Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: spontani i kiretaza
PostPoslato: Pon Maj 22, 2006 10:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 22, 2006 9:58 am
Postovi: 18
Imam 26 godina i ovo mi je bila 1 trudnoca.
Da krenem od pocetka 20.04 zbog gadjenja hrane i cigareta i izostanka ciklusa uradila sam beta HCG koji je bio 23,7 tri dana kasnije prokrvarila sam i zadrzana na ginekologiji Zemunske bolnice.24.04 HCG je povecao ali malo 26,6 i dalje krvarim(zbog praznika nije imao ko da cita UZ) 25.04 Ultrasonografski nalaz-Uterus u AVF,homogene eho strukture,glatkih pravilnih kontura jasno ogranicen od okoline,dimenzije 63x35x49,praznog kavuma,endomertijum 5mm.Desni jajnik 28x27mm.levi 31x20mm.Nema slobodne tecnosti i Douglasu.26.04 beta HCG 17,1.Otpustena iz bolnice sa krvarenjem i dg.Metrorrhagia postamenorroeam N92.3.Dve nedelje posle otpusta javljam se na kontrolu sa HCG15,3 na desnom jajniku cista 30mm minimalni izliv u predelu desnog jajnika ,endometrijum 11 mm.Po ekartiranju i ciscenju vagine u kratkotrajnoj i.v anesteziji-Diprivanom-grlic se dilatirao do Hegar VIII,materijal poslat na HP,th Visiren 2x1 5 dana i Ergotil kapi 3x15 kapi 3 dana.Posle pet dana kontrola HCG 2,5 HP nalaz-Residua graviditatis.Phasis proliferations endometri.Receno mi je da ce ciklus nastupiti od 20-40 dana od intervencije,medjutim ciklus se pojavio 11 dan.Da li je normalno sto je ciklus poranio i sta dalje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: