Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Ned Jul 10, 2011 10:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Dragi moji forumasi,

Ucestvujem u radu ovog foruma nekoliko godina, otkad smo i ja i supruga imali problem u lecenju steriliteta.

Zelim sa vama da podelim moje pozitivno iskustvo, kako sam to uvek i ranije cinio, jer smo najzad uspeli da resimo nas problem i da konacno posle 7 godina budemo na dobrom putu da postanemo roditelji.

Ukratko da pomenem istorijat celog problema. Supruga i ja smo u braku 7 godina. Pre toliko godina smo u 12. nedelji trudnoce izgubili bebu iz nepoznatog razloga. Od tada smo pokusavali sve zivo, kako bi doslo do nove trudnoce, ali do toga nije dolazilo. Navodno, sve je sa nama bilo u redu, ali do trudnoce nije dolazilo. Planirali smo da ovog leta pokusamo neku drugu metodu, recimo inseminaciju i dr. ako ne resimo problem. Preskocicemo taj ruzan period i preci na sustinu.

Na preporuku nekih nasih prijatelja, poslati smo kod jedne doktorke ginekologa u Smederevsku Palanku. I sami sumnjajuci u uspeh, pohitali smo tamo, kako smo to uvek radili na razlicite preporuke. Na prvi pogled, videli smo da je doktorka jedno divno stvorenje, puno iskustva u lecenju steriliteta, jednostavno prava doktorka za nas. Kada je cula celu genezu problema, o cemu nas je vrlo detaljno ispitala, preporucila je da najpre uradimo analize neophodne za stvaranje neke prve slike o nasem problemu.

Odmah je posumnjala da problem moze biti nivo prolaktina kod supruge, jer je na granici, ili blago povisen, iako ima redovne menstruacije, posto povisen prolaktin deluje kao kontraceptiv, jer moze da blokira ovulaciju, sto vrlo dobro znamo.

Preporucila nam je da supruga pije PARLODEL, sto je u stvari nas Bromokriptin, ali je ipak strani lek, odn. austrijski, pa ima vise poverenja u njega. Bila je ubedjena da ce nam to resiti problem, u sta smo mi sumnjali, ali nismo imali kuda, nego da i to probamo. Verovali ili ne, posle nekoliko meseci terapije Parlodelom, u aprilu mesecu ove godine smo posle toliko godina ugledali dve crtice na testu za trudnocu, posle kasnjenja njene menstruacije.

Neizmerno smo srecni, cekamo bebu i jos zaista ne verujemo da cemo postati roditelji.

Eto, hteli smo da ukazemo kako je jedna sitnica, koja je promakla mnogim drugim lekarima godinama, resena jednim ozbiljnim pristupom lekara, koji je zaista bio resen da resi nas problem.

DA ZAKLJUCIM, NA OSNOVU NASEG ISKUSTVA, POVISEN PROLAKTIN MOZE DELOVATI KAO KONTRACEPTIV, JER MOZE BLOKIRATI OVULACIJU, PA GA TREBA SNIZITI LEKOVIMA, STO DOVODI DO OVULACIJE I DO TRUDNOCE.

SVI ONI KOJI IMAJU SLICAN PROBLEM, MOGU PUTEM PRIVATNE PORUKE ZATRAZITI ADRESU I BROJ TELEFONA DOKTORKE, KOJA JE NAMA POMOGLA, STO CEMO IM MI RADO DATI.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Ned Jul 10, 2011 10:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
NA ADMINISTRATORU JE DA PROCENI DA LI CE MOZDA OVU TEMU POSTAVITI KAO LEPLJIVU, JER SMATRAM DA BI TADA NASE ISKUSTVO MOGLI DA PODELIMO SA MNOGO FORUMASA!

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Uto Jul 12, 2011 1:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
Nista epohalno...
P.S. Pa kod kakvih ste vi to lekara prethodno bili???!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Uto Jul 12, 2011 8:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Mozda za Vas nije nista epohalno, za nas jeste, posle sedam godina cekanja. I za Vas bi verovatno bilo da ste u nasoj situaciji.

Pitate kod kakvih smo doktora bili? Kod doktora, koji nisu uocili u cemu je bio problem, ali za to bi trebalo postaviti celu jednu temu i pisati danima, sto svakako ne zelimo.

Uostalom, niste ni morali da komentarisete ovaj topic, jer on verovatno nije ni bio namenjen Vama.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Uto Jul 12, 2011 11:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
nesat je napisao:
Mozda za Vas nije nista epohalno, za nas jeste, posle sedam godina cekanja. I za Vas bi verovatno bilo da ste u nasoj situaciji.

Pitate kod kakvih smo doktora bili? Kod doktora, koji nisu uocili u cemu je bio problem, ali za to bi trebalo postaviti celu jednu temu i pisati danima, sto svakako ne zelimo.

Uostalom, niste ni morali da komentarisete ovaj topic, jer on verovatno nije ni bio namenjen Vama.


Drago mi je da ste nasli doktora koji Vam je pomogao, ali prokomentarisao sam ne zbog Vas ili zbog nekih tamo doktora nego zbog ljudi koji ce procitati ovo i koji mozda imaju problem jer prolaktin nije jedini razlog bracnog steriliteta...
P.S Nadam se da ste uradili i TSH? (neposredno pred zatrudnjivanje ili u trudnoci...)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Sre Jul 13, 2011 9:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Tako je trebalo da napisete odmah, a normalno je da prolaktin nije jedini razlog bracnog steriliteta, niti smo mi to tako predstavili.
Vas odgovor je pomalo imao cudan prizvuk.
Hteli smo samo da podelimo nase iskustvo sa forumasima, kako smo to cinili i do sada (pogledajte nase postove od pocetka) i da se pohvalimo lekarom, koji ima pravi pristup u lecenju bracne neplodnosti.
Samo cemo dodati da na osnovu naseg iskustva, ali i iskustva drugih ljudi, koji su imali slicne probleme, takvih lekara sa pravim pristupom lecenju bracne neplodnosti je danas nazalost sve manje i sve se uglavnom svodi na preporuke za resenje ovog problema putem inseminacije i vantelesne oplodnje. Duboko smo ubedjeni u to.
Sto je tice TSH, i ovaj bitan hormon je testiran pre trudnoce, nemate razloga za brigu.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Čet Jul 14, 2011 1:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
nesat je napisao:
Tako je trebalo da napisete odmah, a normalno je da prolaktin nije jedini razlog bracnog steriliteta, niti smo mi to tako predstavili.
Vas odgovor je pomalo imao cudan prizvuk.
Hteli smo samo da podelimo nase iskustvo sa forumasima, kako smo to cinili i do sada (pogledajte nase postove od pocetka) i da se pohvalimo lekarom, koji ima pravi pristup u lecenju bracne neplodnosti.
Samo cemo dodati da na osnovu naseg iskustva, ali i iskustva drugih ljudi, koji su imali slicne probleme, takvih lekara sa pravim pristupom lecenju bracne neplodnosti je danas nazalost sve manje i sve se uglavnom svodi na preporuke za resenje ovog problema putem inseminacije i vantelesne oplodnje. Duboko smo ubedjeni u to.
Sto je tice TSH, i ovaj bitan hormon je testiran pre trudnoce, nemate razloga za brigu.

Ako je bio manji od 2.5 onda nema razloga za brigu, ali ako je bio viši ne bi bilo zgoreg ponoviti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Pet Jul 15, 2011 7:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Provericemo nalaze, mislim da su svi hormoni bili OK, ipak Vam hvala na savetu.

Pozzz.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Uto Jul 26, 2011 8:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
SAMO DA DODAM DA SE OVDE RADILO O USPESNOM LECENJU STERILITETA-ZENSKE BRACNE NEPLODNOSTI OD STRANE NASEG LEKARA.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 11:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 11, 2008 4:56 pm
Postovi: 110
Lokacija: Novi Sad
Nesat, ja samo da cestitam jer znam pricu od ranije :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 2:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Hvala, hvala!!! Zelimo svima koji imaju ovih i slicnih problema da ih rese.

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 2:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 06, 2011 1:08 pm
Postovi: 56
Daj meni jer i ja se mucim sa sterilitetom!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 2:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 17, 2006 12:07 pm
Postovi: 191
Lokacija: Požarevac
Kontakt doktore saljem kao privatnu poruku, pogledajte i sve najbolje!!!

_________________
CUVAJMO SVOJE ZDRAVLJE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 6:30 pm
Postovi: 26
Divno,cestitam i zelim Vam uspesno roditeljstvo!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN PRIMER U LECENJU STERILITETA-OBAVEZNO PROCITATI!!!
PostPoslato: Pet Sep 09, 2011 8:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Sep 06, 2011 1:08 pm
Postovi: 56
Hvala dr.Zli na ovoj informaciji o Tsh,kod mene je iznad 2500,a bivao je i preko 4.000,nisam znala da to ima veze.Nasla sam dr.Stanojevica!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: