Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Suženje jednjaka
PostPoslato: Sre Maj 18, 2011 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 27, 2010 9:40 am
Postovi: 5
Poštovani,
moj problem, tj problem moje rođake je suženje jednjaka. Kao dvogodišnje dete progutala je živu sodu, nakon toga godinama išla na bužiranje, tj. širenje jednjaka pa je jedno vreme sve bilo u redu. Sada ima 40 godina i desilo joj se da je zalogaj ostao u jednjaku, neposredno ispred želuca i nikako nisu mogli, ni prilikom endoskopije da ga proguraju 10-ak dana. Savetovana joj je operacija, zamena dela jednjaka debelim crevom, sada dok je mlađa (da može da se najede kao čovek). Znamo da je operacija jako komplikovana i radila bi se na Prvoj hirurškoj klinici u Beogradu. Zanima me da li neko ima neka iskustva sa ovakvim problemom ili zna nešto o uspešnosti ovakvih operacija. Trenutno ona leži u bolnici, isključena joj je infuzija, jede kašastu hranu i doktor pita da li je rešila da se operiše. Nezavidna situacija jer može sutra da dođe do novog zastoja hrane a pri tome imaš mogućnost možda rizične operacije koja ne bi bila čak ni sledeće nedelje.
Ako neko nešto zna o ovome neka piše. Unapred hvala. Pozdrav forumašima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suženje jednjaka
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 6:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2008 7:44 pm
Postovi: 14
Ja sam operisala nedavno kilu na dijafragmi i bila u sobi sa devojkom koja je imala isti problem, nekada cak ni voda nije mogla da joj ode u zeludac, ta bolest se zove ahalazija. Devojka je operisana na I hiruskoj i super je prosla, odmah drugi dan je ustala iz kreveta.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suženje jednjaka
PostPoslato: Uto Jun 14, 2011 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 17, 2008 7:44 pm
Postovi: 14
radulovicz je napisao:
Ja sam operisala nedavno kilu na dijafragmi i bila u sobi sa devojkom koja je imala isti problem, nekada cak ni voda nije mogla da joj ode u zeludac, ta bolest se zove ahalazija. Devojka je operisana na I hiruskoj i super je prosla, odmah drugi dan je ustala iz kreveta.....
Sada se sve to radi laparoskopski.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: