Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Pet Feb 11, 2011 4:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Dosta je "mrtva" ova tema, dve godine niko nije pisao :o :o :o
Bilo bi lepo kada bi se ljudi više uključili, toliko ima obolelih u Srbiji....nije mi jasno!
Tati je sada dobro, stigao je kući posle prve hemoterapije, i jedino što ga muči je zatvor. Počeo je lepo da jede, mama ga hrani što je moguće zdravije ali makrobiotika i izgladnjivanja ne dolaze u obzir jer se čovek prepolovo.
Nabavili smo sve moguće preparate i napitke za koje smo čuli da pomažu i to je to. 02. marta treba da ga hospitalizuju na 3 dana zbog druge ture hemoterapije i rekli su nam da će tada i videti kakav je učinak prve terapije.
Na otpusnoj listi piše da će se lečiti kombinacijom hemo i radio terapije ali ne znam kada će primati radio terapiju. Za prognoze doktor je rekao tek kada se vidi učinak prve hemoterapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sub Feb 12, 2011 9:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 08, 2005 11:58 am
Postovi: 42
Tvom ocu ipak nisu radili drugu bronhoskopiju ili jesu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sub Feb 12, 2011 3:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2008 12:30 pm
Postovi: 126
Lokacija: Pancevo
Jesu. Jednu su mu radili na kliničkom i nisu uspeli da ustanove tip kancera. Pisalo je da se uzorak raspao :cry: .
Kada su ga primili na VMA tada mu je radjena druga bronhoskopija i postavljena je dijagnoza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Pon Feb 28, 2011 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:34 pm
Postovi: 26
mejvis je napisao:
Jesu. Jednu su mu radili na kliničkom i nisu uspeli da ustanove tip kancera. Pisalo je da se uzorak raspao :cry: .
Kada su ga primili na VMA tada mu je radjena druga bronhoskopija i postavljena je dijagnoza.


I za Mejvsa i za Zaneta. Vi ste se opredelili i vama ne može pomoći niko sa foruma. Na žalost, ne može se probati "malo od svega" (zvanično - nezvanično) pa valjda će nešto da uspe.

Pogledajte postove koje je napisao Ivan na ovom istom forumu samo u drugom podforumu:

onkologija/b17-amigdalin-leatril-t16602-15.html

Trebalo je stisnuti petlju, reskirati i sam ući u jedan ceo sistem (za to trebaju "muda", puno rada i učenja u vrlo kratkom vremenu) koji je neizvestan, ali je to daleko bolje od ovog što ste vi prihvatili i što je potpuno izvesno. Nek vam je sa srećom ali u tom, zvaničnom sistemu, ne može Vam pomoći niko sa foruma.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Mar 02, 2011 11:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 02, 2011 10:42 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima!

Mom tati je dijagnostikovan microcell. karcinom prije 3,5 god. velicine 5x5 cm bez metastaza! Moram priznati da je sok nakon saznanja trajao citav jedan mjesec ispunjem ocajem i plakanjem i s cim sve ne! I onda smo svi u porodici sjeli i odlucili da tako vise ne moze i da se borimo! Nismo mnogo razmisljali unapred niti o crnoj statistici jer su brojke brojke a covjek individua koja razlicito reaguje!

Elem, nekoliko dana nakon dijagnoze, poceo je sa HT i to 6 ciklusa a svaka 3 mjeseca je radio CT koji je pokazao smanjenje. Nakon toga je mjesec i po dana proveo u BG na zracenju i snimci su bili cisti. 2 godine smo bili mirni i prije 6 mjeseci na kontroli se pokazalo da se tumor vratio na isto mjesto tako da je opet poceo sa hemo i opet djeluje. Metastaza nema (a sve smo "pretrazili"), bar ne vidljivih! Svo ovo vrijeme on pije sok od cvekle, mrkve, jabuke i malo limuna a i koristi med sa nekim travama. Odskora jede par listica cuvarkuce dnevno sto se pokazalo odlicno za jetru (bila je "masna" od HT ali se "ocistila" od kako ovo koristi)! Naravno, bilo je tu jos stokakvih preparata kojim smo ga kljukali: Noni, Sitaku gljiva itd. Krvnu sliku smo uvijek uspjeli odrzavati u granicama normale.

I da napomenem-moj tata vodi sasvim normalan zivot ove 3,5 godine! Radi kao i prije i cak sam ide na hemo! Naravno, nije uvijek sve sjajno-mucine i slabost od HT su prisutne alli se uvijek izborimo sa tim! I mislim da je to najbitnije, podrska porodice a sve ostalo su aditive!

Ne predajte se!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Čet Mar 03, 2011 11:34 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 01, 2009 6:52 pm
Postovi: 112
Lokacija: ruma
Hvala Miki85 na podrsci!Zelim vam sve najbolje!!!

_________________
POMOC


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 02, 2011 10:42 pm
Postovi: 2
Da li je neko koristio kineski preparat Firewall 1? Sture su informacije koje pronalazim na netu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Pon Mar 28, 2011 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 10, 2011 7:12 pm
Postovi: 9
Za sve one koji vidim jure za lek od ove odvratne bolesti mogu posavetovati da pokusaju sve jer je zivot lep, i treba ga ziveti. Kada sam saznala da imam rak na plucima, mislila sam da je kraj. Lekar mi je rekao da imam promenu i na jetri sto mu je ukazivalo da je u metastazi. Predlozio mi je hemo, sto sam tog trenutka odbila. Non stop sam plakala i razmisljala zasto bas meni to da se desi. Nisam znala sta cu i kako dalje. Cula sam za nekog Dejana koji leci razne bolesti ukljucujuci i karcinom pa sam ga pozvala. Predlozio mi je terapiju pa sam je porucila i krenula sa koriscenjem. Posle svake ispijene ture sam se osecala bolje, i nakon trece otisla na kontrolu. Rezultati su pokazali da na jetri nema metastaze, a na plucima samo senka koja je posle jos dve ispijene ture nestala. DR mi je rekao da povremeno dodjem na kontrolu jer uvek postoji rizik da se bolest vrati. Dejan mi je predlozio da na svaka tri meseca popijem po jednu turi iz predostroznosti sto sam prihvatila. Bila sam skeptik sto se alternativne med, tice, ali sada verujem i savetujem svakoga da pokusa. Sigurno ce nekome trebati 063 78 03 588 Dejan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 2:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2011 3:22 pm
Postovi: 5
Molim za pomoc.
Mojoj majci je pronadjen mikroceluralni rak pluca. Juce je zasedao konzilijum i usaglasili su se da nije za operaciju, jedino da pokusaju kako kazu sa nekom hemo terapijom, jer se kasno javila.
Jos uvek neznamo sta ce preduzeti, ali kako ja vidim da su skeptici.
Sta mogu da ocekujem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Sre Jun 01, 2011 4:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
Doktori najbolje znaju zbog cega su skepticni. Hemoterapija je skoro u potpunosti neefikasna u slucaju tumora pluca. Ovaj vid tumora je najbolje operisati. Tu se postize i procentualno najveci uspeh. Komsija iz moje zgrade nije isao na operaciju karcinoma pluca, samo na HT. Umro je posle dve godine i tri meseca, usled sirenja bolesti.

Ja bih Vam iskreno savetovao alternativu. S obzirom da postoji vise od 60 alternativnih terapija, najbolje je da pratite simbiozu vise njih koje sam opisao ovde, a koja NE ukljucuje bilo kakve tablete:
onkologija/alternativna-medicina-t18993.html

Bez obzira na prvi pasus ove poruke (koji ipak odgovara istini), ova bolest nema ni u kom slucaju podrazumevan smrtni ishod, ali se sami morate potruditi da ozdravite. Samo glavu gore i shvatite da je neosporena medicinska istina da organizam MOZE (sporenje je usled cega se bolest povlaci) da pobedi karcinom BEZ upotrebe hemijskih i drugih otrovnih sredstava koje zvanicna medicina moze da ponudi.

SRECNO I SAMO HRABRO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 2:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2011 3:22 pm
Postovi: 5
Izvini batapa juce nisam mogao da odg, jer sam jurio oko mame.
Hvala ti na savetu, ali bih te zamolio da mi nesto blize objasnis oko alternativne terapije koju bih mogao da obezbedim i koja bi po vama mogla dati najbolji rezultat.
Ja sam izlistao malo po forumu i iscitao vase komentare koji su me odusevili, jer ono sto tvrdite da je medicina malo mocna se dokazuje i na slucaju moje majke.
Vidim da ste jako strucni u objasnjavanju i to potsticete dokazima, pa bih vas jos jednom molio da me posavetujete oko izbora altern, terapije.
Mama se slozila da je koristi, jer lekari jos nisu odlucili sta ce preduzeti dalje.
UNAPRED HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Pet Jun 03, 2011 1:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 29, 2011 3:22 pm
Postovi: 5
Mojoj mami su danas saopstili da ce joj od ponedeljka ukljuciti hemo i to tri dana, pa ce dalje videti. Neznam sta ce joj dati jer i njoj to nisu rekli.
Dali postoji sansa za izlecenje ove vrste raka, i koliki je procenat u izlecenju.
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Pet Avg 05, 2011 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 05, 2011 5:23 pm
Postovi: 6
Da li bi neko mogao da mi posalje broj tog covjeka sa Cetinja i da li neko zna koliko su djelotvorne te kapi sto on daje oboljelima od karcinoma pluca?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Ned Avg 07, 2011 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 07, 2011 7:49 pm
Postovi: 2
Mom ocu su pre par dana na VMA dijagnostikovali mikrocelularni karcinom levog plućnog krila. U citološkom nalazu stoji sledeće:
U sedimentu aspirata bronha (centrifuga, mgg) nađeni su samo helolizirani eritrociti.
U razmazima TBNA (mgg) nađeni su eritrrociti, obilan nekrotičan detritus i "crush" fenomen brojnih raspalih golih jedara. Na pojedinim mestima nađu se očuvane pojedinačne ćelije čija su jedra fine strukture hromatina i oskudnih, bazofilnih citoplazmi. Samo se po negde može primeniti fenomen "modeliranja" jedara. U sedimentu pleuralnog punktata (centrifuga, mgg) nađeni su eritrociti i : mezotelnih 0,01
makrofaga 0,12
sega 0,08
limfo 0,78
Maligne ćelije nisu nađene, nalaz odgovara limfocitnom tipu izliva. Nalaz upućuje na mikrocelularni karcinom.
Najljubaznije bih Vas zamolio da mi pojasnite šta ovo gore navedeno zapravo znači.
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mikrocelularni karcinom pluca
PostPoslato: Pon Avg 08, 2011 10:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
e ovo sam pronasla sa nekog spanskog sajta. Posto nama niko nije rekao u kom stadijumu je mama...a na nalazu pise T4N3...ja sam eto procitala ovo.

Izvinjavam se na skrnavom predvodu posto je to google translate.... ali ne znam spanski..

се односи на величине тумора.

Она је класификована између Т1 и Т4, као тумор велики или утиче на важније у близини објеката као што су бронхије, артерије, или срце.

Н показује да ли или не утиче у близини лимфних чворова.

Н0 значи да они нису. Учешће лимфних је веома важан прогностички фактор је дипломирао на Н1 до Н3.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 245 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: