Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Pon Jul 11, 2011 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 11, 2011 8:04 pm
Postovi: 3
Ovako..Imam problem sa bubuljicama na licu...Crvene su i nisu od onih koje su za cedjenje..
Bila sam kod dermatologa i preporucio mi je kremu Benzaknen i jos neku kiselinu (od koje koza bukne jos vise)..
Kremu sam koristila oko 3,4 meseca swe do danas..Nastavila sam da je stavljam ,ali nema pomaka..slabije deluje..
Na internetu sam citala da su mnogi zadovoljni losionom Doroslovac.Danas sam ga kupila,pa me zanima jos,da li je jos neko od vas probao ovaj losion,i da li ima neka kontra dejstva..? I da li on vazi za bubuljice na ledjima koje se javljaju od vrucine..??? Please help!! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Uto Jul 12, 2011 12:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Doroslovac ne bi trebao da se primenjuje obzirom da postoje mnogo bolja resenja.To ce reci svaki pristojniji dermatolog:).
Inace,ne znam da li je lekar zakazao kontrolu?
Benzoilperoksid deluje na mitisere i gnojanice.Na cistice(to su te bubuljice koje ne mogu da se cede,mada u sustini nijene ne treba cediti)slabo deluje.Za cistice se daju retinoidi(airol,diferin).
E sad,kada pacijent ima i gnojanice i cistice ili cvorice,lekar prvih mesec ili dva prepise benozilperokid da se prvo rese gnojanice,kasnije uvede retionide koji imaju najbolji efekt.Razlog za ovakav redosled jeste sto retinoidi skoro uvek daju pogorsanje i povukli bi dosta toga sto se nalazi izpod koze,ovako bp isusi gnojanice i pogorsanje bude manje.
Ja savetuje odlazak na kontrolu ili misljenje drugog dermatologa.Retinoide bi trebalo koristiti uz savet lelara,jer daju i pogorsanje i iritaciju i susenje,pa je potrebno i dati nesto od nege,kako bi se te nus pojave sto vise okupirale.
Uz dobrog dermatologa problem bubuljica se sasvim sigurno resava,ali mora da prodje neko vreme,da li ce to biti 3 meseca ili duze,najcesce 6 zavisi od tezine klinicke slike.
Ne znam kako je stanje na ledjima,mada ako je i tu iole ozbiljnije stanje,onda bi moralo i nesto od opste terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Uto Jul 12, 2011 4:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
rebelderbd96 je napisao:
Ovako..Imam problem sa bubuljicama na licu...Crvene su i nisu od onih koje su za cedjenje..
Bila sam kod dermatologa i preporucio mi je kremu Benzaknen i jos neku kiselinu (od koje koza bukne jos vise)..
Kremu sam koristila oko 3,4 meseca swe do danas..Nastavila sam da je stavljam ,ali nema pomaka..slabije deluje..
Na internetu sam citala da su mnogi zadovoljni losionom Doroslovac.Danas sam ga kupila,pa me zanima jos,da li je jos neko od vas probao ovaj losion,i da li ima neka kontra dejstva..? I da li on vazi za bubuljice na ledjima koje se javljaju od vrucine..??? Please help!! :(


kao prvo sta ces kod lekara kad niko ali niko od lekara nikad nije pomogao tim preparatima za bubuljice..to je tezak marketing druze. bez zez!

lepo ti odi kod kozmeticara i uradi duboki piling...kad malo zahvadni...

a pre toga,savetujem ti da ujutru i uvece kad ustanes operes lice toplom vodom pa hladnom...nakon toga uzmi peskir koji je hrapav i trljaj lagano lice dok ne osetis toplotu..sve bubuljice istrljaj dok ne prokrvari...i ostavi malo da se koza smiri...nakog toga nikako ne diraj lice,smanji nervozu i uzivaj u lepom licu...

isprobaj to,pa mi reci cim uradis kakvi su rezultati...

pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Uto Jul 12, 2011 11:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Hm,znam daje vecina nas imala losa iskustva sa dermatolozima i ja uvek kazem da se prethodno treba raspitati kod kog lekara idete i dobiti neku preporuku.
Kada kupujemo npr ves masinu mi pitamo za preporuku,a tek za auto se dobro raspitamo:),pa mislim i da je,kada je u pitanju nase zdravlje,kao nesto najvaznije,treba proveriti kome se prepusta.Uz duzno postovanje svakog ko je zavrsio medicinu,nazalost nisu svi dobri,nisu svi zainteesovani za svoj posao i dalju edukaciju i rade mnoge stvari onako kako se ne rade.
Sad da rajasnimo neke stvari koje su ovde napisane.
Nisu svi preparati komercijala,iako dobar deo jeste.
Postoji nesto sto se zove medicinki krem/gel ili kako god koji predstavlja lek i koji kao aktivnu supstancu ima lek koji je dosta dobro ispitan.Takve stvari se ne reklamiraju puno.Ja nisam video nikada reklamu za npr zorak koje je samo jedan od brojnih medicinskih kremova za ovu problematiku.
Pilinge rade i lekari,tacnije one prave pilinge rade samo lekari,bar bi tako trebalo da bude.
Hem. piling moze biti dobra dopuna tretmanu akni,ali nikako osnovna terapiji.Zaista moze dosta pomoci,ali ne moze dovesti do izlecenja,a tek se ne moze raditi bezgranicno dugo,jer konstano skidati deo koze nema logike.
I trljanju lica peskirom dok bubuljice ne prokrvare,ne bih mnogo komentarisao,svako razuman moze zakljuciti da to nije dobro.Em sto bi se uplala sirila,em sto bi dovelo do oziljavanja.
Sve ovo pisem ne da bih se prepirao sa bilo kim,tako nesto me ne zanima.
Namera mi je da ljudi znaju da se njihov problem moze reciti.Na ovom forumu postoji veci broj ljudi koji su svoj problem resili sa nekim od dermatologa koje ovde toplo preporucujemo(medju njima i ja)I ja sam isao prvo po raznoraznim dermatolozima,pa kada nije bilo koristi,po kozmeticarima i tek na kraju naidjoh na pravog lekara i resih problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Sre Jul 13, 2011 1:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
Shomy je napisao:
Hm,znam daje vecina nas imala losa iskustva sa dermatolozima i ja uvek kazem da se prethodno treba raspitati kod kog lekara idete i dobiti neku preporuku.
Kada kupujemo npr ves masinu mi pitamo za preporuku,a tek za auto se dobro raspitamo:),pa mislim i da je,kada je u pitanju nase zdravlje,kao nesto najvaznije,treba proveriti kome se prepusta.Uz duzno postovanje svakog ko je zavrsio medicinu,nazalost nisu svi dobri,nisu svi zainteesovani za svoj posao i dalju edukaciju i rade mnoge stvari onako kako se ne rade.
Sad da rajasnimo neke stvari koje su ovde napisane.
Nisu svi preparati komercijala,iako dobar deo jeste.
Postoji nesto sto se zove medicinki krem/gel ili kako god koji predstavlja lek i koji kao aktivnu supstancu ima lek koji je dosta dobro ispitan.Takve stvari se ne reklamiraju puno.Ja nisam video nikada reklamu za npr zorak koje je samo jedan od brojnih medicinskih kremova za ovu problematiku.
Pilinge rade i lekari,tacnije one prave pilinge rade samo lekari,bar bi tako trebalo da bude.
Hem. piling moze biti dobra dopuna tretmanu akni,ali nikako osnovna terapiji.Zaista moze dosta pomoci,ali ne moze dovesti do izlecenja,a tek se ne moze raditi bezgranicno dugo,jer konstano skidati deo koze nema logike.
I trljanju lica peskirom dok bubuljice ne prokrvare,ne bih mnogo komentarisao,svako razuman moze zakljuciti da to nije dobro.Em sto bi se uplala sirila,em sto bi dovelo do oziljavanja.
Sve ovo pisem ne da bih se prepirao sa bilo kim,tako nesto me ne zanima.
Namera mi je da ljudi znaju da se njihov problem moze reciti.Na ovom forumu postoji veci broj ljudi koji su svoj problem resili sa nekim od dermatologa koje ovde toplo preporucujemo(medju njima i ja)I ja sam isao prvo po raznoraznim dermatolozima,pa kada nije bilo koristi,po kozmeticarima i tek na kraju naidjoh na pravog lekara i resih problem.


dermatolog ce da ti pregleda lice i dati neku kremu ili lek...i sta ? on ne zna ni da li si nervozan...i da li jedes masnu hranu (koja ima itekako veliki uticaj na bubuljice) i da li imas dobru higijenu ?

kako mislis da ti on pomogne? covek treba da se okrene prirodnim lekovima,a ne drogama iz apoteka :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Čet Jul 14, 2011 2:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
To sto pises nema osnove.Lekar svakako da zna mnogo vise o aknama,o nekog ko se medicinom ne bavi.Pritom uvek kazem da nije svejedno kod kog dermatologa otici.
O higijeni nema mnogo mesta za polemiku,sasvim sam siguran da se 90% ljudi umije sapunom bar jednom dnevno,sto je sasvim dovoljno.
Akne nemaju veze sa ishranom.Cinjenica je da masna hrana ne prija ni jednom organu,pa tako ni kozi,ali sa aknama to nema veze.Isto je tacno da zdrava i dobro izbalanisrana hrana ce uciniti da ceo organizam pa i koza funkcionise bolje,ali to opet nema veze sa aknama.
Nervoza moze imati uticaj jer se luce odredjeni hormoni,ali to je prakticno nije moguce kontrolisati.
Hemijski piling nikako nije prirodna metoda,to sto se nesto popularno zove "vocne kiseline" ne znaci da je prirodno.
Veliki sam pobornik zdrave ishrane,fizicke aktivnosti itd,ali treba biti realan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Ned Jul 17, 2011 6:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
Shomy je napisao:
To sto pises nema osnove.Lekar svakako da zna mnogo vise o aknama,o nekog ko se medicinom ne bavi.Pritom uvek kazem da nije svejedno kod kog dermatologa otici.
O higijeni nema mnogo mesta za polemiku,sasvim sam siguran da se 90% ljudi umije sapunom bar jednom dnevno,sto je sasvim dovoljno.
Akne nemaju veze sa ishranom.Cinjenica je da masna hrana ne prija ni jednom organu,pa tako ni kozi,ali sa aknama to nema veze.Isto je tacno da zdrava i dobro izbalanisrana hrana ce uciniti da ceo organizam pa i koza funkcionise bolje,ali to opet nema veze sa aknama.
Nervoza moze imati uticaj jer se luce odredjeni hormoni,ali to je prakticno nije moguce kontrolisati.
Hemijski piling nikako nije prirodna metoda,to sto se nesto popularno zove "vocne kiseline" ne znaci da je prirodno.
Veliki sam pobornik zdrave ishrane,fizicke aktivnosti itd,ali treba biti realan.


Raspitaj se samo ko drzi vrh farmaceutske kompanije u Srbiji...pa cemo onda nastaviti diskusiju o lekarima i lekovima,posto sem njih nema ko da nas leci (truje)

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Uto Jul 19, 2011 7:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Verujem da sam prilicno upuceniji od tebe,no to nije tema.Farmaceutska mafija postoji,ali se ona ogleda na neki drugi nacin i to nikako ne znaci da lekovi nisu dobri.A nasa farmacija nema nikakve veze sa aknama zato sto se kod nas ne proizvodi nijedan lek za akne koji spada u savremenu teapiju akni.Uostalom primetio sam da ti trazis pomoc od lekara,a drugima to ne savetujes sto je malo neshatljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Uto Jul 19, 2011 7:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Verujem da sam prilicno upuceniji od tebe,no to nije tema.Farmaceutska mafija postoji,ali se ona ogleda na neki drugi nacin i to nikako ne znaci da lekovi nisu dobri.A nasa farmacija nema nikakve veze sa aknama zato sto se kod nas ne proizvodi ni jedan lek za akne koji spada u savremenu teapiju akni.Uostalom primetio sam da ti trazis pomoc od lekara,a drugima to ne savetujes sto je malo neshatljivo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Uto Jul 26, 2011 5:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 26, 2011 5:25 pm
Postovi: 4
Momci bezveze je da se raspravljate o farmaceutskoj mafiji ,dok devojke cekaju da im se reši problem akni :-P
Ja se ovih dana smišljam da idem na tretman lica,pa želim neku preporuku gde ići,naravno provereno dobri ,hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Sre Jul 27, 2011 9:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Moja prica o svemu ovome se upravo svodi na to da se ljudi ne "odlivaju" kod koje kakvih kozmeticara i priucenih ekseparata,vec problem resavaju tamo gde bi i trebalo.
Ne znam na kakve tretmane si mislila,ali mogu da kazem da su svi tretmani koji se rade za akne iskljucivo pomoc osnovnoj terapiji,a sami daju slabe rezultate ili pak daju odredjeni rezultat ali kratkorocno.U osnovi retko ima potrebe za bilo kakavim tretmanima.Ako se radi o aknama,ja ne znam koje su niti koliko dugo imas problema sa njima,morala bi malo detaljnije da opises problematiku.
Ono sto mogu da ti sigurno preporucim kao dobro,a sto sam napisao dosta puta na forumu je:
dr Svetlana Djurisic,ordinacija Dermatim,
dr Lidija Sekulovic Vma i privatno,
dr Zorica Peric,Vma i priovatno.
Sve tri su izvrsne i akne lece onako kako bi i trebalo,odnosno adekvatnim terapijama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Čet Jul 28, 2011 11:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 26, 2011 5:25 pm
Postovi: 4
Dosta dugo kuburim sa bubuljicama,ali samo mi je brada problem...sigurno nekih 5 godina lecim,zalecujem ,nema sta nisam mazala ,pila i sta ti ja znam smiri se na naki odredjeni period i onda opet sve ispocetka ,bukne uzas to sve jedna na drugu katastrofa.
Hvala ti na ovim predlozima ,ja sam mislila u Avalsku da idem mada :roll: ne znam jos uvek se dvoumim ,verovatno mi jedan tretman nista nece pomoci ili srediti,ali eto kao da odem i na to kad sam sve vec probala. Sad trenutno nist ane koristim,ali bas nista samo voda i deciji sapun,i potpuno mi isto kao i kad mazem mazalice :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Sub Jul 30, 2011 12:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Ne bih to preporucio.Ne mislim da su bilo kakvi tretmani potrebni.Ili kod ovih lekara privatno ili na Vma sa uputom ili bez njega.Na Vma radi jos i Zeljko MIljskovic,takodje dobar.Odredice se adekvatna terapija,mozda ce traziti i pregled ginekologa,obizrom da regija na kojoj se akne javljaju moze sugerisati na tu problematiku.Uz adekvatnu terapiju to ce kroz par meseci proci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Sub Jul 30, 2011 2:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 26, 2011 5:25 pm
Postovi: 4
Sve je ok sa ginekološke strane,to je provereno vec 100x .....ali nesto mora da nije ok ne znam,nekad mi dodje da dignem ruke od lečenja i da živim tako sa bubuljicama,osećam se madje kao pubertetlija :oops: xe xe iako sam odavno izašla iz te faze :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Bubuljice..HELPPPP!!!!
PostPoslato: Ned Avg 21, 2011 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 21, 2011 9:58 am
Postovi: 4
Prosle nedelje na jednoj promociji u apoteci kupio sam za svoju cerku jedan potpuno novi preparat na trzistu.
Zove se ZASTITNA KREMA JELENA i potpuno je na biljnoj bazi . Bubuljice su pocele da se povlace vec posle drugog dana.
I ne samo to . Krema je odlicna i za hematome, psorijazu....Mislim da je ovaj biljni preparat odlican i toplo ga preporucujem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: