.5km)cim zavrsim trening pijem mjesavinu dekstroze(prost secer),Glutamina(amino kiselina)i izolat surutke(25g cistog proteina).nakon toga jedem 3 obroka na svakih odprilike 2 sata i oko 20h veceram.Obroci uglavnom sadrze meso i povrce(bez tjestenine,pirinca,hleba itd)Svake druge srijede(srijedom radim vjezebe za noge)krsim pravilo i jedem sto pozelim.Vratio sam se ponovo na 84kg i nastavljam da gubim kilazu i pored redovne terapije bromazepanom(jako stresna situacija u porodici ali nije prica za ovdje).Pored svega ovoga dodao bih i to da imam 31 god tako da nisam u dobi kad je lako odrzavati fizicku kondiciju i kilazu.
Moj savjet je svima da odrade test cisto da vide gdje grijese i da slusaju svoje tjelo jer ono se pobuni uvjek kad u njega ubacite nesto sto mu ne odgovara.
Pozdrav.


Vidim te kao skorog pacijenta za kardiologiju, endokrinologiju i ko zna koju još ..........logiju.

Postoje neki osnovni principi ishrane: Šta, kada (u koje doba dana), šta s čim sme a šta ne sme nikako i, opet Kada? Unos vrsta hrane u toku dana zavisi isključiv od enzima koji se u to doba luče i samo enzimi određuju da li je nešto dobro da se jede u neko doba dana ili ne. Imate mogućnost da stanje svog organizma i njegove potrebe i mogućnosti proverite u Anti Aging centru dr Gifing, u Svetogorskoj 25, (pogledajte: http://www.drgifing.com) gde ćete dobiti kompletna, individualna uputstva o ishrani i garantovano ćete vrlo brzo postići idealnu težinu bez posebne dijete, odnosno odricanja, samo uz pravilan raspored obroka i unosa namirnica. U ostalom, na sajtu pogledajte kako izgleda dr Gifing, gotovo potpuno bez šminke i pokušajte da pogodite koliko ima godina. Zabranjeni su samo prosti šećeri (uključujući i med), mleko i jogurt (ali je dozvoljeno kiselo mleko) a gotovo sve ostalo je dozvoljeno (ako test intolerancije, koji se NE radi iz krvi, to dozvoljava), samo ne kada kome kako padne na pamet, već kako to odrede enzimi gušterače.
Potrebno je i aktiviranje mišića, ali bez preterivanja (najbolji je brzi hod ili neki rad s tegovima tog intenziteta) i to samo pre doručka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2011 10:21 am
Postovi: 2
@Barajevo

Ako si pazljivo procitao vidio si da trening radim prije dorucka.Takodje si mogao da primjetis da mojom ishranom jako dobro kontrolisem(manipulisem)insulinom.Uzimam dekstrozu(secer dobijen iz grozdja moze se naci u svakoj prodavnici zdrave hrane)najprostiji secer koji postoji.Takodje uzimanje izolata surutke je opste poznato u medicini i sve se radi uz savjet kardiologa koji mi je i preporucio Glutamin jer stiti i jaca srcani misic usljed jakog treninga.Nista od navedenog sto radim i koristim nije uzeto bez predhodne kontrole i odobrenja ljekara i naravno sve je mnogo manje stetno nego bilo koji proizvod koji kupujes u normalnim prehrambenim marketima(sve je bez emulatora i konzervansa).Najvaznije od svega je da se sve kupuje iskljucivo u EU gdje prolazi jako rigorozne kontrole i da se isti proizvodi koriste od 17-30 godina unzad bez nus pojava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Mar 01, 2011 5:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 5:12 am
Postovi: 2
Pozdrav,

citam dugo ovu temu i odlucila sam da se oglasim :) i pitam vas nesto

planiram da uradim test intolerancije na hranu u Holitimed-u (od 3000 dinara).

ali sam cula da oni samo odrede krvu grupu i jos neke osnovne stvari iz krve slike i ubace u racunar i izbace tabelu sta sme a sta ne da se jede


takodje sam nasla knjigu Dr D'Adamo-a o nacinu ishrane vezanu za krvne grupe,

i to prilicno detaljno je opisano sta je dozvoljeno, sta neutralno a sta nije dozvoljeno.

moja krva grupa je A+, i zelim da smanim telesnu tezenu.

ako ima neko sa istom krvnom grupom i problemom :D a da je radio analizu u ovoj ili nekoj drugoj laboratoriji, zamolila bih vas da mi posaljete vase rezultate i upuststva koje ste dobili.

volela bih da uporedim sa ovom knjigom.

jer iskreno trenutno je svaki dinar bitan pa ne bih davala 3000 ako je slicno ono sto ce mi oni tamo reci

hvala puno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Uto Mar 29, 2011 4:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2011 2:32 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima! Preletela sam postove na brzinu, i vidim da je vecina imala problema za kilazom kad se odlucila za test (ne)tolerancije na hranu... Mene naime muci drugi problem-imam atopijski dermatitis na rukama i akne na licu, pa mi je izmedju ostalog kraj svih kremica preporucen i taj test. Medjutim, crvena boja dominira na tom spisku :cry: Pa bih htela da vidim da li neko moze da mi da savet, ili ima iskustva, kako ce izbacivanje svih tih namirnica, koje mi na osnovu testa ne odgovaraju, imati uticaja na moju kozu? Sto se kilaze tice, sa njom nemam problema.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Maj 26, 2011 4:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Pozdrav svima! Evo me ovde posle 100god...samo da napisem moje iskustvo u par reci.. Test sam radio u martu 2010. godine. Drzao sam ga neka 2 i po meseca, lepo sam bio oslabio i namerno prekinuo da vidim kakav je efekat vracanja kilograma. Evo me, posle skoro godinu dana ne pridrzavanja, vratio sam kilograme i sada imam vise nego sto sam imao kada sam poceo. Napominjem da sam se 1-- posto pridrzavao testa!! Znaci, ipak se sve da vratiti...ali pocinjem ponovo pa cemo da vidimo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Jun 10, 2011 12:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 10, 2011 12:46 pm
Postovi: 1
zdravo sivma:)

radila sam test netolerancije na hranu u BIOMEDICA-i. Moram da priznam da sam se proprilicno iznenadila zato sto sam smatrala da se hranim zdravo.
Zabranjeno mi je sve od mlecnih proizvoda, od mesa sve sem curetine,ne smem ni pecurke i luk koji su bili osnova za skoro svako moje jelo.
Takodje, ne smem so,secer,vodu iz cesmevocne sokove, dosta voca,cak i odredjene zacine.

Da li mislite da preteruju ili da ovo zaista ima nekog smisla?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Jun 13, 2011 12:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 07, 2005 8:55 pm
Postovi: 22
Lokacija: beograd
Pre porodjaja sam imala visak kilograma , bila sam bas buckasta .
U trudnoci mi hrana bas i nije prijala , tako da sam i tu izgubila nekih 5kg . Plasila sam se da nesto nije kako treba sa trudnocom , jer sam ja gurman ... obozavam da jedem ...
Kad sam se porodila , pocela sam da dojim , i naravno zeljna hrane i non stop zedna , ja sa se nalivala sokovima i po 5 litara dnevno , i naravno jela sve ono sto nisam 9 meseci ...
I tako sad , posle 19 meseci , imam OGROMAN PROBLEM SA KILOGRAMIMA.
Uradila sam test pre neki dan , i sutra pocinjem.
Nista vam nisam pomogla ovom pricom , ali sam htela da sa nekim ovo podelim i sad mi je lakse .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sub Jul 02, 2011 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 9:44 pm
Postovi: 17
Narode vidim da velika vecina vas ovaj test radi zbog kilaze.E ali ja imam drugu vrstu problema.Naime imam ceste dijareje(po par puta dnevno) i to traje vec skoro godinu dana,lekari su mi rekli da imam nervozu creva i da je to zbog toga...
Sada me interesuje da li je neko imao slicnih problema kao ja,da li je uradio ovaj test i da li mu je isti pomogao?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pon Jul 04, 2011 9:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 8:22 pm
Postovi: 3
Ja sam maločas postavio ovo pitanje na Gastroenterologiji, ali vidim da joj je mesto ovde:

Zanima me gde na teritoriji Novog Sada može da se obavi test intolerancije na hranu? Takođe, koliko je pouzdan i koliko košta otprilike? Zbog simptoma koje imam već godinama: umor, gasovi, bolovi i grčevi u stomaku, nesvarena hrana u stolici i ne mogućnosti da se ugojim (pored više nego obimne ishrane) sumnjam da moj organizam ne može da apsorbuje hranu koju jedem ili da sam jako osetljiv na nešto.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: