Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 3:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 1:04 pm
Postovi: 62
Lokacija: Bgd
Imam problem sa mokrenjem vec nekih mesec dana...
Naime imam cesto nagone i blaga mokrenja dnevno u toku svakodnevnih aktivnosti.
Ponekad kad mokrim mi na kraju bude malo sluzi i cini mi se da MALO teze mi krece mlaz,ali kad krene sve je ok,nema peckanja,zastoja u mokrenju i normalno se izmokrim...,mokraca je uglavnom normalne boje,nekad bude zamucena kao pesak da izbacuje...
Cini mi se da samo i prosle godine u ovo zimsko vreme imao tih problema i na analizama je sve bilo ok,a reena mi je klasicna TH,cajevi,dosta tecnosti i sl.
Sta moze biti problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Sre Feb 16, 2011 6:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
treba ponoviti analize - dati mokracu na pregled, da se vidi postoji li neka infekcija, zatim pregledati ultrazvukom urinarni trakt posto pominjete pesak, da se vidi kakva je situacija s bubrezima, ima li kamencica...naravno glavna mera je unos dosta tesnosti, a za dalje ukoliko bude potrebe to nakon pregleda mokrace...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 5:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 1:04 pm
Postovi: 62
Lokacija: Bgd
Evo mene opet sa jos uvek prisutnim problemom...
Znaci sve ono gore napisano je bilo,pocetkom aprila sam bio kod urologa,uradio UZ donjeg stomaka (sve ok),a nije mogao neki rektalni pregled za prostatu da mi uradi jer sam imao hemoroide...,dao mi neke silne nalaze:
Spermo i urinokultura pokazale eserihiju,ali u malom broju (oko 1000 CFU/ml)
Polne bolesti uradjen pregled i nemam ih
Dao mi u neku urofloumetriju i cistometriju i tu nalaz ide ovako: cistometr.kakacitet besike uvecan,senzibilitet snizen.Funkcija detrusora stabilna u fazi punjenje.Mikturaciona kontr.registrovana ali koristi i sekundarne faktore eksplozije da bi besiku ispraznio u potpunosti.
Ponovo isao i nosio mu te nalaze sad 20.05.,pogledao,pitao jel bolje,ja rekao i ne bas jer mi se sad javlja i neki cudan osecaj u donjem stomaku,a ona samo napisao N34 Dg: Urethroprostatospermatocystitis non specificata
Th: Ciprocinal 2x500mg 10 dana,zatim Palitreks 4x500mg 10 dana,uz ORvagil 3x400mg svih 20 dana,dosta tecnosti i bla,bla,bla...
I kontrola nakon ponovljenih nalaza posle terapije...
E sad mene brine i to sto imam sad taj neki osecaj u donjem stomaku,a i krenuo mi je proliv vec nekih 4,5 dana... (ja citah da oce od palitreksa i prekinuo sam ga sad od nedelje,ali i juce i danas imam proliv,mada pise i za ciprocinal da oce da stvori proliv,a njega nisam prekidao...,sta sad da radim,dal da opet odem do opsteg dr-a da mu kazem za taj proliv i taj cudan osecaj u stomaku ili da se prvo nakljukam ovih lekova...?
Inace privatno sam odradio ja sam tumor markere za prostatu (PSA) i imam 0,72 ug/L,a normalno je od 0,0 do 4,0,tako da je to ok...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 5:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 1:04 pm
Postovi: 62
Lokacija: Bgd
Jos nesto,da li taj proliv imam od tih lekova ili...?
ZA palitreks sigurno pise da moze da ga stvrori,a za ciprocinal sam bacio ono uputstvo pa sam nesto trazio po netu i kako sam skontao oce i on da ga stvori?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
moze narocito Ciprocinal da napravi proliv...ako teze podnosite taj lek onda ga obustavite, konsultujte se i sa svojim dr...sto se tice proliva uzmite Probiotic, kao i jogurt, keks i ostale namirnice koje se koriste u toj situaciji...inace duza upotreba antibiotika moze da dovede do problema sa stolicom u smislu proliva, posto se usput narusava i normalna bakterijska flora digestivnog trakta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 6:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 1:04 pm
Postovi: 62
Lokacija: Bgd
Dr011 ne podnosim ga teze,samo imam taj proliv jednom dnevno zadnjih 3,4 dana,a poceo sam da pijem te lekove pre 10-ak dana...,a sta predlazes povodom tog "bola" u stomaku?
Ja mislio da uzmem uput za laborat.krvi i da trazim upot za drugu urolosku ustanovu jer ovi bas kilave sa zakazivanjem pregleda,a i nesto mi se nisu pokazala ti uz Gradske bolnice...?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Uto Maj 31, 2011 8:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
znaci antibiotik moze definitivno da napravi proliv...vidite koliko ce pomoci recimo Probiotic (mlecne proizvode izbegavajte bas paralelno sa ciprocinalom jer mu smanjuje apsorpciju), ako se nastave prolivi ili pojacaju onda prekinite s uzimanjem antibiotika, da se ne bi teze narusila crevna flora...dok je tih proliva tesko da mozemo govoriti o bolovima u stomaku, jer oni mogu i od toga poticati...mozete otici i kod jos nekog lekara, nije lose cuti jos neko misljenje kad se vec radi o tako uopstenoj dijagnozi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Čet Jun 02, 2011 7:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 1:04 pm
Postovi: 62
Lokacija: Bgd
Jos samo jedno pitanje dr.
Jel ima neka terapija ako se stvarno ispostavi kao sto mi je rekao ovaj jedan dr da je mozda to neki nervni poremecaj i da se slabije salju ti impulsi da je besika puna pa sporije reaguje na kolicinu mokrace u njoj i onda se kasnije prazni i povremeno u toku aktivnosti pomalo nevoljno krene?
I kaze ako nije to onda je hipotonija besike.
Posto sam i ja medicinska struka nesto bas nisam optimista po pitanju terapija vezanih za te nervne probleme i za tu hipotoniju,sta vi mozete po tom pitanju reci...,stvarno je nezgodno kad tako pomalo krene pa mokro...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 9:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
proverite i analize krvi, posebno nivo secera, takodje ukoliko bi razlog bio od strane nervnog sistema posetite i neurologa...postoje lekovi koji se koriste i kod hipotonije, ali prvo treba postaviti definitivnu dijagnozu, da se vidi jeste li to, i ako jeste na kojoj osnovi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Uto Jun 07, 2011 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 04, 2011 6:55 pm
Postovi: 43
ako nije nista od navedenog mislim da ti je na Nervnoj bazi sve to........jel sam cuo jednu pricu da se liku desavalo da cim pomisli da treba da ide iz kuce dobije da prostis ...prolivv......nervna baza je njemu bio problem....vidi da i tebi nije isto tako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 9:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 1:04 pm
Postovi: 62
Lokacija: Bgd
Hmm...,danas bio kod drugog urologa i on mi samo na osnovu anamneze (bez nekih pregleda) rece da sam se dzabe kljukao tim antibioticima i dao mi da pijem BETAMSAL,pa ako mozete da mi kazete za sta je to cudo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Sre Jun 15, 2011 8:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
Betamsal ili Tamsol ili Flosin...to je lek tamsulosin, koristi se kod problema sa prostatom, olaksava mokrenje, pokusaj sa tim, pa ces videti da li ce biti boljitka...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Čet Jun 16, 2011 5:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 1:04 pm
Postovi: 62
Lokacija: Bgd
Jao doktori,jos mi se cini da sam nesto primetio...,naime imam nekako osecaj da cim dodjem u sedecu polozaj i sednem da mi tad cesce krene po malo mokrace...,jel mozda ima to neke veze sto npr. prilikom sedenja se dodatno pritiska prostata i sl.?
I sta znaci LUTS dijagnoza,jel to hornicni prostatitis?
I ako jeste jel bi imali i vi neki savet da mi date za lecenje,neki lekovi,prirodni preparati i sl.,samo da ovo resim ako je ikako moguce?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Čet Jun 23, 2011 9:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Okt 11, 2008 1:04 pm
Postovi: 62
Lokacija: Bgd
JA85 je napisao:
Jao doktori,jos mi se cini da sam nesto primetio...,naime imam nekako osecaj da cim dodjem u sedecu polozaj i sednem da mi tad cesce krene po malo mokrace...,jel mozda ima to neke veze sto npr. prilikom sedenja se dodatno pritiska prostata i sl.?
I sta znaci LUTS dijagnoza,jel to hornicni prostatitis?
I ako jeste jel bi imali i vi neki savet da mi date za lecenje,neki lekovi,prirodni preparati i sl.,samo da ovo resim ako je ikako moguce?


Trenutno pored onog gore navedenog leka pijem i Conprostal,kao i caj od mlecike (tako nekako),jel imate jos neku preporuku i kad bi trebao osetiti neko poboljsanje ako je ta dg. u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa mokrenjem...
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 6:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
LUTS je skracenica koja se generalno odnosi na simptome vezane za donji deo urinarnog trakta (Lower Urinary Tract Symptoms) i tu naravno spadaju i problemi sa prostatom, kao sto je npr. i hronicni prostatitis...
efekat te terapije moze se proceniti recimo nakon 3 meseca...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: