Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 27, 2002 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 27, 2002 2:00 am
Postovi: 4
Imam 28 godina i apsolvent sam elektrotehnike.Do septembra 2001 godine nikada nisam imao ozbiljnijih zdravstvenih problema, bavio sam se sportom, ne pušim i ne pijem.

Problemi su počeli posle buđenja praćenog glavoboljom, bolom u vratu praćenim mučninom i gubitkom apetita, koji su trajali oko dva dana. Nakom ta dva dana smenjivala se glavobolja (na otprilike svaka dva dana nekad cela glava a nekad desna polovina, praćena crvenilom u jednom ili oba oka (više desnom), sa pritiskom u potiljku i ušima. To je sve trajalo oko dve nedelje.

Nakon te dve nedelje glavobolje su se proredile, ali je pritisak u glavi i ušima ("kao da se penjem u liftu") ostao. Prestankom glavobolje deo glave iznad desnog uha je narednih mesec dva bio bolan na pritisak. Pritisak u glavi u se naročito pojačavao tokom pešačenja tokom koga mi se i javljala i neka "nejasnoća" u glavi, tako da jedno duže vreme nisam nigde mogao da idem sem autom. Po prestanku pešačenja pritisak je prestajao ali je praćen kraćom glavoboljom.

I danas nakon više od godinu dana moj zdravstveni problem nije rešen. I dalje mi pešačenje, ali u malo manjoj meri dovodi do smetnji, ali glavni problem (traje već više meseci) mi predstavlja iznenadni "pad pritiska" (nejasnoća u glavi kao da mi prestaju sve funkcije (kao da nemam snage da ustanem ili krenem i da ću se onesvestiti) obično praćen, bolom u stomaku i/ili mučninom ("blokadom" stomaka) i ponekad veoma hladnim šakama i stopalima.

Ovaj "pad pritska" se dešava na različitim mestima i u različitim okolnostima, traje oko pola sata do sat sa različitim intenzitetom i pričinjava mi velike probleme u svakodnevnom životu. Fizički napori koje sam do pre godinu dana bez problema podnosio postaju mi velika poteškoća (dovode do "pada pritiska" i velikog preznojavanja).

Obišao sam mnoge lekare i različite terapije ali bez uspeha. Nađeno je sledeće:
- u prvoj analizi krvi povećan broj bilirubina, ali u ponovljenoj se vratio u normalu
- na kolor dopleru registovan povećan protok u vratnim arterijama do 30% bez dominantne strane
- predložen kolor dopler štitne žlezde, ali analiza krvi na tri hormona u granicama normale
- data dijagnoza TOS i cervikalni sindrom kao i nestabilnost vratnog prsljena C4-5 koja se vidi na dinamičkim snimcima vrata, ali magnetna rezonanca vrata u redu. Išao sam na fizikalnu terapiju ali bez značajnijih promena
- data dijagnoza anksiozno depresivni sindrom, jedno vreme terapija lekovima ali bez promene.

Molim za savet, mišljenje ili bilo kakvu drugu pomoć koja bi mi pomogla da prevaziđem ovo stanje koje me ozbiljno ometa u svakodnevnom životu.

Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 28, 2002 10:30 am 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Odgovor i preporuku procitajte pod "pitanja i odgovori".


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: