Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ciste na dojci
PostPoslato: Čet Jun 23, 2011 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 23, 2011 2:00 pm
Postovi: 5
Zamoliću vas za mišljenje u vezi pojave 2 ciste na desnoj dojci.
U aprilu sam primetila maslinasto zeleni iscedak iz desne dojke,bez mirisa.
Dg:Mamma secretans lateris dextri N 64.

Ginekolog me je uputio kod onkologa,urađena je citološka analiza brisa i nađene su :penušave ćelije,gola jezgra,hiperhromatična jedra. Urađen je i ultrazvuk :
Obe dojke predominantno građene od glandularnog tkiva,u desnoj dojci na spoju GKVV cista dijametra 6mm, a u GMK cistična formacija lako neravnih kontura vel. oko 7mm .Obostrano se ne registruju prošireni duktusi ni solidarne formacije.
U obe aksile bez uvećanih ln.
Nalaz odgovara DD BI RADS 3 ,LD BI RADS 2.

Nakon ovih rezultata onkolog kaže da nema razloga za paniku ,bez terapije ostajem i da dođem na kontrolu za 3 m3seca,sa novim USG nalazom.
Ne bih da paničim,ali sa 18 godina sam operisala fibroadenom na levoj dojci,sa 25 intraepitelnu neoplaziju na grliću materice.Sada imam 35 god.

Tražim savet-da li da potražim mišljenje još nekog lekara ,jer se plašim da se to može dalje razvijati u neželjenom pravcu?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
BIRADS 3 obično označava cističnu promenu koja se obično prati na 6 meseci ali je vama zakazana ranija kontrola najverovatnije zbo iscetka, da li će se cista opet napuniti nekim sadržajem i ako se napuni- kakav je taj sadržaj. Niko vam ne može reći 100% šta će biti sa njom- ona može da nestane (pa da se vrati u skorijem ili daljem periodu, a možda se nikad ne vrati), može da ostane takva kakva jeste a može i da nakon niza godina pređe u maligni prces. Zato se takve promene prate redovno i ako nešto krene da se menja... može odmah da se reaguje.
Puno vas pozdravljam i svako dobro vam želim :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 9:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2011 5:43 pm
Postovi: 14
Ne bih da plasim nikoga, ali bilo bi dobro poslusati moju pricu. Moja rodjena tetka je umrla od karcinoma dojke sa 48 godina. Od tada na svaki pomen dojke ili raka je se sledim, pogotovu sto znam da kod nje nije bilo ozbiljno na pocetku, da su bile ciste dojke koje je ona imala od njene 32 godine, tada kada su se pojavile ciste bila je kod ginekologa i onkologa savetovali su joj da rodi bebu, ali je ona to odbila uz reci da ce pre umreti nego roditi. Nazalost tako je i bilo. Oko njene 43 godine bila je na moru, gradili su kucu, tada je neka cigla ili blok nju udarila u tu problematicnu dojku, lekari veruju da se mozda od tog udarca i izmenila celija u cisti, ona je to krila od nas, nije posecivala lekara i sa 45 godine kad je doslo da kraja ustanovljen je karcinom biopsijom, predlagano joj je da se dojka odstrani ali je i to odbila iz vise razloga a jedan je bio i njen "lepi muz", pila je dugen i imala zracnu terapiju, kasnije se ON prosirio na kosti i muceci se 3 godine umrla je na Uskrs, a posle nje i njen tata iste godine, svekrva i svekar. Nasa porodica se raspala, ostavila je cerku i sina sa 20 i 24 godine,koji nista nisu postigli od tada, moja majka jos tuguje, a njen "lepi muz" ima vec trecu novu zenu, prvu je doveo iste godine.

Zato vas molim, jer znam da ima vremena za potpuni oporavak, ako se otkrije na vreme. Idite uvek kod tri doktora, slusajte savet, jer je to najbitnije, ima lekara i kretena i onih koji zele da zarade ali ima i dobrih koji vole ljude. Rak ne nastane od jednom i svi koji kazu da nema simptoma grese, skrining je obavezan. Nije strasno umreti to neboli, ali umirati od raka je verujte nesto sto nebih pozelela ni naj naj najgorem neprijatelju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 23, 2011 2:00 pm
Postovi: 5
Hvala vam na savetima ,ja bih takođe nastavila sa analizama.Pošto niko od lekara nije predložio bakteriološku analizu brisa,ja ću se raspitati da je uradim u nekoj od privatnih laboratorija.
Ne želim da čekam da vidim u šta će se razviti,mada znam da je kod nas dijagnostika veoma spora.Niko nije predložio ni mamografiju ,ni termografiju.Čula sam da mamografija može više da šteti nego da koristi, a da termografija može dati i lažne pozitivne rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 9:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Zdravo Nadalina htjela sam i ja svoje misljenje da podijelim sa tobom.Ja smatram da bi dobro bilo da uradis mamografiju.Od nje u ovom slucaju mozes imati vise koristi nego stete.Napisala si da imas 35 god.Ona se preporucuje svim zenama posle 38 god. jednom godisnje da rade .Znaci da to i ne zraci toliko.Ja imam jednu prijateljicu koja je prije nekoliko dana operisala tumor na dojci.Ima 37 god.Nikad prije nije isla na preglede.U martu ove godine je primijetila da joj curi sekret iz dojke.Mislila je da je upala i da ce samo proci,ali posto nije prolazilo otisla je na pregled.Uradili su joj mamografiju.Doktor joj je rekao da mora hirurgu da ce vjerovatno morati operisati.Birads joj je bio 4.Niko joj nije rekao da je zlocudni tumor.Kad se probudila iz anestezije doktor joj je rekao da su morali ostraniti dojku.Rekli su joj da nisu ni oni znali dok nisu otvorili.Tumor je bio odmah ispod bradavice.Kad je radila samopregled dojke nikad nije tu pregledala.Necu da te plasim ali bolje da nije nista da nalaz bude u redu nego da cekas da se javi jos simptoma.Zato ti kazem da ne cekas da odmah odes doktoru.Mirnije ces spavati.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 23, 2011 2:00 pm
Postovi: 5
Baks,hvala na savetu.Idem dalje,jer ću tako biti mirnija i sigurnija.
Srdačan pozdrav svima od mene,pisaću ponovo čim odradim još neku od analiza. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 11:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Meni sad nije jasno da li ste do sad radili mamografiju? Jer ste napisali da imate BI RADS 3 to već samo po sebi podrazumeva da ste mamografiju radili jer se dijagnoza kod UZ ne piše na taj način nego opisno. A koliko po ovim novim postovima vidim vi pominjete da biste uradili mamografiju. DA naravno da treba da je uradite jer je ultrazvuk prilično nemoćan kad su ciste u pitanju jer ne može celu cistu da sagleda već samo neke njene delove... a što se tiče drugog mišljenja, naravno da sve zavisi od stručnosti lekara koji vas je prvi put pregledao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 23, 2011 2:00 pm
Postovi: 5
Ne,nisam radila mamografiju.Doktorka radiolog koja je radila ultrazvuk napisala je na izveštaju: nalaz odgovara DD BI RADS 3 i LD BI RADS 2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Sre Jun 29, 2011 7:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 23, 2010 5:59 pm
Postovi: 217
Nadalina, kako se lekari ne oglasavaju, evo linka gde je lepo objasnjeno ono sto ti je lekar vec rekao - da nema razloga za paniku i brigu :D

http://breastcancer.about.com/od/diagno ... rads_2.htm

Svako dobro, S


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Pet Jul 22, 2011 10:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 23, 2011 2:00 pm
Postovi: 5
Sandra,hvala za link,slično je objašnjeno i na ovom forumu.
Bila sam na pregledu kod hirurga,rekao je da su takve promene česte kod mlađih žena,da uradim u septembru novi ultrazvuk ,pa ćemo videti šta dalje.Rekao je da će najverovatnije preporučiti magnetnu rezonancu jer takvo snimanje ne može ostaviti nikakve posledice,niti inicirati neki proces,a može preciznije odrediti o čemu se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Uto Jul 26, 2011 10:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 4:36 pm
Postovi: 17
Ja ne znam da li se bas uklapam u ovu temu ali izlozicu svoj problem. Jutros sam osetila bol ispod levog pazuha i opipala cvoric koji me boli na dodir. Prepala sam se i odmah otisla kod lekara i sutra vec idem na onkologiju, u soku sam totalnom. Mada smatraju da nije nista opasno, nego se upalila zlezda, mozda zbog brijanja pa mazanja stika odmah posle toga, mozda zbog tegljenja nekih kesa juce, ali to su sve nagadjanja. Ne znam da li cu nocas oka sklopiti od straha. Dr kaze da je bitno to sto je kuglica pokretna, a ne fiksirana, ali mene to ne smiruje. Da li je neko imao slican problem? Imam 32 god i nikada nisam bila bolesna, niti je u mojoj porodici iko bolovao od slicnih bolesti, mada znam da sve to nema veze. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Sre Jul 27, 2011 12:09 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Apr 30, 2011 7:33 pm
Postovi: 67
Cici nemoj da brines vjerovatno nije nista opasno.Ja sam prosle godine napipala zlijezdu dok sam se tusirala.Ujutro sam odmah otisla na ultrazvuk i doktor mi je rekao da je upala zlijezde.I da je dobro kad boli kad je tumor upitanju obicno ne boli na dodir.U svakom slucaju ti sutra idi doktoru da budes sigurna.Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Sre Jul 27, 2011 12:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 13, 2011 4:36 pm
Postovi: 17
Hvala puno na brzom odgovoru i podrsci. Valjda nije nista opasno. Tako sam i ja cula: ako je pokretno i boli, nije ono najgore. A ko bi ga znao, to je neko nepisano pravilo. Nocas sam trebala da krenem na put sa muzem i sincicem, sve sam pokvarila. Odlazemo sve do daljnjeg. Bas sam baksuz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Sre Okt 28, 2015 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 28, 2015 2:12 pm
Postovi: 1
Ja sam imala veci broj cista na obe dojke .Savet doktora je bio da se prati na 6 meseci pa ako se budu znacajno uvecale da ih operisem . U medjuvremenu sam na preporuku prijateljice uzela da probam biljni preparat Si Plus izmedju dva ultrazvuka . Na sledecem ultrazvuku i doktor se bio iznenadio jer nisam imala ni JEDNU . Savetujem svim zanama koje imaju problem kao ja da probaju i da ne idu pod noz. Na ovom broju sam dobila sve informacije 0114127134 da pomognem a procitajte iskustva korisnica , strasan preparat
http://payperpharmnaturale.com/rs/proiz ... nske-grudi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ciste na dojci
PostPoslato: Sre Mar 01, 2017 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 15, 2016 1:49 pm
Postovi: 4
Ako verujete u prirodu i u njenu isceliteljost, ako imate kojim slucajem HELIKO BAKTER PILORI, ESERIHIJU KOLI, KAMEN U BUBREGU, CISTE (vodene ili mesne) ja zajedno sa prirodom imam lek za vas! Zavrsio sam poljoprivredni fakultet, na fakultetu sam imao ''lekovito bilje'' predmet, u konsultaciji sa profesoorom i doktorom medicine koji se bavi travarstvom pruzam pomoc ljudima koji boluju od gore navedenih bolesti. KONTAKT: 0611609084, 0612763153


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: