Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bolovi i vazduh u stomaku
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 11:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 11:22 pm
Postovi: 3
Zdravo svima

ovako imam problema sa tj stomakom crevima zelucem,isao sam kod doktora radio ondoscopi,koloskopi,ultrazvuk itd pio sam razne tablete i dalje nista ne pomaze

Ustvari moj problem je sto imam uvek neki bol cas u zeludzu cas u crevima uvek neki vazduh i ujutru kad se probudim osecam bol u donjem delu stomako tj?sasvim nisko

dr?mi je rekao da imam mali kamen u zucnoj kesici ali da nije strasno

onda sam imao bakterije koje su posle tri meseca nestale

onda imam hemoroide (unutrasnje i spoljasnje) ali i to nije strasno

kod velike stolice sam primetio cesto puta neki schleim kako se to vec zove kao neki konci

molio bih ako neko nesto o ovoj bolesti zna da mi pomogne hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi i vazduh u stomaku
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 8:01 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Nisi napisao koje bakterije si imao i gde? Da li u grlu ili crevima? Da li si uzimao zbog njih antibiotike i da li su posle toga pocele intezivnije tegobe? Ako si primao antibiotike,napisi koje? Da li uzimas probiotike za normalizaciju crevne flore? Da li si radio stolicu na Candidu,protozoe i parazite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi i vazduh u stomaku
PostPoslato: Čet Jun 30, 2011 1:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 11:22 pm
Postovi: 3
zdravo

e ovako bakterije sam imao verovatno na zelutzu posto sam radio test na nekim balonima i tada sam pio antibiotikum dve vrste od jednom nekih mesec dana neznam vise kako se zovu a znam da su bili jaki
ovaj test Candidu nisam radio ali sada idem doktoru zatrazicu da to uradim trenutno ne pijem nikakve tablete a dok sam pio ove tablete bilo mi je lakse a posle su se povecale tekobe tako da ima vec skoro 2 godine kako imam tegobe
a prvi put sam osetio bolove jedne veceri kaka sam bio prilicno tuzan i stresiran nisam mogao zaspati dve noci od neke muke i od tada do sada sve po istom



probat cu da danas malo vise otkrijem u vezi ove moje bolesti onda cu podeliti sa vama moju muku: :roll: hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi i vazduh u stomaku
PostPoslato: Pet Jul 01, 2011 11:41 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 09, 2006 1:21 pm
Postovi: 567
Lokacija: Beograd
Mnogi su posle lecenja bakterija u zelucu,zbog jakih antibiotika dobili povecanu Candidu u crevima,koja je inace normalni stanovnik creva.Zato uvek uz antibiotike treba uzimati probiotike koji stite creva ili Nistatin.Obavezno uradi stolicu na Candidu.Probiotici,bilo koji,ti sigurno nece smetati.Uzimaj ih izmedju obroka uz dosta vode,jednom dnevno,da vidis ima li bar malo poboljsanja.
Stres je uvek okidac.Svi smo mi imali neku stresnu situaciju,koja nam je aktivirala problem sa crevima.
POZDRAV!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi i vazduh u stomaku
PostPoslato: Pet Jul 01, 2011 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 11:22 pm
Postovi: 3
hvala vam puno na informacijama

juce sam bio specijalisti i dao mi je tablete da pijem 3 kapsule nedeljno prije jela videcemo kakvi ce biti rezultati a sto se tice ovih probiotika kada budem dolazio na godisnjem odmoru obavezno cu ih potrazit nisam siguran da li ih ovamo kod nas ima

drago mije da ima dobrog naroda sa kime se moze podeliti bol.HVALA JOS JEDNOM!!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi i vazduh u stomaku
PostPoslato: Pon Jul 04, 2011 11:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Skoro iste probleme imam i ja a zapravo to traje vec 20 godina---pokusavao hranom i malo lekovima malo cajevima-povremeno isao lekaru--nista posebno do pre 3 godine kad sam imao upalu oka-iridociklitis i povecanu sedimentaciju i oftamolog mi trazio da uradim dosta analiza i bas sam sve ispitao i na kraju mi pronasli HELIKOBAKTER..
e tad mi dali trojnu terapiju i ja popio bez nekih vecih problema al moje tegobe nisu nestale-sto se tice stomaka-gasova-varenja i posle 6 meseci kad sam proverio helikobakter.. isto stanje--naravno opet trojna terapija i produzio piti controloc-(valjda sam dobro napisao) i osecao da konacno mogu da jedem ponesto od toga sto nisam godinama jeo-ljuto-kiselo-slatko-tek pomalo-uzimao sam i aloju i bas tad mi naglo pocelo biti lose-malaksalost iz stomaka i gubitak snage-blaga nesvestica i smrsao 5 kg (na mojih 70-primetno)i zavrsio kod neuropsihijatra-a ustanovljen mi je i kolitis debelog creva--zakljucak da je na nervnoj bazi-i malo po malo bilo bolje malo ne i reakcije na razne lekove i malo mi se popavilo stanje-cak sam otisao i na Zlatibor i bilo mi jos bolje i tako vucem jos i sad -pijem Salazopirin bromazepam i tritiko vec 7 meseci--stanje je--nedelju dana dosta dobro pa dan-dva lose-pa opet tako i nedavno mi je uveo gastroenterolog i Famotidin i gastroperidon al i to mi slabo pomaze-tj nekad kao da mi gore a nekad bolje pa tako teram-
Na kontroli u februaru mi se smanjila sedimentacija sa 36-koliko sam imao pre na 16 i reumatske tegobe dosta manje al sad kad je pocelo leto pa klima i promaja-cini mi se da mi bas smetaju-CINI MI SE DA MI KAFA DOSTA SMETA I POKUSAVAM DA JE IZBEGAVAM-

ZNACI_AKO SI POD STRESOM I AKO IMAS TAKVIH TEGOBA OBAVEZNO SE JAVI NEUROPSIHIJATRU


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: bolovi i vazduh u stomaku
PostPoslato: Pon Jul 04, 2011 11:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
zaboravio sam i EGLONYL pijem svo vreme--al nema puno pomoci--??????
AL ZAKLJUCIO SAM IPAK KAD SAM NA GODISNJEM ODMORU DA MI JE BOLJE-e da traje uvek godisnji-mozda ni tad ne bi valjalo--ko zna gde je KLJUČ??


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: