Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Uto Jul 05, 2011 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 4:07 pm
Postovi: 13
sandrao je napisao:
marijapr 2761 je napisao:
za sve one koja je ova muka zadesila zavana RAK..nemojte odmah prihvatati hemoterapiju a da ne probate drugi nacin..prirodni nacin
Mog supruga je zadesila ova bolest zvana cancer mikrocelular tj rak pluca pre dva meseca.Poznato je da se ovaj rak brzo siri i da dobro reaguje na hemoterapiju tako da su mu doktori preporucili hitno na hemoterapiju deset meseci...medjutim pokusali smo na sve nacine da to izbegnemo znajuci koliko je hemoterapija stetna i sta izaziva.Sticajem okolnosti nasa poznanica KOJA SE IZLECILA OD RAKA PLUCA bez hemoterapije,nam je preporucila proizvode kineske medicine TIANSHI.proizvodi stvarno deluju !!!bazirani su na prirodnim biljkama i sastojcima sa Tibeta.jedan od njih je Kordiceps,Hitozan,Holikan i Vejkan I mnogi drugi koji se u kombinaciji zajedno koriste. Posle dva meseca suprug se juce vratio sa kontrole kompijuterske dijagnostike Rak mu se smanjio za 70% telo mu je iscisceno od toksina i svih stetnih materija hemijskih toksicnih koje su ga i dovele u ovo stanje.nastavljamo sa terapijom jos dva meseca do potpunog izlecenja.Napominjem da je korigovanje ishrane o b a v e z n o bez mesa bez secera i belog brasna sa sto vise voca i povrca i prirodnih sokova limuna i pomorandze.uz sve to je uzimao kostice od kajsije desetak na dan.Za sve koji zele da saznaju vise o
Tianshi proizvodima neka nadju na netu ukucaju na googlu Tianshi .ili neka mi pisu dacu im kontakt osobe koja mi je i preporucila i sama se izlecila od raka pluca.svi proizvodi su prosli kontrolu i imaju dozvolu.Pozdrav svima...ne gubite nadu


4 ista teksta jer sam odusevljena njihovim dejstvom u izlecenju i napretku a draga moja nevernih toma ce uvek biti moje je da prosledim sopstveno iskustvo koje sam dozivela jer znam da je mnogima pomoc potrebna .proizvodi se ne prodaju na internetu nego u njihovoj filijali gde se i vrsi pregled kompijuterskom dijagnostikom i pisem svima kojima je pomoc potrebna ,svi su proizvodi testirani na vma i ima puno ljudi koji su se izlecili od raka prirodnim putem kao i moj suprug uopste je izlisno i komentarisati na ovu temu vise. lekova ima razlicitih i uvek ce ih biti ali treba sve probati kad se nadjes u takvoj situaciji.pored tianshija muz je pio i sok od zelenog zita koji sadrzi vitamin b17 i moze se kupiti u apoteci u bileckoj ulici kod autokomande u beogradu.poz


I tako draga na 4 teme postavis isti tekst... puno ljudi se, hvala bogu, izlecilo od ove bolesti. Nadam se tome i kod tvog muza. Ali kupovati preparate preko interneta.... je krajnje sumnjiva rabota i to blago receno. Dok je moj svekar bio u bolnici, bas ovaj proizvod koji ti preporucujes, lepo su testirali na drugoj hirurskoj. A unutra - osusen SPANAC!!!! Toliko o kinezu, tibetancu, koji se bavi nekretninama, trgovinom na berzi.... i usput prodaje lek protiv raka preko interneta.

Pozz,S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Uto Jul 05, 2011 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 04, 2011 4:07 pm
Postovi: 13
marijapr 2761 je napisao:
sandrao je napisao:
marijapr 2761 je napisao:
za sve one koja je ova muka zadesila zavana RAK..nemojte odmah prihvatati hemoterapiju a da ne probate drugi nacin..prirodni nacin
Mog supruga je zadesila ova bolest zvana cancer mikrocelular tj rak pluca pre dva meseca.Poznato je da se ovaj rak brzo siri i da dobro reaguje na hemoterapiju tako da su mu doktori preporucili hitno na hemoterapiju deset meseci...medjutim pokusali smo na sve nacine da to izbegnemo znajuci koliko je hemoterapija stetna i sta izaziva.Sticajem okolnosti nasa poznanica KOJA SE IZLECILA OD RAKA PLUCA bez hemoterapije,nam je preporucila proizvode kineske medicine TIANSHI.proizvodi stvarno deluju !!!bazirani su na prirodnim biljkama i sastojcima sa Tibeta.jedan od njih je Kordiceps,Hitozan,Holikan i Vejkan I mnogi drugi koji se u kombinaciji zajedno koriste. Posle dva meseca suprug se juce vratio sa kontrole kompijuterske dijagnostike Rak mu se smanjio za 70% telo mu je iscisceno od toksina i svih stetnih materija hemijskih toksicnih koje su ga i dovele u ovo stanje.nastavljamo sa terapijom jos dva meseca do potpunog izlecenja.Napominjem da je korigovanje ishrane o b a v e z n o bez mesa bez secera i belog brasna sa sto vise voca i povrca i prirodnih sokova limuna i pomorandze.uz sve to je uzimao kostice od kajsije desetak na dan.Za sve koji zele da saznaju vise o
Tianshi proizvodima neka nadju na netu ukucaju na googlu Tianshi .ili neka mi pisu dacu im kontakt osobe koja mi je i preporucila i sama se izlecila od raka pluca.svi proizvodi su prosli kontrolu i imaju dozvolu.Pozdrav svima...ne gubite nadu


4 ista teksta jer sam odusevljena njihovim dejstvom u izlecenju i napretku a draga moja nevernih toma ce uvek biti moje je da prosledim sopstveno iskustvo koje sam dozivela jer znam da je mnogima pomoc potrebna .proizvodi se ne prodaju na internetu nego u njihovoj filijali gde se i vrsi pregled kompijuterskom dijagnostikom i pisem svima kojima je pomoc potrebna ,svi su proizvodi testirani na vma i ima puno ljudi koji su se izlecili od raka prirodnim putem kao i moj suprug uopste je izlisno i komentarisati na ovu temu vise. lekova ima razlicitih i uvek ce ih biti ali treba sve probati kad se nadjes u takvoj situaciji.pored tianshija muz je pio i sok od zelenog zita koji sadrzi vitamin b17 i moze se kupiti u apoteci u bileckoj ulici kod autokomande u beogradu.poz


I tako draga na 4 teme postavis isti tekst... puno ljudi se, hvala bogu, izlecilo od ove bolesti. Nadam se tome i kod tvog muza. Ali kupovati preparate preko interneta.... je krajnje sumnjiva rabota i to blago receno. Dok je moj svekar bio u bolnici, bas ovaj proizvod koji ti preporucujes, lepo su testirali na drugoj hirurskoj. A unutra - osusen SPANAC!!!! Toliko o kinezu, tibetancu, koji se bavi nekretninama, trgovinom na berzi.... i usput prodaje lek protiv raka preko interneta.

Pozz,S



Evo i sajta pa se informisi o vodecoj kineskoj kompaniji u svetu iza koje ne stoji jedan tibetanac nego citav tim kineskih lekara i nutricionista.pozdrav http://www.tianshi-saveti-srbija.com/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Čet Jul 07, 2011 12:57 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
marijapr 2761 je napisao:

Evo i sajta pa se informisi o vodecoj kineskoj kompaniji u svetu iza koje ne stoji jedan tibetanac nego citav tim kineskih lekara i nutricionista.pozdrav http://www.tianshi-saveti-srbija.com/




Citav 'tim' koji radi i funkcioni se iz severne amerike. Da sve sami kinezi, koji se bave iz hobija 'lecenjem' i prodajom nekretnina i trgovinom na berzi i multilevelom. Nazdravlje, za takve 'kineze'.
Hvala za link. Ali informisana sam odlicno i odavno. U svakoj prici ima dobrih strana ima ih i ovde, donekle. Ali zakaci se neko juce i ima RESENJE ZA SVE PROBLEME!? Inace, to nazovi resenje postoji jako dugo i daleko je od resenja, sem sto resava finansijske probleme pojedinaca. Ali svakom svoje.
A ako oni iz amerike 'lece' rak, sigurno ih 'dobri ljudi' koji proizvode citostatike, pustaju da to rade.... jer to deluje i to je, ipak demokratska zemlja?

Pozz, S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pon Nov 28, 2011 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 13, 2011 6:38 pm
Postovi: 1
dobro vecer svima :D ...
iako vidim da na ovu temu odavno niko nije pisao ja sam ipak ispunila svoju zelju i pisala o onome sto mene muci vec dva meseca...
rak je uzasna bolest :( ..razara te fizicki i skroz te porazi psihicki..to bar ja vidim kod ljudima koji srecem sve cesce u zadnje vreme...pravi, pravcati uzas..
moj tata je dugogodisnji pusac i kao i svaki pusac uvjek je kasljucao... u zadnje vreme njegovo kasljanje je postalo jako cudno, otisli smo i napravili rendgen pluca i vidjeli smo jednu ogromnu dzinovsku sjenu koja je pokrila pola desno plucno krilo..uputili su nas na CT pluca i tamo su me nacisto porazili kad su mi rekli da je rak sto posto ali da se mora uraditi transtorokalna punkcija kako bi utvrdili o kakvom se raku radi...rezultat koji smo dobili na onkologiji je bio planocelularni karcinom...na CT-u se nisu vidjeli metastaze pa ispalo je da je ovaj tumor operabilan...operaciju smo organizirali jako brzo jer jedan zaista sjajan hirurg je prihvatio da to uradi...otstranjeno je pola desno plucno krilo ali rekli su mi da je operacija uspesna i da za mog oca ima nadu...rezultat postoperativne biopsije potvrdio je prvu dijagnozu, radi se o planocelularnom karcinomu koji nije metastazirao ali ipak svrstava se u drugu grupu a ne u prvu jer je bio zaista ogroman :cry: ...meni sada vec jako drag hirurg,poslao nas je na onkologiju gde su nam dali cetiri ciklusa po tri dana hemotereapije i rekli su da je to prevencije radi i da je to rutina u medicini :-? ...sta smo mogli osim da prihvatimo..

sada vise neznam sta da kazem...trenutno mi tata kaslja jako puno i zali se da mu nesto stoji na grlu a ja se bojim da saznam o cemu se radi..draze mi je da mislim da ce sve da bude u redu...kao sto su mi i rekli...

moje pitanje za sve one koji znaju vise od mene, sta u stvari znaci planocelular bez metastaza?...citam da negde pise da neki prezivljavaju i do 5 god a ja mrzim takve matematike...zasto je samo ovaj kancer tako nezahvalno rokovno opredeljen? zasto su nade tako male da se isti taj nikad i ne ponovi?
ako neko uskoro poseti ovaj forum i ako zeli da porazgovara samnom ja cu biti jako zahvalna...
pozdrav svim hrabrim ljudima koji se bore sa ovom opakom bolescu kao i onima koji ih na svaki korak bodre i podrzavaju..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pon Nov 28, 2011 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 2:11 pm
Postovi: 7
dobro vece, Vikice!
Jako mi je zao da si i ti dozivjela da tvoj bliznji oboli od ovog zla. Ne znam ti nista odgovoriti vezano za dijagnozu, ali samo da ti se javim, da znas da nas je mnogo u ovoj borbi. Ja sam rijetko na forumima, ali sam primijetila da su u ovim grupama sve divni ljudi i svi saosjecaju jedni sa drugima. Lakse nam je svima kad se obratimo jedni drugima i kad znamo da ima toliko njih koji su spremni pomoci i kad nemaju nikakve koristi od toga. Muka ti je odmah manja, kad vidis da plemenitost ipak nije izumrla...
Moj otac je, takođe, bolestan od raka pluca, ali se ne moze operisati :( Isao je na tri hemoterapije, koje je jako tesko podnio, poslije toga je isao na zracenje kostiju, jer je imao manje deformacije, koje navodno nisu metastaza, ali za svaki slucaj su zracili. Sada ide na drugi ciklus hemoterapije, koje podnosi mnogo lakse. Sve u svemu, borba je neprestana i necemo se predati.
Kad spominjes kasljanje, moj tata isto kaslje cesto, a grlo mu je veliki problem. Nalazi ne pokazuju da je na grlu metastaza, radio je jos neke nalaze koji su pokazali da nije maligna tvorevina, ali zadebljanje neko postoji koje mu otezava gutanje, kao sto ti kazes-uvijek ima osjecaj da mu nesto stoji u grlu :( Poslije prvog ciklusa hemoterapija bilo se popravilo malo, ali sada je opet na starom. Doduse, on se vec na to navikao, tako da je pronasao "tehniku" gutanja, a da mu se hrana ne zaglavi u grlu.
Eto, vecina oboljelih ima slicne simptome...Bolest je jako teska i ruzna, ali treba naci nacin da se sto bolje nosi sa tim... da ne upadne u depresiju, sto je najteze za izvesti..
Puno te pozdravljam i zelim vam mnogo srece!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pet Apr 06, 2012 9:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 9:37 am
Postovi: 9
molim vas za pomoc!
tata ima tumor na plucima jos nije gotov nalaz bronhoskopije ali se zna da nije metastazirao jos uvijek, medjutim ljekar kaze da ne moze da ga operise jer mu je los nalaz spirometrije. Molim vas ako neko zna, sta je dobro da uradimo da mu prosirimo kapacitet pluca, imamo dvije nedelje do konzilijuma kada ce odluciti sta da rade. Opet ce raditi spirometriju.

Da li se neko uopste izlijeci od ove bolesti uzasne, sve sami losi ishodi na ovom forumu. Nigdje ne mogu da nadjem tracak nade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pet Apr 06, 2012 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 10, 2011 10:21 pm
Postovi: 8
Ne ocajavaj, i ne gubi nadu, a to prenesi i na svog oca...Ako ti je za utehu, moj cale je ostao bez plucnog krila ali je makar ziv i zdrav (i nadam se da ce tako i ostati), potpuno oporavljen od operacije. Ne mogu da ti pomognem oko tvog pitanja, ali ako je vec takva situacija da ne moze da se izvrsi operacija, mislim da bi mozda bilo pametno da izucis sve alternativne nacine lecenja i naravno potrebna je cvrsta volja i vera u izdravljenje. Mozes da procitas prethodne postove o rezimu ishrane i slicno koje je koristio moj otac npr. a ako zelis mozes malo da proucis o sumskoj ciklami i njenim dejstvima nekima je pomogla nekima ne, o shitake pecurkama,vitaminu B17 i slicno. Takodje sam cula da je u Beogradu stigla vakcina sa Kube protiv kancera pluca, ali koja jos uvek nije u potpunosti ispitana i ne znam ni po kojoj ceni se prodaje ni da li moze da se uopste dodje do nje. Sve u svemu zilim mu potpuno ozdravljenje a vama mir i spokoj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Pon Apr 09, 2012 1:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2012 5:05 pm
Postovi: 17
marijanamaja je napisao:
molim vas za pomoc!
tata ima tumor na plucima jos nije gotov nalaz bronhoskopije ali se zna da nije metastazirao jos uvijek, medjutim ljekar kaze da ne moze da ga operise jer mu je los nalaz spirometrije. Molim vas ako neko zna, sta je dobro da uradimo da mu prosirimo kapacitet pluca, imamo dvije nedelje do konzilijuma kada ce odluciti sta da rade. Opet ce raditi spirometriju.

Da li se neko uopste izlijeci od ove bolesti uzasne, sve sami losi ishodi na ovom forumu. Nigdje ne mogu da nadjem tracak nade.


Nemoj mi verovati na rec, ali se meni cini da je kod spirometrije najvazbije kolika je kolicina kiseonika u krvi, jer sam i ja bio pred operacijom a imam mali kapacitet pluca.pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sre Maj 16, 2012 10:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 9:37 am
Postovi: 9
Nisam se dugo javljala jer je situacija nenormalna. Mog tatu su "vukli" po Brezoviku i Podgorici mesec dana, cekali smo bronhoskopiju tri nedelje da bi nam rekli da oni nisu ni uzeli uzorak jer je nepristupacno a druga metoda bi ga ubila, mogu da pokusaju bronhoskopiju ponovo na slijepo, na operaciju ne moze jer mu je hirurg rekao da ako dodje da ga operise da moze da racuna da ce da umre. Kada samo trazili uput za BG, nisu dali jer oni sve imaju i sve znaju, bave se ozbiljnom medicinom a ne davanjem uputa. Ukratko poslali su ga kuci. Na pitanje kako da popravimo spirometrijski nalaz odgovor je bio, ne postoji nacin. Kad smo sve sabrali i oduzeli dosli smo do zakljucka da verovatno moze nesto da se uradi jer nema metastaze, osjeca se dobro, malo umorno i ima temperaturu svaki dan ali krvna slika i nalazi srca i svega su dobri. Pa sta onda rade sa jos tezim slucajevima. Da ne duzim....

Dosli smo u BG da sve radimo o svom trosku, malo ustedjevine, ostalo krediti i td. nebitno. Odradili smo bronhoskopiju, za dva dana nalaz je bio gotov, radi se o krupnocelijskom karcinomu. Operacija ne moze zbog spirometrije sad za sad ali on prima neke infuzije, ide u klinickom na voznju bicikla, vezbe disanja idt. Vidjecemo sta ce biti. Ovde su bar raspolozeni da nesto pokusaju. Javljacu sta se dalje desava.


Sto se tice alternativne medicine, mi tati jos nismo nista kupovali zbog straha da mu to nesto ne utice na operaciju lose, samo jede aroniju suvu, ima u zdravoj hrani. Jeo je i kostice kajsije.

Ono sto onaj Vuk pise na forumu o nekom onom sirupu od neke zene iz Bijelog Polja moze biti tacno, moja sestra je cula od jos jednog covjeka za to, zove se Ramiza, ako neko bude zelio br poslacu mu, meni je taj Vuk poslao. To je valjda flasa od 2l sirupa, ne znam koliko se pije kolicinski, ta flasa kosta oko 200e. Ta gospodja kaze da je to efikasno kod karcinoma na mekim povrsinama, ne djeluje na kosti i kao ako za 15 dana ne osjetite poboljsanje mozete prestati da koristite jer ne djeluje. To je to sto ja znam o tome.

Druga stvar za koju sam cula je ulje od konoplje, neki ga covjek u makedonije prodaje za 1200 e ali to moze svako da napravi, ima uputstvo po netu ili youtubu, mora valjda pazljivo da se pravi da bi uspelo da se sacuvaju ti sastojci koji se bore sa rakom. Moja drugarica je to pravila bivsem decku koji je sad pokojni, nazalost ali on je posle jedne ture imao 8 tumor markere umjesto 80. On je prestao da ga uzima iz drugih razloga, ne zato sto mu nije pomagalo. Tako kaze, ja ne znam.

Ja jos verujem u klasicnu medicinu, cekam tu operaciju, ako ne bude, uradicu sve sto budem mogla da mu poboljsam stanje i produzim zivot.

Nadam se da je nekome koristilo ovo sve, pisacu o daljem razvoju situacije. Drzite se svi, budite nasmijani, placite kad ste sami, nadjite snagu u sebi da ohrabrite voljene jer je njima najgore.

Ako u medjuvremenu cujem nesto sto moze biti od pomoci, javljam.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sre Maj 16, 2012 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 9:37 am
Postovi: 9
Pejo je napisao:
marijanamaja je napisao:
molim vas za pomoc!
tata ima tumor na plucima jos nije gotov nalaz bronhoskopije ali se zna da nije metastazirao jos uvijek, medjutim ljekar kaze da ne moze da ga operise jer mu je los nalaz spirometrije. Molim vas ako neko zna, sta je dobro da uradimo da mu prosirimo kapacitet pluca, imamo dvije nedelje do konzilijuma kada ce odluciti sta da rade. Opet ce raditi spirometriju.

Da li se neko uopste izlijeci od ove bolesti uzasne, sve sami losi ishodi na ovom forumu. Nigdje ne mogu da nadjem tracak nade.


Nemoj mi verovati na rec, ali se meni cini da je kod spirometrije najvazbije kolika je kolicina kiseonika u krvi, jer sam i ja bio pred operacijom a imam mali kapacitet pluca.pozdrav


Prvo hvala ti na bilo kakavoj informaciji koju si podelio sa mnom. On je radio gasnu analizu neku ili kako se to vec zove, i to mu je super ali ova spirometrija ubija.

Da li i tebe nisu operisali zbog toga. Radis li nesto da popravis kapacitet?

Cula sam da je ta spirometrija jako bitna jer od nje zavisi da li ce covijek posle anestezije koja te relaksira sponato udahnuti, za to trebaju jaki misici i kapacitet, da ne bi aparati odrzavali disanje. Zato anesteziolog ne da potpis dok se to ne dovede u red a i kasnije je bitno za zivot, pogotovo ako nekome ko je pusac odstrane cijelo plucno krilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sre Maj 16, 2012 1:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 6:09 pm
Postovi: 174
brada123 je napisao:
Lekar nam j rekao da moze da jede sve jer nije oboleo zbog ishrane.


Kakva besmislica! Način ishrane i života generalno ima najveći udeo u nastanku svake bolesti. Ako imamo 150kg i hranimo se burecima svakog dana, naravno da ćemo oboleti direktno zbog ishrane. Imaćemo problema sa holesterolom, visokim pritiskom, masnom jetrom itd. Ovo je ekstreman primer, ali doktori bi stvarno morali da paze šta pričaju.

Ne čude me stoga ovakve vesti:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=609606


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Sre Maj 16, 2012 8:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2012 5:05 pm
Postovi: 17
marijanamaja je napisao:
Pejo je napisao:
marijanamaja je napisao:
molim vas za pomoc!
tata ima tumor na plucima jos nije gotov nalaz bronhoskopije ali se zna da nije metastazirao jos uvijek, medjutim ljekar kaze da ne moze da ga operise jer mu je los nalaz spirometrije. Molim vas ako neko zna, sta je dobro da uradimo da mu prosirimo kapacitet pluca, imamo dvije nedelje do konzilijuma kada ce odluciti sta da rade. Opet ce raditi spirometriju.

Da li se neko uopste izlijeci od ove bolesti uzasne, sve sami losi ishodi na ovom forumu. Nigdje ne mogu da nadjem tracak nade.


Nemoj mi verovati na rec, ali se meni cini da je kod spirometrije najvazbije kolika je kolicina kiseonika u krvi, jer sam i ja bio pred operacijom a imam mali kapacitet pluca.pozdrav


Prvo hvala ti na bilo kakavoj informaciji koju si podelio sa mnom. On je radio gasnu analizu neku ili kako se to vec zove, i to mu je super ali ova spirometrija ubija.

Da li i tebe nisu operisali zbog toga. Radis li nesto da popravis kapacitet?

Cula sam da je ta spirometrija jako bitna jer od nje zavisi da li ce covijek posle anestezije koja te relaksira sponato udahnuti, za to trebaju jaki misici i kapacitet, da ne bi aparati odrzavali disanje. Zato anesteziolog ne da potpis dok se to ne dovede u red a i kasnije je bitno za zivot, pogotovo ako nekome ko je pusac odstrane cijelo plucno krilo.

Ne, nije mi operacija otkazana zbog toga, meni su pre operacije radili Mediastinoscopia facta st. Biopsio Igl-sinus hystocystotis, taj zahvat je trajao tri sata u potpunoj narkozi i oni to zovu mala operacija, da navedem da je uzorak koji su tad uzeli bio negativan tj. dobar rezultat. Problem zbog kojeg nisam operisan je sto mi se posle ove intervencije pojavio sekret u tom plucnom krilu i pravilo mi smetnje kod disanja i procenjeno je da operaciju ne bi preziveo. Predlozeno je jos jedan ciklus hemio terapije (cetvrti po redu) i zracenje. HT terapiju sam odradio u decembru 2011.god. a zracenje od 30.01.2012-09.03.2012.god 26.04.2012.god sam imao kontrolu, a 30.04.2012.god sam imao konzilijum gde je konstatovano da je zracenje dalo maximalne efekte i od cancera napravilo oziljak i sad imam samo kontrolu za 4 meseca bez ikakve terapije, a preporuceno mi je da sto se tice ishrane mogu da jedem sve. Sto se tice kondicije ne radim nista na tome setam svakodnevno ali oziljak koji je nastao posle zracenja mi smanjuje kapacitet pluca, to je kao posledica zracenja malo se teze na to privikavam ali se nadam vremenom da ce sve to doci na svoje. Uglavnom se privikavam novim uslovima zivota. I jos nesto da navedem za sve vreme primanja HT koristio sam gljivu ,,curanov rep" njene tacne efekte ne znam, ali mi se cancer stalno smanjivao i pre zracenja je bio 22mmx15mm. Pozdrav i zelim da nesto od ovih informacija pomogne i vasem ocu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Čet Maj 17, 2012 9:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2012 9:37 am
Postovi: 9
Za PEJU

fizicka aktivnost je vazna za kapacitet, idite malo u Soko Banju ako ste u mogucnosti, Kazu da je odlicna za plucne bolesti, setajte, radite vezbe za disanje, plivajte. Vratice se kapacitet samo treba fiyicka aktivnost. Iskreno verujem da je los period iza vas i da ce biti sve bolje, potrudite se. Zelim vam sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Čet Maj 17, 2012 12:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 03, 2012 5:05 pm
Postovi: 17
marijanamaja je napisao:
Za PEJU

fizicka aktivnost je vazna za kapacitet, idite malo u Soko Banju ako ste u mogucnosti, Kazu da je odlicna za plucne bolesti, setajte, radite vezbe za disanje, plivajte. Vratice se kapacitet samo treba fiyicka aktivnost. Iskreno verujem da je los period iza vas i da ce biti sve bolje, potrudite se. Zelim vam sve najbolje.

Hvala na podrsci, i ja se nadam da je los period iza mene, dobio sam bitku, a nadam se da cu dobiti i rat. U Soko Banju mozda i odem posto tamo imam rodbine, mada mi je Banja Koviljaca pod nosom. Dajem svima podrsku, kao sto je i ja dobijam, od pocetka sam pozitivan i ni jednom nisam klonuo duhom i pored mnogobrojnih tegoba koje sam imao i posle HT i posle zracenja. Pozdrav Pejo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rak pluca, hitno potrebne informacije
PostPoslato: Ned Maj 20, 2012 8:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 20, 2012 8:09 am
Postovi: 7
Nemojte uopste da se zamajavate sa promenom ishrane, pogotovo ne za karcinom pluca, od toga nema nikakve vajde. Ljudi mogu da jedu sta god hoce, tj. sta god im se svidja i sta god u tom trenutku (recimo dok primaju hemoterapiju) mogu da svare i podnesu, a to je individualno. U principu, unos kalorija mora da bude cak i veci nego kod zdravih ljudi jer tumor trosi energetske materije u organizmu na neracionalan nacin i "otima" ih od normalnih tkiva. Sve te price sa kojekakvim dijetama i "lecenjem tumora gladovanjem" su totalna glupost. Em te tumor iscrpljuje, em te nadrilekari iscrpljuju gladovanjem...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 69 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 37 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: